Jacobs stuurt Anderlecht en AA Gent stevige waarschuwing

door
Jacobs stuurt Anderlecht en AA Gent stevige waarschuwing

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit erop en dat betekent dat er voortaan in België echt om de knikkers gevoetbald wordt. Te beginnen met maandag, want dan staan Anderlecht en AA Gent om 15u tegenover elkaar in de finale van de Croky Cup. Voor beide teams wordt het een wedstrijd van levensbelang, want de prijzenkast bleef al een hele tijd leeg.


Anderlecht wacht al vijf jaar op een prijs sinds de landstitel in 2017, voor AA Gent is het zelfs al zeven jaar geleden na de titel in 2015. Beide clubs liepen in hun laatste bekerfinale ook een trauma op: Paars-Wit ging in 2015 in blessuretijd onderuit tegen Club Brugge na een fenomenale goal van Refaelov, terwijl Gent zich in 2020 in de luren liet leggen door toenmalig tweedeklasser KV Mechelen.

Ariël Jacobs, trainer van Anderlecht bij de laatste bekerwinst in 2008, ziet echter een nog veel belangrijkere reden waarom de partij voor beide clubs cruciaal is. "Er staat een direct ticket voor de poules van de Europa League op het spel, niet? Anderlecht en Gent mogen zich niet tevreden stellen met met de Choco Cup op het einde van het seizoen. Of de Conference League, als je dat verkiest", sneert hij in Sudpresse.

MOOI PARCOURS
Jacobs heeft dus duidelijk geen hoge pet op van de nieuwe clubcompetitie van de UEFA, al lijken de kansen voor een Belgische club om daarin een mooi parcours af te leggen veel groter dan in de Europa League. Dat werd dit seizoen ook bewezen door AA Gent, dat zijn groep won en uiteindelijk in de achtste finales sneuvelde tegen PAOK. Het was daarmee de enige Belgische club die Europees kon overwinteren, want Antwerp en KRC Genk sneuvelden beiden roemloos in de groepsfase van de Europa League.

LEES OOK: 'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Zou Anderlecht al tevreden mogen zijn met de Conference League?

Meest recent

'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

43
43
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

80
80
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

112
112
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

275
275
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

197
197
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

184
184
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

147
147
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

216
216
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

118
118
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

228
228
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

60
60
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

166
166
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

341
341
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

260
260
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

290
290
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

289
289
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

387
387
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

340
340
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

158
158
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

59
59
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

284
284
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

590
590
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

478
478
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

258
258
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

47
47

Meer sportnieuws