Jacobs stuurt Anderlecht en AA Gent stevige waarschuwing

313
Jacobs stuurt Anderlecht en AA Gent stevige waarschuwing

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit erop en dat betekent dat er voortaan in België echt om de knikkers gevoetbald wordt. Te beginnen met maandag, want dan staan Anderlecht en AA Gent om 15u tegenover elkaar in de finale van de Croky Cup. Voor beide teams wordt het een wedstrijd van levensbelang, want de prijzenkast bleef al een hele tijd leeg.


Anderlecht wacht al vijf jaar op een prijs sinds de landstitel in 2017, voor AA Gent is het zelfs al zeven jaar geleden na de titel in 2015. Beide clubs liepen in hun laatste bekerfinale ook een trauma op: Paars-Wit ging in 2015 in blessuretijd onderuit tegen Club Brugge na een fenomenale goal van Refaelov, terwijl Gent zich in 2020 in de luren liet leggen door toenmalig tweedeklasser KV Mechelen.

Ariël Jacobs, trainer van Anderlecht bij de laatste bekerwinst in 2008, ziet echter een nog veel belangrijkere reden waarom de partij voor beide clubs cruciaal is. "Er staat een direct ticket voor de poules van de Europa League op het spel, niet? Anderlecht en Gent mogen zich niet tevreden stellen met met de Choco Cup op het einde van het seizoen. Of de Conference League, als je dat verkiest", sneert hij in Sudpresse.

MOOI PARCOURS
Jacobs heeft dus duidelijk geen hoge pet op van de nieuwe clubcompetitie van de UEFA, al lijken de kansen voor een Belgische club om daarin een mooi parcours af te leggen veel groter dan in de Europa League. Dat werd dit seizoen ook bewezen door AA Gent, dat zijn groep won en uiteindelijk in de achtste finales sneuvelde tegen PAOK. Het was daarmee de enige Belgische club die Europees kon overwinteren, want Antwerp en KRC Genk sneuvelden beiden roemloos in de groepsfase van de Europa League.

LEES OOK: Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Zou Anderlecht al tevreden mogen zijn met de Conference League?

Meest recent

Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

46
46
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

55
55
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

66
66
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

27
27
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

29
29
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

66
66
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

53
53
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

48
48
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

93
93
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

227
227
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

59
59
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

148
148
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

112
112
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

400
400
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

153
153
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

248
248
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

107
107
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

424
424
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

165
165
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

348
348
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

239
239
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

201
201
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

165
165
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

138
138
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

235
235

Meer sportnieuws