Jacobs stuurt Anderlecht en AA Gent stevige waarschuwing

door
Jacobs stuurt Anderlecht en AA Gent stevige waarschuwing

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit erop en dat betekent dat er voortaan in België echt om de knikkers gevoetbald wordt. Te beginnen met maandag, want dan staan Anderlecht en AA Gent om 15u tegenover elkaar in de finale van de Croky Cup. Voor beide teams wordt het een wedstrijd van levensbelang, want de prijzenkast bleef al een hele tijd leeg.


Anderlecht wacht al vijf jaar op een prijs sinds de landstitel in 2017, voor AA Gent is het zelfs al zeven jaar geleden na de titel in 2015. Beide clubs liepen in hun laatste bekerfinale ook een trauma op: Paars-Wit ging in 2015 in blessuretijd onderuit tegen Club Brugge na een fenomenale goal van Refaelov, terwijl Gent zich in 2020 in de luren liet leggen door toenmalig tweedeklasser KV Mechelen.

Ariël Jacobs, trainer van Anderlecht bij de laatste bekerwinst in 2008, ziet echter een nog veel belangrijkere reden waarom de partij voor beide clubs cruciaal is. "Er staat een direct ticket voor de poules van de Europa League op het spel, niet? Anderlecht en Gent mogen zich niet tevreden stellen met met de Choco Cup op het einde van het seizoen. Of de Conference League, als je dat verkiest", sneert hij in Sudpresse.

MOOI PARCOURS
Jacobs heeft dus duidelijk geen hoge pet op van de nieuwe clubcompetitie van de UEFA, al lijken de kansen voor een Belgische club om daarin een mooi parcours af te leggen veel groter dan in de Europa League. Dat werd dit seizoen ook bewezen door AA Gent, dat zijn groep won en uiteindelijk in de achtste finales sneuvelde tegen PAOK. Het was daarmee de enige Belgische club die Europees kon overwinteren, want Antwerp en KRC Genk sneuvelden beiden roemloos in de groepsfase van de Europa League.

LEES OOK: Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

Zou Anderlecht al tevreden mogen zijn met de Conference League?

Meest recent

Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

91
91
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

72
72
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

26
26
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

348
348
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

403
403
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

133
133
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

273
273
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

88
88
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

576
576
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

122
122
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

129
129
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

373
373
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

127
127
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

431
431
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

153
153
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

565
565
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

644
644
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

216
216
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

530
530
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

81
81
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

204
204
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

920
920
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

53
53
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

752
752
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

373
373

Meer sportnieuws