Voormalig Club Brugge-talent keert terug naar België

door
Voormalig Club Brugge-talent keert terug naar België

Belgen die op jonge leeftijd uitzwermen worden steeds talrijker. Floriano Vanzo verliet op jonge leeftijd de Belgische velden en keerde al een paar keer terug. Nu zou hij definitief zich weer in België settelen. 

Floriano Vanzo (27) is terug in België. De voormalige middenvelder van Waasland-Beveren en Excelsior Virton en opgeleid bij Club Brugge, had al langer de wens om terug te keren naar zijn vaderland. De afgelopen maanden trainde hij bij traditieclub La Louvière om fit te blijven. 

Na een administratieve carrousel werd hij eindelijk vrijgegeven door zijn laatste club Academica Clinceni Poli Iasi. Zijn laatste wedstrijd speelde hij in november voor de Roemeense ploeg. Wat er misliep in Roemenië is nog niet in detail bekend. 

EERSTE AMATEUR
Vanzo heeft al een turbulente carrière achter de rug: hij vertrok op heel jonge leeftijd van Brugge naar Parma, waar hij speelde in de hoogste jeugddivisie. De technischvaardige middenvelder verhuisde vervolgens naar Waasland-Beveren waar hij 85 wedstrijden speelde (8 goals, 5 assists). 

Zijn ervaring in de hoogste klasse zal La Louvière zeker helpen om goed voor de dag te komen in de hoogste amateurafdeling. De wolven staan met een straat voorsprong aan de leiding in 2e Amateur. Naast Vanzo is er met Corentin Fiore (ex-Standard en Cercle Brugge) nog een oude bekende uit de Jupiler Pro League aan de slag.

LEES OOK: 'Standard wil zo snel mogelijk af van peperdure miskoop'

Had Floriano Vanzo meer uit zijn carrière kunnen halen?

Meest recent

Albert verbaast weer: "Garcia moet De Bruyne niet oproepen"

De Rode Duivels vertrekken binnen een tweetal weken op stage naar de Verenigde Staten, waar ze met ...

17
17
Courtois pakt uit met klassegebaar voor Spurs-keeper

Er was deze week spektakel te beleven in de Champions League-wedstrijden in Madrid, met telkens een ...

26
26
'Rits maakt cirkel rond met gedroomde terugkeer'

Sinds hij aangesteld werd als T1 ad interim, had Jérémy Taravel al de nodige ...

132
132
Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

42
42
AA Gent slaat nieuwe weg in: “Bezig aan een mooi verhaal”

Bij AA Gent willen ze stilaan af van de dure transfers. De club moet financieel inbinden na zware ...

45
45
'Antwerp neemt zware beslissing over Praet'

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen. De Great Old is uitgegroeid tot een grijze ...

162
162
Hayen looft Genkse parel: "Een natuurtalent!"

Bij KRC Genk hebben ze een zeer goede jeugdopleiding. De Limburgers hopen dat één van ...

90
90
AA Gent-parel ambitieus: "Moet het nu gaan tonen"

AA Gent haalde de afgelopen vier jaar maar liefst 20 Afrikaanse talenten naar België. Dat is ...

37
37
Gheysens drijft Anderlecht tot kookpunt met Kindermans-farce

Jean Kindermans is al maanden hét symbooldossier bij Anderlecht, maar een doorbraak blijft ...

681
681
Vermant ziet WK-droom slinken door één ploegmaat

Binnen een drietal maanden begint het WK. Voor heel wat spelers zijn het spannende tijden. Zij ...

253
253
Anderlecht richting top zes, maar dit baart zorgen

RSC Anderlecht doet het goed onder Jérémy Taravel. De Brusselaars bereikten de ...

243
243
AA Gent hoopt mee: "Willen beiden naar het WK"

Bij AA Gent staat alles momenteel in het teken van de top zes. Falen zou alweer een blamage zijn ...

43
43
'Standard wil zo snel mogelijk af van peperdure miskoop'

Bij Standard hebben ze de afgelopen jaren heel veel mislukte transfers afgerond. Eén van de ...

96
96
10 op 10! Spaanse pers laat zich gaan na prestatie Courtois

Real Madrid heeft woensdag nog eens getoond waarom het de recordhouder in de Champions League. In de ...

271
271
Straffe beelden op Freethiel: heerlijk moment met Peeters

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

87
87
Freiburg-baas geeft duidelijke mening over KRC Genk

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

311
311
UCL: spektakelzeges Real en PSG, Bodo/Glimt blijft verbazen

Ook de laatste heenwedstrijden in de Champions League hebben weer het nodige spektakel opgeleverd. ...

58
58
Actie gaat wereld rond: Courtois schrijft voetbalgeschiedenis

Real Madrid blijft in de Champions League van een ander niveau, dat bleek woensdagavond andermaal. ...

188
188
Ultieme bekroning monsterseizoen: Beveren heeft titel beet

Hoewel het nog altijd maar begin maart is, is de titelstrijd in de Challenger Pro League al ...

129
129
'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Nicolo Tresoldi is de laatste weken in uitstekende doen bij Club Brugge. En die prestaties zijn ook ...

260
260
Bayern verbluft Europa: straffe woorden voor Kompany

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

380
380
Commotie in UCL: Arsenal ontsnapt na discutabele penalty

In de heenwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League heeft, is favoriet Arsenal FC ...

44
44
Anderlecht door met Taravel: dit drietal profiteert het meest

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

441
441
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

314
314
Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

91
91

Meer sportnieuws