Voormalig Club Brugge-talent keert terug naar België

170 stemmen
Voormalig Club Brugge-talent keert terug naar België

Belgen die op jonge leeftijd uitzwermen worden steeds talrijker. Floriano Vanzo verliet op jonge leeftijd de Belgische velden en keerde al een paar keer terug. Nu zou hij definitief zich weer in België settelen. 

Floriano Vanzo (27) is terug in België. De voormalige middenvelder van Waasland-Beveren en Excelsior Virton en opgeleid bij Club Brugge, had al langer de wens om terug te keren naar zijn vaderland. De afgelopen maanden trainde hij bij traditieclub La Louvière om fit te blijven. 

Na een administratieve carrousel werd hij eindelijk vrijgegeven door zijn laatste club Academica Clinceni Poli Iasi. Zijn laatste wedstrijd speelde hij in november voor de Roemeense ploeg. Wat er misliep in Roemenië is nog niet in detail bekend. 

EERSTE AMATEUR
Vanzo heeft al een turbulente carrière achter de rug: hij vertrok op heel jonge leeftijd van Brugge naar Parma, waar hij speelde in de hoogste jeugddivisie. De technischvaardige middenvelder verhuisde vervolgens naar Waasland-Beveren waar hij 85 wedstrijden speelde (8 goals, 5 assists). 

Zijn ervaring in de hoogste klasse zal La Louvière zeker helpen om goed voor de dag te komen in de hoogste amateurafdeling. De wolven staan met een straat voorsprong aan de leiding in 2e Amateur. Naast Vanzo is er met Corentin Fiore (ex-Standard en Cercle Brugge) nog een oude bekende uit de Jupiler Pro League aan de slag.

LEES OOK: 'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Had Floriano Vanzo meer uit zijn carrière kunnen halen?

Meest recent

'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

37
37
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

29
29
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

243
243
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

130
130
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

59
59
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

59
59
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

62
62
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

198
198
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

208
208
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

270
270
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

261
261
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

203
203
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

168
168
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

72
72
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

622
622
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

125
125
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

395
395
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

467
467
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

1083
1083
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

152
152
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

843
843
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

234
234
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

221
221
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

394
394
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

106
106

Meer sportnieuws