Verliezen clubs binnenkort punten bij wangedrag fans?

door
Verliezen clubs binnenkort punten bij wangedrag fans?

Vorig weekend eindigde de reguliere competitie van de Jupiler Pro League met een sisser, want de wedstrijd tussen Union en Beerschot moest enkele minuten voor het einde stilgelegd worden omdat de bezoekende fans voor problemen zorgden. De aanhang van Beerschot gooide vuurpijlen op het veld en een aantal fans probeerden ook tot bij de thuissupporters te raken om met hen op de vuist te gaan. De Disciplinaire Raad van de KBVB boog zich donderdag over de zaak.


Op een uitspraak is het echter nog even wachten. Over wat er met de uitslag zal gebeuren, mag er zeer snel een uitspraak verwacht worden. Wat de verdere strafmaat betreft, vroeg en kreeg Beerschot uitstel. Het Bondsparket wil hen een boete van 10.000 euro en vier wedstrijden achter gesloten deuren opleggen, maar daarover valt pas op 1 juni een beslissing.

Opvallend was dat de bondsprocureur de optie opende om in de toekomst ploegen wiens supporters zich misdragen nog veel zwaarder te straffen. "We denken na over een aanpassingen van het bondsreglement. Bij wangedrag van fans zou een puntenaftrek ook moeten kunnen",  tekende Het Nieuwsblad immers op de zitting op.

FORFAITNEDERLAAG
Het wangedrag van hun supporters zou clubs in de nabije toekomst dus weleens zeer zuur kunnen gaan opbreken. Momenteel is enkel een forfaitscore voor de wedstrijd waarin de incidenten plaatsvonden mogelijk, als die vroegtijdig stilgelegd moest worden. Die maatregel vraagt Union ook deze keer en Beerschot liet al weten dat het niet in beroep zal gaan als die ook toegekend wordt.

LEES OOK: Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Zou dat een goede maatregel zijn?

Meest recent

Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

16
16
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

51
51
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

174
174
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

264
264
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

109
109
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

32
32
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen3

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

54
54
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

225
225
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

100
100
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

84
84
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

124
124
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

95
95
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

282
282
Achilleshiel STVV onthuld: "Dat weten andere ploegen nu ook"

STVV lijkt de voeling met Union en Club Brugge wat te verliezen. De Kanaries liepen zondag al tegen ...

121
121
Anderlecht jaagt op grote dubbelslag: nieuwe coach en TD

Anderlecht heeft met Jérémy Taravel tijdelijk duidelijkheid geschapen op de bank. De ...

445
445
'Hoefkens met anderhalf been buiten na gigantische afgang'

In de Nederlandse Eredivisie heeft NAC Breda zondagnamiddag met schandalige 6-0-cijfers verloren van ...

88
88
Tottenham staat op uit doden: Liverpool vloekt in slotminuut

In de Engelse Premier League is Tottenham Hotspur zondagavond opgestaan uit de doden. Op bezoek bij ...

48
48
Club Brugge krijgt eerste blessure-verdict Vanaken te horen

Ondanks de nipte zege op het veld van KVC Westerlo, heerste zaterdagavond grote ongerustheid in het ...

516
516
Toptransfer voor Genk: "Scouts mogen blijven komen"

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

223
223
Barça haalt uit in La Liga, Raphinha heerst met hattrick

In de Spaanse Primera Division heeft FC Barcelona zondagnamiddag gepast gereageerd op de overwinning ...

34
34
Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Standard maakt mathematisch gezien nog kans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar heeft ...

127
127
Drie wissels bij KV Mechelen, Bertaccini weer op bank

KV Mechelen en RSC Anderlecht kunnen zich zondag verzekeren van hun ticket voor Play-Off I. Een zege ...

76
76
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

675
675
United alleen derde: Lammens en co doen gouden zaak in topper

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zich tot één van de grote ...

62
62
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

284
284

Meer sportnieuws