Verliezen clubs binnenkort punten bij wangedrag fans?

door
Verliezen clubs binnenkort punten bij wangedrag fans?

Vorig weekend eindigde de reguliere competitie van de Jupiler Pro League met een sisser, want de wedstrijd tussen Union en Beerschot moest enkele minuten voor het einde stilgelegd worden omdat de bezoekende fans voor problemen zorgden. De aanhang van Beerschot gooide vuurpijlen op het veld en een aantal fans probeerden ook tot bij de thuissupporters te raken om met hen op de vuist te gaan. De Disciplinaire Raad van de KBVB boog zich donderdag over de zaak.


Op een uitspraak is het echter nog even wachten. Over wat er met de uitslag zal gebeuren, mag er zeer snel een uitspraak verwacht worden. Wat de verdere strafmaat betreft, vroeg en kreeg Beerschot uitstel. Het Bondsparket wil hen een boete van 10.000 euro en vier wedstrijden achter gesloten deuren opleggen, maar daarover valt pas op 1 juni een beslissing.

Opvallend was dat de bondsprocureur de optie opende om in de toekomst ploegen wiens supporters zich misdragen nog veel zwaarder te straffen. "We denken na over een aanpassingen van het bondsreglement. Bij wangedrag van fans zou een puntenaftrek ook moeten kunnen",  tekende Het Nieuwsblad immers op de zitting op.

FORFAITNEDERLAAG
Het wangedrag van hun supporters zou clubs in de nabije toekomst dus weleens zeer zuur kunnen gaan opbreken. Momenteel is enkel een forfaitscore voor de wedstrijd waarin de incidenten plaatsvonden mogelijk, als die vroegtijdig stilgelegd moest worden. Die maatregel vraagt Union ook deze keer en Beerschot liet al weten dat het niet in beroep zal gaan als die ook toegekend wordt.

LEES OOK: Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Zou dat een goede maatregel zijn?

Meest recent

Topclubs vrezen: "We gaan voluit voor PO 1"

STVV is veruit dé verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. Een lichtpunt in een ...

6
6
Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Bij RSC Anderlecht draait het dezer dagen blijkbaar enkel om intensiteit, energie en mentaliteit. ...

116
116
Leko scoort geen punten in Gent, wél bij Club: "Dat hoor je waaien"

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Een verdiende zege, maar het was toch vooral de match waar Ivan ...

75
75
'Hoogspanning: verrassende wending in dossier van Hoefkens'

KRC Genk dacht aan Carl Hoefkens als de nieuwe trainer, maar die gaf aan bij NAC Breda te blijven. ...

118
118
Club Brugge lacht tanden bloot, KRC Genk gewaarschuwd

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Voetballend was het een zeer matige Slag om Vlaanderen. Ook ...

320
320
Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Royal Antwerp FC, dat zo wéér niet kon ...

87
87
Buffalo weigert hand Leko: "Heel onprofessioneel gehandeld"

De centrale figuur tijdens de clash van zondagmiddag tussen Club Brugge en AA Gent, was uiteraard ...

590
590
"Systematisch problematisch" - kranten buizen zondebok RSCA

RSC Anderlecht blijft het lastig hebben in de competitieduels op verplaatsing. Zondag pakte het op ...

223
223
'Slag om Vlaanderen' loopt fout: supporter naar ziekenhuis

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van AA Gent na relatief matige wedstrijd. Jammer genoeg liep ...

209
209
Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Antwerp FC is de laatste weken opnieuw sterk bezig. Dat heeft onder meer te maken met de goede ...

440
440
Wéér geen clean sheet United: Engelse pers beoordeelt Lammens

Manchester United blijft uiterst wisselvallig voor de dag komen in de Premier League. Zondag liep de ...

108
108
‘Club Brugge gokt alles: 12 miljoen voor tikkende tijdbom’

Hoeveel risico kan Club Brugge nemen om de defensie te versterken? In Brugge dromen ze van een ...

354
354
De Mil houdt zich niet in: pijnlijke oorzaak nieuwe dreun

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

259
259
Anderlecht bevoordeeld op Bosuil? De Bilde fileert penaltyfase(s)

Antwerp FC zag zijn zegereeks zondagavond ten einde komen. De Great Old speelde zondag een sterke en ...

623
623
D-day in DAZN-affaire: drastische uitspraak op komst

Maandag is het eindelijk zover, dan verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de ...

183
183
'Chelsea wil opnieuw megaslag slaan in Genk'

De voorbije jaren kwam Chelsea al regelmatig vissen in Genk. Het waren de Blues die een vijftiental ...

588
588
Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

111
111
Cinel strooit met lof nadat Cercle eindelijk nog eens wint

De voorbije maanden verzeilde Cercle Brugge in een diepe crisis. Het bleef maar liefst vier maanden ...

97
97
Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

253
253
Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zondagavond is de Africa Cup van start gegaan. In de openingswedstrijd wist gastland en topfavoriet ...

69
69
Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

176
176
Hasi slaat en zalft: "Op dat vlak een vooruitgang"

De topper van zondagavond tussen Antwerp en Anderlecht heeft spektakel opgeleverd. De Great Old leek ...

206
206
Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Na vier maanden is Cercle Brugge er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. De ...

99
99
Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

347
347
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

595
595

Meer sportnieuws