Verliezen clubs binnenkort punten bij wangedrag fans?

101 stemmen
Verliezen clubs binnenkort punten bij wangedrag fans?

Vorig weekend eindigde de reguliere competitie van de Jupiler Pro League met een sisser, want de wedstrijd tussen Union en Beerschot moest enkele minuten voor het einde stilgelegd worden omdat de bezoekende fans voor problemen zorgden. De aanhang van Beerschot gooide vuurpijlen op het veld en een aantal fans probeerden ook tot bij de thuissupporters te raken om met hen op de vuist te gaan. De Disciplinaire Raad van de KBVB boog zich donderdag over de zaak.


Op een uitspraak is het echter nog even wachten. Over wat er met de uitslag zal gebeuren, mag er zeer snel een uitspraak verwacht worden. Wat de verdere strafmaat betreft, vroeg en kreeg Beerschot uitstel. Het Bondsparket wil hen een boete van 10.000 euro en vier wedstrijden achter gesloten deuren opleggen, maar daarover valt pas op 1 juni een beslissing.

Opvallend was dat de bondsprocureur de optie opende om in de toekomst ploegen wiens supporters zich misdragen nog veel zwaarder te straffen. "We denken na over een aanpassingen van het bondsreglement. Bij wangedrag van fans zou een puntenaftrek ook moeten kunnen",  tekende Het Nieuwsblad immers op de zitting op.

FORFAITNEDERLAAG
Het wangedrag van hun supporters zou clubs in de nabije toekomst dus weleens zeer zuur kunnen gaan opbreken. Momenteel is enkel een forfaitscore voor de wedstrijd waarin de incidenten plaatsvonden mogelijk, als die vroegtijdig stilgelegd moest worden. Die maatregel vraagt Union ook deze keer en Beerschot liet al weten dat het niet in beroep zal gaan als die ook toegekend wordt.

LEES OOK: Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Zou dat een goede maatregel zijn?

Meest recent

'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

16
16
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

603
603
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

129
129
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

50
50
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

123
123
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

64
64
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

215
215
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

97
97
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

452
452
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

443
443
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

376
376
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

827
827
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

195
195
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

254
254
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

383
383
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

55
55
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

558
558
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

212
212
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

176
176
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

67
67
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

95
95
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

74
74
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

473
473
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

275
275
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

613
613

Meer sportnieuws