Verliezen clubs binnenkort punten bij wangedrag fans?

101 stemmen
Verliezen clubs binnenkort punten bij wangedrag fans?

Vorig weekend eindigde de reguliere competitie van de Jupiler Pro League met een sisser, want de wedstrijd tussen Union en Beerschot moest enkele minuten voor het einde stilgelegd worden omdat de bezoekende fans voor problemen zorgden. De aanhang van Beerschot gooide vuurpijlen op het veld en een aantal fans probeerden ook tot bij de thuissupporters te raken om met hen op de vuist te gaan. De Disciplinaire Raad van de KBVB boog zich donderdag over de zaak.


Op een uitspraak is het echter nog even wachten. Over wat er met de uitslag zal gebeuren, mag er zeer snel een uitspraak verwacht worden. Wat de verdere strafmaat betreft, vroeg en kreeg Beerschot uitstel. Het Bondsparket wil hen een boete van 10.000 euro en vier wedstrijden achter gesloten deuren opleggen, maar daarover valt pas op 1 juni een beslissing.

Opvallend was dat de bondsprocureur de optie opende om in de toekomst ploegen wiens supporters zich misdragen nog veel zwaarder te straffen. "We denken na over een aanpassingen van het bondsreglement. Bij wangedrag van fans zou een puntenaftrek ook moeten kunnen",  tekende Het Nieuwsblad immers op de zitting op.

FORFAITNEDERLAAG
Het wangedrag van hun supporters zou clubs in de nabije toekomst dus weleens zeer zuur kunnen gaan opbreken. Momenteel is enkel een forfaitscore voor de wedstrijd waarin de incidenten plaatsvonden mogelijk, als die vroegtijdig stilgelegd moest worden. Die maatregel vraagt Union ook deze keer en Beerschot liet al weten dat het niet in beroep zal gaan als die ook toegekend wordt.

LEES OOK: Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Zou dat een goede maatregel zijn?

Meest recent

Hubert: "Zware cijfers zijn niet de juiste weerspiegeling"

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

19
19
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

104
104
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

173
173
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

246
246
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

148
148
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

125
125
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

289
289
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

232
232
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

210
210
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

244
244
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

52
52
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

155
155
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

189
189
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

96
96
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

157
157
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

52
52
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

292
292
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

462
462
Anderlecht strafschop ontnomen? De Bilde velt verdict

Nu het naast bekerwinst heeft gegrepen, moet RSC Anderlecht alles zetten op het behalen van een ...

376
376
Anderlecht ontsnapt aan drama: keepersblunder kost KVM stunt

RSC Anderlecht heeft zondag een nieuw drama nipt kunnen voorkomen. Paars-Wit leek op weg naar een ...

369
369
De Bruyne helpt Napoli naar UCL, Juve in grote problemen

In de Italiaanse Serie A lijkt SSC Napoli quasi zeker van de tweede plaats. Zondagmiddag werd een ...

51
51
Wéér dramatische start Anderlecht: "Hij is een ramp"

Daags na de verloren bekerfinale moest RSC Anderlecht opnieuw vol aan de bak. In de Champions' ...

172
172
Ongeziene beelden: Kompany compléét los op titelfeest

Bayern München heeft zaterdag zijn laatste competitiewedstrijd van het seizoen afgewerkt. ...

68
68
'Club heeft beet in Bundesliga: nieuwste aanwinst onderweg'

Club Brugge hoopt zich in de komende dagen te verzekeren van zijn 20ste landstitel. Ondertussen is ...

263
263
Garcia deelt harde tik uit: "Hij mag écht ontgoocheld"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

359
359

Meer sportnieuws