'AA Gent beeft: vertrek Hein én sterkhouders dreigt'

door
'AA Gent beeft: vertrek Hein én sterkhouders dreigt'

AA Gent greep vorig weekend naast een ticket voor Play-Off I, een klap die bij de Buffalo's hard aangekomen is. Maar maandag kunnen ze daar wel van herstellen door de Croky Cup op hun palmares te zetten. Daarmee kunnen ze meteen ook Play-Off II overbodig maken voor zichzelf, want bij bekerwinst hebben ze al een beter Europees ticket dan ze in de play-offs kunnen verdienen.


In dat geval zouden ze in de Ghelamco Arena al aan volgend seizoen kunnen beginnen denken, want er ligt nog heel wat werk op de plank voor Ivan De Witte en Michel Louwagie. Het contract van trainer Hein Vanhaezebrouck loopt na dit seizoen immers af en ook de toekomst van Tarik Tissoudali, Vadis Odjidja en Sven Kums is onzeker, want zij gaan allemaal hun laatste contractjaar in.

De Witte wil bovendien niet bevestigen dat zij allemaal zullen blijven. "De eerste plicht van een bestuur is te zorgen dat de club financieel gezond is en dat de continuïteit gegarandeerd wordt", verklaart de voorzitter in Het Laatste Nieuws. "Als we wat langer moeten wachten om een aantal financiële zekerheden te beoordelen, dan zullen we dat doen. Als dat betekent dat we bepaalde opportuniteiten verliezen, dan is dat spijtig."

ONDERHANDELINGEN
De Witte geeft wel nog mee dat de onderhandelingen met Vanhaezebrouck lopen en dat er ook al met het management van Tissoudali gesproken werd, maar van een akkoord is nog lang geen sprake. De Marokkaanse sensatie staat in de belangstelling van Valencia en dus zal Gent snel moeten handelen. De Witte wil echter niet overhaasten en dat lijkt vooral uit financiële overwegingen te zijn. Vorig seizoen bleek ook al dat de financiële buffer van de Buffalo's niet al te groot is, want toen moesten ze beloven voor 15 miljoen euro aan uitgaande transfers te doen om hun licentie te halen.

LEES OOK: AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

🚀

Zal AA Gent hen allemaal kunnen behouden?

Meest recent

'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

18
18
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

203
203
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

58
58
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

27
27
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

287
287
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

98
98
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

104
104
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

269
269
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

78
78
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

99
99
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

148
148
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

36
36
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

179
179
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

218
218
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

79
79
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1131
1131
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

142
142
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

333
333
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

403
403
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

255
255
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

328
328
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

126
126
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

94
94
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

573
573
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

91
91

Meer sportnieuws