'AA Gent beeft: vertrek Hein én sterkhouders dreigt'

1074 stemmen
'AA Gent beeft: vertrek Hein én sterkhouders dreigt'

AA Gent greep vorig weekend naast een ticket voor Play-Off I, een klap die bij de Buffalo's hard aangekomen is. Maar maandag kunnen ze daar wel van herstellen door de Croky Cup op hun palmares te zetten. Daarmee kunnen ze meteen ook Play-Off II overbodig maken voor zichzelf, want bij bekerwinst hebben ze al een beter Europees ticket dan ze in de play-offs kunnen verdienen.


In dat geval zouden ze in de Ghelamco Arena al aan volgend seizoen kunnen beginnen denken, want er ligt nog heel wat werk op de plank voor Ivan De Witte en Michel Louwagie. Het contract van trainer Hein Vanhaezebrouck loopt na dit seizoen immers af en ook de toekomst van Tarik Tissoudali, Vadis Odjidja en Sven Kums is onzeker, want zij gaan allemaal hun laatste contractjaar in.

De Witte wil bovendien niet bevestigen dat zij allemaal zullen blijven. "De eerste plicht van een bestuur is te zorgen dat de club financieel gezond is en dat de continuïteit gegarandeerd wordt", verklaart de voorzitter in Het Laatste Nieuws. "Als we wat langer moeten wachten om een aantal financiële zekerheden te beoordelen, dan zullen we dat doen. Als dat betekent dat we bepaalde opportuniteiten verliezen, dan is dat spijtig."

ONDERHANDELINGEN
De Witte geeft wel nog mee dat de onderhandelingen met Vanhaezebrouck lopen en dat er ook al met het management van Tissoudali gesproken werd, maar van een akkoord is nog lang geen sprake. De Marokkaanse sensatie staat in de belangstelling van Valencia en dus zal Gent snel moeten handelen. De Witte wil echter niet overhaasten en dat lijkt vooral uit financiële overwegingen te zijn. Vorig seizoen bleek ook al dat de financiële buffer van de Buffalo's niet al te groot is, want toen moesten ze beloven voor 15 miljoen euro aan uitgaande transfers te doen om hun licentie te halen.

LEES OOK: Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Zal AA Gent hen allemaal kunnen behouden?

Meest recent

Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

7
7
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

22
22
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

20
20
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

55
55
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

36
36
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

168
168
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

51
51
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

36
36
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

91
91
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

687
687
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

66
66
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

428
428
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

38
38
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

23
23
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

36
36
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

381
381
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

309
309
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

212
212
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

784
784
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

551
551
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

412
412
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

286
286
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

267
267
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

106
106
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

70
70

Meer sportnieuws