'AA Gent beeft: vertrek Hein én sterkhouders dreigt'

door
'AA Gent beeft: vertrek Hein én sterkhouders dreigt'

AA Gent greep vorig weekend naast een ticket voor Play-Off I, een klap die bij de Buffalo's hard aangekomen is. Maar maandag kunnen ze daar wel van herstellen door de Croky Cup op hun palmares te zetten. Daarmee kunnen ze meteen ook Play-Off II overbodig maken voor zichzelf, want bij bekerwinst hebben ze al een beter Europees ticket dan ze in de play-offs kunnen verdienen.


In dat geval zouden ze in de Ghelamco Arena al aan volgend seizoen kunnen beginnen denken, want er ligt nog heel wat werk op de plank voor Ivan De Witte en Michel Louwagie. Het contract van trainer Hein Vanhaezebrouck loopt na dit seizoen immers af en ook de toekomst van Tarik Tissoudali, Vadis Odjidja en Sven Kums is onzeker, want zij gaan allemaal hun laatste contractjaar in.

De Witte wil bovendien niet bevestigen dat zij allemaal zullen blijven. "De eerste plicht van een bestuur is te zorgen dat de club financieel gezond is en dat de continuïteit gegarandeerd wordt", verklaart de voorzitter in Het Laatste Nieuws. "Als we wat langer moeten wachten om een aantal financiële zekerheden te beoordelen, dan zullen we dat doen. Als dat betekent dat we bepaalde opportuniteiten verliezen, dan is dat spijtig."

ONDERHANDELINGEN
De Witte geeft wel nog mee dat de onderhandelingen met Vanhaezebrouck lopen en dat er ook al met het management van Tissoudali gesproken werd, maar van een akkoord is nog lang geen sprake. De Marokkaanse sensatie staat in de belangstelling van Valencia en dus zal Gent snel moeten handelen. De Witte wil echter niet overhaasten en dat lijkt vooral uit financiële overwegingen te zijn. Vorig seizoen bleek ook al dat de financiële buffer van de Buffalo's niet al te groot is, want toen moesten ze beloven voor 15 miljoen euro aan uitgaande transfers te doen om hun licentie te halen.

LEES OOK: Dure uitschuiver Union: sterkhouder krijgt 4 op 10

Zal AA Gent hen allemaal kunnen behouden?

Meest recent

Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

24
24
Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"

Club Brugge heeft zijn dure nederlaag op het veld van Union SG enkele dagen later alweer rechtgezet. ...

76
76
Dure uitschuiver Union: sterkhouder krijgt 4 op 10

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

46
46
Kompany naar bekerfinale, Doku helpt City aan leidersplaats

Vincent Kompany blijft met Bayern München op koers voor een historisch seizoen. Enkele dagen na ...

83
83
Titelstrijd volledig open: Club haalt fors uit, eerste slipper Union

Club Brugge heeft op de vierde speeldag van de Champions' Play-Off voor een nieuw keerpunt in de ...

225
225
Anderlecht-exit bevestigd: "Eindigen op mooie manier"

RSC Anderlecht zal na het seizoen afscheid nemen van één van de vaste waarden uit de ...

190
190
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

203
203
PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

18
18
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

495
495
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

376
376
"Heel zuur" - duidelijke oorzaak uitschuiver KRC Genk

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

249
249
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

383
383
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

102
102
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

80
80
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

55
55
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

165
165
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

55
55
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

103
103
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

76
76
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

82
82
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

50
50
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

118
118
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

251
251
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

48
48
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

327
327

Meer sportnieuws