'AA Gent beeft: vertrek Hein én sterkhouders dreigt'

1074 stemmen
'AA Gent beeft: vertrek Hein én sterkhouders dreigt'

AA Gent greep vorig weekend naast een ticket voor Play-Off I, een klap die bij de Buffalo's hard aangekomen is. Maar maandag kunnen ze daar wel van herstellen door de Croky Cup op hun palmares te zetten. Daarmee kunnen ze meteen ook Play-Off II overbodig maken voor zichzelf, want bij bekerwinst hebben ze al een beter Europees ticket dan ze in de play-offs kunnen verdienen.


In dat geval zouden ze in de Ghelamco Arena al aan volgend seizoen kunnen beginnen denken, want er ligt nog heel wat werk op de plank voor Ivan De Witte en Michel Louwagie. Het contract van trainer Hein Vanhaezebrouck loopt na dit seizoen immers af en ook de toekomst van Tarik Tissoudali, Vadis Odjidja en Sven Kums is onzeker, want zij gaan allemaal hun laatste contractjaar in.

De Witte wil bovendien niet bevestigen dat zij allemaal zullen blijven. "De eerste plicht van een bestuur is te zorgen dat de club financieel gezond is en dat de continuïteit gegarandeerd wordt", verklaart de voorzitter in Het Laatste Nieuws. "Als we wat langer moeten wachten om een aantal financiële zekerheden te beoordelen, dan zullen we dat doen. Als dat betekent dat we bepaalde opportuniteiten verliezen, dan is dat spijtig."

ONDERHANDELINGEN
De Witte geeft wel nog mee dat de onderhandelingen met Vanhaezebrouck lopen en dat er ook al met het management van Tissoudali gesproken werd, maar van een akkoord is nog lang geen sprake. De Marokkaanse sensatie staat in de belangstelling van Valencia en dus zal Gent snel moeten handelen. De Witte wil echter niet overhaasten en dat lijkt vooral uit financiële overwegingen te zijn. Vorig seizoen bleek ook al dat de financiële buffer van de Buffalo's niet al te groot is, want toen moesten ze beloven voor 15 miljoen euro aan uitgaande transfers te doen om hun licentie te halen.

LEES OOK: De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

Zal AA Gent hen allemaal kunnen behouden?

Meest recent

'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

12
12
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

36
36
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

46
46
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

100
100
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

115
115
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

40
40
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

34
34
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

287
287
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

158
158
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

249
249
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

136
136
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

101
101
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

208
208
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

104
104
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

373
373
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

164
164
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

303
303
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

209
209
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

134
134
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

148
148
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

109
109
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

839
839
Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Het WK loert om de hoek en het is stilaan aftellen naar hét voetbalevenement van het jaar. Er ...

11
11
Antwerp recht rug: Haroun duidt grote uitblinker aan

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

245
245
'Exit Guardiola bezorgt Mourinho droomtransfer bij Real'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar inmiddels is al lang en breed duidelijk dat ...

232
232

Meer sportnieuws