'AA Gent beeft: vertrek Hein én sterkhouders dreigt'

1074 stemmen
'AA Gent beeft: vertrek Hein én sterkhouders dreigt'

AA Gent greep vorig weekend naast een ticket voor Play-Off I, een klap die bij de Buffalo's hard aangekomen is. Maar maandag kunnen ze daar wel van herstellen door de Croky Cup op hun palmares te zetten. Daarmee kunnen ze meteen ook Play-Off II overbodig maken voor zichzelf, want bij bekerwinst hebben ze al een beter Europees ticket dan ze in de play-offs kunnen verdienen.


In dat geval zouden ze in de Ghelamco Arena al aan volgend seizoen kunnen beginnen denken, want er ligt nog heel wat werk op de plank voor Ivan De Witte en Michel Louwagie. Het contract van trainer Hein Vanhaezebrouck loopt na dit seizoen immers af en ook de toekomst van Tarik Tissoudali, Vadis Odjidja en Sven Kums is onzeker, want zij gaan allemaal hun laatste contractjaar in.

De Witte wil bovendien niet bevestigen dat zij allemaal zullen blijven. "De eerste plicht van een bestuur is te zorgen dat de club financieel gezond is en dat de continuïteit gegarandeerd wordt", verklaart de voorzitter in Het Laatste Nieuws. "Als we wat langer moeten wachten om een aantal financiële zekerheden te beoordelen, dan zullen we dat doen. Als dat betekent dat we bepaalde opportuniteiten verliezen, dan is dat spijtig."

ONDERHANDELINGEN
De Witte geeft wel nog mee dat de onderhandelingen met Vanhaezebrouck lopen en dat er ook al met het management van Tissoudali gesproken werd, maar van een akkoord is nog lang geen sprake. De Marokkaanse sensatie staat in de belangstelling van Valencia en dus zal Gent snel moeten handelen. De Witte wil echter niet overhaasten en dat lijkt vooral uit financiële overwegingen te zijn. Vorig seizoen bleek ook al dat de financiële buffer van de Buffalo's niet al te groot is, want toen moesten ze beloven voor 15 miljoen euro aan uitgaande transfers te doen om hun licentie te halen.

LEES OOK: AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

Zal AA Gent hen allemaal kunnen behouden?

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

24
24
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

94
94
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

47
47
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

67
67
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

344
344
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

92
92
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

137
137
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

502
502
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

60
60
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

243
243
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

368
368
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1316
1316
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

562
562
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

186
186
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

206
206
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

828
828
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

610
610
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

281
281
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

145
145
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

205
205
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

55
55
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws