'Japans fiasco zorgt voor einde in mineur voor Iniesta'

108 stemmen
'Japans fiasco zorgt voor einde in mineur voor Iniesta'

Andrés Iniesta heeft bijna alles gewonnen met FC Barcelona en Spanje, maar de legendarische middenvelder riskeert het einde van zijn carrière in mineur af te sluiten. Zijn Japanse club Vissel Kobe hangt een degradatie boven het hoofd.

Iniesta kwam in 2018 bij Vissel Kobe na meer dan 600 wedstrijden te hebben gespeeld voor Barcelona, ​​waar hij vier keer de Champions League en negen keer La Liga won. Maar hij heeft moeite om te schitteren in Kobe, afgezien van de Emperor's Cup in 2019 en de Japanse Super Cup in 2020, de enige twee trofeeën die hij tot aan zijn rijke collectie wist toe te voegen.

Het voormalig nummer 8 van FC Barcelona speelde altijd voor de prijzen, maar met Vissel Kobe dreigt het nu mis te lopen. De Japanse ex-club van Thomas Vermaelen kende een rampzalige start van het J-League-seizoen en staat momenteel op de voorlaatste plaats in het klassement (17e, 4 punten) na 10 wedstrijden (4 gelijke spelen, 6 verliespartijen). Vissel Kobe greep al in door een degradatiespecialist aan te trekken. Miguel Angel Lotina redde al vijf verschillende clubs in Spanje. 

RIJKSTE CLUB
Vissel Kobe is de rijkste club van Japan, eigendom van miljardair Hiroshi Mikitani, de CEO en oprichter van de Japanse e-commercegigant Rakuten. Naast Iniesta spelen ook klinkende namen als Bojan Krkic en Sergi Samper. Thomas Vermaelen lijkt net op tijd vertrokken te zijn bij de Japanse 'topper'. 

Hopen dat de grootmacht zich weet te herpakken. "Als je team zich in deze situatie bevindt, is dat niet om één reden, maar om meerdere redenen", benadrukt Lotina. "We hebben nog tijd voor de boeg", tempert de Spaanse coach.

Is Vermaelen op tijd weg bij Vissel Kobe?

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

168
168
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

239
239
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

58
58
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

160
160
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

89
89
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

75
75
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

168
168
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

265
265
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

376
376
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

189
189
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

559
559
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

62
62
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

351
351
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

253
253
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

383
383
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

259
259
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

180
180
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

230
230
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

178
178
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

67
67
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

666
666
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

103
103
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

53
53
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

296
296
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

113
113

Meer sportnieuws