'Japans fiasco zorgt voor einde in mineur voor Iniesta'

door
'Japans fiasco zorgt voor einde in mineur voor Iniesta'

Andrés Iniesta heeft bijna alles gewonnen met FC Barcelona en Spanje, maar de legendarische middenvelder riskeert het einde van zijn carrière in mineur af te sluiten. Zijn Japanse club Vissel Kobe hangt een degradatie boven het hoofd.

Iniesta kwam in 2018 bij Vissel Kobe na meer dan 600 wedstrijden te hebben gespeeld voor Barcelona, ​​waar hij vier keer de Champions League en negen keer La Liga won. Maar hij heeft moeite om te schitteren in Kobe, afgezien van de Emperor's Cup in 2019 en de Japanse Super Cup in 2020, de enige twee trofeeën die hij tot aan zijn rijke collectie wist toe te voegen.

Het voormalig nummer 8 van FC Barcelona speelde altijd voor de prijzen, maar met Vissel Kobe dreigt het nu mis te lopen. De Japanse ex-club van Thomas Vermaelen kende een rampzalige start van het J-League-seizoen en staat momenteel op de voorlaatste plaats in het klassement (17e, 4 punten) na 10 wedstrijden (4 gelijke spelen, 6 verliespartijen). Vissel Kobe greep al in door een degradatiespecialist aan te trekken. Miguel Angel Lotina redde al vijf verschillende clubs in Spanje. 

RIJKSTE CLUB
Vissel Kobe is de rijkste club van Japan, eigendom van miljardair Hiroshi Mikitani, de CEO en oprichter van de Japanse e-commercegigant Rakuten. Naast Iniesta spelen ook klinkende namen als Bojan Krkic en Sergi Samper. Thomas Vermaelen lijkt net op tijd vertrokken te zijn bij de Japanse 'topper'. 

Hopen dat de grootmacht zich weet te herpakken. "Als je team zich in deze situatie bevindt, is dat niet om één reden, maar om meerdere redenen", benadrukt Lotina. "We hebben nog tijd voor de boeg", tempert de Spaanse coach.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

Is Vermaelen op tijd weg bij Vissel Kobe?

Meest recent

Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

22
22
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

152
152
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

134
134
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

265
265
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

91
91
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

192
192
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

211
211
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

147
147
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

62
62
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

167
167
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

166
166
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

46
46
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

585
585
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

94
94
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

501
501
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

211
211
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

228
228
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

331
331
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

195
195
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

143
143
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

716
716
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

124
124
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

99
99
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

250
250
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

238
238

Meer sportnieuws