Van Eetvelt duikt plots weer op in voetbalwereld

127
Van Eetvelt duikt plots weer op in voetbalwereld

Toen Anderlecht in 2020 Wouter Vandenhaute als voorzitter aanstelde, bracht die in zijn kielzog zijn goede vriend Karel Van Eetvelt mee als CEO. Die had de voorbije jaren zijn strepen verdiend als topman van Unizo en in de financiële sector en wou Anderlecht een nieuw tijdperk inloodsen, maar lang duurde die droom niet. Na amper negen maanden stapte hij gedesillusioneerd op.


Van Eetvelt nam zijn vertrek vooral de handelswijze op de transfermarkt onder vuur. "Ik heb het mensenhandel genoemd", zei hij daarover aan Sporza. "Het is een vreemd bedrijfsmodel, gebaseerd op het kopen en verkopen van mensen. Ik zag spelers die niet de keuze hadden om naar de ploeg van hun zin te gaan. Ze moesten onder druk naar een bepaalde club omwille van het geld."

Ondanks die ontgoochelingen duikt Van Eetvelt nu toch weer op in de voetbalwereld. Zij het wel op veel lager niveau, want hij gaat aan de slag als strategisch adviseur bij KSV Bornem. Dat is een club die dit seizoen in Antwerpen naar tweede provinciale degradeerde. Van Eetvelt moet de club nu uit de malaise gaan helpen.

VRIJE TIJD
"Feit is dat ik op een steenworp van het stadion woon en dat de clubliefde een familieding is, die van vader (Jozef, red.) op zoon overgaat. Vermits ik toch wat tijd vrij heb, ben ik me op vraag van de clubleiding wat meer gaan verdiepen in KSV Bornem en wil ik hen zeker wat adviseren waar kan", legt Van Eetvelt zijn functie uit in Gazet van Antwerpen. "Ik ben hier niet om sponsors te zoeken, ik wil me vooral bezighouden met een manier om van Bornem een club te maken die structureel gezond is en toch sportieve ambities mag hebben."

Zal hij nog terugkeren in het profvoetbal?

Meest recent

Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

16
16
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

23
23
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

8
8
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

77
77
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

106
106
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

79
79
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

77
77
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

332
332
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

108
108
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

77
77
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

94
94
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

28
28
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

71
71
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

282
282
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

39
39
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

52
52
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

22
22
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

114
114
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

58
58
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

222
222
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

76
76
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

215
215
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

31
31
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

88
88
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

1069
1069

Meer sportnieuws