Van Eetvelt duikt plots weer op in voetbalwereld

127 stemmen
Van Eetvelt duikt plots weer op in voetbalwereld

Toen Anderlecht in 2020 Wouter Vandenhaute als voorzitter aanstelde, bracht die in zijn kielzog zijn goede vriend Karel Van Eetvelt mee als CEO. Die had de voorbije jaren zijn strepen verdiend als topman van Unizo en in de financiële sector en wou Anderlecht een nieuw tijdperk inloodsen, maar lang duurde die droom niet. Na amper negen maanden stapte hij gedesillusioneerd op.


Van Eetvelt nam zijn vertrek vooral de handelswijze op de transfermarkt onder vuur. "Ik heb het mensenhandel genoemd", zei hij daarover aan Sporza. "Het is een vreemd bedrijfsmodel, gebaseerd op het kopen en verkopen van mensen. Ik zag spelers die niet de keuze hadden om naar de ploeg van hun zin te gaan. Ze moesten onder druk naar een bepaalde club omwille van het geld."

Ondanks die ontgoochelingen duikt Van Eetvelt nu toch weer op in de voetbalwereld. Zij het wel op veel lager niveau, want hij gaat aan de slag als strategisch adviseur bij KSV Bornem. Dat is een club die dit seizoen in Antwerpen naar tweede provinciale degradeerde. Van Eetvelt moet de club nu uit de malaise gaan helpen.

VRIJE TIJD
"Feit is dat ik op een steenworp van het stadion woon en dat de clubliefde een familieding is, die van vader (Jozef, red.) op zoon overgaat. Vermits ik toch wat tijd vrij heb, ben ik me op vraag van de clubleiding wat meer gaan verdiepen in KSV Bornem en wil ik hen zeker wat adviseren waar kan", legt Van Eetvelt zijn functie uit in Gazet van Antwerpen. "Ik ben hier niet om sponsors te zoeken, ik wil me vooral bezighouden met een manier om van Bornem een club te maken die structureel gezond is en toch sportieve ambities mag hebben."

Zal hij nog terugkeren in het profvoetbal?

Meest recent

'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

0
0
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

35
35
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

37
37
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

84
84
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

15
15
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

145
145
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

126
126
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

644
644
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

836
836
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

299
299
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

172
172
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

248
248
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

187
187
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

55
55
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

147
147
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

80
80
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

169
169
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

101
101
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

40
40
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

72
72
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

114
114
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

83
83
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

166
166
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

344
344
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

1118
1118

Meer sportnieuws