Van Eetvelt duikt plots weer op in voetbalwereld

127
Van Eetvelt duikt plots weer op in voetbalwereld

Toen Anderlecht in 2020 Wouter Vandenhaute als voorzitter aanstelde, bracht die in zijn kielzog zijn goede vriend Karel Van Eetvelt mee als CEO. Die had de voorbije jaren zijn strepen verdiend als topman van Unizo en in de financiële sector en wou Anderlecht een nieuw tijdperk inloodsen, maar lang duurde die droom niet. Na amper negen maanden stapte hij gedesillusioneerd op.


Van Eetvelt nam zijn vertrek vooral de handelswijze op de transfermarkt onder vuur. "Ik heb het mensenhandel genoemd", zei hij daarover aan Sporza. "Het is een vreemd bedrijfsmodel, gebaseerd op het kopen en verkopen van mensen. Ik zag spelers die niet de keuze hadden om naar de ploeg van hun zin te gaan. Ze moesten onder druk naar een bepaalde club omwille van het geld."

Ondanks die ontgoochelingen duikt Van Eetvelt nu toch weer op in de voetbalwereld. Zij het wel op veel lager niveau, want hij gaat aan de slag als strategisch adviseur bij KSV Bornem. Dat is een club die dit seizoen in Antwerpen naar tweede provinciale degradeerde. Van Eetvelt moet de club nu uit de malaise gaan helpen.

VRIJE TIJD
"Feit is dat ik op een steenworp van het stadion woon en dat de clubliefde een familieding is, die van vader (Jozef, red.) op zoon overgaat. Vermits ik toch wat tijd vrij heb, ben ik me op vraag van de clubleiding wat meer gaan verdiepen in KSV Bornem en wil ik hen zeker wat adviseren waar kan", legt Van Eetvelt zijn functie uit in Gazet van Antwerpen. "Ik ben hier niet om sponsors te zoeken, ik wil me vooral bezighouden met een manier om van Bornem een club te maken die structureel gezond is en toch sportieve ambities mag hebben."

Zal hij nog terugkeren in het profvoetbal?

Meest recent

Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

9
9
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

11
11
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

71
71
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

109
109
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

63
63
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

570
570
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

203
203
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

71
71
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

161
161
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

65
65
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

185
185
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

242
242
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

458
458
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

247
247
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

250
250
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

69
69
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

322
322
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

172
172
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

48
48
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

32
32
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

51
51
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

41
41
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

126
126
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

118
118

Meer sportnieuws