België wil Final Four van Nations League in 2023 organiseren

143 stemmen
België wil Final Four van Nations League in 2023 organiseren

In juni beginnen de Rode Duivels aan hun nieuwe campagne in de Nations League. In de groepsfase krijgen ze deze keer Nederland, Polen en Wales als tegenstanders. Ze zullen er ongetwijfeld alles aan doen om opnieuw de Final Four te halen, waarin ze in oktober wel het onderspit moesten delven tegen Frankrijk en Italië. Als ze zich opnieuw bij de laatste vier scharen, zullen de Duivels mogelijk in eigen land de eindfase spelen.


De UEFA laat woensdagavond immers weten dat het vier kandidaturen gekregen heeft om de Final Four van deze editie van de Nations League te organiseren. Opvallend genoeg zijn het Nederland, Polen en Wales die zich net als ons land kandidaat gesteld hebben. De sportieve tegenstanders worden dus ook naast het veld de opponenten.

Geïnteresseerde landen moesten voor woensdag hun interesse kenbaar maken en krijgen nog tot 5 oktober om hun dossier te volmaken. Als België de organisatie toegewezen krijgt, is het van plan de wedstrijden in het Koning Boudewijnstadion en op Sclessin te laten afwerken. "Het werd tijd dat we ons nog eens kunnen aanbieden voor de organisatie van een groot internationaal voetbalevent, wat niet voor de hand ligt in ons land met zijn beperkte voetbalinfrastructuur. Maar de Final Four is een compact voetbalevent met vier wedstrijden in twee stadions", legt CEO Peter Bossaert uit.

DEBACLE
Het zou de eerste keer sinds Euro 2000 zijn dat er nog eens een internationaal toernooi in België georganiseerd zou worden. In principe had Brussel ook speelstad moeten zijn voor het EK van vorige zomer, maar dat draaide uit op een debacle. Nadat de bouw van een nieuw nationaal stadion niet door de politieke mallemolen raakte, werd onze hoofdstad door de UEFA nog uit de organisatie gehaald. De Final Four van de Nations League staat gepland van 14 tot 18 juni 2023.


Zal België de organisatie binnenhalen?

Meest recent

'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

84
84
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

118
118
Senegal is op zijn hoede voor drie Rode Duivels

België neemt het vanavond om 22u op tegen Senegal. De Rode Duivels krijgen een zeer taaie ...

36
36
'Anderlecht gelinkt aan zeer verrassende transfer'

RSC Anderlecht speurt rond naar versterking. De Brusselaars worden de afgelopen dagen met steeds ...

128
128
Antwerp houdt hart vast voor doemscenario: "Dit wil níémand"

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

165
165
Benito Raman doet schokkende onthulling rond AA Gent

Benito Raman heeft uitgepakt met een verhaal dat bij heel wat voetbalfans de wenkbrauwen zal doen ...

110
110
Opstelling Duivels: Vandenbempt voorspelt drastische ingreep

Indien de Rode Duivels straks willen spreken over een geslaagd WK, zullen ze zich woensdag toch ...

94
94
Ontslaggolf op WK: bondscoach vertrekt vlak na uitschakeling

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

62
62
Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

165
165
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

514
514
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

440
440
WK-ontdekking bij Duivels: "De leider die lang gemist hebben"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

338
338
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

298
298
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

79
79
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

217
217
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

83
83
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

81
81
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

136
136
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

81
81
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

140
140
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

100
100
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

329
329
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

94
94
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

54
54
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

137
137

Meer sportnieuws