België wil Final Four van Nations League in 2023 organiseren

143
België wil Final Four van Nations League in 2023 organiseren

In juni beginnen de Rode Duivels aan hun nieuwe campagne in de Nations League. In de groepsfase krijgen ze deze keer Nederland, Polen en Wales als tegenstanders. Ze zullen er ongetwijfeld alles aan doen om opnieuw de Final Four te halen, waarin ze in oktober wel het onderspit moesten delven tegen Frankrijk en Italië. Als ze zich opnieuw bij de laatste vier scharen, zullen de Duivels mogelijk in eigen land de eindfase spelen.


De UEFA laat woensdagavond immers weten dat het vier kandidaturen gekregen heeft om de Final Four van deze editie van de Nations League te organiseren. Opvallend genoeg zijn het Nederland, Polen en Wales die zich net als ons land kandidaat gesteld hebben. De sportieve tegenstanders worden dus ook naast het veld de opponenten.

Geïnteresseerde landen moesten voor woensdag hun interesse kenbaar maken en krijgen nog tot 5 oktober om hun dossier te volmaken. Als België de organisatie toegewezen krijgt, is het van plan de wedstrijden in het Koning Boudewijnstadion en op Sclessin te laten afwerken. "Het werd tijd dat we ons nog eens kunnen aanbieden voor de organisatie van een groot internationaal voetbalevent, wat niet voor de hand ligt in ons land met zijn beperkte voetbalinfrastructuur. Maar de Final Four is een compact voetbalevent met vier wedstrijden in twee stadions", legt CEO Peter Bossaert uit.

DEBACLE
Het zou de eerste keer sinds Euro 2000 zijn dat er nog eens een internationaal toernooi in België georganiseerd zou worden. In principe had Brussel ook speelstad moeten zijn voor het EK van vorige zomer, maar dat draaide uit op een debacle. Nadat de bouw van een nieuw nationaal stadion niet door de politieke mallemolen raakte, werd onze hoofdstad door de UEFA nog uit de organisatie gehaald. De Final Four van de Nations League staat gepland van 14 tot 18 juni 2023.


Zal België de organisatie binnenhalen?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

38
38
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

63
63
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

9
9
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

38
38
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

20
20
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

88
88
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

50
50
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

21
21
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

13
13
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

370
370
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

79
79
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

84
84
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

60
60
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

152
152
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

285
285
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

98
98
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

328
328
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

152
152
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

55
55
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

39
39

Meer sportnieuws