België wil Final Four van Nations League in 2023 organiseren

door
België wil Final Four van Nations League in 2023 organiseren

In juni beginnen de Rode Duivels aan hun nieuwe campagne in de Nations League. In de groepsfase krijgen ze deze keer Nederland, Polen en Wales als tegenstanders. Ze zullen er ongetwijfeld alles aan doen om opnieuw de Final Four te halen, waarin ze in oktober wel het onderspit moesten delven tegen Frankrijk en Italië. Als ze zich opnieuw bij de laatste vier scharen, zullen de Duivels mogelijk in eigen land de eindfase spelen.


De UEFA laat woensdagavond immers weten dat het vier kandidaturen gekregen heeft om de Final Four van deze editie van de Nations League te organiseren. Opvallend genoeg zijn het Nederland, Polen en Wales die zich net als ons land kandidaat gesteld hebben. De sportieve tegenstanders worden dus ook naast het veld de opponenten.

Geïnteresseerde landen moesten voor woensdag hun interesse kenbaar maken en krijgen nog tot 5 oktober om hun dossier te volmaken. Als België de organisatie toegewezen krijgt, is het van plan de wedstrijden in het Koning Boudewijnstadion en op Sclessin te laten afwerken. "Het werd tijd dat we ons nog eens kunnen aanbieden voor de organisatie van een groot internationaal voetbalevent, wat niet voor de hand ligt in ons land met zijn beperkte voetbalinfrastructuur. Maar de Final Four is een compact voetbalevent met vier wedstrijden in twee stadions", legt CEO Peter Bossaert uit.

DEBACLE
Het zou de eerste keer sinds Euro 2000 zijn dat er nog eens een internationaal toernooi in België georganiseerd zou worden. In principe had Brussel ook speelstad moeten zijn voor het EK van vorige zomer, maar dat draaide uit op een debacle. Nadat de bouw van een nieuw nationaal stadion niet door de politieke mallemolen raakte, werd onze hoofdstad door de UEFA nog uit de organisatie gehaald. De Final Four van de Nations League staat gepland van 14 tot 18 juni 2023.


LEES OOK: 'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Zal België de organisatie binnenhalen?

Meest recent

Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

1
1
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

17
17
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

8
8
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

41
41
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

76
76
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

75
75
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

166
166
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

115
115
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

151
151
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

266
266
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

35
35
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

130
130
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

90
90
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

134
134
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

535
535
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

287
287
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

156
156
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

322
322
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

375
375
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

123
123
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

358
358
Rode Duivel krijgt mokerslag: definitief streep door WK?

Rudi Garcia moet stilaan beginnen nadenken over zijn selectie voor het WK 2026. Vanavond staat de ...

76
76
Euvrard explodeert: kleedkameronthulling en ferm dreigement

Standard Luik hoopt snel weer de top 6 te bereiken, maar het loopt niet van een leien dakje bij de ...

232
232
DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder en houdt de gemoederen bezig. De Belgische ...

508
508
Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Er is een grootschalig gokschandaal in Turkije losgebarsten. Vorige maand kwam het nieuws al naar ...

183
183

Meer sportnieuws