België wil Final Four van Nations League in 2023 organiseren

143 stemmen
België wil Final Four van Nations League in 2023 organiseren

In juni beginnen de Rode Duivels aan hun nieuwe campagne in de Nations League. In de groepsfase krijgen ze deze keer Nederland, Polen en Wales als tegenstanders. Ze zullen er ongetwijfeld alles aan doen om opnieuw de Final Four te halen, waarin ze in oktober wel het onderspit moesten delven tegen Frankrijk en Italië. Als ze zich opnieuw bij de laatste vier scharen, zullen de Duivels mogelijk in eigen land de eindfase spelen.


De UEFA laat woensdagavond immers weten dat het vier kandidaturen gekregen heeft om de Final Four van deze editie van de Nations League te organiseren. Opvallend genoeg zijn het Nederland, Polen en Wales die zich net als ons land kandidaat gesteld hebben. De sportieve tegenstanders worden dus ook naast het veld de opponenten.

Geïnteresseerde landen moesten voor woensdag hun interesse kenbaar maken en krijgen nog tot 5 oktober om hun dossier te volmaken. Als België de organisatie toegewezen krijgt, is het van plan de wedstrijden in het Koning Boudewijnstadion en op Sclessin te laten afwerken. "Het werd tijd dat we ons nog eens kunnen aanbieden voor de organisatie van een groot internationaal voetbalevent, wat niet voor de hand ligt in ons land met zijn beperkte voetbalinfrastructuur. Maar de Final Four is een compact voetbalevent met vier wedstrijden in twee stadions", legt CEO Peter Bossaert uit.

DEBACLE
Het zou de eerste keer sinds Euro 2000 zijn dat er nog eens een internationaal toernooi in België georganiseerd zou worden. In principe had Brussel ook speelstad moeten zijn voor het EK van vorige zomer, maar dat draaide uit op een debacle. Nadat de bouw van een nieuw nationaal stadion niet door de politieke mallemolen raakte, werd onze hoofdstad door de UEFA nog uit de organisatie gehaald. De Final Four van de Nations League staat gepland van 14 tot 18 juni 2023.


LEES OOK: 'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Zal België de organisatie binnenhalen?

Meest recent

Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

103
103
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

234
234
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

920
920
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

103
103
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

152
152
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

74
74
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

70
70
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

37
37
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

163
163
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

202
202
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

158
158
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

26
26
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

294
294
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

247
247
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

386
386
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

202
202
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

116
116
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

862
862
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

522
522
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

366
366
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

267
267
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

50
50

Meer sportnieuws