België wil Final Four van Nations League in 2023 organiseren

door
België wil Final Four van Nations League in 2023 organiseren

In juni beginnen de Rode Duivels aan hun nieuwe campagne in de Nations League. In de groepsfase krijgen ze deze keer Nederland, Polen en Wales als tegenstanders. Ze zullen er ongetwijfeld alles aan doen om opnieuw de Final Four te halen, waarin ze in oktober wel het onderspit moesten delven tegen Frankrijk en Italië. Als ze zich opnieuw bij de laatste vier scharen, zullen de Duivels mogelijk in eigen land de eindfase spelen.


De UEFA laat woensdagavond immers weten dat het vier kandidaturen gekregen heeft om de Final Four van deze editie van de Nations League te organiseren. Opvallend genoeg zijn het Nederland, Polen en Wales die zich net als ons land kandidaat gesteld hebben. De sportieve tegenstanders worden dus ook naast het veld de opponenten.

Geïnteresseerde landen moesten voor woensdag hun interesse kenbaar maken en krijgen nog tot 5 oktober om hun dossier te volmaken. Als België de organisatie toegewezen krijgt, is het van plan de wedstrijden in het Koning Boudewijnstadion en op Sclessin te laten afwerken. "Het werd tijd dat we ons nog eens kunnen aanbieden voor de organisatie van een groot internationaal voetbalevent, wat niet voor de hand ligt in ons land met zijn beperkte voetbalinfrastructuur. Maar de Final Four is een compact voetbalevent met vier wedstrijden in twee stadions", legt CEO Peter Bossaert uit.

DEBACLE
Het zou de eerste keer sinds Euro 2000 zijn dat er nog eens een internationaal toernooi in België georganiseerd zou worden. In principe had Brussel ook speelstad moeten zijn voor het EK van vorige zomer, maar dat draaide uit op een debacle. Nadat de bouw van een nieuw nationaal stadion niet door de politieke mallemolen raakte, werd onze hoofdstad door de UEFA nog uit de organisatie gehaald. De Final Four van de Nations League staat gepland van 14 tot 18 juni 2023.


LEES OOK: Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Zal België de organisatie binnenhalen?

Meest recent

Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

10
10
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

49
49
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

167
167
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

110
110
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

50
50
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

154
154
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

160
160
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

151
151
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

58
58
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

314
314
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

162
162
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

536
536
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

193
193
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

267
267
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

506
506
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

737
737
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

341
341
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

771
771
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

127
127
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

400
400
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

629
629
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

47
47
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

559
559
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

67
67
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

263
263

Meer sportnieuws