Moeskroen grijpt als enige naast licentie, einde dreigt

door
Moeskroen grijpt als enige naast licentie, einde dreigt

De Licentiecommissie boog zich de voorbije weken over de dossiers van de 26 profclubs. Woensdag raakten hun beslissingen bekend en voor alle clubs uit de Jupiler Pro League kwam er goed nieuws. Ook voor Standard, dat nochtans een negatief advies gekregen had. In 1B kreeg Moeskroen echter geen licentie voor volgend seizoen. Het einde dreigt stilaan voor de Henegouwers.


De club kende tijdens het seizoen al de nodige problemen om de lonen te betalen en zit nu dus opnieuw in de problemen. Bovendien zal eigenaar Gérard Lopez niet meer voor de oplossing zorgen. La Dernière Heure weet dat de Luxemburgse zakenman absoluut van de club af wil en zelfs bereid is die voor één symbolische euro te verkopen.

Als er een overnemer gevonden wordt, zal die echter ook bereid moeten zijn om de vele opgebouwde schulden af te betalen. Een evidente taak wordt dat dus niet. Moeskroen kan nog wat tijd kopen door in beroep te gaan bij het BAS, maar zelfs dan zal alles snel moeten gaan. Als Moeskroen zou verdwijnen uit het profvoetbal, lijkt er dus een extra stijger uit eerste nationale te komen.

ZORGWEKKENDE SITUATIE
De 25 andere profclubs kregen wél gewoon hun licentie, maar helemaal rooskleurig is de situatie daar ook niet. De Licentiecommissie werkt met een knipperlichtmodel en Het Nieuwsblad meldt dat enkel Club Brugge, KRC Genk en KV Kortrijk groen licht kregen voor hun licentie. Voor alle andere clubs staat de code op oranje, wat betekent dat de commissie hun situatie doorheen het seizoen zal blijven opvolgen.

LEES OOK: Witsel duidelijk over speelkansen onder Garcia

Zal Moeskroen nog gered worden?

Meest recent

Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

14
14
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

18
18
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

75
75
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

32
32
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

76
76
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

80
80
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

25
25
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

96
96
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

173
173
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

249
249
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

122
122
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

26
26
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

373
373
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

73
73
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

185
185
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

115
115
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

78
78
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

75
75
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

99
99
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

94
94
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

169
169
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

181
181
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

99
99
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

268
268
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

76
76

Meer sportnieuws