Moeskroen grijpt als enige naast licentie, einde dreigt

door
Moeskroen grijpt als enige naast licentie, einde dreigt

De Licentiecommissie boog zich de voorbije weken over de dossiers van de 26 profclubs. Woensdag raakten hun beslissingen bekend en voor alle clubs uit de Jupiler Pro League kwam er goed nieuws. Ook voor Standard, dat nochtans een negatief advies gekregen had. In 1B kreeg Moeskroen echter geen licentie voor volgend seizoen. Het einde dreigt stilaan voor de Henegouwers.


De club kende tijdens het seizoen al de nodige problemen om de lonen te betalen en zit nu dus opnieuw in de problemen. Bovendien zal eigenaar Gérard Lopez niet meer voor de oplossing zorgen. La Dernière Heure weet dat de Luxemburgse zakenman absoluut van de club af wil en zelfs bereid is die voor één symbolische euro te verkopen.

Als er een overnemer gevonden wordt, zal die echter ook bereid moeten zijn om de vele opgebouwde schulden af te betalen. Een evidente taak wordt dat dus niet. Moeskroen kan nog wat tijd kopen door in beroep te gaan bij het BAS, maar zelfs dan zal alles snel moeten gaan. Als Moeskroen zou verdwijnen uit het profvoetbal, lijkt er dus een extra stijger uit eerste nationale te komen.

ZORGWEKKENDE SITUATIE
De 25 andere profclubs kregen wél gewoon hun licentie, maar helemaal rooskleurig is de situatie daar ook niet. De Licentiecommissie werkt met een knipperlichtmodel en Het Nieuwsblad meldt dat enkel Club Brugge, KRC Genk en KV Kortrijk groen licht kregen voor hun licentie. Voor alle andere clubs staat de code op oranje, wat betekent dat de commissie hun situatie doorheen het seizoen zal blijven opvolgen.

LEES OOK: JPL-clubs slapen: Belgische aanvaller versiert transfer

Zal Moeskroen nog gered worden?

Meest recent

'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

56
56
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

618
618
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

214
214
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

332
332
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

58
58
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

45
45
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

291
291
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

86
86
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

78
78
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

17
17
JPL-clubs slapen: Belgische aanvaller versiert transfer

Belgische ploegen speuren vaak in het buitenland rond naar versterking om die witte merel te vinden. ...

79
79
'Geen Club Brugge-deal, Anderlecht waagt plots zijn kans'

Gaat RSC Anderlecht zich nog roeren op de transfermarkt? De kans is klein, maar de Brusselaars ...

440
440
STVV en Cercle Brugge ronden alsnog twee transferdeals af

STVV en Cercle Brugge hebben op de laatste dag van de wintermercato nog twee spelers van de hand ...

50
50
'Transferbom in Anderlecht: smaakmaker naar Premier League'

Een transferbom in Anderlecht. Daar gaan ze op de valreep toch nog een absolute sterkhouder ...

913
913
Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

118
118
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

128
128
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

408
408
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

203
203
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

734
734
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

74
74
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

61
61
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

60
60
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

386
386
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

193
193
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

497
497

Meer sportnieuws