'Bijzonder strenge regels voor beloftenteams in 1B'

door
'Bijzonder strenge regels voor beloftenteams in 1B'

De beloftencompetitie is stilaan in zijn eindfase beland en dat betekent dat er stilaan duidelijkheid is over welke profteams volgend seizoen hun beloften in 1B zullen mogen laten uitkomen. Anderlecht en KRC Genk zijn al zeker dat hun U23 straks op het tweede niveau zullen mogen meespelen, terwijl ook Club Brugge en Standard stilaan zeer dicht bij een plaats in de top vier staan.


Zoals de situatie er nu voorstaat, worden dat de vier teams die volgend seizoen in 1B zullen aansluiten. AA Gent, Charleroi, Cercle Brugge en Zulte Waregem zullen hun U23 in eerste nationale zien aansluiten, terwijl de jonkies van Antwerp samen met die van OHL, KV Mechelen, Beerschot, Virton en Union in tweede nationale zullen uitkomen.

Inmiddels worden ook de regels waaraan die ploegen zullen moeten voldoen stilaan duidelijk. Het Laatste Nieuws weet dat ze enkel spelers jonger dan 23 jaar op zullen mogen stellen, met uitzondering van de doelman. Voor die positie zou de limiet op 25 jaar liggen. Daarnaast zal twee derde van de wedstrijdselectie - in 1B betekent dat dus twaalf van de achttien spelers op het wedstrijdblad - moeten bestaan uit Belgen of in België opgeleide spelers.

EERSTE ELFTAL
Daarnaast komt er ook nog een beperking op het aantal gespeelde wedstrijden bij de A-ploeg, om te vermijden dat pakweg een Charles De Ketelaere of Yari Verschaeren plots in 1B opduikt. Enkel spelers die minder dan vijftien basisplaatsen in het eerste elftal op de teller hebben staan, komen in aanmerking voor de U23. Voor spelers jonger dan 20 jaar wordt die limiet wel opgetrokken tot 20 matchen bij de A-ploeg.


LEES OOK: Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Goede regels?

Meest recent

'Club Brugge-bestuur op missie: topmeetings in Madrid'

In de play-offs van de Champions League gaat Club Brugge straks op bezoek bij Atlético ...

86
86
Strijd om top zes barst los: databureau weegt kansen

In de voorlopig laatste editie van de play-offs belooft de race om de top zes spannender te worden ...

112
112
'Anderlecht slaat alarm: duo sterkhouders richting exit'

Nu de ene na de andere kandidaat afhaakt overweegt RSC Anderlecht om tussenpaus Jérémy ...

191
191
Degryse tikt Verhaeghe op de vingers: "Kleine club"

Club Brugge gaat straks tegen Atlético Madrid opnieuw op zoek naar Europees succes. De ...

117
117
Storm rond Van Gucht: 'Nieuwe onthullingen slaan in als bom'

Vorige week raakte bekend dat Ruben Van Gucht een kind verwacht met Charlotte Van Looy, korte tijd ...

117
117
Straffe woorden: Van der Sar spreekt Lammens aan live op tv

Senne Lammens heeft maandagavond opnieuw indruk gemaakt bij Manchester United. De doelman hield de ...

116
116
'Dreun Anderlecht: alternatief Schreuder-scenario smelt weg'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

142
142
'Club zonder Onyedika: Leko broedt op riskant plannetje'

Om de 1/8ste finales van de Champions League te halen, zal Club Brugge dinsdagavond moeten afrekenen ...

128
128
Europees voetbal op TV: kijkers Atlético-Club opgelet

Deze week wordend de resterende tickets voor de 1/8ste finales in de Europerse competities ...

276
276
Peeters zorgt voor héérlijk beeld op viering Beveren

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

79
79
Anderlecht herboren? "Dan is Play-Off I gegarandeerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

300
300
Lammens heerst bij United: Engelsen door het dolle heen

Senne Lammens is bezig aan een sterk eerste seizoen als doelman van Manchester United. En de Rode ...

224
224
‘Anderlecht davert: nieuw topduo met coach én nieuwe TD’

Anderlecht schudt de boel opnieuw door elkaar. Na het ontslag van Besnik Hasi en van Olivier Renard ...

410
410
Hoogspanning in Madrid: Prestianni-soap bereikt kookpunt

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

224
224
Atlético vs. Club: 'Opvallende naam in Brugse basiself'

Club Brugge staat dinsdagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

242
242
Anderlecht speelt met vuur: vertrek Hazard in de maak?

RSC Anderlecht boekte zondag een broodnodige overwinning op het veld van Zulte Waregem. Paars-Wit ...

240
240
United pakt vierde plek: 'briljante' Lammens grote held

Manchester United heeft maandagavond een uitstekende zaak gedaan. De Mancunians konden beslag leggen ...

153
153
'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

311
311
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

221
221
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

407
407
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

744
744
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

202
202
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

110
110
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

1317
1317
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

425
425

Meer sportnieuws