'Bijzonder strenge regels voor beloftenteams in 1B'

door
'Bijzonder strenge regels voor beloftenteams in 1B'

De beloftencompetitie is stilaan in zijn eindfase beland en dat betekent dat er stilaan duidelijkheid is over welke profteams volgend seizoen hun beloften in 1B zullen mogen laten uitkomen. Anderlecht en KRC Genk zijn al zeker dat hun U23 straks op het tweede niveau zullen mogen meespelen, terwijl ook Club Brugge en Standard stilaan zeer dicht bij een plaats in de top vier staan.


Zoals de situatie er nu voorstaat, worden dat de vier teams die volgend seizoen in 1B zullen aansluiten. AA Gent, Charleroi, Cercle Brugge en Zulte Waregem zullen hun U23 in eerste nationale zien aansluiten, terwijl de jonkies van Antwerp samen met die van OHL, KV Mechelen, Beerschot, Virton en Union in tweede nationale zullen uitkomen.

Inmiddels worden ook de regels waaraan die ploegen zullen moeten voldoen stilaan duidelijk. Het Laatste Nieuws weet dat ze enkel spelers jonger dan 23 jaar op zullen mogen stellen, met uitzondering van de doelman. Voor die positie zou de limiet op 25 jaar liggen. Daarnaast zal twee derde van de wedstrijdselectie - in 1B betekent dat dus twaalf van de achttien spelers op het wedstrijdblad - moeten bestaan uit Belgen of in België opgeleide spelers.

EERSTE ELFTAL
Daarnaast komt er ook nog een beperking op het aantal gespeelde wedstrijden bij de A-ploeg, om te vermijden dat pakweg een Charles De Ketelaere of Yari Verschaeren plots in 1B opduikt. Enkel spelers die minder dan vijftien basisplaatsen in het eerste elftal op de teller hebben staan, komen in aanmerking voor de U23. Voor spelers jonger dan 20 jaar wordt die limiet wel opgetrokken tot 20 matchen bij de A-ploeg.


LEES OOK: Club Brugge krijgt fameuze opsteker in stadiondossier

Goede regels?

Meest recent

Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

7
7
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

10
10
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

35
35
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

23
23
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

47
47
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

37
37
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

10
10
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

88
88
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

117
117
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

113
113
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

172
172
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

98
98
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

244
244
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

80
80
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

165
165
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

127
127
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

78
78
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

225
225
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

216
216
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

194
194
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

573
573
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

181
181
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

239
239
'Mannaert verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

641
641
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

64
64

Meer sportnieuws