'Bijzonder strenge regels voor beloftenteams in 1B'

door
'Bijzonder strenge regels voor beloftenteams in 1B'

De beloftencompetitie is stilaan in zijn eindfase beland en dat betekent dat er stilaan duidelijkheid is over welke profteams volgend seizoen hun beloften in 1B zullen mogen laten uitkomen. Anderlecht en KRC Genk zijn al zeker dat hun U23 straks op het tweede niveau zullen mogen meespelen, terwijl ook Club Brugge en Standard stilaan zeer dicht bij een plaats in de top vier staan.


Zoals de situatie er nu voorstaat, worden dat de vier teams die volgend seizoen in 1B zullen aansluiten. AA Gent, Charleroi, Cercle Brugge en Zulte Waregem zullen hun U23 in eerste nationale zien aansluiten, terwijl de jonkies van Antwerp samen met die van OHL, KV Mechelen, Beerschot, Virton en Union in tweede nationale zullen uitkomen.

Inmiddels worden ook de regels waaraan die ploegen zullen moeten voldoen stilaan duidelijk. Het Laatste Nieuws weet dat ze enkel spelers jonger dan 23 jaar op zullen mogen stellen, met uitzondering van de doelman. Voor die positie zou de limiet op 25 jaar liggen. Daarnaast zal twee derde van de wedstrijdselectie - in 1B betekent dat dus twaalf van de achttien spelers op het wedstrijdblad - moeten bestaan uit Belgen of in België opgeleide spelers.

EERSTE ELFTAL
Daarnaast komt er ook nog een beperking op het aantal gespeelde wedstrijden bij de A-ploeg, om te vermijden dat pakweg een Charles De Ketelaere of Yari Verschaeren plots in 1B opduikt. Enkel spelers die minder dan vijftien basisplaatsen in het eerste elftal op de teller hebben staan, komen in aanmerking voor de U23. Voor spelers jonger dan 20 jaar wordt die limiet wel opgetrokken tot 20 matchen bij de A-ploeg.


LEES OOK: Pro League krijgt de volle laag: “Niet meer serieus”

Goede regels?

Meest recent

Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

4
4
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

112
112
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

137
137
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

346
346
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

119
119
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

65
65
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

171
171
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

59
59
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

367
367
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

160
160
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

60
60
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

37
37
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

65
65
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

157
157
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

102
102
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

58
58
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

245
245
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

102
102
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

76
76
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

251
251
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

160
160
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

1039
1039
Vanaken verrast met lofzang: “Zoals Anderlecht vroeger”

Kan Club Brugge stunten in de Champions League? In de tussenronde van het kampioenenbal wacht ...

252
252
TRANSFERUURTJE: ‘Recordtransfer Club Brugge, Anderlecht baalt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

544
544
‘Anderlecht raast door: weer twee pionnen ontslagen’

RSC Anderlecht is achter de schermen flink aan het hervormen. Coach Besnik Hasi werd de laan ...

587
587

Meer sportnieuws