'Bijzonder strenge regels voor beloftenteams in 1B'

387 stemmen
'Bijzonder strenge regels voor beloftenteams in 1B'

De beloftencompetitie is stilaan in zijn eindfase beland en dat betekent dat er stilaan duidelijkheid is over welke profteams volgend seizoen hun beloften in 1B zullen mogen laten uitkomen. Anderlecht en KRC Genk zijn al zeker dat hun U23 straks op het tweede niveau zullen mogen meespelen, terwijl ook Club Brugge en Standard stilaan zeer dicht bij een plaats in de top vier staan.


Zoals de situatie er nu voorstaat, worden dat de vier teams die volgend seizoen in 1B zullen aansluiten. AA Gent, Charleroi, Cercle Brugge en Zulte Waregem zullen hun U23 in eerste nationale zien aansluiten, terwijl de jonkies van Antwerp samen met die van OHL, KV Mechelen, Beerschot, Virton en Union in tweede nationale zullen uitkomen.

Inmiddels worden ook de regels waaraan die ploegen zullen moeten voldoen stilaan duidelijk. Het Laatste Nieuws weet dat ze enkel spelers jonger dan 23 jaar op zullen mogen stellen, met uitzondering van de doelman. Voor die positie zou de limiet op 25 jaar liggen. Daarnaast zal twee derde van de wedstrijdselectie - in 1B betekent dat dus twaalf van de achttien spelers op het wedstrijdblad - moeten bestaan uit Belgen of in België opgeleide spelers.

EERSTE ELFTAL
Daarnaast komt er ook nog een beperking op het aantal gespeelde wedstrijden bij de A-ploeg, om te vermijden dat pakweg een Charles De Ketelaere of Yari Verschaeren plots in 1B opduikt. Enkel spelers die minder dan vijftien basisplaatsen in het eerste elftal op de teller hebben staan, komen in aanmerking voor de U23. Voor spelers jonger dan 20 jaar wordt die limiet wel opgetrokken tot 20 matchen bij de A-ploeg.


🚀

Goede regels?

Meest recent

'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

7
7
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

13
13
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

74
74
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

325
325
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

166
166
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

120
120
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

147
147
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

264
264
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

275
275
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

58
58
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

258
258
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

329
329
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

422
422
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

219
219
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

333
333
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

186
186
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

162
162
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

336
336
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

317
317
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

138
138
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

44
44
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

100
100
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

654
654
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

221
221
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

457
457

Meer sportnieuws