'Bijzonder strenge regels voor beloftenteams in 1B'

387 stemmen
'Bijzonder strenge regels voor beloftenteams in 1B'

De beloftencompetitie is stilaan in zijn eindfase beland en dat betekent dat er stilaan duidelijkheid is over welke profteams volgend seizoen hun beloften in 1B zullen mogen laten uitkomen. Anderlecht en KRC Genk zijn al zeker dat hun U23 straks op het tweede niveau zullen mogen meespelen, terwijl ook Club Brugge en Standard stilaan zeer dicht bij een plaats in de top vier staan.


Zoals de situatie er nu voorstaat, worden dat de vier teams die volgend seizoen in 1B zullen aansluiten. AA Gent, Charleroi, Cercle Brugge en Zulte Waregem zullen hun U23 in eerste nationale zien aansluiten, terwijl de jonkies van Antwerp samen met die van OHL, KV Mechelen, Beerschot, Virton en Union in tweede nationale zullen uitkomen.

Inmiddels worden ook de regels waaraan die ploegen zullen moeten voldoen stilaan duidelijk. Het Laatste Nieuws weet dat ze enkel spelers jonger dan 23 jaar op zullen mogen stellen, met uitzondering van de doelman. Voor die positie zou de limiet op 25 jaar liggen. Daarnaast zal twee derde van de wedstrijdselectie - in 1B betekent dat dus twaalf van de achttien spelers op het wedstrijdblad - moeten bestaan uit Belgen of in België opgeleide spelers.

EERSTE ELFTAL
Daarnaast komt er ook nog een beperking op het aantal gespeelde wedstrijden bij de A-ploeg, om te vermijden dat pakweg een Charles De Ketelaere of Yari Verschaeren plots in 1B opduikt. Enkel spelers die minder dan vijftien basisplaatsen in het eerste elftal op de teller hebben staan, komen in aanmerking voor de U23. Voor spelers jonger dan 20 jaar wordt die limiet wel opgetrokken tot 20 matchen bij de A-ploeg.


LEES OOK: CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

🚀

Goede regels?

Meest recent

Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots doorprikt bubbel

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

16
16
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

62
62
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

63
63
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

193
193
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

58
58
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

44
44
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

31
31
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

419
419
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

67
67
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

224
224
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

48
48
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

237
237
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

173
173
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

117
117
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

710
710
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

65
65
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

180
180
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

175
175
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1095
1095
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

68
68
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

706
706
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

466
466
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

861
861
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

865
865
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

141
141

Meer sportnieuws