KAA Gent zorgt voor unicum in Belgisch voetbal

door
KAA Gent zorgt voor unicum in Belgisch voetbal

KAA Gent kon zich gisteren niet plaatsen voor de champions play-offs. De Buffalo's kenden nochtans weinig moeite met OHL, en stuurden de Leuvenaars met een kansloze forfaitscore naar huis. Toch was die zege niet genoeg om Anderlecht voorbij te steken in de race om de vierde plaats. Een eventuele bekerzege kan op Paasmaandag wel nog voor een enigszins geslaagd seizoen zorgen. 


Los van de sportieve zaken heeft KAA Gent zich vandaag op een ander gebied laten gelden. Zo maakten de Oost-Vlamingen bekend dat het Gent-bestuur in de toekomst nauw gaat samenwerken met zijn supportersorganen. Tribune 7, Armada Ganda, Buffalo Indians en de Supportersfederatie van AA Gent ondertekenden een samenwerkingsverband, en zullen 25 afgevaardigden uitsturen die nauwe contacten zullen hebben met het bestuursorgaan van de Buffalo's. De nieuwe 'supportersraad' is een unicum in het Belgisch voetbal

Voorzitter Ivan De Witte is alvast in de wolken met de nieuwe samenwerking. "Er bestaan bij verschillende clubs wel wat soortgelijke alternatieven, maar niet in de verregaande mate als bij ons. Dit is een zeer gestructureerd initiatief waar ik persoonlijk sterk achtersta. Ik vind het heel belangrijk om een goede connectie te hebben met de supporters", besluit De Witte aan Het Nieuwsblad

Geen bestuursfunctie voor supportersraad

Ondanks de unieke samenwerking, zal de nieuwe supportersraad géén deel uitmaken van het officiële bestuur. Zo zal de raad enkel een adviserende rol toegekend krijgen. "Het is niet de bedoeling dat de raad de club ineens mee zal gaan besturen. De coach en staf zullen de sportieve leiders blijven, terwijl wij als bestuur ons zullen bezighouden met het financiële en administratieve. Toch neemt het niet weg dat ik zeker ben dat de supporters met fantastische adviezen op de proppen zullen komen", sluit De Witte af. 

LEES OOK: De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

Knap initiatief van KAA Gent?

Meest recent

'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

18
18
Plottwist in bekerfinale-soap: onvoorziene kandidaat duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

19
19
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

75
75
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

27
27
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

38
38
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

35
35
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

113
113
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

77
77
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

20
20
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

181
181
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

217
217
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

53
53
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

117
117
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

375
375
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

61
61
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

284
284
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

223
223
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

88
88
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

84
84
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

214
214
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

109
109
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

88
88
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

140
140
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

418
418

Meer sportnieuws