KAA Gent zorgt voor unicum in Belgisch voetbal

door
KAA Gent zorgt voor unicum in Belgisch voetbal

KAA Gent kon zich gisteren niet plaatsen voor de champions play-offs. De Buffalo's kenden nochtans weinig moeite met OHL, en stuurden de Leuvenaars met een kansloze forfaitscore naar huis. Toch was die zege niet genoeg om Anderlecht voorbij te steken in de race om de vierde plaats. Een eventuele bekerzege kan op Paasmaandag wel nog voor een enigszins geslaagd seizoen zorgen. 


Los van de sportieve zaken heeft KAA Gent zich vandaag op een ander gebied laten gelden. Zo maakten de Oost-Vlamingen bekend dat het Gent-bestuur in de toekomst nauw gaat samenwerken met zijn supportersorganen. Tribune 7, Armada Ganda, Buffalo Indians en de Supportersfederatie van AA Gent ondertekenden een samenwerkingsverband, en zullen 25 afgevaardigden uitsturen die nauwe contacten zullen hebben met het bestuursorgaan van de Buffalo's. De nieuwe 'supportersraad' is een unicum in het Belgisch voetbal

Voorzitter Ivan De Witte is alvast in de wolken met de nieuwe samenwerking. "Er bestaan bij verschillende clubs wel wat soortgelijke alternatieven, maar niet in de verregaande mate als bij ons. Dit is een zeer gestructureerd initiatief waar ik persoonlijk sterk achtersta. Ik vind het heel belangrijk om een goede connectie te hebben met de supporters", besluit De Witte aan Het Nieuwsblad

Geen bestuursfunctie voor supportersraad

Ondanks de unieke samenwerking, zal de nieuwe supportersraad géén deel uitmaken van het officiële bestuur. Zo zal de raad enkel een adviserende rol toegekend krijgen. "Het is niet de bedoeling dat de raad de club ineens mee zal gaan besturen. De coach en staf zullen de sportieve leiders blijven, terwijl wij als bestuur ons zullen bezighouden met het financiële en administratieve. Toch neemt het niet weg dat ik zeker ben dat de supporters met fantastische adviezen op de proppen zullen komen", sluit De Witte af. 

LEES OOK: KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Knap initiatief van KAA Gent?

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

21
21
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

19
19
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

20
20
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

24
24
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

396
396
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

215
215
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

102
102
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

348
348
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

121
121
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

201
201
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

171
171
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

127
127
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

90
90
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

102
102
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

119
119
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

68
68
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

292
292
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

86
86
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

149
149
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

148
148
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

507
507
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

373
373
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

522
522
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

459
459
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

389
389

Meer sportnieuws