KAA Gent zorgt voor unicum in Belgisch voetbal

door
KAA Gent zorgt voor unicum in Belgisch voetbal

KAA Gent kon zich gisteren niet plaatsen voor de champions play-offs. De Buffalo's kenden nochtans weinig moeite met OHL, en stuurden de Leuvenaars met een kansloze forfaitscore naar huis. Toch was die zege niet genoeg om Anderlecht voorbij te steken in de race om de vierde plaats. Een eventuele bekerzege kan op Paasmaandag wel nog voor een enigszins geslaagd seizoen zorgen. 


Los van de sportieve zaken heeft KAA Gent zich vandaag op een ander gebied laten gelden. Zo maakten de Oost-Vlamingen bekend dat het Gent-bestuur in de toekomst nauw gaat samenwerken met zijn supportersorganen. Tribune 7, Armada Ganda, Buffalo Indians en de Supportersfederatie van AA Gent ondertekenden een samenwerkingsverband, en zullen 25 afgevaardigden uitsturen die nauwe contacten zullen hebben met het bestuursorgaan van de Buffalo's. De nieuwe 'supportersraad' is een unicum in het Belgisch voetbal

Voorzitter Ivan De Witte is alvast in de wolken met de nieuwe samenwerking. "Er bestaan bij verschillende clubs wel wat soortgelijke alternatieven, maar niet in de verregaande mate als bij ons. Dit is een zeer gestructureerd initiatief waar ik persoonlijk sterk achtersta. Ik vind het heel belangrijk om een goede connectie te hebben met de supporters", besluit De Witte aan Het Nieuwsblad

Geen bestuursfunctie voor supportersraad

Ondanks de unieke samenwerking, zal de nieuwe supportersraad géén deel uitmaken van het officiële bestuur. Zo zal de raad enkel een adviserende rol toegekend krijgen. "Het is niet de bedoeling dat de raad de club ineens mee zal gaan besturen. De coach en staf zullen de sportieve leiders blijven, terwijl wij als bestuur ons zullen bezighouden met het financiële en administratieve. Toch neemt het niet weg dat ik zeker ben dat de supporters met fantastische adviezen op de proppen zullen komen", sluit De Witte af. 

LEES OOK: Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Knap initiatief van KAA Gent?

Meest recent

'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

27
27
'Sibierski verbaast: Anderlecht dumpt steunpilaar'

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

70
70
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

49
49
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

69
69
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

20
20
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

47
47
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

95
95
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

43
43
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

181
181
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

17
17
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

75
75
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

139
139
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

170
170
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

122
122
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

76
76
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

64
64
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

115
115
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

81
81
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

341
341
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

394
394
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

360
360
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

25
25
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

113
113
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

257
257

Meer sportnieuws