KAA Gent zorgt voor unicum in Belgisch voetbal

door
KAA Gent zorgt voor unicum in Belgisch voetbal

KAA Gent kon zich gisteren niet plaatsen voor de champions play-offs. De Buffalo's kenden nochtans weinig moeite met OHL, en stuurden de Leuvenaars met een kansloze forfaitscore naar huis. Toch was die zege niet genoeg om Anderlecht voorbij te steken in de race om de vierde plaats. Een eventuele bekerzege kan op Paasmaandag wel nog voor een enigszins geslaagd seizoen zorgen. 


Los van de sportieve zaken heeft KAA Gent zich vandaag op een ander gebied laten gelden. Zo maakten de Oost-Vlamingen bekend dat het Gent-bestuur in de toekomst nauw gaat samenwerken met zijn supportersorganen. Tribune 7, Armada Ganda, Buffalo Indians en de Supportersfederatie van AA Gent ondertekenden een samenwerkingsverband, en zullen 25 afgevaardigden uitsturen die nauwe contacten zullen hebben met het bestuursorgaan van de Buffalo's. De nieuwe 'supportersraad' is een unicum in het Belgisch voetbal

Voorzitter Ivan De Witte is alvast in de wolken met de nieuwe samenwerking. "Er bestaan bij verschillende clubs wel wat soortgelijke alternatieven, maar niet in de verregaande mate als bij ons. Dit is een zeer gestructureerd initiatief waar ik persoonlijk sterk achtersta. Ik vind het heel belangrijk om een goede connectie te hebben met de supporters", besluit De Witte aan Het Nieuwsblad

Geen bestuursfunctie voor supportersraad

Ondanks de unieke samenwerking, zal de nieuwe supportersraad géén deel uitmaken van het officiële bestuur. Zo zal de raad enkel een adviserende rol toegekend krijgen. "Het is niet de bedoeling dat de raad de club ineens mee zal gaan besturen. De coach en staf zullen de sportieve leiders blijven, terwijl wij als bestuur ons zullen bezighouden met het financiële en administratieve. Toch neemt het niet weg dat ik zeker ben dat de supporters met fantastische adviezen op de proppen zullen komen", sluit De Witte af. 

LEES OOK: De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

Knap initiatief van KAA Gent?

Meest recent

Antwerp speurt rond: smaakmaker STVV in beeld?

Royal Antwerp FC haalde in januari Rein Van Helden weg bij STVV. Dat gebeurde dankzij een clausule ...

2
2
Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

38
38
Standard nekt zichzelf: "Eigenlijk is het een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

25
25
'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

21
21
Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

191
191
Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

De strijd om de drie resterende tickets voor de Champions' Play-Offs loopt volop en dit weekend ...

142
142
'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond het bezoek van OH Leuven. Indien Paars-Wit de drie punten thuis ...

206
206
'Club Brugge maakt balans op: tweetal de uitgang gewezen'

Club Brugge heeft deze week de Champions League met opgeheven hoofd verlaten. Blauw-Zwart kan zich ...

329
329
Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

222
222
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

46
46
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

66
66
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

95
95
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

167
167
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

57
57
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

210
210
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

371
371
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

308
308
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

157
157
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

93
93
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

697
697
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

119
119
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

141
141
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

193
193
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

320
320
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

170
170

Meer sportnieuws