KAA Gent zorgt voor unicum in Belgisch voetbal

door
KAA Gent zorgt voor unicum in Belgisch voetbal

KAA Gent kon zich gisteren niet plaatsen voor de champions play-offs. De Buffalo's kenden nochtans weinig moeite met OHL, en stuurden de Leuvenaars met een kansloze forfaitscore naar huis. Toch was die zege niet genoeg om Anderlecht voorbij te steken in de race om de vierde plaats. Een eventuele bekerzege kan op Paasmaandag wel nog voor een enigszins geslaagd seizoen zorgen. 


Los van de sportieve zaken heeft KAA Gent zich vandaag op een ander gebied laten gelden. Zo maakten de Oost-Vlamingen bekend dat het Gent-bestuur in de toekomst nauw gaat samenwerken met zijn supportersorganen. Tribune 7, Armada Ganda, Buffalo Indians en de Supportersfederatie van AA Gent ondertekenden een samenwerkingsverband, en zullen 25 afgevaardigden uitsturen die nauwe contacten zullen hebben met het bestuursorgaan van de Buffalo's. De nieuwe 'supportersraad' is een unicum in het Belgisch voetbal

Voorzitter Ivan De Witte is alvast in de wolken met de nieuwe samenwerking. "Er bestaan bij verschillende clubs wel wat soortgelijke alternatieven, maar niet in de verregaande mate als bij ons. Dit is een zeer gestructureerd initiatief waar ik persoonlijk sterk achtersta. Ik vind het heel belangrijk om een goede connectie te hebben met de supporters", besluit De Witte aan Het Nieuwsblad

Geen bestuursfunctie voor supportersraad

Ondanks de unieke samenwerking, zal de nieuwe supportersraad géén deel uitmaken van het officiële bestuur. Zo zal de raad enkel een adviserende rol toegekend krijgen. "Het is niet de bedoeling dat de raad de club ineens mee zal gaan besturen. De coach en staf zullen de sportieve leiders blijven, terwijl wij als bestuur ons zullen bezighouden met het financiële en administratieve. Toch neemt het niet weg dat ik zeker ben dat de supporters met fantastische adviezen op de proppen zullen komen", sluit De Witte af. 

LEES OOK: Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Knap initiatief van KAA Gent?

Meest recent

Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

3
3
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

8
8
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

57
57
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

35
35
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

22
22
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

115
115
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

209
209
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

48
48
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

149
149
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

169
169
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

211
211
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

220
220
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

40
40
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

301
301
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

23
23
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

185
185
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

26
26
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

530
530
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

226
226
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

400
400
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

316
316
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

656
656
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

660
660
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

91
91
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

110
110

Meer sportnieuws