Club Brugge wil transfer van Man City kapen

door
Club Brugge wil transfer van Man City kapen

Het is Club Brugge menens in de zoektocht naar een nieuwe linksachter. In de voorbije maanden werden Tyrell Malacia (Feyenoord), Michal Karbownik (Legia Warschau, nu Olympiakos), Matheus Bahia (EC Bahia), Alexandro Bernabei (Lanus) en Bjorn Meijer (FC Groningen) gelinkt aan de Belgische landskampioen. En sinds vorige week mag de naam van Nicolas Fernandez Mercau (San Lorenzo) aan die lange lijst worden toegevoegd.


MEIJER TE WEINIG?

Nochtans werd het vorige week duidelijk dat Bjorn Meijer de gedoodverfde opvolger zou worden van Eduard Sobol als linksachter bij Club Brugge. Vincent Mannaert onderhandelde stevig met FC Groningen, maar daar gaat Mark-Jan Fledderus (nog) niet overstag voor de Brugse miljoenen. Groningen vraagt namelijk 5,5 à 6 miljoen euro voor de 19-jarige Meijer, maar voorlopig wil Mannaert dat hoge bedrag niet op tafel leggen.

Dat is namelijk een flink bedrag voor een 19-jarige verdediger met een beperkte ervaring op het hoogste niveau. En hoewel hij eerder als onbevangen en aanvallend wordt gepercipieerd, is zijn concrete offensieve inbreng toch wat beperkt. Bjorn Meijer laat namelijk bedenkelijke statistieken zien op het gebied van dribbels en verticaliteit. Daarnaast is de efficiëntie van zijn offensieve acties en passing bedroevend laag.



Nochtans wordt er van de langverwachte en felbegeerde kwaliteitsinjectie op de linksachter veel meer offensieve kwaliteiten verwacht, iets wat net de minpunten zijn bij Eduard Sobol, de huidige certitude op die positie bij Club Brugge. ‘t Is misschien daarom dat de West-Vlamingen ondertussen nog andere targets bekijken, zoals Nicolas Fernandez Mercau van San Lorenzo. En dat is wél eentje die aanvallend goed uit de verf komt.

PROFIEL VOOR SCHREUDER

De 22-jarige Argentijn werd bij San Lorenzo namelijk opgeleid als een linker winger, waardoor zijn offensieve skills uiteraard goed ontwikkeld zijn. Nicolas Fernandez Mercau houdt ervan om de flank af te dweilen en daarom zou hij een goede transfer zijn voor Club Brugge. Alfred Schreuder kan zo’n type goed gebruiken in zijn systeem met twee buitenste middenvelders, die zowel offensieve én defensieve kwaliteiten moeten hebben.



Foto Instagram: nicolasfernandez_26

Daarnaast gebeurt het ook nog vaak dat Nicolas Fernandez Mercau bij San Lorenzo wordt uitgespeeld als linker winger, maar ook als centrale middenvelder of zelfs als nummer zes. De jonge Argentijn is dus enorm polyvalent, en dat is ook een kwaliteit waar trainers van houden. En zeker al Alfred Schreuder. Door de combinatie van zijn specifieke kwaliteiten, ingesteldheid en veelzijdigheid wordt Fernandez Mercau enorm gewaardeerd in het Estadio Pedro Bidegain.

STRIJDEN MET MAN CITY

En dat is Club Brugge dus ook niet ontgaan, net als de Argentijnse topclub River Plate en zelfs Manchester City. Ook de club van Kevin De Bruyne houdt Nicolas Fernandez Mercau al geruime tijd in de gaten en City stuurt zelfs geregeld een scout af om hem te analyseren. Volgens de laatste berichten zal Fernandez Mercau zeker nog een tijdje bekeken worden door The Citizens. Met zijn contract tot en met 31 december 2023 zou hij wel eens een echt koopje kunnen worden.

Bij Manchester City is Joao Cancelo de vaste waarde op de linksachter. Daar doet de Portugees het uitstekend, maar hij is van nature een rechtsback. Nathan Aké kan daar ook uit de voeten, maar hij lijkt tactisch en aanvallend niet geschikt om die rol te bekleden. Daarnaast blijft Oleksandr Zinchenko een stoplap om te depanneren op die positie. Daarom wil City een nieuwe linksachter halen, eentje die een rol van betekenis kan spelen in de komende jaren.



Foto Instagram: nicolasfernandez_26

En dan komt Nicolas Fernandez Mercau dus in beeld bij Manchester City. Het is daarbij nog maar de vraag wat de echte bedoelingen van de Engelse topclub zijn, want City volgt uiteraard ook nog andere spelers voor die positie. Linksachters met een grotere reputatie en bewezen diensten dan Fernandez Mercau. Het zou alvast niet de eerste keer zijn dat City Football Group een speler aankoopt om te verhuren aan één van de vele satellietclubs.

New York City, Melbourne City, Yokohama F. Marinos, Montevideo City Torque, Girona FC, Sichuan Jiuniu, Mumbai City FC, Lommel SK en Troyes zijn voetbalclubs die niet meteen tot de verbeelding spreken en ook niet bepaald de ideale bestemmingen voor Nicolas Fernandez Mercau om er zijn sportieve ambities te verwezenlijken. En dan heeft Club Brugge misschien wel een groot voordeel tegenover de City Football Group.

LEES OOK: 'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Welke stap moet hij maken?

Meest recent

'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

4
4
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

8
8
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

45
45
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

63
63
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

222
222
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

488
488
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

127
127
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

266
266
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

48
48
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

560
560
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

126
126
'Union blijft cashen: topcompetitie wenkt voor openbaring'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

170
170
Penaltyfase Genk-Club tóch correct? "Meen je dat nou?!"

De eerste affiche van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League, was meteen ook de meest ...

926
926
'Renard in actie: Anderlecht meldt zich voor eerste winteraanwinst'

RSC Anderlecht wil zich in de komende transferperiode versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

317
317
Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

324
324
'Real lanceert enorme transferbom met Vinicius-miljoen'

Real Madrid hervat komend weekend zijn seizoen met een competitieduel tegen Real Betis. Ondertussen ...

213
213
Bloederig incident Standard-STVV: ploegmaats verketteren Nkada

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

521
521
'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato weer verschillende verse krachten in huis en een aantal ...

593
593
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

262
262
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

136
136
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

203
203
Anderlecht-'fans' over de schreef: boeman doet boekje open

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

616
616
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

412
412
Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Union SG sluit 2025 af als de leider van de Jupiler Pro League. De Brusselse club werd vorig seizoen ...

218
218
Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

386
386

Meer sportnieuws