Club Brugge wil transfer van Man City kapen

523
Club Brugge wil transfer van Man City kapen

Het is Club Brugge menens in de zoektocht naar een nieuwe linksachter. In de voorbije maanden werden Tyrell Malacia (Feyenoord), Michal Karbownik (Legia Warschau, nu Olympiakos), Matheus Bahia (EC Bahia), Alexandro Bernabei (Lanus) en Bjorn Meijer (FC Groningen) gelinkt aan de Belgische landskampioen. En sinds vorige week mag de naam van Nicolas Fernandez Mercau (San Lorenzo) aan die lange lijst worden toegevoegd.


MEIJER TE WEINIG?

Nochtans werd het vorige week duidelijk dat Bjorn Meijer de gedoodverfde opvolger zou worden van Eduard Sobol als linksachter bij Club Brugge. Vincent Mannaert onderhandelde stevig met FC Groningen, maar daar gaat Mark-Jan Fledderus (nog) niet overstag voor de Brugse miljoenen. Groningen vraagt namelijk 5,5 à 6 miljoen euro voor de 19-jarige Meijer, maar voorlopig wil Mannaert dat hoge bedrag niet op tafel leggen.

Dat is namelijk een flink bedrag voor een 19-jarige verdediger met een beperkte ervaring op het hoogste niveau. En hoewel hij eerder als onbevangen en aanvallend wordt gepercipieerd, is zijn concrete offensieve inbreng toch wat beperkt. Bjorn Meijer laat namelijk bedenkelijke statistieken zien op het gebied van dribbels en verticaliteit. Daarnaast is de efficiëntie van zijn offensieve acties en passing bedroevend laag.



Nochtans wordt er van de langverwachte en felbegeerde kwaliteitsinjectie op de linksachter veel meer offensieve kwaliteiten verwacht, iets wat net de minpunten zijn bij Eduard Sobol, de huidige certitude op die positie bij Club Brugge. ‘t Is misschien daarom dat de West-Vlamingen ondertussen nog andere targets bekijken, zoals Nicolas Fernandez Mercau van San Lorenzo. En dat is wél eentje die aanvallend goed uit de verf komt.

PROFIEL VOOR SCHREUDER

De 22-jarige Argentijn werd bij San Lorenzo namelijk opgeleid als een linker winger, waardoor zijn offensieve skills uiteraard goed ontwikkeld zijn. Nicolas Fernandez Mercau houdt ervan om de flank af te dweilen en daarom zou hij een goede transfer zijn voor Club Brugge. Alfred Schreuder kan zo’n type goed gebruiken in zijn systeem met twee buitenste middenvelders, die zowel offensieve én defensieve kwaliteiten moeten hebben.



Foto Instagram: nicolasfernandez_26

Daarnaast gebeurt het ook nog vaak dat Nicolas Fernandez Mercau bij San Lorenzo wordt uitgespeeld als linker winger, maar ook als centrale middenvelder of zelfs als nummer zes. De jonge Argentijn is dus enorm polyvalent, en dat is ook een kwaliteit waar trainers van houden. En zeker al Alfred Schreuder. Door de combinatie van zijn specifieke kwaliteiten, ingesteldheid en veelzijdigheid wordt Fernandez Mercau enorm gewaardeerd in het Estadio Pedro Bidegain.

STRIJDEN MET MAN CITY

En dat is Club Brugge dus ook niet ontgaan, net als de Argentijnse topclub River Plate en zelfs Manchester City. Ook de club van Kevin De Bruyne houdt Nicolas Fernandez Mercau al geruime tijd in de gaten en City stuurt zelfs geregeld een scout af om hem te analyseren. Volgens de laatste berichten zal Fernandez Mercau zeker nog een tijdje bekeken worden door The Citizens. Met zijn contract tot en met 31 december 2023 zou hij wel eens een echt koopje kunnen worden.

Bij Manchester City is Joao Cancelo de vaste waarde op de linksachter. Daar doet de Portugees het uitstekend, maar hij is van nature een rechtsback. Nathan Aké kan daar ook uit de voeten, maar hij lijkt tactisch en aanvallend niet geschikt om die rol te bekleden. Daarnaast blijft Oleksandr Zinchenko een stoplap om te depanneren op die positie. Daarom wil City een nieuwe linksachter halen, eentje die een rol van betekenis kan spelen in de komende jaren.



Foto Instagram: nicolasfernandez_26

En dan komt Nicolas Fernandez Mercau dus in beeld bij Manchester City. Het is daarbij nog maar de vraag wat de echte bedoelingen van de Engelse topclub zijn, want City volgt uiteraard ook nog andere spelers voor die positie. Linksachters met een grotere reputatie en bewezen diensten dan Fernandez Mercau. Het zou alvast niet de eerste keer zijn dat City Football Group een speler aankoopt om te verhuren aan één van de vele satellietclubs.

New York City, Melbourne City, Yokohama F. Marinos, Montevideo City Torque, Girona FC, Sichuan Jiuniu, Mumbai City FC, Lommel SK en Troyes zijn voetbalclubs die niet meteen tot de verbeelding spreken en ook niet bepaald de ideale bestemmingen voor Nicolas Fernandez Mercau om er zijn sportieve ambities te verwezenlijken. En dan heeft Club Brugge misschien wel een groot voordeel tegenover de City Football Group.

LEES OOK: Doku krijgt er in Engeland snoeihard van langs

Welke stap moet hij maken?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

15
15
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

13
13
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

12
12
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

35
35
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

126
126
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

37
37
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

91
91
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

53
53
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

179
179
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

60
60
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

172
172
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

26
26
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

906
906
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

50
50
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

156
156
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

871
871
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

47
47
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

152
152
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

132
132
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

295
295
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws