Club Brugge wil transfer van Man City kapen

door
Club Brugge wil transfer van Man City kapen

Het is Club Brugge menens in de zoektocht naar een nieuwe linksachter. In de voorbije maanden werden Tyrell Malacia (Feyenoord), Michal Karbownik (Legia Warschau, nu Olympiakos), Matheus Bahia (EC Bahia), Alexandro Bernabei (Lanus) en Bjorn Meijer (FC Groningen) gelinkt aan de Belgische landskampioen. En sinds vorige week mag de naam van Nicolas Fernandez Mercau (San Lorenzo) aan die lange lijst worden toegevoegd.


MEIJER TE WEINIG?

Nochtans werd het vorige week duidelijk dat Bjorn Meijer de gedoodverfde opvolger zou worden van Eduard Sobol als linksachter bij Club Brugge. Vincent Mannaert onderhandelde stevig met FC Groningen, maar daar gaat Mark-Jan Fledderus (nog) niet overstag voor de Brugse miljoenen. Groningen vraagt namelijk 5,5 à 6 miljoen euro voor de 19-jarige Meijer, maar voorlopig wil Mannaert dat hoge bedrag niet op tafel leggen.

Dat is namelijk een flink bedrag voor een 19-jarige verdediger met een beperkte ervaring op het hoogste niveau. En hoewel hij eerder als onbevangen en aanvallend wordt gepercipieerd, is zijn concrete offensieve inbreng toch wat beperkt. Bjorn Meijer laat namelijk bedenkelijke statistieken zien op het gebied van dribbels en verticaliteit. Daarnaast is de efficiëntie van zijn offensieve acties en passing bedroevend laag.



Nochtans wordt er van de langverwachte en felbegeerde kwaliteitsinjectie op de linksachter veel meer offensieve kwaliteiten verwacht, iets wat net de minpunten zijn bij Eduard Sobol, de huidige certitude op die positie bij Club Brugge. ‘t Is misschien daarom dat de West-Vlamingen ondertussen nog andere targets bekijken, zoals Nicolas Fernandez Mercau van San Lorenzo. En dat is wél eentje die aanvallend goed uit de verf komt.

PROFIEL VOOR SCHREUDER

De 22-jarige Argentijn werd bij San Lorenzo namelijk opgeleid als een linker winger, waardoor zijn offensieve skills uiteraard goed ontwikkeld zijn. Nicolas Fernandez Mercau houdt ervan om de flank af te dweilen en daarom zou hij een goede transfer zijn voor Club Brugge. Alfred Schreuder kan zo’n type goed gebruiken in zijn systeem met twee buitenste middenvelders, die zowel offensieve én defensieve kwaliteiten moeten hebben.



Foto Instagram: nicolasfernandez_26

Daarnaast gebeurt het ook nog vaak dat Nicolas Fernandez Mercau bij San Lorenzo wordt uitgespeeld als linker winger, maar ook als centrale middenvelder of zelfs als nummer zes. De jonge Argentijn is dus enorm polyvalent, en dat is ook een kwaliteit waar trainers van houden. En zeker al Alfred Schreuder. Door de combinatie van zijn specifieke kwaliteiten, ingesteldheid en veelzijdigheid wordt Fernandez Mercau enorm gewaardeerd in het Estadio Pedro Bidegain.

STRIJDEN MET MAN CITY

En dat is Club Brugge dus ook niet ontgaan, net als de Argentijnse topclub River Plate en zelfs Manchester City. Ook de club van Kevin De Bruyne houdt Nicolas Fernandez Mercau al geruime tijd in de gaten en City stuurt zelfs geregeld een scout af om hem te analyseren. Volgens de laatste berichten zal Fernandez Mercau zeker nog een tijdje bekeken worden door The Citizens. Met zijn contract tot en met 31 december 2023 zou hij wel eens een echt koopje kunnen worden.

Bij Manchester City is Joao Cancelo de vaste waarde op de linksachter. Daar doet de Portugees het uitstekend, maar hij is van nature een rechtsback. Nathan Aké kan daar ook uit de voeten, maar hij lijkt tactisch en aanvallend niet geschikt om die rol te bekleden. Daarnaast blijft Oleksandr Zinchenko een stoplap om te depanneren op die positie. Daarom wil City een nieuwe linksachter halen, eentje die een rol van betekenis kan spelen in de komende jaren.



Foto Instagram: nicolasfernandez_26

En dan komt Nicolas Fernandez Mercau dus in beeld bij Manchester City. Het is daarbij nog maar de vraag wat de echte bedoelingen van de Engelse topclub zijn, want City volgt uiteraard ook nog andere spelers voor die positie. Linksachters met een grotere reputatie en bewezen diensten dan Fernandez Mercau. Het zou alvast niet de eerste keer zijn dat City Football Group een speler aankoopt om te verhuren aan één van de vele satellietclubs.

New York City, Melbourne City, Yokohama F. Marinos, Montevideo City Torque, Girona FC, Sichuan Jiuniu, Mumbai City FC, Lommel SK en Troyes zijn voetbalclubs die niet meteen tot de verbeelding spreken en ook niet bepaald de ideale bestemmingen voor Nicolas Fernandez Mercau om er zijn sportieve ambities te verwezenlijken. En dan heeft Club Brugge misschien wel een groot voordeel tegenover de City Football Group.

LEES OOK: Code rood voor Guardiola: Haaland bijt door het stof

Welke stap moet hij maken?

Meest recent

'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

46
46
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

43
43
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

62
62
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

329
329
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

93
93
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

73
73
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

153
153
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

344
344
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

154
154
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

55
55
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

236
236
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

27
27
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

222
222
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

207
207
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

66
66
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

165
165
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

486
486
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

80
80
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

146
146
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

100
100
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

122
122
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

380
380
Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

120
120
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

357
357
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

325
325

Meer sportnieuws