Club Brugge wil transfer van Man City kapen

door
Club Brugge wil transfer van Man City kapen

Het is Club Brugge menens in de zoektocht naar een nieuwe linksachter. In de voorbije maanden werden Tyrell Malacia (Feyenoord), Michal Karbownik (Legia Warschau, nu Olympiakos), Matheus Bahia (EC Bahia), Alexandro Bernabei (Lanus) en Bjorn Meijer (FC Groningen) gelinkt aan de Belgische landskampioen. En sinds vorige week mag de naam van Nicolas Fernandez Mercau (San Lorenzo) aan die lange lijst worden toegevoegd.


MEIJER TE WEINIG?

Nochtans werd het vorige week duidelijk dat Bjorn Meijer de gedoodverfde opvolger zou worden van Eduard Sobol als linksachter bij Club Brugge. Vincent Mannaert onderhandelde stevig met FC Groningen, maar daar gaat Mark-Jan Fledderus (nog) niet overstag voor de Brugse miljoenen. Groningen vraagt namelijk 5,5 à 6 miljoen euro voor de 19-jarige Meijer, maar voorlopig wil Mannaert dat hoge bedrag niet op tafel leggen.

Dat is namelijk een flink bedrag voor een 19-jarige verdediger met een beperkte ervaring op het hoogste niveau. En hoewel hij eerder als onbevangen en aanvallend wordt gepercipieerd, is zijn concrete offensieve inbreng toch wat beperkt. Bjorn Meijer laat namelijk bedenkelijke statistieken zien op het gebied van dribbels en verticaliteit. Daarnaast is de efficiëntie van zijn offensieve acties en passing bedroevend laag.



Nochtans wordt er van de langverwachte en felbegeerde kwaliteitsinjectie op de linksachter veel meer offensieve kwaliteiten verwacht, iets wat net de minpunten zijn bij Eduard Sobol, de huidige certitude op die positie bij Club Brugge. ‘t Is misschien daarom dat de West-Vlamingen ondertussen nog andere targets bekijken, zoals Nicolas Fernandez Mercau van San Lorenzo. En dat is wél eentje die aanvallend goed uit de verf komt.

PROFIEL VOOR SCHREUDER

De 22-jarige Argentijn werd bij San Lorenzo namelijk opgeleid als een linker winger, waardoor zijn offensieve skills uiteraard goed ontwikkeld zijn. Nicolas Fernandez Mercau houdt ervan om de flank af te dweilen en daarom zou hij een goede transfer zijn voor Club Brugge. Alfred Schreuder kan zo’n type goed gebruiken in zijn systeem met twee buitenste middenvelders, die zowel offensieve én defensieve kwaliteiten moeten hebben.



Foto Instagram: nicolasfernandez_26

Daarnaast gebeurt het ook nog vaak dat Nicolas Fernandez Mercau bij San Lorenzo wordt uitgespeeld als linker winger, maar ook als centrale middenvelder of zelfs als nummer zes. De jonge Argentijn is dus enorm polyvalent, en dat is ook een kwaliteit waar trainers van houden. En zeker al Alfred Schreuder. Door de combinatie van zijn specifieke kwaliteiten, ingesteldheid en veelzijdigheid wordt Fernandez Mercau enorm gewaardeerd in het Estadio Pedro Bidegain.

STRIJDEN MET MAN CITY

En dat is Club Brugge dus ook niet ontgaan, net als de Argentijnse topclub River Plate en zelfs Manchester City. Ook de club van Kevin De Bruyne houdt Nicolas Fernandez Mercau al geruime tijd in de gaten en City stuurt zelfs geregeld een scout af om hem te analyseren. Volgens de laatste berichten zal Fernandez Mercau zeker nog een tijdje bekeken worden door The Citizens. Met zijn contract tot en met 31 december 2023 zou hij wel eens een echt koopje kunnen worden.

Bij Manchester City is Joao Cancelo de vaste waarde op de linksachter. Daar doet de Portugees het uitstekend, maar hij is van nature een rechtsback. Nathan Aké kan daar ook uit de voeten, maar hij lijkt tactisch en aanvallend niet geschikt om die rol te bekleden. Daarnaast blijft Oleksandr Zinchenko een stoplap om te depanneren op die positie. Daarom wil City een nieuwe linksachter halen, eentje die een rol van betekenis kan spelen in de komende jaren.



Foto Instagram: nicolasfernandez_26

En dan komt Nicolas Fernandez Mercau dus in beeld bij Manchester City. Het is daarbij nog maar de vraag wat de echte bedoelingen van de Engelse topclub zijn, want City volgt uiteraard ook nog andere spelers voor die positie. Linksachters met een grotere reputatie en bewezen diensten dan Fernandez Mercau. Het zou alvast niet de eerste keer zijn dat City Football Group een speler aankoopt om te verhuren aan één van de vele satellietclubs.

New York City, Melbourne City, Yokohama F. Marinos, Montevideo City Torque, Girona FC, Sichuan Jiuniu, Mumbai City FC, Lommel SK en Troyes zijn voetbalclubs die niet meteen tot de verbeelding spreken en ook niet bepaald de ideale bestemmingen voor Nicolas Fernandez Mercau om er zijn sportieve ambities te verwezenlijken. En dan heeft Club Brugge misschien wel een groot voordeel tegenover de City Football Group.

LEES OOK: Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

Welke stap moet hij maken?

Meest recent

Drama bij Anderlecht: moét Taravel aftreden als T1?

RSC Anderlecht zit met een gigantisch probleem. De Brusselaars lijken Jérémy Taravel ...

21
21
Roda JC rekent op Belg voor ‘Operatie Eredivisie’

Roda JC is een club die altijd heel wat Belgen in zijn rangen heeft gehad. De Nederlandse ...

2
2
Anderlecht met handen in het haar: maken ze dezelfde fout?

RSC Anderlecht moet stilaan een knoop gaan doorhakken. Gaan de Brusselaars de laatste aanvallende ...

43
43
Bayern-ster doet boekje open over Kompany

Vincent Kompany is bijzonder geliefd bij zijn spelers. Dat is al jaren het geval als coach. De ...

34
34
Anderlecht stomverbaasd: "Ik ben onder de indruk"

Bij RSC Anderlecht waren de zomer- en wintermercato niet bepaald een groot succes. Sommigen zijn al ...

65
65
'Kopzorgen Garcia: grote JPL-surprise in beeld bij Duivels'

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

126
126
Droomreeks United voorbij, finalisten Copa del Rey bekend

In de Premier League heeft Manchester United zijn ongeslagen reeks onder interim-trainer Michael ...

22
22
Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

45
45
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

66
66
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

460
460
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

355
355
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

265
265
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

91
91
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

657
657
Nieuwe titelwending: "Bij Union beseffen ze het"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

593
593
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

312
312
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

130
130
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

166
166
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

61
61
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

87
87
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

438
438
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

59
59
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

70
70
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

160
160
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

159
159

Meer sportnieuws