Club Brugge wil transfer van Man City kapen

door
Club Brugge wil transfer van Man City kapen

Het is Club Brugge menens in de zoektocht naar een nieuwe linksachter. In de voorbije maanden werden Tyrell Malacia (Feyenoord), Michal Karbownik (Legia Warschau, nu Olympiakos), Matheus Bahia (EC Bahia), Alexandro Bernabei (Lanus) en Bjorn Meijer (FC Groningen) gelinkt aan de Belgische landskampioen. En sinds vorige week mag de naam van Nicolas Fernandez Mercau (San Lorenzo) aan die lange lijst worden toegevoegd.


MEIJER TE WEINIG?

Nochtans werd het vorige week duidelijk dat Bjorn Meijer de gedoodverfde opvolger zou worden van Eduard Sobol als linksachter bij Club Brugge. Vincent Mannaert onderhandelde stevig met FC Groningen, maar daar gaat Mark-Jan Fledderus (nog) niet overstag voor de Brugse miljoenen. Groningen vraagt namelijk 5,5 à 6 miljoen euro voor de 19-jarige Meijer, maar voorlopig wil Mannaert dat hoge bedrag niet op tafel leggen.

Dat is namelijk een flink bedrag voor een 19-jarige verdediger met een beperkte ervaring op het hoogste niveau. En hoewel hij eerder als onbevangen en aanvallend wordt gepercipieerd, is zijn concrete offensieve inbreng toch wat beperkt. Bjorn Meijer laat namelijk bedenkelijke statistieken zien op het gebied van dribbels en verticaliteit. Daarnaast is de efficiëntie van zijn offensieve acties en passing bedroevend laag.



Nochtans wordt er van de langverwachte en felbegeerde kwaliteitsinjectie op de linksachter veel meer offensieve kwaliteiten verwacht, iets wat net de minpunten zijn bij Eduard Sobol, de huidige certitude op die positie bij Club Brugge. ‘t Is misschien daarom dat de West-Vlamingen ondertussen nog andere targets bekijken, zoals Nicolas Fernandez Mercau van San Lorenzo. En dat is wél eentje die aanvallend goed uit de verf komt.

PROFIEL VOOR SCHREUDER

De 22-jarige Argentijn werd bij San Lorenzo namelijk opgeleid als een linker winger, waardoor zijn offensieve skills uiteraard goed ontwikkeld zijn. Nicolas Fernandez Mercau houdt ervan om de flank af te dweilen en daarom zou hij een goede transfer zijn voor Club Brugge. Alfred Schreuder kan zo’n type goed gebruiken in zijn systeem met twee buitenste middenvelders, die zowel offensieve én defensieve kwaliteiten moeten hebben.



Foto Instagram: nicolasfernandez_26

Daarnaast gebeurt het ook nog vaak dat Nicolas Fernandez Mercau bij San Lorenzo wordt uitgespeeld als linker winger, maar ook als centrale middenvelder of zelfs als nummer zes. De jonge Argentijn is dus enorm polyvalent, en dat is ook een kwaliteit waar trainers van houden. En zeker al Alfred Schreuder. Door de combinatie van zijn specifieke kwaliteiten, ingesteldheid en veelzijdigheid wordt Fernandez Mercau enorm gewaardeerd in het Estadio Pedro Bidegain.

STRIJDEN MET MAN CITY

En dat is Club Brugge dus ook niet ontgaan, net als de Argentijnse topclub River Plate en zelfs Manchester City. Ook de club van Kevin De Bruyne houdt Nicolas Fernandez Mercau al geruime tijd in de gaten en City stuurt zelfs geregeld een scout af om hem te analyseren. Volgens de laatste berichten zal Fernandez Mercau zeker nog een tijdje bekeken worden door The Citizens. Met zijn contract tot en met 31 december 2023 zou hij wel eens een echt koopje kunnen worden.

Bij Manchester City is Joao Cancelo de vaste waarde op de linksachter. Daar doet de Portugees het uitstekend, maar hij is van nature een rechtsback. Nathan Aké kan daar ook uit de voeten, maar hij lijkt tactisch en aanvallend niet geschikt om die rol te bekleden. Daarnaast blijft Oleksandr Zinchenko een stoplap om te depanneren op die positie. Daarom wil City een nieuwe linksachter halen, eentje die een rol van betekenis kan spelen in de komende jaren.



Foto Instagram: nicolasfernandez_26

En dan komt Nicolas Fernandez Mercau dus in beeld bij Manchester City. Het is daarbij nog maar de vraag wat de echte bedoelingen van de Engelse topclub zijn, want City volgt uiteraard ook nog andere spelers voor die positie. Linksachters met een grotere reputatie en bewezen diensten dan Fernandez Mercau. Het zou alvast niet de eerste keer zijn dat City Football Group een speler aankoopt om te verhuren aan één van de vele satellietclubs.

New York City, Melbourne City, Yokohama F. Marinos, Montevideo City Torque, Girona FC, Sichuan Jiuniu, Mumbai City FC, Lommel SK en Troyes zijn voetbalclubs die niet meteen tot de verbeelding spreken en ook niet bepaald de ideale bestemmingen voor Nicolas Fernandez Mercau om er zijn sportieve ambities te verwezenlijken. En dan heeft Club Brugge misschien wel een groot voordeel tegenover de City Football Group.

LEES OOK: Kompany naar City? Bayern-legende reageert duidelijk

Welke stap moet hij maken?

Meest recent

Rode Duivels: de dríé grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

35
35
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

159
159
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

75
75
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

171
171
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

134
134
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

82
82
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

59
59
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

85
85
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

93
93
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

58
58
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

195
195
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

80
80
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

133
133
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

133
133
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

418
418
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

331
331
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

473
473
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

415
415
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

344
344
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

371
371
'Real lacht in vuistje: miljoenenkorting op deal'

Real Madrid voerde de voorbije jaren al een stevige verjonging van zijn elftal door en de ...

105
105
'Bikkelharde strijd: 7 Duivels voor één WK-ticket'

De Rode Duivels speelden woensdag in de vroege ochtend 1-1 gelijk tegen Mexico en rondden daarmee ...

228
228
Straffe wending rond Lukaku? "Marc Coucke, bel nu!"

De komende dagen lijken bepalend te gaan worden voor de toekomst van Romelu Lukaku, zowel op korte ...

331
331
'Inter in actie: Chivu vraagt persoonlijk om Rode Duivel'

Zes Belgen droegen ooit het shirt van Inter, met Romelu Lukaku als laatste in het seizoen 2022/23. ...

78
78
Wereldtopper voor Duivels: "Hij wordt één van de besten"

De Rode Duivels sloten dinsdagnacht hun stage in de Verenigde Staten af met een gelijkspel tegen ...

135
135

Meer sportnieuws