Verheyen velt oordeel over penaltyfase bij Anderlecht

430 stemmen
Verheyen velt oordeel over penaltyfase bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een bijzonder slechte eerste helft op het veld van KV Kortrijk. De 1-1 bij de rust is een gevleide tussenstand voor de Brusselaars. Toch zijn er twijfels over de 1-0 van de Kerels.


Die kwam er via een strafschop, nadat de VAR tussenkwam. Er werd getwijfeld en RSCA kreeg toch een penalty tegen. Gert Verheyen vond het bij Eleven Sports geen strafschop.

"Ik vind het geen 100% penalty. De aanvaller van KV Kortrijk dribbelt en die mislukt eigenlijk een beetje, waardoor hij zelf tegen het been van Hoedt aanloopt. Dat been staat er. Er is contact, dat klopt. Blijkbaar is dat genoeg voor de spelleiding om een penalty te geven", aldus de voormalige aanvaller.

ERVAREN SPELERS FALEN

Anderlecht wist nadien snel de gelijkmaker te scoren via Joshua Zirkzee. Paars-Wit zal na de pauze een veel hoger niveau moeten halen en vooral de ervaren jongens moeten de kar gaan trekken. Enkel Hendrik Van Crombrugge haalt zijn normale niveau. Spelers als Lior Refaelov, Josh Cullen, Amir Murillo en Wesley Hoedt halen voorlopig niet het gewenste niveau. Nochtans wordt geacht dat zij de ploeg in deze momenten bij de hand nemen. Enkel Zirkzee haalt een degelijk niveau en Paars-Wit moet hopen dat de Nederlandse aanvaller met nog een klasseflits gaat uitpakken. Aangezien AA Gent 1-0 voor staat tegen OHL, moét RSCA in de tweede helft nog minstens één keer de weg naar de netten te vinden. Anders dreigt het alsnog naar de top vier te grijpen en dat zou een enorme domper zijn.

LEES OOK: KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

Een onterecht gegeven penalty?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

1
1
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

44
44
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

187
187
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

52
52
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

358
358
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

276
276
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

574
574
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

113
113
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

327
327
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

138
138
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

59
59
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

99
99
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

100
100
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

264
264
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

300
300
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

412
412
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

439
439
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

441
441
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

162
162
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

201
201
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

83
83
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

441
441
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

493
493
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

38
38
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

108
108

Meer sportnieuws