Ervaren rot blijft nog wat langer bij KVO

door
Ervaren rot blijft nog wat langer bij KVO

KV Oostende zet zaterdagavond al een punt achter zijn seizoen. Het verzekerde zich vorige week van het behoud dankzij een late draw tegen Seraing, waardoor de verplaatsing naar Eupen om 18u30 meteen de afsluiter van het jaar wordt. In de Diaz Arena zijn ze dan ook al volop in actie geschoten om het volgende seizoen voor te bereiden.


De eerste taak daarbij is het evalueren van de huidige spelerskern en te beslissen over aflopende contracten. Vrijdag werd al aangekondigd dat de optie in de overeenkomst van Theo Ndicka gelicht werd en een dag later is er alweer contractnieuws. KVO gaat immers ook verder met Brecht Capon. De ervaren verdediger kondigt in een videoboodschap aan dat hij bijgetekend heeft tot 2023.

De 33-jarige Capon gaat zo zijn achtste seizoen bij KVO in. Hij kwam in 2015 over van KV Kortrijk en maakte de gouden jaren onder Marc Coucke mee, met onder meer een bekerfinale en een Europese confrontatie tegen Marseille. Vorig seizoen kwam hij onder Alexander Blessin minder aan spelen toe, maar dit seizoen werd hij weer in ere hersteld. Capon kwam dit seizoen 24 keer in actie, waarin hij één keer scoorde en één assist gaf.

VAN SPITS TOT VERDEDIGER
Capon is geboren en getogen in Oostende, maar genoot wel zijn jeugdopleiding bij Club Brugge. Daar schopte hij het ook tot de A-kern, maar als aanvaller kon hij in twee seizoenen slechts één keer scoren. Daarna werd hij in Kortrijk geleidelijk aan omgevormd tot flankaanvaller en vervolgens rechtsachter, een positie hij ook doorgaans bij KVO bekleed. Dit seizoen werd hij echter ook regelmatig centraal achterin uitgespeeld.


Zal hij nog waardevol zijn voor KVO?

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

88
88
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

23
23
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

26
26
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

193
193
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

295
295
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

261
261
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

373
373
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

614
614
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

708
708
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

34
34
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

460
460
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1166
1166
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

735
735
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

441
441
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1091
1091
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

130
130
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

220
220
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

152
152
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

236
236
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

661
661
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

439
439
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

40
40
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

910
910
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1487
1487

Meer sportnieuws