Ervaren rot blijft nog wat langer bij KVO

door
Ervaren rot blijft nog wat langer bij KVO

KV Oostende zet zaterdagavond al een punt achter zijn seizoen. Het verzekerde zich vorige week van het behoud dankzij een late draw tegen Seraing, waardoor de verplaatsing naar Eupen om 18u30 meteen de afsluiter van het jaar wordt. In de Diaz Arena zijn ze dan ook al volop in actie geschoten om het volgende seizoen voor te bereiden.


De eerste taak daarbij is het evalueren van de huidige spelerskern en te beslissen over aflopende contracten. Vrijdag werd al aangekondigd dat de optie in de overeenkomst van Theo Ndicka gelicht werd en een dag later is er alweer contractnieuws. KVO gaat immers ook verder met Brecht Capon. De ervaren verdediger kondigt in een videoboodschap aan dat hij bijgetekend heeft tot 2023.

De 33-jarige Capon gaat zo zijn achtste seizoen bij KVO in. Hij kwam in 2015 over van KV Kortrijk en maakte de gouden jaren onder Marc Coucke mee, met onder meer een bekerfinale en een Europese confrontatie tegen Marseille. Vorig seizoen kwam hij onder Alexander Blessin minder aan spelen toe, maar dit seizoen werd hij weer in ere hersteld. Capon kwam dit seizoen 24 keer in actie, waarin hij één keer scoorde en één assist gaf.

VAN SPITS TOT VERDEDIGER
Capon is geboren en getogen in Oostende, maar genoot wel zijn jeugdopleiding bij Club Brugge. Daar schopte hij het ook tot de A-kern, maar als aanvaller kon hij in twee seizoenen slechts één keer scoren. Daarna werd hij in Kortrijk geleidelijk aan omgevormd tot flankaanvaller en vervolgens rechtsachter, een positie hij ook doorgaans bij KVO bekleed. Dit seizoen werd hij echter ook regelmatig centraal achterin uitgespeeld.


Zal hij nog waardevol zijn voor KVO?

Meest recent

Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

29
29
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

166
166
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

116
116
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

327
327
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

161
161
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

92
92
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

467
467
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

76
76
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

271
271
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

262
262
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

534
534
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

784
784
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

838
838
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

350
350
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

45
45
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

300
300
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

624
624
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

356
356
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

363
363
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

175
175
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

257
257
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

366
366
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

731
731
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

219
219
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

405
405

Meer sportnieuws