Ervaren rot blijft nog wat langer bij KVO

door
Ervaren rot blijft nog wat langer bij KVO

KV Oostende zet zaterdagavond al een punt achter zijn seizoen. Het verzekerde zich vorige week van het behoud dankzij een late draw tegen Seraing, waardoor de verplaatsing naar Eupen om 18u30 meteen de afsluiter van het jaar wordt. In de Diaz Arena zijn ze dan ook al volop in actie geschoten om het volgende seizoen voor te bereiden.


De eerste taak daarbij is het evalueren van de huidige spelerskern en te beslissen over aflopende contracten. Vrijdag werd al aangekondigd dat de optie in de overeenkomst van Theo Ndicka gelicht werd en een dag later is er alweer contractnieuws. KVO gaat immers ook verder met Brecht Capon. De ervaren verdediger kondigt in een videoboodschap aan dat hij bijgetekend heeft tot 2023.

De 33-jarige Capon gaat zo zijn achtste seizoen bij KVO in. Hij kwam in 2015 over van KV Kortrijk en maakte de gouden jaren onder Marc Coucke mee, met onder meer een bekerfinale en een Europese confrontatie tegen Marseille. Vorig seizoen kwam hij onder Alexander Blessin minder aan spelen toe, maar dit seizoen werd hij weer in ere hersteld. Capon kwam dit seizoen 24 keer in actie, waarin hij één keer scoorde en één assist gaf.

VAN SPITS TOT VERDEDIGER
Capon is geboren en getogen in Oostende, maar genoot wel zijn jeugdopleiding bij Club Brugge. Daar schopte hij het ook tot de A-kern, maar als aanvaller kon hij in twee seizoenen slechts één keer scoren. Daarna werd hij in Kortrijk geleidelijk aan omgevormd tot flankaanvaller en vervolgens rechtsachter, een positie hij ook doorgaans bij KVO bekleed. Dit seizoen werd hij echter ook regelmatig centraal achterin uitgespeeld.


Zal hij nog waardevol zijn voor KVO?

Meest recent

‘Club Brugge geeft niet op: nieuw bod op toptarget’

Club Brugge wil deze mercato nog flink uitpakken. Blauw-Zwart kent dit seizoen wisselende resultaten ...

86
86
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

23
23
‘KAA Gent zit niet stil en lonkt naar verdediger'

KAA Gent is niet van plan om af te remmen op de wintermercato. De Buffalo’s willen op het slot ...

42
42
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

39
39
‘Oliveir Deman verbaast en heeft knappe transfer beet’

Olivier Deman is op zoek naar een vaste basisstek. De Rode Duivel is volgens Het Nieuwsblad op weg ...

27
27
Club houdt hart vast: veelbesproken ref voor Marseille

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Blauw-Zwart kan zich nog ...

92
92
OM-coach De Zerbi dropt straffe Club Brugge-uitspraak

Woensdagavond is het zover, dan bereikt de League Phase van de Champions League zijn climax. Club ...

258
258
Trainersdebacle bij Anderlecht: "Kompany terughalen?"

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

164
164
'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

552
552
Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Bayern München verloor afgelopen weekend zijn eerste match in de Bundesliga, maar is voorts ...

80
80
Hoofd Hasi op kapblok: 'ideale opvolger' wordt genoemd

Besnik Hasi blijft tot nader orde de hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Maar als het komende zondag ...

388
388
Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

KRC Genk is bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, enkel de Europese campagne is een ...

501
501
Politie vreest ergste: forse ingreep voor Club-Marseille

Woensdag wordt de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

239
239
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De ...

784
784
Zulte Waregem pakt opnieuw uit: ruwe diamant tekent

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

167
167
Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

254
254
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

283
283
Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

204
204
Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

620
620
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

255
255
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

154
154
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

1028
1028
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

1185
1185
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

496
496
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

475
475

Meer sportnieuws