Ervaren rot blijft nog wat langer bij KVO

door
Ervaren rot blijft nog wat langer bij KVO

KV Oostende zet zaterdagavond al een punt achter zijn seizoen. Het verzekerde zich vorige week van het behoud dankzij een late draw tegen Seraing, waardoor de verplaatsing naar Eupen om 18u30 meteen de afsluiter van het jaar wordt. In de Diaz Arena zijn ze dan ook al volop in actie geschoten om het volgende seizoen voor te bereiden.


De eerste taak daarbij is het evalueren van de huidige spelerskern en te beslissen over aflopende contracten. Vrijdag werd al aangekondigd dat de optie in de overeenkomst van Theo Ndicka gelicht werd en een dag later is er alweer contractnieuws. KVO gaat immers ook verder met Brecht Capon. De ervaren verdediger kondigt in een videoboodschap aan dat hij bijgetekend heeft tot 2023.

De 33-jarige Capon gaat zo zijn achtste seizoen bij KVO in. Hij kwam in 2015 over van KV Kortrijk en maakte de gouden jaren onder Marc Coucke mee, met onder meer een bekerfinale en een Europese confrontatie tegen Marseille. Vorig seizoen kwam hij onder Alexander Blessin minder aan spelen toe, maar dit seizoen werd hij weer in ere hersteld. Capon kwam dit seizoen 24 keer in actie, waarin hij één keer scoorde en één assist gaf.

VAN SPITS TOT VERDEDIGER
Capon is geboren en getogen in Oostende, maar genoot wel zijn jeugdopleiding bij Club Brugge. Daar schopte hij het ook tot de A-kern, maar als aanvaller kon hij in twee seizoenen slechts één keer scoren. Daarna werd hij in Kortrijk geleidelijk aan omgevormd tot flankaanvaller en vervolgens rechtsachter, een positie hij ook doorgaans bij KVO bekleed. Dit seizoen werd hij echter ook regelmatig centraal achterin uitgespeeld.


Zal hij nog waardevol zijn voor KVO?

Meest recent

Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

0
0
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

17
17
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

42
42
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

81
81
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

27
27
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

120
120
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

172
172
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

86
86
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

124
124
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

52
52
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

474
474
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

38
38
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

98
98
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

268
268
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

64
64
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

402
402
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

414
414
Eden Hazard doet opvallende onthulling over carrière

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische voetballers aller tijden. Toch ...

104
104
Hayen vist flop weer op: dubbele opsteker voor Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht in een belangrijke wedstrijd voor de top ...

418
418
Ferme titelknauw STVV: “Dat mis ik toch bij Vrancken”

Sint-Truiden VV verbaast dit seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League. De Kanaries staan op ...

111
111
Anderlecht plukt piepjong toptalent weg in JPL

RSC Anderlecht heeft op de officiële kanalen een nieuwe parel voor de toekomst voorgesteld. ...

210
210
‘Bom bij Marokko: bondscoach Regragui stapt plots op’

Walid Regragui wordt in Marokko gezien als een held. De bondscoach loodste de nationale ploeg van ...

103
103
Zo reageerde Anderlecht-aanwinst na rampzalig debuut

Anderlecht blijft op de sukkel, want het ging donderdag nog maar eens onderuit. Deze keer moest het ...

269
269
Anthony Limbombe vindt zeer opmerkelijke nieuwe club

In 2018 was Anthony Limbombe nog even Rode Duivel, maar daarna heeft de flankspeler nooit meer de ...

65
65
Club NXT kent zijn verdere parcours in Youth League

Club Brugge heeft de voorbije maanden een zeer knap parcours afgelegd in de Champions League. Ook ...

281
281

Meer sportnieuws