'Guardiola verbaast iedereen met volgende job'

441 stemmen
'Guardiola verbaast iedereen met volgende job'

Pep Guardiola onderneemt dit seizoen een nieuwe poging om Manchester City eindelijk de Champions League te bezorgen. Met een nipte zege tegen Atletico Madrid in de heenwedstrijd van de kwartfinale zit City alvast op het juiste spoor, nadat de vorige vijf pogingen telkens de mist in gingen. Vorig seizoen waren ze er het dichtste bij, maar dan moesten ze in de finale hun meerdere erkennen in Chelsea.


Het is de voorlaatste kans voor Guardiola om alsnog de beker met de grote oren te pakken met City, want medio 2023 loopt zijn contract er af. In het verleden gaf hij al aan dat hij daarna niet zal bijtekenen en een nieuwe uitdaging aan zal gaan, liefst als bondscoach. Het zou weleens kunnen dat Guardiola zijn zin zal krijgen, op verrassende wijze.

Volgens Marca is de Spanjaard immers de topkandidaat om in 2023 bondscoach van Brazilië te worden. Momenteel staat Tite nog aan het roer bij de Seleção, maar hij zal normaal gezien slechts aanblijven tot en met het WK in Qatar eind dit jaar. De Braziliaanse voetbalbond zou ver willen gaan om Guardiola te overtuigen en hem een jaarloon van 12 miljoen euro bieden.

WERELDKAMPIOEN
De voornaamste taak van Guardiola in Brazilië lijkt te worden om de Goddelijke Kanaries een nieuwe wereldtitel te bezorgen. In 2002 werden ze voor het laatst wereldkampioen, daarna verging het hen telkens minder. In 2006 en 2010 strandden ze in de kwartfinale, terwijl in 2014 in eigen land ze in de halve finale een trauma opliepen tegen Duitsland (1-7). Vier jaar geleden in Rusland stootten ze opnieuw in de kwartfinales op de Rode Duivels.

LEES OOK: WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

🚀 Manchester City FC-fans lezen nu:

'City en United jagen op goudhaantje van Gent'
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'
309

Zou Guardiola een goede bondscoach zijn?

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

98
98
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

25
25
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

26
26
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

83
83
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

77
77
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

64
64
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

113
113
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

45
45
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

146
146
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

119
119
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

164
164
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

374
374
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

243
243
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

72
72
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

779
779
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

494
494
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

523
523
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

381
381
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

694
694
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

342
342
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

528
528
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

139
139
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2197
2197
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

188
188

Meer sportnieuws