'Guardiola verbaast iedereen met volgende job'

door
'Guardiola verbaast iedereen met volgende job'

Pep Guardiola onderneemt dit seizoen een nieuwe poging om Manchester City eindelijk de Champions League te bezorgen. Met een nipte zege tegen Atletico Madrid in de heenwedstrijd van de kwartfinale zit City alvast op het juiste spoor, nadat de vorige vijf pogingen telkens de mist in gingen. Vorig seizoen waren ze er het dichtste bij, maar dan moesten ze in de finale hun meerdere erkennen in Chelsea.


Het is de voorlaatste kans voor Guardiola om alsnog de beker met de grote oren te pakken met City, want medio 2023 loopt zijn contract er af. In het verleden gaf hij al aan dat hij daarna niet zal bijtekenen en een nieuwe uitdaging aan zal gaan, liefst als bondscoach. Het zou weleens kunnen dat Guardiola zijn zin zal krijgen, op verrassende wijze.

Volgens Marca is de Spanjaard immers de topkandidaat om in 2023 bondscoach van Brazilië te worden. Momenteel staat Tite nog aan het roer bij de Seleção, maar hij zal normaal gezien slechts aanblijven tot en met het WK in Qatar eind dit jaar. De Braziliaanse voetbalbond zou ver willen gaan om Guardiola te overtuigen en hem een jaarloon van 12 miljoen euro bieden.

WERELDKAMPIOEN
De voornaamste taak van Guardiola in Brazilië lijkt te worden om de Goddelijke Kanaries een nieuwe wereldtitel te bezorgen. In 2002 werden ze voor het laatst wereldkampioen, daarna verging het hen telkens minder. In 2006 en 2010 strandden ze in de kwartfinale, terwijl in 2014 in eigen land ze in de halve finale een trauma opliepen tegen Duitsland (1-7). Vier jaar geleden in Rusland stootten ze opnieuw in de kwartfinales op de Rode Duivels.

Zou Guardiola een goede bondscoach zijn?

Meest recent

Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

3
3
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

26
26
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

18
18
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

159
159
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

141
141
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

82
82
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

20
20
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

229
229
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

174
174
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

125
125
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

116
116
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

23
23
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

241
241
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

44
44
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

65
65
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

72
72
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

125
125
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

259
259
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

504
504
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

238
238
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

414
414
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

245
245
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

139
139
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

390
390
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

643
643

Meer sportnieuws