'Guardiola verbaast iedereen met volgende job'

441 stemmen
'Guardiola verbaast iedereen met volgende job'

Pep Guardiola onderneemt dit seizoen een nieuwe poging om Manchester City eindelijk de Champions League te bezorgen. Met een nipte zege tegen Atletico Madrid in de heenwedstrijd van de kwartfinale zit City alvast op het juiste spoor, nadat de vorige vijf pogingen telkens de mist in gingen. Vorig seizoen waren ze er het dichtste bij, maar dan moesten ze in de finale hun meerdere erkennen in Chelsea.


Het is de voorlaatste kans voor Guardiola om alsnog de beker met de grote oren te pakken met City, want medio 2023 loopt zijn contract er af. In het verleden gaf hij al aan dat hij daarna niet zal bijtekenen en een nieuwe uitdaging aan zal gaan, liefst als bondscoach. Het zou weleens kunnen dat Guardiola zijn zin zal krijgen, op verrassende wijze.

Volgens Marca is de Spanjaard immers de topkandidaat om in 2023 bondscoach van Brazilië te worden. Momenteel staat Tite nog aan het roer bij de Seleção, maar hij zal normaal gezien slechts aanblijven tot en met het WK in Qatar eind dit jaar. De Braziliaanse voetbalbond zou ver willen gaan om Guardiola te overtuigen en hem een jaarloon van 12 miljoen euro bieden.

WERELDKAMPIOEN
De voornaamste taak van Guardiola in Brazilië lijkt te worden om de Goddelijke Kanaries een nieuwe wereldtitel te bezorgen. In 2002 werden ze voor het laatst wereldkampioen, daarna verging het hen telkens minder. In 2006 en 2010 strandden ze in de kwartfinale, terwijl in 2014 in eigen land ze in de halve finale een trauma opliepen tegen Duitsland (1-7). Vier jaar geleden in Rusland stootten ze opnieuw in de kwartfinales op de Rode Duivels.

LEES OOK: Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

🚀

Zou Guardiola een goede bondscoach zijn?

Meest recent

'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

30
30
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

38
38
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

59
59
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

115
115
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

55
55
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

586
586
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

212
212
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

249
249
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

366
366
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

115
115
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

86
86
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

139
139
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

233
233
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

40
40
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

301
301
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

212
212
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

39
39
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

39
39
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

155
155
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

261
261
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

74
74
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

224
224
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

39
39
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

222
222
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

293
293

Meer sportnieuws