'Guardiola verbaast iedereen met volgende job'

door
'Guardiola verbaast iedereen met volgende job'

Pep Guardiola onderneemt dit seizoen een nieuwe poging om Manchester City eindelijk de Champions League te bezorgen. Met een nipte zege tegen Atletico Madrid in de heenwedstrijd van de kwartfinale zit City alvast op het juiste spoor, nadat de vorige vijf pogingen telkens de mist in gingen. Vorig seizoen waren ze er het dichtste bij, maar dan moesten ze in de finale hun meerdere erkennen in Chelsea.


Het is de voorlaatste kans voor Guardiola om alsnog de beker met de grote oren te pakken met City, want medio 2023 loopt zijn contract er af. In het verleden gaf hij al aan dat hij daarna niet zal bijtekenen en een nieuwe uitdaging aan zal gaan, liefst als bondscoach. Het zou weleens kunnen dat Guardiola zijn zin zal krijgen, op verrassende wijze.

Volgens Marca is de Spanjaard immers de topkandidaat om in 2023 bondscoach van Brazilië te worden. Momenteel staat Tite nog aan het roer bij de Seleção, maar hij zal normaal gezien slechts aanblijven tot en met het WK in Qatar eind dit jaar. De Braziliaanse voetbalbond zou ver willen gaan om Guardiola te overtuigen en hem een jaarloon van 12 miljoen euro bieden.

WERELDKAMPIOEN
De voornaamste taak van Guardiola in Brazilië lijkt te worden om de Goddelijke Kanaries een nieuwe wereldtitel te bezorgen. In 2002 werden ze voor het laatst wereldkampioen, daarna verging het hen telkens minder. In 2006 en 2010 strandden ze in de kwartfinale, terwijl in 2014 in eigen land ze in de halve finale een trauma opliepen tegen Duitsland (1-7). Vier jaar geleden in Rusland stootten ze opnieuw in de kwartfinales op de Rode Duivels.

Zou Guardiola een goede bondscoach zijn?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

75
75
“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

28
28
KAA Gent schrikt en spreekt Ivan Leko resoluut tegen

De vete tussen KAA Gent en Ivan Leko blijft voortduren. De Kroatische oefenmeester kon zegevieren ...

116
116
Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Cercle Brugge. Eerder was Felice Mazzu ...

63
63
Topclubs vrezen: "We gaan voluit voor PO 1"

STVV is veruit dé verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. Een lichtpunt in een ...

102
102
Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Bij RSC Anderlecht draait het dezer dagen blijkbaar enkel om intensiteit, energie en mentaliteit. ...

289
289
Leko scoort geen punten in Gent, wél bij Club: "Dat hoor je waaien"

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Een verdiende zege, maar het was toch vooral de match waar Ivan ...

132
132
'Hoogspanning: verrassende wending in dossier van Hoefkens'

KRC Genk dacht aan Carl Hoefkens als de nieuwe trainer, maar die gaf aan bij NAC Breda te blijven. ...

205
205
Club Brugge lacht tanden bloot, KRC Genk gewaarschuwd

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Voetballend was het een zeer matige Slag om Vlaanderen. Ook ...

489
489
Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Royal Antwerp FC, dat zo wéér niet kon ...

117
117
Buffalo weigert hand Leko: "Heel onprofessioneel gehandeld"

De centrale figuur tijdens de clash van zondagmiddag tussen Club Brugge en AA Gent, was uiteraard ...

754
754
"Systematisch problematisch" - kranten buizen zondebok RSCA

RSC Anderlecht blijft het lastig hebben in de competitieduels op verplaatsing. Zondag pakte het op ...

277
277
'Slag om Vlaanderen' loopt fout: supporter naar ziekenhuis

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van AA Gent na relatief matige wedstrijd. Jammer genoeg liep ...

227
227
Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Antwerp FC is de laatste weken opnieuw sterk bezig. Dat heeft onder meer te maken met de goede ...

516
516
Wéér geen clean sheet United: Engelse pers beoordeelt Lammens

Manchester United blijft uiterst wisselvallig voor de dag komen in de Premier League. Zondag liep de ...

126
126
‘Club Brugge gokt alles: 12 miljoen voor tikkende tijdbom’

Hoeveel risico kan Club Brugge nemen om de defensie te versterken? In Brugge dromen ze van een ...

429
429
De Mil houdt zich niet in: pijnlijke oorzaak nieuwe dreun

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

268
268
Anderlecht bevoordeeld op Bosuil? De Bilde fileert penaltyfase(s)

Antwerp FC zag zijn zegereeks zondagavond ten einde komen. De Great Old speelde zondag een sterke en ...

742
742
D-day in DAZN-affaire: drastische uitspraak op komst

Maandag is het eindelijk zover, dan verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de ...

208
208
'Chelsea wil opnieuw megaslag slaan in Genk'

De voorbije jaren kwam Chelsea al regelmatig vissen in Genk. Het waren de Blues die een vijftiental ...

672
672
Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

115
115
Cinel strooit met lof nadat Cercle eindelijk nog eens wint

De voorbije maanden verzeilde Cercle Brugge in een diepe crisis. Het bleef maar liefst vier maanden ...

115
115
Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

264
264
Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zondagavond is de Africa Cup van start gegaan. In de openingswedstrijd wist gastland en topfavoriet ...

71
71
Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

182
182

Meer sportnieuws