'FIFA wil wedstrijden van 100 minuten op WK'

298 stemmen
'FIFA wil wedstrijden van 100 minuten op WK'

Vorige week werd in Qatar al geloot voor de eindronde van het WK, ondanks dat nog niet alle deelnemers bekend zijn. De Rode Duivels weten daardoor nu al dat ze het vanaf eind november in de groepsfase zullen moeten opnemen tegen Canada, Marokko en Kroatië. Dat het WK niet in de zomer gehouden zal worden, is al redelijk uniek. En er zit misschien nog een enorme wijziging aan te komen.


Sinds jaar en dag duurt een voetbalwedstrijd 90 minuten, maar dat zal op het komende WK mogelijk anders zijn. Volgens Corriere dello Sport wil de FIFA absoluut maatregelen nemen tegen excessief tijdrekken, wat al jarenlang een probleem is op topniveau. Onderzoeken wezen al uit dat daardoor de effectieve speeltijd in sommige wedstrijden amper iets meer dan de helft van die 90 minuten bedraagt.

Om dat euvel te verhelpen, overweegt de FIFA om wedstrijden met tien minuten te verlengen. Dat zou dus betekenen dat er op het WK dus wedstrijden van 100 minuten gespeeld zouden kunnen worden. Al is het nog lang niet zeker dat de wereldvoetbalbond ook effectief zijn zin zal krijgen.

IFAB
Een dergelijke wijziging moet immers ook goedgekeurd worden door het IFAB, het internationale orgaan dat zich over de spelregels buigt. Dat voerde de voorbije jaren wel al enkele ingrijpende veranderingen door met de invoering van de VAR en uitbreiden van het aantal toegestane wissels van drie naar vijf, maar het is niet duidelijk of ze ook dit voorstel zullen gaan overwegen.

LEES OOK: Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

Zou dat een goed idee zijn?

Meest recent

Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

11
11
'Ruben Van Gucht slaat bloedmooie Russische aan de haak'

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

29
29
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

6
6
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

48
48
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

45
45
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

88
88
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

71
71
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

217
217
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

26
26
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

128
128
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

83
83
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

201
201
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

1089
1089
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

95
95
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

271
271
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

371
371
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

28
28
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

58
58
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

330
330
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

159
159
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

423
423
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

315
315
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

491
491
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

512
512
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

259
259

Meer sportnieuws