'FIFA wil wedstrijden van 100 minuten op WK'

298 stemmen
'FIFA wil wedstrijden van 100 minuten op WK'

Vorige week werd in Qatar al geloot voor de eindronde van het WK, ondanks dat nog niet alle deelnemers bekend zijn. De Rode Duivels weten daardoor nu al dat ze het vanaf eind november in de groepsfase zullen moeten opnemen tegen Canada, Marokko en Kroatië. Dat het WK niet in de zomer gehouden zal worden, is al redelijk uniek. En er zit misschien nog een enorme wijziging aan te komen.


Sinds jaar en dag duurt een voetbalwedstrijd 90 minuten, maar dat zal op het komende WK mogelijk anders zijn. Volgens Corriere dello Sport wil de FIFA absoluut maatregelen nemen tegen excessief tijdrekken, wat al jarenlang een probleem is op topniveau. Onderzoeken wezen al uit dat daardoor de effectieve speeltijd in sommige wedstrijden amper iets meer dan de helft van die 90 minuten bedraagt.

Om dat euvel te verhelpen, overweegt de FIFA om wedstrijden met tien minuten te verlengen. Dat zou dus betekenen dat er op het WK dus wedstrijden van 100 minuten gespeeld zouden kunnen worden. Al is het nog lang niet zeker dat de wereldvoetbalbond ook effectief zijn zin zal krijgen.

IFAB
Een dergelijke wijziging moet immers ook goedgekeurd worden door het IFAB, het internationale orgaan dat zich over de spelregels buigt. Dat voerde de voorbije jaren wel al enkele ingrijpende veranderingen door met de invoering van de VAR en uitbreiden van het aantal toegestane wissels van drie naar vijf, maar het is niet duidelijk of ze ook dit voorstel zullen gaan overwegen.

LEES OOK: Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

Zou dat een goed idee zijn?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

21
21
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

52
52
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

11
11
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

108
108
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

105
105
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

20
20
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

27
27
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

106
106
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

197
197
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

51
51
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

175
175
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

36
36
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

182
182
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

261
261
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

103
103
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

403
403
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

564
564
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

147
147
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

225
225
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

304
304
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

298
298
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

573
573
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws