'FIFA wil wedstrijden van 100 minuten op WK'

door
'FIFA wil wedstrijden van 100 minuten op WK'

Vorige week werd in Qatar al geloot voor de eindronde van het WK, ondanks dat nog niet alle deelnemers bekend zijn. De Rode Duivels weten daardoor nu al dat ze het vanaf eind november in de groepsfase zullen moeten opnemen tegen Canada, Marokko en Kroatië. Dat het WK niet in de zomer gehouden zal worden, is al redelijk uniek. En er zit misschien nog een enorme wijziging aan te komen.


Sinds jaar en dag duurt een voetbalwedstrijd 90 minuten, maar dat zal op het komende WK mogelijk anders zijn. Volgens Corriere dello Sport wil de FIFA absoluut maatregelen nemen tegen excessief tijdrekken, wat al jarenlang een probleem is op topniveau. Onderzoeken wezen al uit dat daardoor de effectieve speeltijd in sommige wedstrijden amper iets meer dan de helft van die 90 minuten bedraagt.

Om dat euvel te verhelpen, overweegt de FIFA om wedstrijden met tien minuten te verlengen. Dat zou dus betekenen dat er op het WK dus wedstrijden van 100 minuten gespeeld zouden kunnen worden. Al is het nog lang niet zeker dat de wereldvoetbalbond ook effectief zijn zin zal krijgen.

IFAB
Een dergelijke wijziging moet immers ook goedgekeurd worden door het IFAB, het internationale orgaan dat zich over de spelregels buigt. Dat voerde de voorbije jaren wel al enkele ingrijpende veranderingen door met de invoering van de VAR en uitbreiden van het aantal toegestane wissels van drie naar vijf, maar het is niet duidelijk of ze ook dit voorstel zullen gaan overwegen.

LEES OOK: KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

Zou dat een goed idee zijn?

Meest recent

Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

6
6
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

23
23
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

70
70
Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

29
29
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

44
44
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

146
146
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

104
104
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

360
360
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

64
64
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

89
89
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

43
43
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

113
113
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

241
241
'Union sluit nieuwe megadeal met Benfica'

Union zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zijn titel te verlengen. Het ...

107
107
Van der Elst trekt keiharde conclusie over Leko en Club

De 28ste speeldag belooft enkele pittige affiches te brengen. De meeste ogen zullen gericht zijn op ...

429
429
Straffe stoot Vanderbiest: "Als je dat ziet..."

In de komende drie weken wordt de strijd om de Champions' Play-Off helemaal beslist. Union, Club ...

103
103
'Genk moet zich haasten: ervaren sterkhouder krijgt aanbod'

Bij KRC Genk gaat alle aandacht in de komende weken naar het veiligstellen van de zesde plaats. ...

255
255
'Standard krijgt plots drie gigantische opstekers'

Standard deed vorige week een enorme slechte zaak door 1-1 te spelen tegen La Louvière. De ...

168
168
'Club Brugge twijfelt: dure 'flopaankoop' al na jaar weg'

Club Brugge heeft een brede kern en daardoor zijn er een aantal spelers die minder aan bod komen. ...

369
369
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

118
118
Lammens snoeihard na nederlaag Manchester United

Manchester United kon een goede zaak doen door het puntenverlies van Manchester City. Ze verloren ...

103
103
Club Brugge davert: Verhaeghe sleurt Club de miserie in

Bart Verhaeghe zette zelf mee de lijnen uit bij Club Brugge, en net daar wringt het nu. Nu de ...

953
953
Drama bij Anderlecht: moét Taravel aftreden als T1?

RSC Anderlecht zit met een gigantisch probleem. De Brusselaars lijken Jérémy Taravel ...

503
503
Roda JC rekent op Belg voor ‘Operatie Eredivisie’

Roda JC is een club die altijd heel wat Belgen in zijn rangen heeft gehad. De Nederlandse ...

16
16
Anderlecht dreigt opnieuw zware fout te maken

RSC Anderlecht moet stilaan een knoop gaan doorhakken. Gaan de Brusselaars de laatste aanvallende ...

317
317

Meer sportnieuws