Belgische U17 kennen tegenstanders op EK

120 stemmen
Belgische U17 kennen tegenstanders op EK

De interlandbreak in april stond voor het Belgische voetbal in het teken van de toekomst. Roberto Martinez liet immers een aantal jongere spelers van de Rode Duivels proeven met het oog op de Nations League en het WK. terwijl de nationale U21, U19 en U17 allemaal de kans kregen om een ticket voor het EK te pakken. Twee van die teams slaagden daar ook in.


De Jonge Duivels van Jacky Mathijssen verzekerden zich van een ticket voor het EK 2023 in Georgië en Roemenië met een gelijkspel in Denemarken. Ook de U17 mogen zich opmaken voor de eindronde van het EK, dat in mei in Israël afgewerkt wordt. Ze eindigden tweede in hun poule in de eliteronde, na klinkende zeges tegen Estland en Bosnië en een nederlaag tegen Spanje.

Woensdag werd al geloot voor de eindronde en daarin zullen de jonge Belgen opnieuw de Spanjaarden tegenkomen. Daarnaast werden ook Servië en Turkije nog in groep C ondergebracht. De eerste twee uit de groep mogen naar de kwartfinale, waar de tegenstander een land uit groep D wordt. Daarin zitten Portugal, Denemarken, Schotland en Zweden.

HALVE FINALE
In het verleden wisten de Belgische U17 al meermaals hoge ogen te gooien. Hun beste resultaten boekten ze in 2007, 2015 en 2018, toen ze telkens de halve finales haalden. In 2007 was dat met spelers als Eden Hazard en Christian Benteke, terwijl van de ploeg uit 2015 inmiddels al Wout Faes, Dante Vanzeir en Orel Mangala de stap naar de A-ploeg wisten te zetten. Ook de generatie van 2018 leverde al twee Rode Duivels: Yari Verschaeren en Jérémy Doku.


LEES OOK: Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Hoe ver zullen de U17 raken op het EK?

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

13
13
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

133
133
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

25
25
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

19
19
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

51
51
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

93
93
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

171
171
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

693
693
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

131
131
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

214
214
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

173
173
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

156
156
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

270
270
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

41
41
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

48
48
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

182
182
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

520
520
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

255
255
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

239
239
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

142
142
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

91
91
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

476
476
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

347
347
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

154
154
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

147
147

Meer sportnieuws