Belgische U17 kennen tegenstanders op EK

door
Belgische U17 kennen tegenstanders op EK

De interlandbreak in april stond voor het Belgische voetbal in het teken van de toekomst. Roberto Martinez liet immers een aantal jongere spelers van de Rode Duivels proeven met het oog op de Nations League en het WK. terwijl de nationale U21, U19 en U17 allemaal de kans kregen om een ticket voor het EK te pakken. Twee van die teams slaagden daar ook in.


De Jonge Duivels van Jacky Mathijssen verzekerden zich van een ticket voor het EK 2023 in Georgië en Roemenië met een gelijkspel in Denemarken. Ook de U17 mogen zich opmaken voor de eindronde van het EK, dat in mei in Israël afgewerkt wordt. Ze eindigden tweede in hun poule in de eliteronde, na klinkende zeges tegen Estland en Bosnië en een nederlaag tegen Spanje.

Woensdag werd al geloot voor de eindronde en daarin zullen de jonge Belgen opnieuw de Spanjaarden tegenkomen. Daarnaast werden ook Servië en Turkije nog in groep C ondergebracht. De eerste twee uit de groep mogen naar de kwartfinale, waar de tegenstander een land uit groep D wordt. Daarin zitten Portugal, Denemarken, Schotland en Zweden.

HALVE FINALE
In het verleden wisten de Belgische U17 al meermaals hoge ogen te gooien. Hun beste resultaten boekten ze in 2007, 2015 en 2018, toen ze telkens de halve finales haalden. In 2007 was dat met spelers als Eden Hazard en Christian Benteke, terwijl van de ploeg uit 2015 inmiddels al Wout Faes, Dante Vanzeir en Orel Mangala de stap naar de A-ploeg wisten te zetten. Ook de generatie van 2018 leverde al twee Rode Duivels: Yari Verschaeren en Jérémy Doku.


LEES OOK: Marc Coucke in shock: "Op één na allemaal failliet"

Hoe ver zullen de U17 raken op het EK?

Meest recent

Broos spreekt duidelijke taal over toekomst na straffe WK-stoot

Hugo Broos heeft deze week een stukje Belgische voetbalgeschiedenis geschreven. De ervaren rot werd ...

1
1
Genk ziet nog een jeugdinternational vertrekken

KRC Genk zet nog steeds vol in op zijn jeugd. Met Kos Karetsas en Mike Penders lanceerde het vorig ...

6
6
'Torino beslist nu al over langer verblijf Ngonge'

Napoli haalde in de zomer met Kevin De Bruyne een nieuwe Belgische ster binnen, maar liet tegelijk ...

8
8
"Zullen zien of Standard afwijzen de juiste beslissing was"

Er is de voorbije maanden bij Standard alweer heel wat veranderd. Dat liep echter lang niet altijd ...

32
32
Club Brugge mag dromen van Golden Boy

Elk jaar reikt de Italiaanse krant Tuttosport de Golden Boy Award uit, om de beste jonge speler op ...

81
81
‘Club Brugge in paniekstand: razendsnelle exit lijkt zeker’

De eerste A-cap van Aleksandar Stanković zet alles in een stroomversnelling bij Club Brugge. Zijn ...

246
246
Marc Coucke in shock: "Op één na allemaal failliet"

Een opvallende uitspraak in een interview met Humo doet de wenkbrauwen fronsen: “Op ...

103
103
Club stunt en haalt grote naam als T1 voor NXT

Vorig seizoen was Club NXT nog één van de revelaties in de Challenger Pro League en ...

255
255
Moeilijke start bij Anderlecht: Ouahbi geeft verklaring

Bij Anderlecht zullen ze straks met bijzondere aandacht de halve finale van het WK U20 volgen. Twee ...

128
128
'UEFA plant nu ook revolutie in WK- en EK-voorrondes'

De UEFA heeft de voorbije jaren niet stilgezeten en het Europese voetballandschap stevig hertekend. ...

115
115
België mag dromen: "Zo straf als Gouden Generatie"

De Belgische beloften kenden een zeer correcte interlandperiode. Ze wonnen met 0-7 van Wales en met ...

190
190
'Saga duurt voort: Mannaert woedend op Anderlecht'

Bij de KBVB willen ze een winnaarsmentaliteit invoeren. Vanaf de U17 draait het om winnen en niet ...

624
624
Gattuso zet druk: "Dan verhuis ik ver weg van Italië"

Italië gaat wellicht tweede eindigen in zijn groep. Ze zullen de barrages moeten spelen, want ...

50
50
Komt droom RSCA-fans uit en keert nog een icoon terug?

De kans is groot dat RSC Anderlecht de terugkeer van Kenneth Bornauw (CEO) en Michael Verschueren ...

480
480
Pocognoli reageert op kritiek: "Union niet zomaar verlaten”

Sebastien Pocognoli verliet Union SG voor AS Monaco. Dat is een grote sportieve gok, want weinig ...

60
60
België loopt volgend talent mis: "Kies voor Nederland"

Anno 2025 hebben spelers vaak verschillende opties inzake nationale ploegen. Zo heeft België ...

136
136
Zoon Gert Verheyen openhartig: “Na de scheiding zei mama…”

Van hockeyer tegen wil en dank tot goalgetter in tweede provinciale: Victor Verheyen, zoon van ...

165
165
Grote zorgen bij Standard vlak voor cruciale topper

Nu het interlandvoetbal voorbij is, schiet de Jupiler Pro League weer uit zijn startblokken. Vrijdag ...

148
148
'Wending bij KV Mechelen: pion keert nog terug'

KV Mechelen doet het dit seizoen zeer aardig en prijkt na tien speeldagen op een knappe zesde plaats ...

132
132
Pocognoli komt meteen met straffe verhalen bij Monaco

Sébastien Pocognoli maakte vorige week een verrassende transfer. De trainer vertrok uit het ...

49
49
Straffe wending rond Frenkie de Jong is compleet

De voorbije jaren draaide in zowat elke mercato de geruchtenmolen op volle toeren omtrent Frenkie de ...

90
90
'Volgende Afrikaanse parel op weg naar JPL'

Er zijn nog enkele maanden te gaan tot de transfermarkt opnieuw zijn deuren opent, maar toch is bij ...

111
111
Beerschot stuurde ervaren oude bekende wandelen

Beerschot hoopt om dit seizoen meteen een terugkeer naar de Jupiler Pro League af te kunnen dwingen. ...

148
148
Blunder Anderlecht? "Topclubs moeten hem snel ophalen"

Anderlecht moest het de voorbije weken stellen zonder Ali Maamar en Anas Tajaouart. De twee talenten ...

322
322
Verrassing bij Duivels: "Hij zal vaker spelen dan je denkt"

De Rode Duivels hebben maandagavond in Wales hun opdracht volbracht en zetten zo een grote stap ...

127
127

Meer sportnieuws