Belgische U17 kennen tegenstanders op EK

door
Belgische U17 kennen tegenstanders op EK

De interlandbreak in april stond voor het Belgische voetbal in het teken van de toekomst. Roberto Martinez liet immers een aantal jongere spelers van de Rode Duivels proeven met het oog op de Nations League en het WK. terwijl de nationale U21, U19 en U17 allemaal de kans kregen om een ticket voor het EK te pakken. Twee van die teams slaagden daar ook in.


De Jonge Duivels van Jacky Mathijssen verzekerden zich van een ticket voor het EK 2023 in Georgië en Roemenië met een gelijkspel in Denemarken. Ook de U17 mogen zich opmaken voor de eindronde van het EK, dat in mei in Israël afgewerkt wordt. Ze eindigden tweede in hun poule in de eliteronde, na klinkende zeges tegen Estland en Bosnië en een nederlaag tegen Spanje.

Woensdag werd al geloot voor de eindronde en daarin zullen de jonge Belgen opnieuw de Spanjaarden tegenkomen. Daarnaast werden ook Servië en Turkije nog in groep C ondergebracht. De eerste twee uit de groep mogen naar de kwartfinale, waar de tegenstander een land uit groep D wordt. Daarin zitten Portugal, Denemarken, Schotland en Zweden.

HALVE FINALE
In het verleden wisten de Belgische U17 al meermaals hoge ogen te gooien. Hun beste resultaten boekten ze in 2007, 2015 en 2018, toen ze telkens de halve finales haalden. In 2007 was dat met spelers als Eden Hazard en Christian Benteke, terwijl van de ploeg uit 2015 inmiddels al Wout Faes, Dante Vanzeir en Orel Mangala de stap naar de A-ploeg wisten te zetten. Ook de generatie van 2018 leverde al twee Rode Duivels: Yari Verschaeren en Jérémy Doku.


LEES OOK: 'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Hoe ver zullen de U17 raken op het EK?

Meest recent

'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

11
11
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

11
11
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

105
105
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

33
33
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

66
66
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

29
29
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

171
171
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

129
129
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

148
148
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

52
52
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

64
64
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

601
601
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

356
356
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

589
589
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

431
431
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

315
315
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

132
132
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

120
120
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

378
378
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

192
192
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

301
301
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

367
367
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

55
55
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

126
126
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

220
220

Meer sportnieuws