Oranje heeft opvolger voor Van Gaal nu al beet

door
Oranje heeft opvolger voor Van Gaal nu al beet

In Nederland maakte Louis van Gaal deze week bekend dat hij lijdt aan een agressieve vorm van prostaatkanker. De 70-jarige blijft desondanks wel gewoon verdergaan als bondscoach van Oranje, in ieder geval nog tot en met het WK van eind dit jaar. Daarna loopt zijn contract af en komt er een nieuwe bondscoach. Die zouden ze in Nederland nu al gevonden hebben.


De Telegraaf meldt immers dat het nu al zeker is dat Ronald Koeman op 1 januari 2023 opnieuw zal overnemen als bondscoach. De KNVB heeft de beslissing nog niet officieel aangekondigd, maar alle partijen zouden wel al akkoord zijn om opnieuw met elkaar in zee te gaan. Koeman was immers al eens bondscoach van Nederland van februari 2018 en augustus 2020.

Hij verliet Oranje toen met het EK in zicht voor zijn droomjob bij FC Barcelona, maar dat liep met een sisser af. In oktober vorig jaar werd Koeman na iets meer dan een jaar ontslagen in Camp Nou en sindsdien zat hij werkloos thuis. Binnen een achttal maanden gaat hij dus weer aan de slag en moet hij Nederland naar het EK 2024 leiden.

GOEDKEURING
Een aantal prominente internationals zouden al op de hoogte gebracht zijn van de nakende aanstelling van Koeman en dat zou voor grote tevredenheid zorgen. De spelersgroep was immers voorstander van zijn terugkeer als opvolger van Van Gaal, nadat hij tijdens zijn vorige passage al goede resultaten wist neer te zetten. Oranje haalde toen onder meer de finale van de Nations League.

LEES OOK: Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Goede zet van Oranje?

Meest recent

Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

3
3
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

9
9
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

25
25
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

117
117
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

41
41
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

43
43
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

34
34
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

69
69
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

102
102
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

122
122
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

290
290
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

188
188
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

96
96
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

239
239
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

80
80
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

87
87
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

315
315
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

161
161
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

266
266
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

643
643
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

112
112
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

516
516
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

150
150
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

212
212
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

160
160

Meer sportnieuws