Nieuwe topfavoriet voor 1B dient zich aan

door
Nieuwe topfavoriet voor 1B dient zich aan

Komend seizoen staat er weer heel wat te veranderen in 1B, want de reeks wordt uitgebreid naar twaalf teams. Van die twaalf plaatsjes zijn er acht nu al met zekerheid ingevuld. Deinze, Lommel, Moeskroen, Waasland-Beveren en Lierse Kempenzonen blijven in de reeks, Beerschot degradeert uit 1A en de U23 van Anderlecht en Genk hebben zich via de beloftencompetitie al geplaatst.


Vier plaatsen zijn er dus nog uit te delen. Eén daarvan gaat naar de verliezer van de barrage tussen Seraing en RWDM en er komen ook nog twee beloftenteams bij. Daarnaast is er ook nog één stijger uit eerste nationale. Het wordt nog even afwachten wie dat wordt, maar de topfavoriet lijkt al bekend te zijn. TV Limburg meldt dat Patro Eisden een proflicentie gekregen heeft.

De club van ex-Rode Duivel Stijn Stijnen ligt zo op koers om naar 1B te promoveren. Een play-off met de top vier zal daarover beslissen en het zou goed kunnen dat Patro daarin de enige ploeg wordt die daadwerkelijk mag promoveren. Leider Dessel Sport en nummer drie Olympic Charleroi vroegen immers geen licentie aan voor 1B.

DENDER OF KNOKKE
Momenteel staat Dender nog vierde en zij hebben wel een proflicentie aangevraagd, maar ze zijn ook aan een zwakke reeks bezig. De kans lijkt daardoor reëel dat ze nog uit de top vier geduwd worden door Knokke, dat na een sterke reeks opgerukt is naar de vijfde plaats op amper één punt en geen licentie heeft. De enige andere mogelijke concurrent voor Patro wordt RFC Luik, dat ook op één punt van de top vier lonkt.

LEES OOK: "Hopelijk nooit in de JPL" - Stijnen helemaal afgemaakt

Wie zal naar 1B promoveren?

Meest recent

Anderlecht of de VS? Vincent Janssen dropt grote hint

Vincent Janssen werd de afgelopen dagen genoemd bij als een optie bij RSC Anderlecht, maar mogelijk ...

8
8
Lukaku komt met emotioneel eerbetoon voor papa Roger

Romelu Lukaku kwam in de Supercoppa niet in actie bij Napoli, maar toch was de Rode Duivel uitbundig ...

5
5
Degryse vreest voor De Mil: “Dan is het kruis erover”

KAA Gent krijgt stevige klappen. Coach Ivan Leko vertrok naar Club Brugge en de Buffalo’s ...

114
114
Verrassende top 6-kandidaat: “Hangt magie in de lucht”

Royal Antwerp FC komt weer volledig boven water onder Joseph Oosting. De Nederlander werd aangesteld ...

102
102
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club clashen, Origi naar JPL?’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

296
296
Binnenkort ‘nieuwe Vanhaezebrouck’ in de Jupiler Pro League?

De Challenger Pro League gaat de winterstop in, maar de kaarten lijken bovenin het klassement al ...

128
128
‘Straffe wending: Real hakt knoop door over Alonso’

Het rommelt bij Real Madrid. Niet alleen zijn er de perikelen rond Vinicius Junior, maar ook coach ...

75
75
Stijnen kent schorsing na rel: waslijst aan beschuldigingen

Stijn Stijnen is één van de meest besproken figuren in de Challenger Pro League. De ...

137
137
Bizarre twist in Brys-oorlog vs Eto'o: “Ongezien”

De situatie van Marc Brys in Kameroen wordt vreemder met de dag. De Belgische oefenmeester leeft al ...

205
205
“Molensteen om de nek” – Hayen meteen zwaar onder druk

KRC Genk heeft Nicky Hayen officieel aangesteld als de nieuwe hoofdtrainer. De Limburgers hebben zo ...

355
355
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

121
121
Theate onthult: dÍt denken Bundesliga-spelers over Kompany

De eerste helft van het seizoen zit er op in de Bundesliga en het is Bayern München dat met een ...

280
280
'Liverpool pakt uit: transferbom na zware blessure Isak'

Liverpool FC boekte afgelopen weekend een belangrijke zege tegen Tottenham Hotspur, maar zag wel ...

84
84
Opvallende ommekeer: "Nieuwe kans bij Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato enkele gerichte aanwinsten op de kop tikken, maar mikt ...

348
348
Schoktransfer naar JPL? 'Drastische wending rond Origi'

Destijds werd hij bestempeld als dé toekomst van het Belgische voetbal, maar de ...

292
292
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

181
181
'Club speelt met vuur: nieuw transferfiasco dreigt'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de ...

443
443
STVV bibbert: smaakmaker in januari naar Belgische topclub?

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

395
395
Lukaku gaat viraal na bijzonder beeld met Noa Lang

SSC Napoli heeft een onvergetelijk 2025 nog wat meer glans kunnen geven. De Italiaanse landskampioen ...

101
101
'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Sommige namen blijven in Brussel terugkomen, hoe vaak je ze ook wegwuift. Janssen is zo’n ...

872
872
Africa Cup: Salah bevrijdt Egypte in extra tijd, feest voor Broos

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag was er alvast wisselend ...

217
217
Grote zorgen bij AA Gent: pijnlijke oorzaak 0 op 6

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

374
374
'Hayen drukt stempel: grote veranderingen bij Genk'

De kogel is definitief door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Tijdens de ...

1398
1398
'Anderlecht en Club in heftige strijd om goudhaantje'

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League kan beginnen. ...

426
426
Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

683
683

Meer sportnieuws