Nieuwe topfavoriet voor 1B dient zich aan

258 stemmen
Nieuwe topfavoriet voor 1B dient zich aan

Komend seizoen staat er weer heel wat te veranderen in 1B, want de reeks wordt uitgebreid naar twaalf teams. Van die twaalf plaatsjes zijn er acht nu al met zekerheid ingevuld. Deinze, Lommel, Moeskroen, Waasland-Beveren en Lierse Kempenzonen blijven in de reeks, Beerschot degradeert uit 1A en de U23 van Anderlecht en Genk hebben zich via de beloftencompetitie al geplaatst.


Vier plaatsen zijn er dus nog uit te delen. Eén daarvan gaat naar de verliezer van de barrage tussen Seraing en RWDM en er komen ook nog twee beloftenteams bij. Daarnaast is er ook nog één stijger uit eerste nationale. Het wordt nog even afwachten wie dat wordt, maar de topfavoriet lijkt al bekend te zijn. TV Limburg meldt dat Patro Eisden een proflicentie gekregen heeft.

De club van ex-Rode Duivel Stijn Stijnen ligt zo op koers om naar 1B te promoveren. Een play-off met de top vier zal daarover beslissen en het zou goed kunnen dat Patro daarin de enige ploeg wordt die daadwerkelijk mag promoveren. Leider Dessel Sport en nummer drie Olympic Charleroi vroegen immers geen licentie aan voor 1B.

DENDER OF KNOKKE
Momenteel staat Dender nog vierde en zij hebben wel een proflicentie aangevraagd, maar ze zijn ook aan een zwakke reeks bezig. De kans lijkt daardoor reëel dat ze nog uit de top vier geduwd worden door Knokke, dat na een sterke reeks opgerukt is naar de vijfde plaats op amper één punt en geen licentie heeft. De enige andere mogelijke concurrent voor Patro wordt RFC Luik, dat ook op één punt van de top vier lonkt.

Wie zal naar 1B promoveren?

Meest recent

'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

34
34
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

58
58
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

16
16
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

74
74
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

122
122
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

85
85
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

225
225
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

61
61
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

410
410
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

364
364
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

296
296
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

80
80
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

148
148
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

655
655
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

41
41
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

122
122
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

77
77
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

30
30
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

101
101
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

202
202
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

91
91
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

180
180
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

98
98
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

717
717
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

213
213

Meer sportnieuws