Nieuwe topfavoriet voor 1B dient zich aan

258 stemmen
Nieuwe topfavoriet voor 1B dient zich aan

Komend seizoen staat er weer heel wat te veranderen in 1B, want de reeks wordt uitgebreid naar twaalf teams. Van die twaalf plaatsjes zijn er acht nu al met zekerheid ingevuld. Deinze, Lommel, Moeskroen, Waasland-Beveren en Lierse Kempenzonen blijven in de reeks, Beerschot degradeert uit 1A en de U23 van Anderlecht en Genk hebben zich via de beloftencompetitie al geplaatst.


Vier plaatsen zijn er dus nog uit te delen. Eén daarvan gaat naar de verliezer van de barrage tussen Seraing en RWDM en er komen ook nog twee beloftenteams bij. Daarnaast is er ook nog één stijger uit eerste nationale. Het wordt nog even afwachten wie dat wordt, maar de topfavoriet lijkt al bekend te zijn. TV Limburg meldt dat Patro Eisden een proflicentie gekregen heeft.

De club van ex-Rode Duivel Stijn Stijnen ligt zo op koers om naar 1B te promoveren. Een play-off met de top vier zal daarover beslissen en het zou goed kunnen dat Patro daarin de enige ploeg wordt die daadwerkelijk mag promoveren. Leider Dessel Sport en nummer drie Olympic Charleroi vroegen immers geen licentie aan voor 1B.

DENDER OF KNOKKE
Momenteel staat Dender nog vierde en zij hebben wel een proflicentie aangevraagd, maar ze zijn ook aan een zwakke reeks bezig. De kans lijkt daardoor reëel dat ze nog uit de top vier geduwd worden door Knokke, dat na een sterke reeks opgerukt is naar de vijfde plaats op amper één punt en geen licentie heeft. De enige andere mogelijke concurrent voor Patro wordt RFC Luik, dat ook op één punt van de top vier lonkt.

LEES OOK: Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Wie zal naar 1B promoveren?

Meest recent

Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

76
76
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

63
63
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

97
97
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

58
58
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

303
303
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

78
78
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

205
205
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

658
658
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

19
19
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

496
496
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

97
97
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

232
232
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

800
800
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

117
117
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

213
213
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

209
209
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

563
563
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

535
535
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

971
971
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

338
338
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

530
530
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

325
325
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

207
207
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

452
452
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

51
51

Meer sportnieuws