Nieuwe topfavoriet voor 1B dient zich aan

door
Nieuwe topfavoriet voor 1B dient zich aan

Komend seizoen staat er weer heel wat te veranderen in 1B, want de reeks wordt uitgebreid naar twaalf teams. Van die twaalf plaatsjes zijn er acht nu al met zekerheid ingevuld. Deinze, Lommel, Moeskroen, Waasland-Beveren en Lierse Kempenzonen blijven in de reeks, Beerschot degradeert uit 1A en de U23 van Anderlecht en Genk hebben zich via de beloftencompetitie al geplaatst.


Vier plaatsen zijn er dus nog uit te delen. Eén daarvan gaat naar de verliezer van de barrage tussen Seraing en RWDM en er komen ook nog twee beloftenteams bij. Daarnaast is er ook nog één stijger uit eerste nationale. Het wordt nog even afwachten wie dat wordt, maar de topfavoriet lijkt al bekend te zijn. TV Limburg meldt dat Patro Eisden een proflicentie gekregen heeft.

De club van ex-Rode Duivel Stijn Stijnen ligt zo op koers om naar 1B te promoveren. Een play-off met de top vier zal daarover beslissen en het zou goed kunnen dat Patro daarin de enige ploeg wordt die daadwerkelijk mag promoveren. Leider Dessel Sport en nummer drie Olympic Charleroi vroegen immers geen licentie aan voor 1B.

DENDER OF KNOKKE
Momenteel staat Dender nog vierde en zij hebben wel een proflicentie aangevraagd, maar ze zijn ook aan een zwakke reeks bezig. De kans lijkt daardoor reëel dat ze nog uit de top vier geduwd worden door Knokke, dat na een sterke reeks opgerukt is naar de vijfde plaats op amper één punt en geen licentie heeft. De enige andere mogelijke concurrent voor Patro wordt RFC Luik, dat ook op één punt van de top vier lonkt.

Wie zal naar 1B promoveren?

Meest recent

’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

26
26
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

39
39
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

132
132
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

62
62
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

142
142
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

732
732
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

240
240
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

40
40
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

140
140
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

91
91
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

341
341
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

66
66
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

59
59
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

522
522
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

541
541
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

374
374
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

499
499
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

678
678
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

1026
1026
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

38
38
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

643
643
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1506
1506
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

1033
1033
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

485
485
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1228
1228

Meer sportnieuws