TU: 'Club gaat vol voor target, schokkende Mbappé-wending'

146 stemmen
TU: 'Club gaat vol voor target, schokkende Mbappé-wending'

Achter de schermen wordt al volop gewerkt aan transfers voor volgend seizoen. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities tijdelijk nog van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste nieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Volgens Voetbal International heeft Club Brugge zijn zinnen heeft gezet op Bjorn Meijer. De 19-jarige Nederlander brak dit seizoen helemaal door bij FC Groningen. Club zal wel diep in de buidel moeten tasten, want volgens hetzelfde medium wil Groningen 5 miljoen euro vangen. Club zou al bereid zijn geweest om 3,5 miljoen euro op tafel te leggen, maar de Nederlanders spelen het spel hard. Volgens VI is er concurrentie uit Engeland, Italië en Nederland. Club zou niet opgeven en een tweede poging voorbereiden. Ook een verlengd verblijf bij Groningen is niet uitgesloten.

De kans is reëel dat er deze zomer een aantal aanbiedingen zullen komen voor Charles de Ketelaere. Leicester City wordt alvast nadrukkelijk genoemd als mogelijke bestemming, ook AC Milan zou zijn dossier van dichtbij volgen. De Turkse journalist Ekrem Konur gaat zelfs nog een stapje verder. Hij beweert namelijk dat ook Manchester City interesse toont. Meer nog, de leider in de Premier League zou zelfs een aanbieding tijdens de komende zomermercato overwegen.

Volgens De Telegraaf neemt Blauw-Zwart deze zomer mogelijk afscheid van Bas Dost, Noa Lang en Ruud Vormer. Van Bas Dost is dat zelfs al quasi zeker. Zijn aflopende contract wordt behoudens een last-minute wending niet verlengd. Voor Noa Lang is er interesse vanuit het buitenland. Vormer werd dan al weer gelinkt aan Zulte Waregem.

RSC Anderlecht zal binnenkort een nieuwe spits moeten zoeken. De kans dat Joshua Zirkzee én Christian Kouamé blijven is immers zeer klein. Volgens La Dernière Heure is het zelfs quasi onmogelijk dat Anderlecht die laatste zal kunnen houden. Moederclub ACF Fiorentina zal sowieso de maximumprijs verlangen voor de spits. LDH stelt dat de kans op een verlengd verblijf van Zirkzee groter zou zijn. De club zou een sprankel hoop hebben hem om hem nog een jaartje te huren.

Juventus heeft opnieuw zijn oog laten vallen op een parel uit de opleiding van Anderlecht. Volgens L'Equipe azen ze op Nail Moutha-Sebtaoui. De 16-jarige jeugdinternational is een linksachter die ook centraal achterin uit de voeten kan. Hij speelt bij Anderlecht momenteel bij de U18 en heeft nog geen profcontract getekend, waardoor hij zo goed als gratis opgehaald kan worden. Ook AS Monaco zou interesse tonen.

Op Instagram liet OHL-doelman Rafael Romo weten dat hij de club verlaat. Zijn aflopende contract wordt niet verlengd en daardoor moet hij op zoek naar een nieuwe club. In het verleden passeerde hij al bij Llaneros, Udinese, Estudiantes, Mineros, Watford, AEL Limassol, APOEL Nicosia, Beerschot en Silkeborg.

Beerschot beseft dat het het in Eerste Klasse B anders zal moeten aanpakken en plant een drukke transferzomer. Sport/Voetbalmagazine weet dat de club vooral naar Belgen met de nodige ervaring kijkt. Denis Prychynenko is één van de targets en de club wil ook verder gaan met Jan Van den Bergh, Ryan Sanusi, Tom Pietermaat en Joren Dom. Het is afwachten of zij aan boord blijven, want mogelijk zullen er clubs uit Eerste Klasse A hen willen weghalen uit het Kiel, net zoals de jonge smaakmaker Ilias Sebbaoui.

BUITENLAND

De voorbije maanden leek het vrijwel zeker dat Kylian Mbappé na het seizoen gratis de overstap naar Real Madrid zou maken, maar daar lijken steeds meer twijfels over te komen. De Fransman wakkerde zondag zelf de speculatie nog eens aan door te zeggen dat er "nieuwe elementen" in het spel zijn gekomen. Journalist Daniel Riolo (RMC) er nog een schepje bovenop. Die beweert namelijk dat Mbappé dan toch zal verlengen in de Franse hoofdstad. In mei zou hij zijn kribbel zetten onder een nieuw contract.

Volgens AS heeft Real Madrid een beslissing genomen over Eden Hazard. Vermits de kans klein is dat een andere ploeg vlak na zijn operatie met een volwaardige transfersom over de brug zal komen, zou Real bereid om onze landgenoot volgend seizoen te verhuren. Zo kan hij zich elders weer in topvorm spelen met oog op een definitieve transfer óf nieuwe kans in 2023. Hazard leek niet te staan springen voor zo'n scenario. Maar omdat hij voldoende minuten wil maken in aanloop naar het WK, zou hij nu toch ook openstaan voor een huurbeurt.

Aston Villa zou overwegen om Philippe Coutinho definitief over te nemen. Volgens SPORT zou Barça wel zo'n 40 miljoen euro verlangen voor de Braziliaan, dat zou contractueel bepaald zijn in de huurovereenkomst. Maar het Spaanse medium beweert dat zo'n bedrag geen struikelblok vormt voor Villa. Coach Steven Gerrard rekent erop dat het bestuur blijft investeren in kwalitatief spelersmateriaal en zou Coutinho graag willen behouden. Barça zou het geld dan weer gebruiken om een extra topaanvaller te halen.

LEES OOK: 'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Zal Club Meijer halen?

Meest recent

Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

1
1
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

28
28
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

209
209
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

115
115
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

98
98
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

326
326
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

172
172
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

191
191
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

362
362
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

645
645
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

310
310
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3493
3493
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

65
65
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

81
81
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

59
59
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

211
211
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

26
26
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

230
230
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

204
204
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

108
108
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

39
39
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

124
124

Meer sportnieuws