TU: 'Club gaat vol voor target, schokkende Mbappé-wending'

door
TU: 'Club gaat vol voor target, schokkende Mbappé-wending'

Achter de schermen wordt al volop gewerkt aan transfers voor volgend seizoen. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities tijdelijk nog van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste nieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Volgens Voetbal International heeft Club Brugge zijn zinnen heeft gezet op Bjorn Meijer. De 19-jarige Nederlander brak dit seizoen helemaal door bij FC Groningen. Club zal wel diep in de buidel moeten tasten, want volgens hetzelfde medium wil Groningen 5 miljoen euro vangen. Club zou al bereid zijn geweest om 3,5 miljoen euro op tafel te leggen, maar de Nederlanders spelen het spel hard. Volgens VI is er concurrentie uit Engeland, Italië en Nederland. Club zou niet opgeven en een tweede poging voorbereiden. Ook een verlengd verblijf bij Groningen is niet uitgesloten.

De kans is reëel dat er deze zomer een aantal aanbiedingen zullen komen voor Charles de Ketelaere. Leicester City wordt alvast nadrukkelijk genoemd als mogelijke bestemming, ook AC Milan zou zijn dossier van dichtbij volgen. De Turkse journalist Ekrem Konur gaat zelfs nog een stapje verder. Hij beweert namelijk dat ook Manchester City interesse toont. Meer nog, de leider in de Premier League zou zelfs een aanbieding tijdens de komende zomermercato overwegen.

Volgens De Telegraaf neemt Blauw-Zwart deze zomer mogelijk afscheid van Bas Dost, Noa Lang en Ruud Vormer. Van Bas Dost is dat zelfs al quasi zeker. Zijn aflopende contract wordt behoudens een last-minute wending niet verlengd. Voor Noa Lang is er interesse vanuit het buitenland. Vormer werd dan al weer gelinkt aan Zulte Waregem.

RSC Anderlecht zal binnenkort een nieuwe spits moeten zoeken. De kans dat Joshua Zirkzee én Christian Kouamé blijven is immers zeer klein. Volgens La Dernière Heure is het zelfs quasi onmogelijk dat Anderlecht die laatste zal kunnen houden. Moederclub ACF Fiorentina zal sowieso de maximumprijs verlangen voor de spits. LDH stelt dat de kans op een verlengd verblijf van Zirkzee groter zou zijn. De club zou een sprankel hoop hebben hem om hem nog een jaartje te huren.

Juventus heeft opnieuw zijn oog laten vallen op een parel uit de opleiding van Anderlecht. Volgens L'Equipe azen ze op Nail Moutha-Sebtaoui. De 16-jarige jeugdinternational is een linksachter die ook centraal achterin uit de voeten kan. Hij speelt bij Anderlecht momenteel bij de U18 en heeft nog geen profcontract getekend, waardoor hij zo goed als gratis opgehaald kan worden. Ook AS Monaco zou interesse tonen.

Op Instagram liet OHL-doelman Rafael Romo weten dat hij de club verlaat. Zijn aflopende contract wordt niet verlengd en daardoor moet hij op zoek naar een nieuwe club. In het verleden passeerde hij al bij Llaneros, Udinese, Estudiantes, Mineros, Watford, AEL Limassol, APOEL Nicosia, Beerschot en Silkeborg.

Beerschot beseft dat het het in Eerste Klasse B anders zal moeten aanpakken en plant een drukke transferzomer. Sport/Voetbalmagazine weet dat de club vooral naar Belgen met de nodige ervaring kijkt. Denis Prychynenko is één van de targets en de club wil ook verder gaan met Jan Van den Bergh, Ryan Sanusi, Tom Pietermaat en Joren Dom. Het is afwachten of zij aan boord blijven, want mogelijk zullen er clubs uit Eerste Klasse A hen willen weghalen uit het Kiel, net zoals de jonge smaakmaker Ilias Sebbaoui.

BUITENLAND

De voorbije maanden leek het vrijwel zeker dat Kylian Mbappé na het seizoen gratis de overstap naar Real Madrid zou maken, maar daar lijken steeds meer twijfels over te komen. De Fransman wakkerde zondag zelf de speculatie nog eens aan door te zeggen dat er "nieuwe elementen" in het spel zijn gekomen. Journalist Daniel Riolo (RMC) er nog een schepje bovenop. Die beweert namelijk dat Mbappé dan toch zal verlengen in de Franse hoofdstad. In mei zou hij zijn kribbel zetten onder een nieuw contract.

Volgens AS heeft Real Madrid een beslissing genomen over Eden Hazard. Vermits de kans klein is dat een andere ploeg vlak na zijn operatie met een volwaardige transfersom over de brug zal komen, zou Real bereid om onze landgenoot volgend seizoen te verhuren. Zo kan hij zich elders weer in topvorm spelen met oog op een definitieve transfer óf nieuwe kans in 2023. Hazard leek niet te staan springen voor zo'n scenario. Maar omdat hij voldoende minuten wil maken in aanloop naar het WK, zou hij nu toch ook openstaan voor een huurbeurt.

Aston Villa zou overwegen om Philippe Coutinho definitief over te nemen. Volgens SPORT zou Barça wel zo'n 40 miljoen euro verlangen voor de Braziliaan, dat zou contractueel bepaald zijn in de huurovereenkomst. Maar het Spaanse medium beweert dat zo'n bedrag geen struikelblok vormt voor Villa. Coach Steven Gerrard rekent erop dat het bestuur blijft investeren in kwalitatief spelersmateriaal en zou Coutinho graag willen behouden. Barça zou het geld dan weer gebruiken om een extra topaanvaller te halen.

LEES OOK: ‘WK-surprise Garcia: opvallende optie voor stage in VS’

Zal Club Meijer halen?

Meest recent

Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

8
8
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

18
18
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

63
63
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

327
327
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

12
12
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

217
217
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

144
144
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

129
129
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

283
283
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

158
158
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

54
54
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

33
33
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

226
226
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

81
81
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

307
307
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

165
165
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

41
41
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

214
214
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

262
262
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

83
83
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

222
222
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

71
71
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

112
112
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

289
289
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

94
94

Meer sportnieuws