TU: 'Club gaat vol voor target, schokkende Mbappé-wending'

146
TU: 'Club gaat vol voor target, schokkende Mbappé-wending'

Achter de schermen wordt al volop gewerkt aan transfers voor volgend seizoen. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities tijdelijk nog van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste nieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Volgens Voetbal International heeft Club Brugge zijn zinnen heeft gezet op Bjorn Meijer. De 19-jarige Nederlander brak dit seizoen helemaal door bij FC Groningen. Club zal wel diep in de buidel moeten tasten, want volgens hetzelfde medium wil Groningen 5 miljoen euro vangen. Club zou al bereid zijn geweest om 3,5 miljoen euro op tafel te leggen, maar de Nederlanders spelen het spel hard. Volgens VI is er concurrentie uit Engeland, Italië en Nederland. Club zou niet opgeven en een tweede poging voorbereiden. Ook een verlengd verblijf bij Groningen is niet uitgesloten.

De kans is reëel dat er deze zomer een aantal aanbiedingen zullen komen voor Charles de Ketelaere. Leicester City wordt alvast nadrukkelijk genoemd als mogelijke bestemming, ook AC Milan zou zijn dossier van dichtbij volgen. De Turkse journalist Ekrem Konur gaat zelfs nog een stapje verder. Hij beweert namelijk dat ook Manchester City interesse toont. Meer nog, de leider in de Premier League zou zelfs een aanbieding tijdens de komende zomermercato overwegen.

Volgens De Telegraaf neemt Blauw-Zwart deze zomer mogelijk afscheid van Bas Dost, Noa Lang en Ruud Vormer. Van Bas Dost is dat zelfs al quasi zeker. Zijn aflopende contract wordt behoudens een last-minute wending niet verlengd. Voor Noa Lang is er interesse vanuit het buitenland. Vormer werd dan al weer gelinkt aan Zulte Waregem.

RSC Anderlecht zal binnenkort een nieuwe spits moeten zoeken. De kans dat Joshua Zirkzee én Christian Kouamé blijven is immers zeer klein. Volgens La Dernière Heure is het zelfs quasi onmogelijk dat Anderlecht die laatste zal kunnen houden. Moederclub ACF Fiorentina zal sowieso de maximumprijs verlangen voor de spits. LDH stelt dat de kans op een verlengd verblijf van Zirkzee groter zou zijn. De club zou een sprankel hoop hebben hem om hem nog een jaartje te huren.

Juventus heeft opnieuw zijn oog laten vallen op een parel uit de opleiding van Anderlecht. Volgens L'Equipe azen ze op Nail Moutha-Sebtaoui. De 16-jarige jeugdinternational is een linksachter die ook centraal achterin uit de voeten kan. Hij speelt bij Anderlecht momenteel bij de U18 en heeft nog geen profcontract getekend, waardoor hij zo goed als gratis opgehaald kan worden. Ook AS Monaco zou interesse tonen.

Op Instagram liet OHL-doelman Rafael Romo weten dat hij de club verlaat. Zijn aflopende contract wordt niet verlengd en daardoor moet hij op zoek naar een nieuwe club. In het verleden passeerde hij al bij Llaneros, Udinese, Estudiantes, Mineros, Watford, AEL Limassol, APOEL Nicosia, Beerschot en Silkeborg.

Beerschot beseft dat het het in Eerste Klasse B anders zal moeten aanpakken en plant een drukke transferzomer. Sport/Voetbalmagazine weet dat de club vooral naar Belgen met de nodige ervaring kijkt. Denis Prychynenko is één van de targets en de club wil ook verder gaan met Jan Van den Bergh, Ryan Sanusi, Tom Pietermaat en Joren Dom. Het is afwachten of zij aan boord blijven, want mogelijk zullen er clubs uit Eerste Klasse A hen willen weghalen uit het Kiel, net zoals de jonge smaakmaker Ilias Sebbaoui.

BUITENLAND

De voorbije maanden leek het vrijwel zeker dat Kylian Mbappé na het seizoen gratis de overstap naar Real Madrid zou maken, maar daar lijken steeds meer twijfels over te komen. De Fransman wakkerde zondag zelf de speculatie nog eens aan door te zeggen dat er "nieuwe elementen" in het spel zijn gekomen. Journalist Daniel Riolo (RMC) er nog een schepje bovenop. Die beweert namelijk dat Mbappé dan toch zal verlengen in de Franse hoofdstad. In mei zou hij zijn kribbel zetten onder een nieuw contract.

Volgens AS heeft Real Madrid een beslissing genomen over Eden Hazard. Vermits de kans klein is dat een andere ploeg vlak na zijn operatie met een volwaardige transfersom over de brug zal komen, zou Real bereid om onze landgenoot volgend seizoen te verhuren. Zo kan hij zich elders weer in topvorm spelen met oog op een definitieve transfer óf nieuwe kans in 2023. Hazard leek niet te staan springen voor zo'n scenario. Maar omdat hij voldoende minuten wil maken in aanloop naar het WK, zou hij nu toch ook openstaan voor een huurbeurt.

Aston Villa zou overwegen om Philippe Coutinho definitief over te nemen. Volgens SPORT zou Barça wel zo'n 40 miljoen euro verlangen voor de Braziliaan, dat zou contractueel bepaald zijn in de huurovereenkomst. Maar het Spaanse medium beweert dat zo'n bedrag geen struikelblok vormt voor Villa. Coach Steven Gerrard rekent erop dat het bestuur blijft investeren in kwalitatief spelersmateriaal en zou Coutinho graag willen behouden. Barça zou het geld dan weer gebruiken om een extra topaanvaller te halen.

LEES OOK: 'Verloren zoon' staat op bij Oranje: "Had ik niet verwacht"

Zal Club Meijer halen?

Meest recent

Beveren ziet straffe reeks eindigen: "Niet goed genoeg"

De openingswedstrijd van de achtste speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassing ...

6
6
"Union was de enige club waar ik naartoe wilde"

Het was alweer een zeer bewogen transferzomer voor Union, waarin het op de valreep nog een paar ...

14
14
Kompany lacht in vuistje na dol slot, zorgen om Openda

Vrijdagavond werden ook de grote buitenlandse competities weer op gang getrapt. Vincent Kompany zal ...

40
40
Lommel maakt einde aan Beverse heerschappij op Freethiel

SK Beveren heeft vrijdagavond zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden. Na een negen op ...

27
27
Flames morsen met kansen, maar zetten stap richting WK

De Red Flames hebben vrijdagavond een nieuwe stap gezet richting kwalificatie voor het WK. In hun ...

39
39
Dender voorlopig op kop in 1B, ook Eupen blijft meedraaien

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend weer gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

36
36
Beale is opvallend hard voor revelatie Essevee

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League al enkele aangename verrassingen. Charleroi is de ...

41
41
'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

54
54
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

3
3
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

143
143
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

62
62
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

138
138
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

70
70
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

85
85
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

69
69
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

159
159
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

66
66
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

101
101
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

193
193
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

278
278
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

245
245
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

345
345
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

146
146
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

135
135
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

100
100

Meer sportnieuws