TU: 'Club gaat vol voor target, schokkende Mbappé-wending'

door
TU: 'Club gaat vol voor target, schokkende Mbappé-wending'

Achter de schermen wordt al volop gewerkt aan transfers voor volgend seizoen. Gezien de situatie in Oost-Europa, kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities tijdelijk nog van club veranderen. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste nieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Volgens Voetbal International heeft Club Brugge zijn zinnen heeft gezet op Bjorn Meijer. De 19-jarige Nederlander brak dit seizoen helemaal door bij FC Groningen. Club zal wel diep in de buidel moeten tasten, want volgens hetzelfde medium wil Groningen 5 miljoen euro vangen. Club zou al bereid zijn geweest om 3,5 miljoen euro op tafel te leggen, maar de Nederlanders spelen het spel hard. Volgens VI is er concurrentie uit Engeland, Italië en Nederland. Club zou niet opgeven en een tweede poging voorbereiden. Ook een verlengd verblijf bij Groningen is niet uitgesloten.

De kans is reëel dat er deze zomer een aantal aanbiedingen zullen komen voor Charles de Ketelaere. Leicester City wordt alvast nadrukkelijk genoemd als mogelijke bestemming, ook AC Milan zou zijn dossier van dichtbij volgen. De Turkse journalist Ekrem Konur gaat zelfs nog een stapje verder. Hij beweert namelijk dat ook Manchester City interesse toont. Meer nog, de leider in de Premier League zou zelfs een aanbieding tijdens de komende zomermercato overwegen.

Volgens De Telegraaf neemt Blauw-Zwart deze zomer mogelijk afscheid van Bas Dost, Noa Lang en Ruud Vormer. Van Bas Dost is dat zelfs al quasi zeker. Zijn aflopende contract wordt behoudens een last-minute wending niet verlengd. Voor Noa Lang is er interesse vanuit het buitenland. Vormer werd dan al weer gelinkt aan Zulte Waregem.

RSC Anderlecht zal binnenkort een nieuwe spits moeten zoeken. De kans dat Joshua Zirkzee én Christian Kouamé blijven is immers zeer klein. Volgens La Dernière Heure is het zelfs quasi onmogelijk dat Anderlecht die laatste zal kunnen houden. Moederclub ACF Fiorentina zal sowieso de maximumprijs verlangen voor de spits. LDH stelt dat de kans op een verlengd verblijf van Zirkzee groter zou zijn. De club zou een sprankel hoop hebben hem om hem nog een jaartje te huren.

Juventus heeft opnieuw zijn oog laten vallen op een parel uit de opleiding van Anderlecht. Volgens L'Equipe azen ze op Nail Moutha-Sebtaoui. De 16-jarige jeugdinternational is een linksachter die ook centraal achterin uit de voeten kan. Hij speelt bij Anderlecht momenteel bij de U18 en heeft nog geen profcontract getekend, waardoor hij zo goed als gratis opgehaald kan worden. Ook AS Monaco zou interesse tonen.

Op Instagram liet OHL-doelman Rafael Romo weten dat hij de club verlaat. Zijn aflopende contract wordt niet verlengd en daardoor moet hij op zoek naar een nieuwe club. In het verleden passeerde hij al bij Llaneros, Udinese, Estudiantes, Mineros, Watford, AEL Limassol, APOEL Nicosia, Beerschot en Silkeborg.

Beerschot beseft dat het het in Eerste Klasse B anders zal moeten aanpakken en plant een drukke transferzomer. Sport/Voetbalmagazine weet dat de club vooral naar Belgen met de nodige ervaring kijkt. Denis Prychynenko is één van de targets en de club wil ook verder gaan met Jan Van den Bergh, Ryan Sanusi, Tom Pietermaat en Joren Dom. Het is afwachten of zij aan boord blijven, want mogelijk zullen er clubs uit Eerste Klasse A hen willen weghalen uit het Kiel, net zoals de jonge smaakmaker Ilias Sebbaoui.

BUITENLAND

De voorbije maanden leek het vrijwel zeker dat Kylian Mbappé na het seizoen gratis de overstap naar Real Madrid zou maken, maar daar lijken steeds meer twijfels over te komen. De Fransman wakkerde zondag zelf de speculatie nog eens aan door te zeggen dat er "nieuwe elementen" in het spel zijn gekomen. Journalist Daniel Riolo (RMC) er nog een schepje bovenop. Die beweert namelijk dat Mbappé dan toch zal verlengen in de Franse hoofdstad. In mei zou hij zijn kribbel zetten onder een nieuw contract.

Volgens AS heeft Real Madrid een beslissing genomen over Eden Hazard. Vermits de kans klein is dat een andere ploeg vlak na zijn operatie met een volwaardige transfersom over de brug zal komen, zou Real bereid om onze landgenoot volgend seizoen te verhuren. Zo kan hij zich elders weer in topvorm spelen met oog op een definitieve transfer óf nieuwe kans in 2023. Hazard leek niet te staan springen voor zo'n scenario. Maar omdat hij voldoende minuten wil maken in aanloop naar het WK, zou hij nu toch ook openstaan voor een huurbeurt.

Aston Villa zou overwegen om Philippe Coutinho definitief over te nemen. Volgens SPORT zou Barça wel zo'n 40 miljoen euro verlangen voor de Braziliaan, dat zou contractueel bepaald zijn in de huurovereenkomst. Maar het Spaanse medium beweert dat zo'n bedrag geen struikelblok vormt voor Villa. Coach Steven Gerrard rekent erop dat het bestuur blijft investeren in kwalitatief spelersmateriaal en zou Coutinho graag willen behouden. Barça zou het geld dan weer gebruiken om een extra topaanvaller te halen.

LEES OOK: 'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Zal Club Meijer halen?

Meest recent

'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

124
124
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

34
34
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

79
79
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

21
21
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

86
86
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

179
179
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

159
159
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

65
65
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

136
136
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

61
61
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

50
50
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

105
105
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

299
299
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

256
256
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

36
36
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

145
145
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

508
508
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

395
395
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1347
1347
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

703
703
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

254
254
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

188
188
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

391
391
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

177
177
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

351
351

Meer sportnieuws