IJzersterke Theate houdt Milan in bedwang, Arsenal krijgt slaag

door
IJzersterke Theate houdt Milan in bedwang, Arsenal krijgt slaag

In de Italiaanse Serie A en de Engelse Premier League werd er vanavond lustig gevoetbald. Zo nam de leider uit Italië, AC Milan, het op tegen het Bologna van Arthur Theate. Met Crystal Palace-Arsenal stond dan weer een leuke derby op het programma over het kanaal. 


Milan moest in eigen huis zien te winnen van Bologna als het zijn leiderspositie wilde verstevigen. Met Arthur Theate stond alvast één Rode Duivel aan de aftrap van de partij. Alexis Saelemaekers moest zich bij de Rossoneri tevreden stellen met een plaats op de bank. Milan opende de wedstrijd uitstekend, maar Giroud en Leao lieten het na om te scoren. Bologna was duidelijk niet onder de indruk en kreeg dan weer enkele uitstekende kansen. Mike Maignan hield de thuisploeg recht met een tweetal belangrijke reddingen. 

Saelemaekers - die overigens een hele partij aan de bank gekluisterd bleef - zag zijn troepen in de tweede helft het overwicht nemen. Toch brak de ijzersterke Bologna-defensie onder impuls van Theate niet. De kansrijke partij eindigde uiteindelijk in 0-0, waardoor Milan de grote verliezer van het weekend werd in Italië. Achtervolgers Inter en Napoli lopen namelijk twee punten in op de leider uit de modestad. 

Arsenal krijgt pandoering van Crystal Palace

De Londense derby werd er dan weer één om snel te vergeten voor Arsenal. Zowel Christian Benteke als Sambi Lokonga namen plaats op de bank, en zagen thuisploeg Crystal Palace meteen de bovenhand nemen. Het was Jean-Philippe Mateta die na een kwartier de score opende voor de ploeg van Patrick Vieira. Enkele minuten later bediende Andersen zijn ploegmaat Jordan Ayew, en die liet Aaron Ramsdale kansloos. In de tweede helft had Arsenal het balbezit, maar was Crystal Palace nog steeds bijzonder gevaarlijk. Een strafschop van Zaha zorgde uiteindelijk voor een zware 3-0 als einduitslag. 

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

Wie wordt kampioen van Italië?

Meest recent

AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

5
5
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

23
23
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

131
131
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

514
514
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

108
108
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

56
56
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

50
50
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

38
38
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

655
655
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

270
270
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

109
109
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

431
431
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

141
141
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

212
212
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

192
192
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

160
160
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

104
104
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

112
112
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

123
123
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

71
71
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

323
323
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

89
89
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

154
154
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

155
155
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

549
549

Meer sportnieuws