Olsson haalt opgelucht adem om twee redenen

door
Olsson haalt opgelucht adem om twee redenen

Anderlecht panikeerde twee weken geleden niet toen het verloor op AA Gent en zo uit de top vier tuimelde, met recht en reden zo blijkt. De volgende speeldag lieten de Buffalo's alweer punten liggen en zo kon Paars-Wit dankzij een klinkende 4-0 tegen Charleroi alweer terug naar de vierde plaats wippen. Met een zege in Kortrijk kunnen ze de vierde plaats volgende week helemaal veiligstellen.


Kristoffer Olsson vierde zijn terugkeer in de basis door de blessure van Ashimeru en de Zweed kon achteraf om twee redenen opgelucht ademhalen. "4-0 winnen met goed voetbal, dat is leuk. Het kan altijd beter, maar we mogen tevreden zijn. Als we ons goede begin iets langer hadden doorgetrokken, hadden we het in de eerste helft al kunnen afmaken", verklaarde hij aan Sporza.

Hij flirtte wel met de uitsluiting met een zware tackle op Ilaimaharitra. "Ik probeer gewoon de ploeg te helpen. Ik was een beetje bang dat ik rood zou krijgen", gaf Olsson toe. "Gelukkig gebeurde dat niet. Bij het duel erna veroverde ik de bal en maakten we de 2-0."

MAATJE TE GROOT
Bij Charleroi erkenden ze dat er op de ruime overwinning van Anderlecht niets af te dingen viel. "De analyse is simpel. Anderlecht was vandaag een maatje te groot", aldus een eerlijke Joris Kayembe. "We kwamen wel even in de wedstrijd, maar na de 2-0 werd het moeilijk. Het doet pijn, maar de uitslag is correct. We moeten ons nu gewoon concentreren op de volgende match."

LEES OOK: De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Had Olsson rood moeten krijgen?

Meest recent

Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

23
23
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

38
38
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

27
27
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

79
79
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

23
23
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

91
91
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

59
59
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

259
259
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

162
162
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

459
459
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

384
384
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

49
49
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

363
363
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

131
131
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

55
55
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

112
112
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

97
97
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

363
363
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

238
238
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

264
264
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

204
204
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

129
129
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

306
306
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

345
345
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

963
963

Meer sportnieuws