Olsson haalt opgelucht adem om twee redenen

door
Olsson haalt opgelucht adem om twee redenen

Anderlecht panikeerde twee weken geleden niet toen het verloor op AA Gent en zo uit de top vier tuimelde, met recht en reden zo blijkt. De volgende speeldag lieten de Buffalo's alweer punten liggen en zo kon Paars-Wit dankzij een klinkende 4-0 tegen Charleroi alweer terug naar de vierde plaats wippen. Met een zege in Kortrijk kunnen ze de vierde plaats volgende week helemaal veiligstellen.


Kristoffer Olsson vierde zijn terugkeer in de basis door de blessure van Ashimeru en de Zweed kon achteraf om twee redenen opgelucht ademhalen. "4-0 winnen met goed voetbal, dat is leuk. Het kan altijd beter, maar we mogen tevreden zijn. Als we ons goede begin iets langer hadden doorgetrokken, hadden we het in de eerste helft al kunnen afmaken", verklaarde hij aan Sporza.

Hij flirtte wel met de uitsluiting met een zware tackle op Ilaimaharitra. "Ik probeer gewoon de ploeg te helpen. Ik was een beetje bang dat ik rood zou krijgen", gaf Olsson toe. "Gelukkig gebeurde dat niet. Bij het duel erna veroverde ik de bal en maakten we de 2-0."

MAATJE TE GROOT
Bij Charleroi erkenden ze dat er op de ruime overwinning van Anderlecht niets af te dingen viel. "De analyse is simpel. Anderlecht was vandaag een maatje te groot", aldus een eerlijke Joris Kayembe. "We kwamen wel even in de wedstrijd, maar na de 2-0 werd het moeilijk. Het doet pijn, maar de uitslag is correct. We moeten ons nu gewoon concentreren op de volgende match."

LEES OOK: Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Had Olsson rood moeten krijgen?

Meest recent

Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

8
8
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

94
94
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

83
83
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

27
27
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

55
55
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

200
200
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

64
64
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

167
167
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

78
78
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

400
400
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

57
57
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

353
353
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

700
700
Onrust bij Man Utd: Lammens voelt meteen de gevolgen

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

229
229
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

986
986
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

542
542
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

500
500
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

596
596
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

24
24
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

69
69
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

526
526
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

404
404
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

288
288
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

339
339
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

108
108

Meer sportnieuws