Olsson haalt opgelucht adem om twee redenen

174 stemmen
Olsson haalt opgelucht adem om twee redenen

Anderlecht panikeerde twee weken geleden niet toen het verloor op AA Gent en zo uit de top vier tuimelde, met recht en reden zo blijkt. De volgende speeldag lieten de Buffalo's alweer punten liggen en zo kon Paars-Wit dankzij een klinkende 4-0 tegen Charleroi alweer terug naar de vierde plaats wippen. Met een zege in Kortrijk kunnen ze de vierde plaats volgende week helemaal veiligstellen.


Kristoffer Olsson vierde zijn terugkeer in de basis door de blessure van Ashimeru en de Zweed kon achteraf om twee redenen opgelucht ademhalen. "4-0 winnen met goed voetbal, dat is leuk. Het kan altijd beter, maar we mogen tevreden zijn. Als we ons goede begin iets langer hadden doorgetrokken, hadden we het in de eerste helft al kunnen afmaken", verklaarde hij aan Sporza.

Hij flirtte wel met de uitsluiting met een zware tackle op Ilaimaharitra. "Ik probeer gewoon de ploeg te helpen. Ik was een beetje bang dat ik rood zou krijgen", gaf Olsson toe. "Gelukkig gebeurde dat niet. Bij het duel erna veroverde ik de bal en maakten we de 2-0."

MAATJE TE GROOT
Bij Charleroi erkenden ze dat er op de ruime overwinning van Anderlecht niets af te dingen viel. "De analyse is simpel. Anderlecht was vandaag een maatje te groot", aldus een eerlijke Joris Kayembe. "We kwamen wel even in de wedstrijd, maar na de 2-0 werd het moeilijk. Het doet pijn, maar de uitslag is correct. We moeten ons nu gewoon concentreren op de volgende match."

LEES OOK: Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Had Olsson rood moeten krijgen?

Meest recent

Met déze Google-tip krijg je veel beter voetbalnieuws

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

114
114
Taravel verrast met 4 wissels, Union start zonder Rodriguez

Vanaf 15u wordt de eerste hoofdprijs van het Belgische voetbalseizoen uitgedeeld. In het Koning ...

85
85
Deschacht zet Anderlecht-fans in vuur en vlam met uitspraak

Bij Anderlecht leven ze in volle spanning toe naar de bekerfinale. Dat gebeurt ook met de nodige ...

36
36
Van Gucht in liefdesstorm: Instagram ontploft door Charlotte

Na weken van speculatie rond haar relatie met Ruben Van Gucht laat Charlotte Van Looy opnieuw van ...

20
20
Standard bevestigt dramatisch nieuws over Homawoo

Standard en de play-offs bleek de voorbije jaren geen goed huwelijk, maar dit seizoen strijden de ...

32
32
Verschaeren spreekt klare taal over transfergeruchten

Als Yari Verschaeren nog een prijs met Anderlecht wil pakken, dan zal het donderdagnamiddag moeten ...

129
129
Nu ook officieel: Geraerts moet op zoek naar nieuwe club

Karel Geraerts kende al een woelig verloop van zijn nog zeer prille trainerscarrière. Na een ...

78
78
Verschueren velt oordeel over bekerkansen Anderlecht

De aftrap is pas voorzien voor 15u, maar in Brussel hangt er nu al elektriciteit in de lucht voor de ...

127
127
'Club duwt gaspedaal in: nieuwe Stankovic op komst'

Club Brugge staat alweer voor een bijzonder drukke transferzomer. Ze hebben hun huiswerk graag zo ...

201
201
TRANSFERUURTJE: 'Club schiet in actie,Lukaku out bij Napoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

185
185
'Beslissende uren aangebroken voor Taravel'

Anderlecht staat voor een zeer belangrijke dag. In de finale van de Croky Cup tegen Union droomt het ...

102
102
Kritiek op defensie en kalender: Union spreekt klare taal

Om 15u kan Union al zijn derde prijs op drie seizoenen tijd pakken. Dan nemen de Brusselaars het ...

194
194
Nieuw-Zeeland maakt als eerste tegenstander Duivels selectie bekend

Vrijdag ontdekken we welke Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Bondscoach Rudi Garcia zal ...

39
39
‘Atletico zet zinnen op verrassende Rode Duivel’

Er zijn de voorbije jaren onder Diego Simeone al de nodige Belgen bij Atletico Madrid gepasseerd. ...

141
141
Domme rode kaarten bij Anderlecht: oorzaak onthuld

Anderlecht snakt al jaren naar een prijs en donderdagnamiddag kan het eindelijk een einde maken aan ...

144
144
Deze Rode Duivel wil dé verrassing in WK-selectie zijn

Het is voor heel wat Belgische spelers nerveus uitkijken naar vrijdagmiddag, want dan maakt Rudi ...

104
104
Anderlecht krijgt duidelijke waarschuwing over Thorgan Hazard

RSC Anderlecht hoopt tegen Union SG eindelijk een prijs te pakken. De afgelopen jaren deden ze al ...

231
231
Union SG werkt aan 'bom in Belgisch voetbal'

Union SG staat voor een cruciale week. Ze spelen de bekerfinale tegen RSC Anderlecht en een ...

660
660
Alarm bij Anderlecht: Sibierski botst meteen op probleem

Vlak na de komst van Sibierski duikt er meteen twijfel op: past een man van het buikgevoel wel in ...

490
490
Borkelmans dropt verrassende WK-selectie voor België

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Wij gingen langs bij Vital Borkelmans, met wie we ...

391
391
De Mil doet transferplannen AA Gent uit de doeken

AA Gent gaat nog serieus moeten stunten als ze een Europees ticket willen bemachtigen. De Buffalo's ...

424
424
Union SG - Anderlecht: drie bekerwinnaars blikken vooruit

RSC Anderlecht en Union SG werken vandaag de bekerfinale af. Het zal alvast een pittig duel worden ...

91
91
'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

272
272
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

235
235
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

48
48
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

150
150

Meer sportnieuws