Kompany krijgt zware klap te verwerken

325
Kompany krijgt zware klap te verwerken

Alle hens aan dek bij RSC Anderlecht. Om zich te kwalificeren voor de Champions’ Play-offs moet de Belgische recordkampioen in de komende twee wedstrijden zes punten op zes halen, en zelfs dan heeft Sporting hun lot niet meer in eigen handen. Daarnaast is Majeed Ashimeru onbeschikbaar voor deze laatste twee wedstrijden in de reguliere competitie. En die afwezigheid komt zowaar nog harder aan dan oorspronkelijk gedacht.


HET PLAN VAN KOMPANY

Vincent Kompany opende vrijdag zijn persconferentie met een domper. De coach van RSC Anderlecht bevestigde de onbeschikbaarheid van Majeed Ashimeru, die naar verluidt de rest van de reguliere competitie en zelfs ook de bekerfinale tegen AA Gent zal missen. En dat net op het moment dat de Ghanees op stoom raakte. “Dat is jammer”, zei Kompany. “Want hij maakte veel progressie en zat in de goede flow.”

Na een tegenvallende start bij Anderlecht profiteerde Majeed Ashimeru van een blessure bij Kristoffer Olssen om zijn kans te grijpen. Op 6 februari verscheen hij nog eens in het basiselftal van Sporting en sindsdien is Ashimeru er niet meer weg te denken. Vincent Kompany stak veel tijd en moeite in de sportieve rehabilitatie van de Ghanees, en daarom betekent zijn wekenlange beschikbaarheid een serieuze aderlating voor de coach van Anderlecht.



Ook al liet Vincent Kompany hem in de eerste maanden van de competitie bijna niet starten in het basiselftal, de coach nam de Ghanees toch vaak apart om hem uit te leggen wat hij precies van hem verwacht. En dat was voornamelijk verticaliteit, iets wat Ashimeru de ploeg in de voorbije weken genoeg bijbracht. Daarnaast moest hij ook het balverlies proberen inperken, maar da’s geen gemakkelijke opgave als je veel verticaliteit moet brengen.

INIESTA VAN ACCRA

In de laatste twee speeldagen van de Jupiler Pro League leverde Majeed Ashimeru alvast wat er van hem gevraagd werd. Tegen KV Oostende haalde de Ghanees, die in zijn thuisland vaak de ‘Iniesta van Accra’ genoemd werd, een indrukwekkend hoge passing-zuiverheid van maar liefst 96%. Dat is een percentage die eerder verwacht worden bij verdedigers dan bij een dynamische middenvelder die veel verticaliteit in zijn spel brengt.



Daarnaast was Majeed Ashimeru tegen KV Oostende eveneens de Anderlecht-speler die het minste balverlies leed. Eén week later bevestigde de Ghanees die prestatie in de wedstrijd tegen Antwerp FC, waarin hij wederom een hoge passing-zuiverheid haalde van 93%. Enkel Idrissa Doumbia (Zulte Waregem) en Alhassan Yusuf (93%) waren op speeldag 32 nog beter dan Ashimeru in de passing. Daarnaast was Ashimeru’s balverlies opnieuw niet groot.

ADERLATING

Door zijn specifieke manier van voetballen, zal Majeed Ashimeru zondag danig gemist worden tegen Sporting Charleroi. Anderlecht moet zes op zes halen indien het de Champions’ Play-offs wil halen, maar die opdracht wordt een groot stuk lastiger zonder de ‘Iniesta van Accra’. Ashimeru brengt meer diepgang en frivoliteit dan de andere centrale middenvelders Josh Cullen en Kristoffer Olsson. Ook ex-coryfee Walter Baseggio denkt er zo over.



De voormalige Rode Duivel heeft duidelijk een boontje voor Majeed Ashimeru en Baseggio is blij dat Anderlecht niet meer met het duo Cullen-Olsson speelt. “Sinds de start van de Ghanees speelt Anderlecht verticaal, wisselt het van tempo en vermijdt het een boulevard tussen het middenveld en de twee aanvallers. Zijn onbeschikbaarheid voor de komende twee wedstrijden, zelfs voor de bekerfinale, is een grote klap voor de Mauves”, zei hij aan Le Soir.

LEES OOK: Anderlecht eindelijk verlost van Ashimeru

Is Ashimeru onmisbaar voor Anderlecht?

Meest recent

Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Donderdag was het Deadline Day in België, maar de ploegen die Europees actief zijn waren liefst ...

0
0
'Vermeeren maakt slachtoffers: hard verdict Compper'

"Welkom thuis, Tuur", klonk het donderdag op de clubwebsite van Antwerp. Bij zijn tijdelijke ...

41
41
Op de valreep: Club Brugge kondigt twee transferdeals aan

De transfermarkt sloot donderdagavond al zijn deuren, maar daags nadien sijpelen er nog deals naar ...

213
213
Musiala kampt nog steeds met aanvallen: Kompany sust

De bezorgdheid rond Jamal Musiala was na de voorbereiding van Bayern München erg groot. Het ...

29
29
Patro plukt op nippertje nog smaakmaker bij concurrent weg

Patro Eisden zag op het slot van de zomermercato nog enkele pionnen vertrekken. Zo ging Japhet ...

27
27
Droomscenario OHL Women in Champions League

OH Leuven Women wist zich te kwalificeren voor de League Phase van de Champions League en de loting ...

34
34
Karetsas ontploft in Duitsland: “Bij Kompany zelfde gevoel”

Konstantinos Karetsas maakte deze zomermercato de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund. In ...

109
109
SK Beveren blijft gaan: Bob Peeters pakt wéér uit

SK Beveren blijft maar gaan op de zomermercato. De promovendus wil dit seizoen indruk maken in de ...

78
78
KRC Genk draait Anderlecht een loer: toptalent keert terug

De Belgische topclubs focussen zich meer en meer op de eigen jeugd, maar af en toe plukken ze ook ...

297
297
'Talbi krijgt mokerslag: opmerkelijke transfer in de maak'

In een aantal landen is de transfermarkt voorlopig nog geopend. En daar willen verschillende clubs ...

243
243
Vierde Gouden Schoen op komst? Vader Vanaken spreekt zich uit

Nu de transferperiode erop zit en de ploegen uit de Jupiler Pro League geen nieuwe spelers meer ...

101
101
Solden van start: vertrekkers bij Gent, STVV, Lommel én Westerlo

De zomerse transferperiode zit er ook in België. Tenminste toch aan inkomende zijde, de clubs ...

99
99
Leko moet puzzelen: grote verrassing als vervanger Forbs?

Club Brugge opent vrijdagavond de vijfde speeldag van de Jupiler Pro League met een bezoek aan ...

658
658
Fluitconcertjes in Lotto Park: Bruno zet tweetal uit de wind

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

549
549
TRANSFERUURTJE: De grootste en opvallendste deals van Deadline Day

Het transferseizoen zit er ook in het Belgische voetbal op. Vlak voor het verstrijken van de ...

286
286
‘Shinton verbaast na Beerschot met opvallende transfer’

Beerschot en Nick Shinton gingen verrassend in onderling overleg uit elkaar. Sinds 2024 stond de ...

134
134
Straf: ‘Deze club bood meer dan Dortmund op Karetsas’

Konstantinos Karetsas maakte deze zomer de transfer van KRC Genk naar Borussia Dortmund voor een ...

501
501
Bevestiging: Anderlecht heeft laatste versterking beet

RSC Anderlecht haalde deze zomermercato al heel wat versterkingen binnen. Maar Antoine Sibierski is ...

364
364
Zulte Waregem breekt plots met belangrijke pion

Zulte Waregem is sterk aan het seizoen begonnen met acht punten uit twaalf. Essevee staat daarmee op ...

164
164
KV Kortrijk haalt op slot zomermercato pak ervaring binnen

KV Kortrijk is desastreus aan het seizoen begonnen in de Jupiler Pro League en is voorlopig de rode ...

105
105
SK Beveren pakt nog op de valreep uit met international

SK Beveren werd vorig seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League, maar in de Jupiler ...

87
87
Bruno jammert: "Spelen met ongelijke wapens"

Vitor Bruno heeft zijn start niet gemist bij Anderlecht. Hij won zeven van zijn eerste tien matchen, ...

671
671
KRC Genk verrast alsnog met ultieme transfer

KRC Genk kende nog drukke dagen aan het einde van de zomermercato. De Limburgers haalden ook een ...

207
207
AA Gent ruikt bloed: "Begin van iets heel moois"

AA Gent is voortreffelijk gestart aan het seizoen. Een 12 op 12 en Europese plaatsing. Uiteraard ...

272
272
Vandenbempt stelt dé grote vraag na transferoffensief RSCA

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers in huis. Er vertrokken er ook een heel deel. Peter ...

537
537

Meer sportnieuws