Kompany krijgt zware klap te verwerken

door
Kompany krijgt zware klap te verwerken

Alle hens aan dek bij RSC Anderlecht. Om zich te kwalificeren voor de Champions’ Play-offs moet de Belgische recordkampioen in de komende twee wedstrijden zes punten op zes halen, en zelfs dan heeft Sporting hun lot niet meer in eigen handen. Daarnaast is Majeed Ashimeru onbeschikbaar voor deze laatste twee wedstrijden in de reguliere competitie. En die afwezigheid komt zowaar nog harder aan dan oorspronkelijk gedacht.


HET PLAN VAN KOMPANY

Vincent Kompany opende vrijdag zijn persconferentie met een domper. De coach van RSC Anderlecht bevestigde de onbeschikbaarheid van Majeed Ashimeru, die naar verluidt de rest van de reguliere competitie en zelfs ook de bekerfinale tegen AA Gent zal missen. En dat net op het moment dat de Ghanees op stoom raakte. “Dat is jammer”, zei Kompany. “Want hij maakte veel progressie en zat in de goede flow.”

Na een tegenvallende start bij Anderlecht profiteerde Majeed Ashimeru van een blessure bij Kristoffer Olssen om zijn kans te grijpen. Op 6 februari verscheen hij nog eens in het basiselftal van Sporting en sindsdien is Ashimeru er niet meer weg te denken. Vincent Kompany stak veel tijd en moeite in de sportieve rehabilitatie van de Ghanees, en daarom betekent zijn wekenlange beschikbaarheid een serieuze aderlating voor de coach van Anderlecht.



Ook al liet Vincent Kompany hem in de eerste maanden van de competitie bijna niet starten in het basiselftal, de coach nam de Ghanees toch vaak apart om hem uit te leggen wat hij precies van hem verwacht. En dat was voornamelijk verticaliteit, iets wat Ashimeru de ploeg in de voorbije weken genoeg bijbracht. Daarnaast moest hij ook het balverlies proberen inperken, maar da’s geen gemakkelijke opgave als je veel verticaliteit moet brengen.

INIESTA VAN ACCRA

In de laatste twee speeldagen van de Jupiler Pro League leverde Majeed Ashimeru alvast wat er van hem gevraagd werd. Tegen KV Oostende haalde de Ghanees, die in zijn thuisland vaak de ‘Iniesta van Accra’ genoemd werd, een indrukwekkend hoge passing-zuiverheid van maar liefst 96%. Dat is een percentage die eerder verwacht worden bij verdedigers dan bij een dynamische middenvelder die veel verticaliteit in zijn spel brengt.



Daarnaast was Majeed Ashimeru tegen KV Oostende eveneens de Anderlecht-speler die het minste balverlies leed. Eén week later bevestigde de Ghanees die prestatie in de wedstrijd tegen Antwerp FC, waarin hij wederom een hoge passing-zuiverheid haalde van 93%. Enkel Idrissa Doumbia (Zulte Waregem) en Alhassan Yusuf (93%) waren op speeldag 32 nog beter dan Ashimeru in de passing. Daarnaast was Ashimeru’s balverlies opnieuw niet groot.

ADERLATING

Door zijn specifieke manier van voetballen, zal Majeed Ashimeru zondag danig gemist worden tegen Sporting Charleroi. Anderlecht moet zes op zes halen indien het de Champions’ Play-offs wil halen, maar die opdracht wordt een groot stuk lastiger zonder de ‘Iniesta van Accra’. Ashimeru brengt meer diepgang en frivoliteit dan de andere centrale middenvelders Josh Cullen en Kristoffer Olsson. Ook ex-coryfee Walter Baseggio denkt er zo over.



De voormalige Rode Duivel heeft duidelijk een boontje voor Majeed Ashimeru en Baseggio is blij dat Anderlecht niet meer met het duo Cullen-Olsson speelt. “Sinds de start van de Ghanees speelt Anderlecht verticaal, wisselt het van tempo en vermijdt het een boulevard tussen het middenveld en de twee aanvallers. Zijn onbeschikbaarheid voor de komende twee wedstrijden, zelfs voor de bekerfinale, is een grote klap voor de Mauves”, zei hij aan Le Soir.

LEES OOK: 'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

Is Ashimeru onmisbaar voor Anderlecht?

Meest recent

'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

54
54
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

112
112
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

73
73
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

20
20
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

178
178
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

83
83
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

72
72
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

149
149
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

57
57
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

249
249
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

247
247
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

259
259
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

601
601
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

90
90
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

318
318
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

452
452
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

99
99
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

347
347
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

242
242
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

590
590
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

314
314
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

440
440
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

402
402
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

325
325
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

66
66

Meer sportnieuws