Kompany krijgt zware klap te verwerken

325
Kompany krijgt zware klap te verwerken

Alle hens aan dek bij RSC Anderlecht. Om zich te kwalificeren voor de Champions’ Play-offs moet de Belgische recordkampioen in de komende twee wedstrijden zes punten op zes halen, en zelfs dan heeft Sporting hun lot niet meer in eigen handen. Daarnaast is Majeed Ashimeru onbeschikbaar voor deze laatste twee wedstrijden in de reguliere competitie. En die afwezigheid komt zowaar nog harder aan dan oorspronkelijk gedacht.


HET PLAN VAN KOMPANY

Vincent Kompany opende vrijdag zijn persconferentie met een domper. De coach van RSC Anderlecht bevestigde de onbeschikbaarheid van Majeed Ashimeru, die naar verluidt de rest van de reguliere competitie en zelfs ook de bekerfinale tegen AA Gent zal missen. En dat net op het moment dat de Ghanees op stoom raakte. “Dat is jammer”, zei Kompany. “Want hij maakte veel progressie en zat in de goede flow.”

Na een tegenvallende start bij Anderlecht profiteerde Majeed Ashimeru van een blessure bij Kristoffer Olssen om zijn kans te grijpen. Op 6 februari verscheen hij nog eens in het basiselftal van Sporting en sindsdien is Ashimeru er niet meer weg te denken. Vincent Kompany stak veel tijd en moeite in de sportieve rehabilitatie van de Ghanees, en daarom betekent zijn wekenlange beschikbaarheid een serieuze aderlating voor de coach van Anderlecht.



Ook al liet Vincent Kompany hem in de eerste maanden van de competitie bijna niet starten in het basiselftal, de coach nam de Ghanees toch vaak apart om hem uit te leggen wat hij precies van hem verwacht. En dat was voornamelijk verticaliteit, iets wat Ashimeru de ploeg in de voorbije weken genoeg bijbracht. Daarnaast moest hij ook het balverlies proberen inperken, maar da’s geen gemakkelijke opgave als je veel verticaliteit moet brengen.

INIESTA VAN ACCRA

In de laatste twee speeldagen van de Jupiler Pro League leverde Majeed Ashimeru alvast wat er van hem gevraagd werd. Tegen KV Oostende haalde de Ghanees, die in zijn thuisland vaak de ‘Iniesta van Accra’ genoemd werd, een indrukwekkend hoge passing-zuiverheid van maar liefst 96%. Dat is een percentage die eerder verwacht worden bij verdedigers dan bij een dynamische middenvelder die veel verticaliteit in zijn spel brengt.



Daarnaast was Majeed Ashimeru tegen KV Oostende eveneens de Anderlecht-speler die het minste balverlies leed. Eén week later bevestigde de Ghanees die prestatie in de wedstrijd tegen Antwerp FC, waarin hij wederom een hoge passing-zuiverheid haalde van 93%. Enkel Idrissa Doumbia (Zulte Waregem) en Alhassan Yusuf (93%) waren op speeldag 32 nog beter dan Ashimeru in de passing. Daarnaast was Ashimeru’s balverlies opnieuw niet groot.

ADERLATING

Door zijn specifieke manier van voetballen, zal Majeed Ashimeru zondag danig gemist worden tegen Sporting Charleroi. Anderlecht moet zes op zes halen indien het de Champions’ Play-offs wil halen, maar die opdracht wordt een groot stuk lastiger zonder de ‘Iniesta van Accra’. Ashimeru brengt meer diepgang en frivoliteit dan de andere centrale middenvelders Josh Cullen en Kristoffer Olsson. Ook ex-coryfee Walter Baseggio denkt er zo over.



De voormalige Rode Duivel heeft duidelijk een boontje voor Majeed Ashimeru en Baseggio is blij dat Anderlecht niet meer met het duo Cullen-Olsson speelt. “Sinds de start van de Ghanees speelt Anderlecht verticaal, wisselt het van tempo en vermijdt het een boulevard tussen het middenveld en de twee aanvallers. Zijn onbeschikbaarheid voor de komende twee wedstrijden, zelfs voor de bekerfinale, is een grote klap voor de Mauves”, zei hij aan Le Soir.

LEES OOK: Kompany heeft duidelijke boodschap na blunder Neuer

Is Ashimeru onmisbaar voor Anderlecht?

Meest recent

Romario verdedigt Ronaldo: "Loop naar de maan!"

Romário heeft zich uitgesproken over de rel rond Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus. ...

25
25
Euvrard ziet nieuwe JPL-uitblinker: "Kwaliteit!"

Standard speelt namiddag de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches staan al zeven punten ...

16
16
Kompany heeft duidelijke boodschap na blunder Neuer

Bayern München speelde 2-2 op het veld van FC Augsburg. Dat was een tegenvaller en dat kwam ook ...

45
45
De Bruyne schittert met twee goals, Godts basispion

Vanavond stonden nog een aantal interessante matchen op het programma in het buitenland. Zo kwamen ...

44
44
AA Gent blijft doorstomen: ook Essevee gaat voor de bijl

Rik De Mil en co zijn het verliezen helemaal verleerd bij AA Gent. De Buffalo's wonnen nu ook aan de ...

45
45
Racing Genk dankt Heymans in zege tegen hulpeloze Kerels

KV Kortrijk heeft dan wel een nieuwe coach, de pijnpunten werden in een dol Genks openingskwartier ...

27
27
Haalt RSCA kampioenenmaker terug als coach?

Cheikhou Kouyaté heeft zijn schoenen aan de haak gehangen. De ex-speler van RSC Anderlecht ...

154
154
Beerschot doet Kiel ontploffen na knotsgek spektakel

De Mannekes wilden na een sterke reeks opnieuw naast Dender aan kop van de Challenger Pro League ...

140
140
Club Brugge-pion wil meer: "Hopelijk nog meer in de basis"

Club Brugge won gemakkelijk met 1-4 op het veld van La Louvière. Jorne Spileers en Jan ...

98
98
Zorgen bij Club Brugge om blessure Forbs: Leko geeft update

Club Brugge won eenvoudig met 1-4 op het veld van La Louvière. Een grote tegenvaller was dat ...

169
169
Cercle Brugge likt zijn wonden: "Dit is een mokerslag"

Cercle Brugge leek na 85 minuten op weg naar een verdiende zege tegen een zwak RSC Anderlecht. Maar ...

85
85
Tottenham krijgt Old Trafford stil, Barça onklopbaar

In de vroege avond stonden er heel wat interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

34
34
Euvrard looft aanwinst: "Gaf zijn visitekaartje af"

Standard speelt zondag voor gesloten deuren de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. Vincent ...

50
50
Geen roest bij Club: landskampioen flitst voorbij moedige Wolven

Er zit voorlopig geen roest op de vormcurve van Club Brugge na de interlandbreak. Blauw-Zwart ...

82
82
Boskamp ziet probleem bij JPL-topclub: "Wat is er loos?"

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal op de voet voor Het Belang van Limburg. De voormalige ...

51
51
Bruno verklaart: "Daarom spelen Stroeykens en Bertaccini"

Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. De Brusselaars kwamen héél goed ...

455
455
Club Brugge met voorsprong rust in: "Onze grote man"

Club Brugge heeft zijn eerste 45 minuten achter de rug liggen op het veld van La Louvière. ...

102
102
Thorup aan zet: toptalent KRC Genk wacht op zijn kans

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen. De club mag dan weliswaar meer en meer op ...

95
95
Anderlecht komt goed weg: "Dit was krankzinnig"

RSC Anderlecht heeft met 1-2 gewonnen van Cercle Brugge. Dat was echter compleet onverdiend. Toch ...

173
173
CPL zindert: Lierse herademt, ongezien Hasselts spektakelstuk

De Challenger Pro League zorgde deze namiddag opnieuw voor heel wat spektakel. Lierse hoopte op ...

89
89
De Cuyper met goal matchwinnaar, Chelsea haalt uit

Om 16u begonnen er vier matchen in de Premier League. Onder meer Chelsea en Aston Villa moesten aan ...

68
68
Anderlecht ontsnapt op Jan Breydel met perfecte hold-up

Een dramatisch Anderlecht is deze namiddag enorm goed weggekomen op Jan Breydel. De Vereniging stond ...

172
172
Gigantische blunder Neuer zorgt voor puntenverlies Bayern

In de Bundesliga was het namiddag uitkijken naar de prestatie van Bayern München op het veld ...

37
37
Leko maakt één wissel bekend in basisploeg Club Brugge

Club Brugge neemt het om 18u15 op tegen La Louvière. Een partij die de landskampioen altijd ...

118
118
Dramatisch Anderlecht in Brugge, één speler krijgt volle laag

RSC Anderlecht is om 16u begonnen aan zijn match op het veld van Cercle Brugge. De eerste 45 minuten ...

170
170

Meer sportnieuws