Kompany krijgt zware klap te verwerken

door
Kompany krijgt zware klap te verwerken

Alle hens aan dek bij RSC Anderlecht. Om zich te kwalificeren voor de Champions’ Play-offs moet de Belgische recordkampioen in de komende twee wedstrijden zes punten op zes halen, en zelfs dan heeft Sporting hun lot niet meer in eigen handen. Daarnaast is Majeed Ashimeru onbeschikbaar voor deze laatste twee wedstrijden in de reguliere competitie. En die afwezigheid komt zowaar nog harder aan dan oorspronkelijk gedacht.


HET PLAN VAN KOMPANY

Vincent Kompany opende vrijdag zijn persconferentie met een domper. De coach van RSC Anderlecht bevestigde de onbeschikbaarheid van Majeed Ashimeru, die naar verluidt de rest van de reguliere competitie en zelfs ook de bekerfinale tegen AA Gent zal missen. En dat net op het moment dat de Ghanees op stoom raakte. “Dat is jammer”, zei Kompany. “Want hij maakte veel progressie en zat in de goede flow.”

Na een tegenvallende start bij Anderlecht profiteerde Majeed Ashimeru van een blessure bij Kristoffer Olssen om zijn kans te grijpen. Op 6 februari verscheen hij nog eens in het basiselftal van Sporting en sindsdien is Ashimeru er niet meer weg te denken. Vincent Kompany stak veel tijd en moeite in de sportieve rehabilitatie van de Ghanees, en daarom betekent zijn wekenlange beschikbaarheid een serieuze aderlating voor de coach van Anderlecht.



Ook al liet Vincent Kompany hem in de eerste maanden van de competitie bijna niet starten in het basiselftal, de coach nam de Ghanees toch vaak apart om hem uit te leggen wat hij precies van hem verwacht. En dat was voornamelijk verticaliteit, iets wat Ashimeru de ploeg in de voorbije weken genoeg bijbracht. Daarnaast moest hij ook het balverlies proberen inperken, maar da’s geen gemakkelijke opgave als je veel verticaliteit moet brengen.

INIESTA VAN ACCRA

In de laatste twee speeldagen van de Jupiler Pro League leverde Majeed Ashimeru alvast wat er van hem gevraagd werd. Tegen KV Oostende haalde de Ghanees, die in zijn thuisland vaak de ‘Iniesta van Accra’ genoemd werd, een indrukwekkend hoge passing-zuiverheid van maar liefst 96%. Dat is een percentage die eerder verwacht worden bij verdedigers dan bij een dynamische middenvelder die veel verticaliteit in zijn spel brengt.



Daarnaast was Majeed Ashimeru tegen KV Oostende eveneens de Anderlecht-speler die het minste balverlies leed. Eén week later bevestigde de Ghanees die prestatie in de wedstrijd tegen Antwerp FC, waarin hij wederom een hoge passing-zuiverheid haalde van 93%. Enkel Idrissa Doumbia (Zulte Waregem) en Alhassan Yusuf (93%) waren op speeldag 32 nog beter dan Ashimeru in de passing. Daarnaast was Ashimeru’s balverlies opnieuw niet groot.

ADERLATING

Door zijn specifieke manier van voetballen, zal Majeed Ashimeru zondag danig gemist worden tegen Sporting Charleroi. Anderlecht moet zes op zes halen indien het de Champions’ Play-offs wil halen, maar die opdracht wordt een groot stuk lastiger zonder de ‘Iniesta van Accra’. Ashimeru brengt meer diepgang en frivoliteit dan de andere centrale middenvelders Josh Cullen en Kristoffer Olsson. Ook ex-coryfee Walter Baseggio denkt er zo over.



De voormalige Rode Duivel heeft duidelijk een boontje voor Majeed Ashimeru en Baseggio is blij dat Anderlecht niet meer met het duo Cullen-Olsson speelt. “Sinds de start van de Ghanees speelt Anderlecht verticaal, wisselt het van tempo en vermijdt het een boulevard tussen het middenveld en de twee aanvallers. Zijn onbeschikbaarheid voor de komende twee wedstrijden, zelfs voor de bekerfinale, is een grote klap voor de Mauves”, zei hij aan Le Soir.

LEES OOK: Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Is Ashimeru onmisbaar voor Anderlecht?

Meest recent

'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

12
12
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

54
54
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

34
34
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

41
41
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

117
117
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

72
72
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

305
305
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

130
130
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

61
61
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

312
312
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

11
11
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

145
145
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

568
568
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

61
61
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

83
83
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

274
274
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

252
252
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

226
226
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

182
182
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

157
157
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

212
212
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

314
314
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

299
299
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

89
89
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

55
55

Meer sportnieuws