Kompany krijgt zware klap te verwerken

door
Kompany krijgt zware klap te verwerken

Alle hens aan dek bij RSC Anderlecht. Om zich te kwalificeren voor de Champions’ Play-offs moet de Belgische recordkampioen in de komende twee wedstrijden zes punten op zes halen, en zelfs dan heeft Sporting hun lot niet meer in eigen handen. Daarnaast is Majeed Ashimeru onbeschikbaar voor deze laatste twee wedstrijden in de reguliere competitie. En die afwezigheid komt zowaar nog harder aan dan oorspronkelijk gedacht.


HET PLAN VAN KOMPANY

Vincent Kompany opende vrijdag zijn persconferentie met een domper. De coach van RSC Anderlecht bevestigde de onbeschikbaarheid van Majeed Ashimeru, die naar verluidt de rest van de reguliere competitie en zelfs ook de bekerfinale tegen AA Gent zal missen. En dat net op het moment dat de Ghanees op stoom raakte. “Dat is jammer”, zei Kompany. “Want hij maakte veel progressie en zat in de goede flow.”

Na een tegenvallende start bij Anderlecht profiteerde Majeed Ashimeru van een blessure bij Kristoffer Olssen om zijn kans te grijpen. Op 6 februari verscheen hij nog eens in het basiselftal van Sporting en sindsdien is Ashimeru er niet meer weg te denken. Vincent Kompany stak veel tijd en moeite in de sportieve rehabilitatie van de Ghanees, en daarom betekent zijn wekenlange beschikbaarheid een serieuze aderlating voor de coach van Anderlecht.



Ook al liet Vincent Kompany hem in de eerste maanden van de competitie bijna niet starten in het basiselftal, de coach nam de Ghanees toch vaak apart om hem uit te leggen wat hij precies van hem verwacht. En dat was voornamelijk verticaliteit, iets wat Ashimeru de ploeg in de voorbije weken genoeg bijbracht. Daarnaast moest hij ook het balverlies proberen inperken, maar da’s geen gemakkelijke opgave als je veel verticaliteit moet brengen.

INIESTA VAN ACCRA

In de laatste twee speeldagen van de Jupiler Pro League leverde Majeed Ashimeru alvast wat er van hem gevraagd werd. Tegen KV Oostende haalde de Ghanees, die in zijn thuisland vaak de ‘Iniesta van Accra’ genoemd werd, een indrukwekkend hoge passing-zuiverheid van maar liefst 96%. Dat is een percentage die eerder verwacht worden bij verdedigers dan bij een dynamische middenvelder die veel verticaliteit in zijn spel brengt.



Daarnaast was Majeed Ashimeru tegen KV Oostende eveneens de Anderlecht-speler die het minste balverlies leed. Eén week later bevestigde de Ghanees die prestatie in de wedstrijd tegen Antwerp FC, waarin hij wederom een hoge passing-zuiverheid haalde van 93%. Enkel Idrissa Doumbia (Zulte Waregem) en Alhassan Yusuf (93%) waren op speeldag 32 nog beter dan Ashimeru in de passing. Daarnaast was Ashimeru’s balverlies opnieuw niet groot.

ADERLATING

Door zijn specifieke manier van voetballen, zal Majeed Ashimeru zondag danig gemist worden tegen Sporting Charleroi. Anderlecht moet zes op zes halen indien het de Champions’ Play-offs wil halen, maar die opdracht wordt een groot stuk lastiger zonder de ‘Iniesta van Accra’. Ashimeru brengt meer diepgang en frivoliteit dan de andere centrale middenvelders Josh Cullen en Kristoffer Olsson. Ook ex-coryfee Walter Baseggio denkt er zo over.



De voormalige Rode Duivel heeft duidelijk een boontje voor Majeed Ashimeru en Baseggio is blij dat Anderlecht niet meer met het duo Cullen-Olsson speelt. “Sinds de start van de Ghanees speelt Anderlecht verticaal, wisselt het van tempo en vermijdt het een boulevard tussen het middenveld en de twee aanvallers. Zijn onbeschikbaarheid voor de komende twee wedstrijden, zelfs voor de bekerfinale, is een grote klap voor de Mauves”, zei hij aan Le Soir.

LEES OOK: Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

Is Ashimeru onmisbaar voor Anderlecht?

Meest recent

'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

17
17
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

66
66
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

344
344
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

20
20
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

326
326
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

299
299
Stiekeme titelambities? STVV pakt weer uit op mercato

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

102
102
Genkie in Europese picture: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

235
235
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

275
275
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

65
65
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

93
93
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

671
671
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

135
135
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

327
327
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

341
341
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

505
505
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

392
392
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

667
667
Code rood op de Bosuil: Antwerp riskeert monsterboete

Heel even leek Antwerp weer naar boven te mogen kijken, maar na een nul op zes lijkt de Great Old ...

641
641
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

356
356
'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Real Madrid beleeft een moeilijk seizoen. Het moet in LaLiga achtervolgen op rivaal FC Barcelona, ...

117
117
OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Maandag sluit de transfermarkt weer zijn deuren en dus zal er in de komende dagen nog heel wat ...

52
52
Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Anderlecht lijkt aan inkomende zijde zijn transferhuiswerk voor deze winter al klaar te hebben met ...

357
357
'Leko drukt stempel: Club biedt voor supertalent'

Club Brugge heeft met Felix Lemaréchal tot dusver één winteraanwinst ...

422
422
De Busser spreekt duidelijke transfervoorkeur uit

Een aantal Belgische spelers zijn hot tijdens deze wintermercato. Eén van de landgenoten die ...

62
62

Meer sportnieuws