Radzinski ziet enorme valkuil voor Rode Duivels

door
Radzinski ziet enorme valkuil voor Rode Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK eind dit jaar, want vrijdag werd in Qatar de loting van het toernooi gehouden. Roberto Martinez zag zijn wens uitkomen, want de Belgen mogen het toernooi vrij laat beginnen. Als tegenstanders in groep F krijgen ze Kroatië, Marokko en Canada geserveerd. Dat laatste land wordt ook de tegenstander in de openingswedstrijd.


Op papier lijken de Canadezen een hapklare brok te zijn, want het is pas hun tweede WK-deelname. Ze waren er eerder enkel in 1986 al eens bij en werden toen roemloos in de groepsfase uitgeschakeld. Ze verloren al hun wedstrijden en wisten ook geen enkele keer te scoren. Maar dat lijkt deze keer anders te gaan worden, denkt ook Tomasz Radzinski.

"Canada is geen cadeau voor de Belgen", maakt de ex-spits van onder meer Anderlecht duidelijk in L'Avenir. "Het is een ploeg die gelijk wie kan kloppen. Dat hebben ze ook in de kwalificaties bewezen door te winnen tegen Mexico én de Verenigde Staten. En ze zijn ook voor hen geëindigd. Als ik in deze ploeg aanvaller was geweest, dan had mijn internationale carrière er helemaal anders uitgezien. Als je een blik op deze ploeg werpt, zie je alleen spelers die technisch én tactisch onderlegd zijn."

DAVID EN CO
Radzinski kwam in zijn spelerscarrière zelf tussen 1995 en 2009 44 keer uit voor Canada, waarbij hij tien keer scoorde. Tegenwoordig beschikken de Canadezen over heel wat aanstormend talent. De grootste blikvangers zijn Jonathan David (Lille, ex-AA Gent) en Alphonso Davies (Bayern München), maar ook namen als Tajon Buchanan (Club Brugge), Cyle Larin (Besiktas, ex-Zulte Waregem) en Iké Ugbo (Troyes, ex-Genk en -Cercle) springen in het oog.

LEES OOK: Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Kan Canada de Rode Duivels verrassen?

Meest recent

'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

4
4
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

6
6
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

178
178
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

55
55
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

80
80
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

341
341
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

78
78
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

390
390
Unieke beelden: camera's leggen zege-speech De Mil vast

Rik De Mil heeft zijn grootste succes tot dusver geboekt als hoofdcoach van KAA Gent. Zondag nam hij ...

124
124
"Pak je boeltje" - Fans Anderlecht duiden zondebok aan

RSC Anderlecht heeft geen gepast vervolg kunnen breien aan de bekertriomf van afgelopen donderdag. ...

387
387
Bayern-sterren onthullen: dít zei Kompany in kleedkamer na rothelft

Bayern München heeft zaterdagavond andermaal een statement gemaakt in de Bundesliga. Zo ging de ...

354
354
AA Gent wreekt bekerfrustratie met heroïsche comeback

Revanche hing in de lucht in de Planet Group Arena. Wat eerder deze week nog woede en frustratie had ...

194
194
Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

De trainerswissel van KRC Genk heeft voorlopig nog niet het gewenste effect opgeleverd. Zo verloren ...

194
194
'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

STVV heeft een uitstekend seizoen achter de rug tot dusver en is goed op weg om zich te plaatsen ...

175
175
Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

587
587
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

314
314
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

92
92
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

74
74
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

1007
1007
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

140
140
Onterechte Gouden Schoen? Boskamp velt hard verdict

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

364
364
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

392
392
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

61
61
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

254
254
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

77
77

Meer sportnieuws