Radzinski ziet enorme valkuil voor Rode Duivels

120
Radzinski ziet enorme valkuil voor Rode Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK eind dit jaar, want vrijdag werd in Qatar de loting van het toernooi gehouden. Roberto Martinez zag zijn wens uitkomen, want de Belgen mogen het toernooi vrij laat beginnen. Als tegenstanders in groep F krijgen ze Kroatië, Marokko en Canada geserveerd. Dat laatste land wordt ook de tegenstander in de openingswedstrijd.


Op papier lijken de Canadezen een hapklare brok te zijn, want het is pas hun tweede WK-deelname. Ze waren er eerder enkel in 1986 al eens bij en werden toen roemloos in de groepsfase uitgeschakeld. Ze verloren al hun wedstrijden en wisten ook geen enkele keer te scoren. Maar dat lijkt deze keer anders te gaan worden, denkt ook Tomasz Radzinski.

"Canada is geen cadeau voor de Belgen", maakt de ex-spits van onder meer Anderlecht duidelijk in L'Avenir. "Het is een ploeg die gelijk wie kan kloppen. Dat hebben ze ook in de kwalificaties bewezen door te winnen tegen Mexico én de Verenigde Staten. En ze zijn ook voor hen geëindigd. Als ik in deze ploeg aanvaller was geweest, dan had mijn internationale carrière er helemaal anders uitgezien. Als je een blik op deze ploeg werpt, zie je alleen spelers die technisch én tactisch onderlegd zijn."

DAVID EN CO
Radzinski kwam in zijn spelerscarrière zelf tussen 1995 en 2009 44 keer uit voor Canada, waarbij hij tien keer scoorde. Tegenwoordig beschikken de Canadezen over heel wat aanstormend talent. De grootste blikvangers zijn Jonathan David (Lille, ex-AA Gent) en Alphonso Davies (Bayern München), maar ook namen als Tajon Buchanan (Club Brugge), Cyle Larin (Besiktas, ex-Zulte Waregem) en Iké Ugbo (Troyes, ex-Genk en -Cercle) springen in het oog.

LEES OOK: 'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Kan Canada de Rode Duivels verrassen?

Meest recent

Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

2
2
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

15
15
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

23
23
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

60
60
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

140
140
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

173
173
Antwerp slikt bittere pil: kopzorgen rond Vermeeren

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

90
90
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

100
100
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

183
183
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

138
138
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

227
227
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

280
280
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

182
182
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

218
218
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

101
101
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

82
82
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

234
234
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

46
46
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

129
129
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

230
230
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

898
898
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

105
105
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

177
177
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

207
207
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

256
256

Meer sportnieuws