Radzinski ziet enorme valkuil voor Rode Duivels

door
Radzinski ziet enorme valkuil voor Rode Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK eind dit jaar, want vrijdag werd in Qatar de loting van het toernooi gehouden. Roberto Martinez zag zijn wens uitkomen, want de Belgen mogen het toernooi vrij laat beginnen. Als tegenstanders in groep F krijgen ze Kroatië, Marokko en Canada geserveerd. Dat laatste land wordt ook de tegenstander in de openingswedstrijd.


Op papier lijken de Canadezen een hapklare brok te zijn, want het is pas hun tweede WK-deelname. Ze waren er eerder enkel in 1986 al eens bij en werden toen roemloos in de groepsfase uitgeschakeld. Ze verloren al hun wedstrijden en wisten ook geen enkele keer te scoren. Maar dat lijkt deze keer anders te gaan worden, denkt ook Tomasz Radzinski.

"Canada is geen cadeau voor de Belgen", maakt de ex-spits van onder meer Anderlecht duidelijk in L'Avenir. "Het is een ploeg die gelijk wie kan kloppen. Dat hebben ze ook in de kwalificaties bewezen door te winnen tegen Mexico én de Verenigde Staten. En ze zijn ook voor hen geëindigd. Als ik in deze ploeg aanvaller was geweest, dan had mijn internationale carrière er helemaal anders uitgezien. Als je een blik op deze ploeg werpt, zie je alleen spelers die technisch én tactisch onderlegd zijn."

DAVID EN CO
Radzinski kwam in zijn spelerscarrière zelf tussen 1995 en 2009 44 keer uit voor Canada, waarbij hij tien keer scoorde. Tegenwoordig beschikken de Canadezen over heel wat aanstormend talent. De grootste blikvangers zijn Jonathan David (Lille, ex-AA Gent) en Alphonso Davies (Bayern München), maar ook namen als Tajon Buchanan (Club Brugge), Cyle Larin (Besiktas, ex-Zulte Waregem) en Iké Ugbo (Troyes, ex-Genk en -Cercle) springen in het oog.

LEES OOK: ‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Kan Canada de Rode Duivels verrassen?

Meest recent

Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Union SG staat momenteel aan de leiding in de Jupiler Pro League Champions Play-Offs, maar Club ...

12
12
Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

Ivan Leko was na afgelopen speeldag niet mals voor de nationale ploeg en de interlandperiode. ...

17
17
Domper op verjaardag Kompany: Bayern meldt mokerslag

Vincent Kompany blaast vandaag 40 kaarsjes uit. De Belgische oefenmeester is dit seizoen ...

34
34
Karl Vannieuwkerke open en bloot over verborgen strijd

Voor Karl Vannieuwkerke leek het lange tijd een droom die simpelweg onbereikbaar was. De wereld van ...

18
18
Promotie bijna binnen: Kortrijk geeft transferplannen prijs

Dit weekend kan de strijd om de rechtstreekse promotietickets in de Challenger Pro League helemaal ...

109
109
Nieuwe domper RWDM: degradatie dreigt

Het gaat al een hele tijd slecht met RWDM Brussels. Eigenaar John Textor veranderde in de zomer wel ...

43
43
'Van den Brom wil Anderlecht serieuze transferhak zetten'

Het worden nog zeer drukke maanden voor Anderlecht. Niet alleen is er de strijd om een Europees ...

123
123
'Bayern zet Anderlecht-blunder met Kompany extra in de verf'

Voor Vincent Kompany is het vrijdag feest, want onze landgenoot viert zijn 40ste verjaardag. Al zal ...

201
201
Spits zaait twijfel over toekomst bij Cercle

Dit weekend kunnen twee teams zich op de tweede speeldag al van het behoud verzekeren in de ...

60
60
'Belgische clubs willen mooie slag slaan bij PSV'

Er zullen komende zomer weer enkele interessante opportuniteiten op te pikken zijn op de ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht hakt knopen door, JPL-transfer Jackers'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

156
156
‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Paars-Wit wil weer meedoen met de titel. Dit ...

133
133
Saudi-Arabië in rep en roer: matchfixing door Ronaldo?

Cristiano Ronaldo heeft het voetbal in Saudi-Arabië groot gemaakt. Verschillende supersterren ...

52
52
Spits liep knaltransfer Anderlecht mis: “Door slakken en Bacardi”

Wie herinnert zich Archie Thompson nog? De aanvaller speelde even bij Lierse SK, maar het had toen ...

96
96
‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Het nieuwe format van de Belgische competitie doet heel wat stof opwaaien. Zo gaat KAA Gent vol in ...

181
181
‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Romelu Lukaku heeft al heel wat topclubs op zijn CV staan. Vooral in Italië is Big Rom al erg ...

154
154
Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers in de maak?

Hugo Cuypers maakte de overstap van KAA Gent naar Chicago Fire en in de Verenigde Staten is de ...

562
562
'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Bij AA Gent doen ze er in de Champions' Play-Off alles aan om een Europees ticket uit de brand te ...

127
127
Ruben Van Gucht in huis? Deze bom centen kost het u

De DJ-carrière van Ruben Van Gucht komt stevig van de grond en nu zijn ook opvallende cijfers ...

74
74
Garcia krijgt zeer verrassend staflid aangeraden voor WK

De Rode Duivels hopen deze zomer op het WK zo ver mogelijk te raken. De groepsfase overleven tegen ...

63
63
Enorme opsteker voor Duivels: sleutelpion weer op topniveau

De Rode Duivels vertoefden een tweetal weken geleden in de Verenigde Staten voor een stage en twee ...

102
102
'Real legt megabod neer bij Bayern na glansrol in Bernabeu'

Bayern München heeft deze week een grote stap gezet richting de halve finale van de Champions ...

199
199
'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

183
183
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

125
125
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

308
308

Meer sportnieuws