Radzinski ziet enorme valkuil voor Rode Duivels

door
Radzinski ziet enorme valkuil voor Rode Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK eind dit jaar, want vrijdag werd in Qatar de loting van het toernooi gehouden. Roberto Martinez zag zijn wens uitkomen, want de Belgen mogen het toernooi vrij laat beginnen. Als tegenstanders in groep F krijgen ze Kroatië, Marokko en Canada geserveerd. Dat laatste land wordt ook de tegenstander in de openingswedstrijd.


Op papier lijken de Canadezen een hapklare brok te zijn, want het is pas hun tweede WK-deelname. Ze waren er eerder enkel in 1986 al eens bij en werden toen roemloos in de groepsfase uitgeschakeld. Ze verloren al hun wedstrijden en wisten ook geen enkele keer te scoren. Maar dat lijkt deze keer anders te gaan worden, denkt ook Tomasz Radzinski.

"Canada is geen cadeau voor de Belgen", maakt de ex-spits van onder meer Anderlecht duidelijk in L'Avenir. "Het is een ploeg die gelijk wie kan kloppen. Dat hebben ze ook in de kwalificaties bewezen door te winnen tegen Mexico én de Verenigde Staten. En ze zijn ook voor hen geëindigd. Als ik in deze ploeg aanvaller was geweest, dan had mijn internationale carrière er helemaal anders uitgezien. Als je een blik op deze ploeg werpt, zie je alleen spelers die technisch én tactisch onderlegd zijn."

DAVID EN CO
Radzinski kwam in zijn spelerscarrière zelf tussen 1995 en 2009 44 keer uit voor Canada, waarbij hij tien keer scoorde. Tegenwoordig beschikken de Canadezen over heel wat aanstormend talent. De grootste blikvangers zijn Jonathan David (Lille, ex-AA Gent) en Alphonso Davies (Bayern München), maar ook namen als Tajon Buchanan (Club Brugge), Cyle Larin (Besiktas, ex-Zulte Waregem) en Iké Ugbo (Troyes, ex-Genk en -Cercle) springen in het oog.

LEES OOK: ‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Kan Canada de Rode Duivels verrassen?

Meest recent

'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

96
96
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

201
201
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

103
103
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

25
25
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

186
186
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

97
97
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

85
85
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

163
163
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

64
64
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

274
274
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

259
259
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

274
274
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

624
624
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

97
97
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

338
338
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

468
468
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

104
104
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

360
360
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

245
245
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

598
598
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

320
320
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

452
452
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

414
414
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

328
328
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

68
68

Meer sportnieuws