Radzinski ziet enorme valkuil voor Rode Duivels

door
Radzinski ziet enorme valkuil voor Rode Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK eind dit jaar, want vrijdag werd in Qatar de loting van het toernooi gehouden. Roberto Martinez zag zijn wens uitkomen, want de Belgen mogen het toernooi vrij laat beginnen. Als tegenstanders in groep F krijgen ze Kroatië, Marokko en Canada geserveerd. Dat laatste land wordt ook de tegenstander in de openingswedstrijd.


Op papier lijken de Canadezen een hapklare brok te zijn, want het is pas hun tweede WK-deelname. Ze waren er eerder enkel in 1986 al eens bij en werden toen roemloos in de groepsfase uitgeschakeld. Ze verloren al hun wedstrijden en wisten ook geen enkele keer te scoren. Maar dat lijkt deze keer anders te gaan worden, denkt ook Tomasz Radzinski.

"Canada is geen cadeau voor de Belgen", maakt de ex-spits van onder meer Anderlecht duidelijk in L'Avenir. "Het is een ploeg die gelijk wie kan kloppen. Dat hebben ze ook in de kwalificaties bewezen door te winnen tegen Mexico én de Verenigde Staten. En ze zijn ook voor hen geëindigd. Als ik in deze ploeg aanvaller was geweest, dan had mijn internationale carrière er helemaal anders uitgezien. Als je een blik op deze ploeg werpt, zie je alleen spelers die technisch én tactisch onderlegd zijn."

DAVID EN CO
Radzinski kwam in zijn spelerscarrière zelf tussen 1995 en 2009 44 keer uit voor Canada, waarbij hij tien keer scoorde. Tegenwoordig beschikken de Canadezen over heel wat aanstormend talent. De grootste blikvangers zijn Jonathan David (Lille, ex-AA Gent) en Alphonso Davies (Bayern München), maar ook namen als Tajon Buchanan (Club Brugge), Cyle Larin (Besiktas, ex-Zulte Waregem) en Iké Ugbo (Troyes, ex-Genk en -Cercle) springen in het oog.

LEES OOK: Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Kan Canada de Rode Duivels verrassen?

Meest recent

Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

12
12
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

14
14
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

68
68
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

14
14
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

126
126
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

445
445
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

218
218
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

60
60
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

124
124
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

74
74
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

19
19
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

63
63
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

41
41
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

217
217
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

221
221
Belgische coach verrast: "Sprak met Antwerp"

Royal Antwerp FC is zwaar teruggevallen. Voorzitter Paul Gheysens voerde allerminst een duurzaam ...

288
288
Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

319
319
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

203
203
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

57
57
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

141
141
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

434
434
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

151
151
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

111
111
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

677
677
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

378
378

Meer sportnieuws