Dolgelukkige Mitoma weer thuis: " Eerst PO1, dan vol richting WK"

door
Dolgelukkige Mitoma weer thuis:

Het sprookje van Union lijkt de spelers ook buiten de club een extra boost te geven. Kaoru Mitoma schoot Japan naar het WK in Qatar en wil nog beslissender worden voor de Unionisten komend seizoen. 

Mitoma liet in zijn eerste wedstrijden op de Belgische velden meteen enkele flitsen zien en liet diezelfde schichten ook optekenen in de match tegen Australië. De Japanner wist zijn land te plaatsen voor het WK in Qatar door tien minuten voor tijd twee keer te scoren tegen The Socceroos. 

"De afgelopen dagen waren ongelooflijk", zegt Mitoma aan LDH. "Het was speciaal voor mij om deel te nemen aan deze belangrijke ontmoeting en om het verschil te kunnen maken. Het is waar dat het niet de eerste keer is dat ik dit seizoen de held van een wedstrijd ben door in het spel te komen", glimlacht de Japanner. Al zou de balvaardige speler liever beslissend zijn van bij de start van een wedstrijd. 

De huurspeler van Brighton keert met een geweldig terug naar Sint-Gillis. "Ik wil me bij de Union zoveel mogelijk laten zien, in de hoop dat het de deuren opent naar het WK", aldus Mitoma die zo aangeeft volgend seizoen ook bij Union te willen blijven. De Japanner spreekt nog geen Engels, al verstaat hij het wel. Toch is dat een doel naast het veld om zijn ploegmaats beter te leren kennen.

VAN 1 NAAR 8
Coach Felice Mazzu ziet de Japanner graag weer terugkeren, want hij rekent op zijn flitsen in Play Off 1. "Ik feliciteerde al mijn 'internationals', of ze nu speeltijd hadden of niet. Van Teuma tot Kozlowski via Nielsen of Van der Heyden, de geselecteerde spelers hebben geweldige momenten beleefd met hun nationale team", aldus Mazzu. 

Gek genoeg had Union twee jaar geleden amper één international, Anthony Moris werd toen al opgeroepen voor Luxemburg. Vandaag zijn het al acht spelers geworden, toch speelde Nielsen, Teuma en Van der Heyden twee jaar geleden nog in 1B. 

LEES OOK: ‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Zien we naast Mitoma nog andere spelers van Union op het WK?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

66
66
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

2
2
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

8
8
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

6
6
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

22
22
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

25
25
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

84
84
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

60
60
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

218
218
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

117
117
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

174
174
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

25
25
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

195
195
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

51
51
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

189
189
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

188
188
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

278
278
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

82
82
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

331
331
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

190
190
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

400
400
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

292
292
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

268
268
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

386
386
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

308
308
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

89
89

Meer sportnieuws