Dolgelukkige Mitoma weer thuis: " Eerst PO1, dan vol richting WK"

24 stemmen
Dolgelukkige Mitoma weer thuis:

Het sprookje van Union lijkt de spelers ook buiten de club een extra boost te geven. Kaoru Mitoma schoot Japan naar het WK in Qatar en wil nog beslissender worden voor de Unionisten komend seizoen. 

Mitoma liet in zijn eerste wedstrijden op de Belgische velden meteen enkele flitsen zien en liet diezelfde schichten ook optekenen in de match tegen Australië. De Japanner wist zijn land te plaatsen voor het WK in Qatar door tien minuten voor tijd twee keer te scoren tegen The Socceroos. 

"De afgelopen dagen waren ongelooflijk", zegt Mitoma aan LDH. "Het was speciaal voor mij om deel te nemen aan deze belangrijke ontmoeting en om het verschil te kunnen maken. Het is waar dat het niet de eerste keer is dat ik dit seizoen de held van een wedstrijd ben door in het spel te komen", glimlacht de Japanner. Al zou de balvaardige speler liever beslissend zijn van bij de start van een wedstrijd. 

De huurspeler van Brighton keert met een geweldig terug naar Sint-Gillis. "Ik wil me bij de Union zoveel mogelijk laten zien, in de hoop dat het de deuren opent naar het WK", aldus Mitoma die zo aangeeft volgend seizoen ook bij Union te willen blijven. De Japanner spreekt nog geen Engels, al verstaat hij het wel. Toch is dat een doel naast het veld om zijn ploegmaats beter te leren kennen.

VAN 1 NAAR 8
Coach Felice Mazzu ziet de Japanner graag weer terugkeren, want hij rekent op zijn flitsen in Play Off 1. "Ik feliciteerde al mijn 'internationals', of ze nu speeltijd hadden of niet. Van Teuma tot Kozlowski via Nielsen of Van der Heyden, de geselecteerde spelers hebben geweldige momenten beleefd met hun nationale team", aldus Mazzu. 

Gek genoeg had Union twee jaar geleden amper één international, Anthony Moris werd toen al opgeroepen voor Luxemburg. Vandaag zijn het al acht spelers geworden, toch speelde Nielsen, Teuma en Van der Heyden twee jaar geleden nog in 1B. 

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

Zien we naast Mitoma nog andere spelers van Union op het WK?

Meest recent

Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

57
57
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

327
327
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

47
47
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

208
208
"België niets laten zien" - nieuwe bondscoach op komst?

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

282
282
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

29
29
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

31
31
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

38
38
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

90
90
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

120
120
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

95
95
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

127
127
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

498
498
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

312
312
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

82
82
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

49
49
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

401
401
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

138
138
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

817
817
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

128
128
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

50
50
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

113
113
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

95
95
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

223
223
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

415
415

Meer sportnieuws