Dolgelukkige Mitoma weer thuis: " Eerst PO1, dan vol richting WK"

24 stemmen
Dolgelukkige Mitoma weer thuis:

Het sprookje van Union lijkt de spelers ook buiten de club een extra boost te geven. Kaoru Mitoma schoot Japan naar het WK in Qatar en wil nog beslissender worden voor de Unionisten komend seizoen. 

Mitoma liet in zijn eerste wedstrijden op de Belgische velden meteen enkele flitsen zien en liet diezelfde schichten ook optekenen in de match tegen Australië. De Japanner wist zijn land te plaatsen voor het WK in Qatar door tien minuten voor tijd twee keer te scoren tegen The Socceroos. 

"De afgelopen dagen waren ongelooflijk", zegt Mitoma aan LDH. "Het was speciaal voor mij om deel te nemen aan deze belangrijke ontmoeting en om het verschil te kunnen maken. Het is waar dat het niet de eerste keer is dat ik dit seizoen de held van een wedstrijd ben door in het spel te komen", glimlacht de Japanner. Al zou de balvaardige speler liever beslissend zijn van bij de start van een wedstrijd. 

De huurspeler van Brighton keert met een geweldig terug naar Sint-Gillis. "Ik wil me bij de Union zoveel mogelijk laten zien, in de hoop dat het de deuren opent naar het WK", aldus Mitoma die zo aangeeft volgend seizoen ook bij Union te willen blijven. De Japanner spreekt nog geen Engels, al verstaat hij het wel. Toch is dat een doel naast het veld om zijn ploegmaats beter te leren kennen.

VAN 1 NAAR 8
Coach Felice Mazzu ziet de Japanner graag weer terugkeren, want hij rekent op zijn flitsen in Play Off 1. "Ik feliciteerde al mijn 'internationals', of ze nu speeltijd hadden of niet. Van Teuma tot Kozlowski via Nielsen of Van der Heyden, de geselecteerde spelers hebben geweldige momenten beleefd met hun nationale team", aldus Mazzu. 

Gek genoeg had Union twee jaar geleden amper één international, Anthony Moris werd toen al opgeroepen voor Luxemburg. Vandaag zijn het al acht spelers geworden, toch speelde Nielsen, Teuma en Van der Heyden twee jaar geleden nog in 1B. 

LEES OOK: Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Zien we naast Mitoma nog andere spelers van Union op het WK?

Meest recent

Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

44
44
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

10
10
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

63
63
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

83
83
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

387
387
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

186
186
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

57
57
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

157
157
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

86
86
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

349
349
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

75
75
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

37
37
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

561
561
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

604
604
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

107
107
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

197
197
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

18
18
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

287
287
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

187
187
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

107
107
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

175
175
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

340
340
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

311
311
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

121
121

Meer sportnieuws