Dolgelukkige Mitoma weer thuis: " Eerst PO1, dan vol richting WK"

24 stemmen
Dolgelukkige Mitoma weer thuis:

Het sprookje van Union lijkt de spelers ook buiten de club een extra boost te geven. Kaoru Mitoma schoot Japan naar het WK in Qatar en wil nog beslissender worden voor de Unionisten komend seizoen. 

Mitoma liet in zijn eerste wedstrijden op de Belgische velden meteen enkele flitsen zien en liet diezelfde schichten ook optekenen in de match tegen Australië. De Japanner wist zijn land te plaatsen voor het WK in Qatar door tien minuten voor tijd twee keer te scoren tegen The Socceroos. 

"De afgelopen dagen waren ongelooflijk", zegt Mitoma aan LDH. "Het was speciaal voor mij om deel te nemen aan deze belangrijke ontmoeting en om het verschil te kunnen maken. Het is waar dat het niet de eerste keer is dat ik dit seizoen de held van een wedstrijd ben door in het spel te komen", glimlacht de Japanner. Al zou de balvaardige speler liever beslissend zijn van bij de start van een wedstrijd. 

De huurspeler van Brighton keert met een geweldig terug naar Sint-Gillis. "Ik wil me bij de Union zoveel mogelijk laten zien, in de hoop dat het de deuren opent naar het WK", aldus Mitoma die zo aangeeft volgend seizoen ook bij Union te willen blijven. De Japanner spreekt nog geen Engels, al verstaat hij het wel. Toch is dat een doel naast het veld om zijn ploegmaats beter te leren kennen.

VAN 1 NAAR 8
Coach Felice Mazzu ziet de Japanner graag weer terugkeren, want hij rekent op zijn flitsen in Play Off 1. "Ik feliciteerde al mijn 'internationals', of ze nu speeltijd hadden of niet. Van Teuma tot Kozlowski via Nielsen of Van der Heyden, de geselecteerde spelers hebben geweldige momenten beleefd met hun nationale team", aldus Mazzu. 

Gek genoeg had Union twee jaar geleden amper één international, Anthony Moris werd toen al opgeroepen voor Luxemburg. Vandaag zijn het al acht spelers geworden, toch speelde Nielsen, Teuma en Van der Heyden twee jaar geleden nog in 1B. 

LEES OOK: Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Zien we naast Mitoma nog andere spelers van Union op het WK?

Meest recent

‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

17
17
Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

41
41
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

150
150
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

142
142
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

139
139
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

82
82
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

236
236
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

55
55
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

246
246
"Om voor titel te strijden ..." - Genk krijgt enorme transfertaak

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

537
537
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

396
396
'Eerste zomeraanwinst: Club pusht voor opvolger Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermaanden heel wat vers bloed moeten aanwerven en de eerste aanwinst ...

463
463
Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Cristiano Ronaldo stond dinsdagavond op punt om zijn eerste landstitel te pakken met het Saudische ...

75
75
'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

121
121
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels: "Hij heeft lef"

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

175
175
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

59
59
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

127
127
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

190
190
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

144
144
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

93
93
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

477
477
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

171
171
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

95
95
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

350
350

Meer sportnieuws