Dolgelukkige Mitoma weer thuis: " Eerst PO1, dan vol richting WK"

door
Dolgelukkige Mitoma weer thuis:

Het sprookje van Union lijkt de spelers ook buiten de club een extra boost te geven. Kaoru Mitoma schoot Japan naar het WK in Qatar en wil nog beslissender worden voor de Unionisten komend seizoen. 

Mitoma liet in zijn eerste wedstrijden op de Belgische velden meteen enkele flitsen zien en liet diezelfde schichten ook optekenen in de match tegen Australië. De Japanner wist zijn land te plaatsen voor het WK in Qatar door tien minuten voor tijd twee keer te scoren tegen The Socceroos. 

"De afgelopen dagen waren ongelooflijk", zegt Mitoma aan LDH. "Het was speciaal voor mij om deel te nemen aan deze belangrijke ontmoeting en om het verschil te kunnen maken. Het is waar dat het niet de eerste keer is dat ik dit seizoen de held van een wedstrijd ben door in het spel te komen", glimlacht de Japanner. Al zou de balvaardige speler liever beslissend zijn van bij de start van een wedstrijd. 

De huurspeler van Brighton keert met een geweldig terug naar Sint-Gillis. "Ik wil me bij de Union zoveel mogelijk laten zien, in de hoop dat het de deuren opent naar het WK", aldus Mitoma die zo aangeeft volgend seizoen ook bij Union te willen blijven. De Japanner spreekt nog geen Engels, al verstaat hij het wel. Toch is dat een doel naast het veld om zijn ploegmaats beter te leren kennen.

VAN 1 NAAR 8
Coach Felice Mazzu ziet de Japanner graag weer terugkeren, want hij rekent op zijn flitsen in Play Off 1. "Ik feliciteerde al mijn 'internationals', of ze nu speeltijd hadden of niet. Van Teuma tot Kozlowski via Nielsen of Van der Heyden, de geselecteerde spelers hebben geweldige momenten beleefd met hun nationale team", aldus Mazzu. 

Gek genoeg had Union twee jaar geleden amper één international, Anthony Moris werd toen al opgeroepen voor Luxemburg. Vandaag zijn het al acht spelers geworden, toch speelde Nielsen, Teuma en Van der Heyden twee jaar geleden nog in 1B. 

LEES OOK: Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

Zien we naast Mitoma nog andere spelers van Union op het WK?

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

80
80
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

18
18
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

93
93
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

89
89
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

58
58
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

213
213
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

97
97
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

495
495
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

389
389
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

436
436
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

114
114
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

595
595
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

209
209
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

263
263
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

324
324
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

133
133
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

87
87
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

232
232
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

203
203
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

86
86
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

104
104
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

50
50
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

318
318
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

304
304
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

271
271

Meer sportnieuws