"De Rode Duivels zouden een logische volgende stap zijn"

door

Tijdens de voorbije interlandperiode gaf Roberto Martinez heel wat bankzitters en jongere spelers een kans, maar de Jonge Duivels liet hij nog grotendeels ongemoeid. Omdat zij nog een belangrijke EK-kwalificatiematch afwerkten, liet hij enkel in het begin van de week een aantal spelers op training van de A-ploeg proeven. Zeven spelers mochten hun opwachting maken.


Senne Lammens, Koni De Winter, Hugo Siquet, Aster Vranckx, Amadou Onana, Yorbe Vertessen en Lois Openda kregen zo de kans om zich te meten met de grote jongens. Een aantal van hen lijken ook al dicht bij een echte selectie te staan. Vooral Vranckx en Onana werden de jongste weken naar voor geschoven als kanshebbers, maar het dichtst erbij kwam Siquet. Hij mocht in september meereizen naar Wit-Rusland, maar moest uiteindelijk afhaken omdat hij niet op tijd een visum kon krijgen.

De jonge rechtsachter is echter ambitieus. "De Rode Duivels zijn de volgende stap voor mij, dat is logisch", maakt hij zich sterk bij RTBF. "Maar ik plak daar geen termijn op. Als ik binnen een jaar de stap kan zetten, zou dat mooi zijn. Gebeurt het binnen twee jaar, dan is dat ook goed. Ik werk er hard voor, maar vandaag is het nog wat vroeg. Ik moet hard werken bij mijn club en dan zal de rest volgen."

FREIBURG
Siquet zal zich inderdaad eerst op clubniveau moeten zien door te zetten. De 19-jarige rechtsachter verkaste in januari van Standard naar Freiburg, maar heeft daar nog niet veel plezier beleefd. De aanpassing aan de Duitse subtop verloopt moeizaam en na drie maanden heeft hij nog steeds geen seconde gespeeld. Enkel bij de B-ploeg in derde klasse mocht Siquet al opdraven.

LEES OOK: Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Zal Siquet snel de stap naar de Rode Duivels zetten?

Meest recent

'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

1
1
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

11
11
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

17
17
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

196
196
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

50
50
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

41
41
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

304
304
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

393
393
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

314
314
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

423
423
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

643
643
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

812
812
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

534
534
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1288
1288
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

834
834
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

459
459
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1146
1146
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

137
137
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

235
235
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

158
158
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

16
16
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

240
240
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

678
678
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

446
446

Meer sportnieuws