Schreuder begaat gruwelijke flater

door
Schreuder begaat gruwelijke flater

SOS Jack Hendry. Al twee maanden lang komt de Schotse international zelden of niet in actie bij Club Brugge. Alfred Schreuder geeft ostentatief de voorkeur aan Brandon Mechele in zijn centrale verdediging, maar nochtans heeft Hendry veel meer te bieden dan Mechele. Als speler op zich, maar ook in het specifieke spelsysteem van de Nederlandse coach.


HENDRY OUT

De laatste basisplaats van Jack Hendry bij Club Brugge dateert alweer van 30 januari. Sindsdien startte de Schotse verdediger geen enkele keer meer, en mocht hij in zeven wedstrijden amper één keertje invallen. Hendry is in verval, en dat is hoogst opmerkelijk. De 26-jarige werd nog niet zo lang geleden nog omschreven als de enige geslaagde zomertransfer van Club Brugge. In de Champions League werkte hij ook een schitterende campagne af, Hendry speelde elke minuut in alle zes duels en hij deed dat bovendien met glans.

“De Schot die Messi, Neymar en Mbappé het zwijgen oplegde”, schreef Daily Mail na zijn indrukwekkende prestatie op het Kampioenenbal tegen Paris Saint-Germain. De Britse krant bewierookte Hendry’s balbehandeling, fysieke kwaliteiten, positiespel én spelintelligentie. “Je mag hem snel in de Premier League verwachten.” Ook tegen RB Leipzig maakte Jack Hendry grote indruk. “Hij speelt bijna de perfecte match”, zei Marc Degryse toen in Het Laatste Nieuws.



Maar na een rode kaart op Standard en tien dagen later in de Croky Cup tegen AA Gent, kiest Alfred Schreuder resoluut voor Brandon Mechele in zijn verdediging. Op die manier verdween Jack Hendry helemaal naar het achterplan en moest hij zelfs aantreden met de beloften van Club Brugge om wedstrijdritme op te doen - deels op eigen vraag. Schreuder blijft dus halsstarrig vasthouden aan Mechele maar de drievoudige Rode Duivel kan echter niet overtuigen, vooral door zijn gebrek aan wendbaarheid en voetballend vermogen.

VLAMMEND INTERVIEW

Jack Hendry kwam vorige zomer naar Club Brugge om veel te spelen en om prijzen te winnen, waardoor zijn degradatie tot bankzitter ongetwijfeld hard aankomt.“Het is voetbal, je weet dat het kan gebeuren. Hopelijk duurt het niet te lang” zei hij medio februari al aan De Zondag. “Maar mijn focus is niet veranderd: ik werk elke dag om de coach te laten zien dat hij mijn naam als eerste op het blad moet zetten. Het is niet voor het eerst in mijn carrière dat mij dat overkomt. Ik weet hoe je daarmee moet omgaan.”

Maar deze week gaf Jack Hendry een interview aan The Times en daarin was hij minder gematigd. . "Het gaat niet goed de laatste tijd. De nieuwe trainer is wreed met me geweest. Ik vind dat ik in de ploeg hoor te staan en ik ben zeker niet naar Brugge gekomen om op de bank te zitten. Er zal snel een oplossing moeten komen voor deze situatie”, zei Hendry. “Ik heb twee rode kaarten gepakt, maar de manier waarop ik behandeld ben, was erover. Er wordt binnen de club veel gezegd dat ik weer in de ploeg zou moeten komen, maar als één persoon daar anders over denkt.”



Jack Hendry neemt dus geen genoegen met een rol in de schaduw en hij verwijst openlijk naar Alfred Schreuder als de grote boeman. Dat lijkt ons niet meteen de meest verstandige zet, hoewel we de beweegredenen van de Schot best kunnen begrijpen. “Ik vind dat de beste verdediger in de ploeg moet blijven staan. Daar heeft de trainer tegen gezondigd. Hopelijk verandert hij snel van mening”, aldus Hendry aan The Times. De Schot heeft die laatste uitspraak donderdag wel genuanceerd in een individueel gesprek met Schreuder.

MECHELE VS. HENDRY

Zoals eerder aangehaald beschikt Jack Hendry over grotere leiderschapskwaliteiten dan Brandon Mechele, en dat is een cruciale vereiste om te spelen als centrale persoon in een driemansverdediging. Daarnaast is de Schot fysiek sterker dan Mechele, want dit seizoen won hij al meer duels dan zijn rechtstreekse concurrent. Hendry overtroeft Mechele eveneens op het gebied van defensieve efficiëntie, het aantal en gemiddeld gewonnen luchtduels, en in de zuiverheid van de (voorwaartse) passing. Mechele passt de bal bovendien vaker achteruit in vergelijking met Mechele.

Al deze kwaliteiten zijn onontbeerlijk in het spelsysteem van Alfred Schreuder en dat maakt het des te vreemder dat de Nederlander resoluut blijft kiezen voor Brandon Mechele, ten nadele van Jack Hendry. '”Deze situatie is lastig voor hem. Maar er zijn meerdere spelers die niet vaak spelen of in de basis staan”, zei Alfred Schreuder daar onlangs over. “De kern is groot, er is veel concurrentie. Het is belangrijk dat je nu niet al te vaak meer wisselt.” En dat is dus een vage uitleg waar Hendry lak aan heeft.



Jack Hendry zei in het interview aan The Times dat hij zichzelf de beste verdediger van Club Brugge vindt, hoewel hij dat zelfs tegenspreekt, maar die stelling lijkt dus wel degelijk te kloppen. Maar de uitleg “dat het belangrijk is dat je nu niet al te vaak meer wisselt”, lijkt ons meer een zwak excuus van Alfred Schreuder om Hendry niet te laten spelen, eerder dan een begrijpelijke motivatie. Al zal zijn vurige uitspraken in de krant Hendry hem wellicht meer problemen opleveren dan een snelle herkansing.

LEES OOK: 'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Wie moet starten bij Club Brugge?

Meest recent

'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

21
21
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

44
44
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

190
190
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

411
411
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

142
142
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

178
178
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

254
254
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

121
121
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

318
318
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

211
211
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

309
309
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

567
567
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

383
383
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

137
137
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

161
161
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

298
298
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

834
834
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

344
344
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

77
77
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

349
349
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

130
130
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

595
595
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

134
134
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

271
271
Clement doet boekje open over zijn Engels avontuur

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

217
217

Meer sportnieuws