Schreuder begaat gruwelijke flater

door
Schreuder begaat gruwelijke flater

SOS Jack Hendry. Al twee maanden lang komt de Schotse international zelden of niet in actie bij Club Brugge. Alfred Schreuder geeft ostentatief de voorkeur aan Brandon Mechele in zijn centrale verdediging, maar nochtans heeft Hendry veel meer te bieden dan Mechele. Als speler op zich, maar ook in het specifieke spelsysteem van de Nederlandse coach.


HENDRY OUT

De laatste basisplaats van Jack Hendry bij Club Brugge dateert alweer van 30 januari. Sindsdien startte de Schotse verdediger geen enkele keer meer, en mocht hij in zeven wedstrijden amper één keertje invallen. Hendry is in verval, en dat is hoogst opmerkelijk. De 26-jarige werd nog niet zo lang geleden nog omschreven als de enige geslaagde zomertransfer van Club Brugge. In de Champions League werkte hij ook een schitterende campagne af, Hendry speelde elke minuut in alle zes duels en hij deed dat bovendien met glans.

“De Schot die Messi, Neymar en Mbappé het zwijgen oplegde”, schreef Daily Mail na zijn indrukwekkende prestatie op het Kampioenenbal tegen Paris Saint-Germain. De Britse krant bewierookte Hendry’s balbehandeling, fysieke kwaliteiten, positiespel én spelintelligentie. “Je mag hem snel in de Premier League verwachten.” Ook tegen RB Leipzig maakte Jack Hendry grote indruk. “Hij speelt bijna de perfecte match”, zei Marc Degryse toen in Het Laatste Nieuws.



Maar na een rode kaart op Standard en tien dagen later in de Croky Cup tegen AA Gent, kiest Alfred Schreuder resoluut voor Brandon Mechele in zijn verdediging. Op die manier verdween Jack Hendry helemaal naar het achterplan en moest hij zelfs aantreden met de beloften van Club Brugge om wedstrijdritme op te doen - deels op eigen vraag. Schreuder blijft dus halsstarrig vasthouden aan Mechele maar de drievoudige Rode Duivel kan echter niet overtuigen, vooral door zijn gebrek aan wendbaarheid en voetballend vermogen.

VLAMMEND INTERVIEW

Jack Hendry kwam vorige zomer naar Club Brugge om veel te spelen en om prijzen te winnen, waardoor zijn degradatie tot bankzitter ongetwijfeld hard aankomt.“Het is voetbal, je weet dat het kan gebeuren. Hopelijk duurt het niet te lang” zei hij medio februari al aan De Zondag. “Maar mijn focus is niet veranderd: ik werk elke dag om de coach te laten zien dat hij mijn naam als eerste op het blad moet zetten. Het is niet voor het eerst in mijn carrière dat mij dat overkomt. Ik weet hoe je daarmee moet omgaan.”

Maar deze week gaf Jack Hendry een interview aan The Times en daarin was hij minder gematigd. . "Het gaat niet goed de laatste tijd. De nieuwe trainer is wreed met me geweest. Ik vind dat ik in de ploeg hoor te staan en ik ben zeker niet naar Brugge gekomen om op de bank te zitten. Er zal snel een oplossing moeten komen voor deze situatie”, zei Hendry. “Ik heb twee rode kaarten gepakt, maar de manier waarop ik behandeld ben, was erover. Er wordt binnen de club veel gezegd dat ik weer in de ploeg zou moeten komen, maar als één persoon daar anders over denkt.”



Jack Hendry neemt dus geen genoegen met een rol in de schaduw en hij verwijst openlijk naar Alfred Schreuder als de grote boeman. Dat lijkt ons niet meteen de meest verstandige zet, hoewel we de beweegredenen van de Schot best kunnen begrijpen. “Ik vind dat de beste verdediger in de ploeg moet blijven staan. Daar heeft de trainer tegen gezondigd. Hopelijk verandert hij snel van mening”, aldus Hendry aan The Times. De Schot heeft die laatste uitspraak donderdag wel genuanceerd in een individueel gesprek met Schreuder.

MECHELE VS. HENDRY

Zoals eerder aangehaald beschikt Jack Hendry over grotere leiderschapskwaliteiten dan Brandon Mechele, en dat is een cruciale vereiste om te spelen als centrale persoon in een driemansverdediging. Daarnaast is de Schot fysiek sterker dan Mechele, want dit seizoen won hij al meer duels dan zijn rechtstreekse concurrent. Hendry overtroeft Mechele eveneens op het gebied van defensieve efficiëntie, het aantal en gemiddeld gewonnen luchtduels, en in de zuiverheid van de (voorwaartse) passing. Mechele passt de bal bovendien vaker achteruit in vergelijking met Mechele.

Al deze kwaliteiten zijn onontbeerlijk in het spelsysteem van Alfred Schreuder en dat maakt het des te vreemder dat de Nederlander resoluut blijft kiezen voor Brandon Mechele, ten nadele van Jack Hendry. '”Deze situatie is lastig voor hem. Maar er zijn meerdere spelers die niet vaak spelen of in de basis staan”, zei Alfred Schreuder daar onlangs over. “De kern is groot, er is veel concurrentie. Het is belangrijk dat je nu niet al te vaak meer wisselt.” En dat is dus een vage uitleg waar Hendry lak aan heeft.



Jack Hendry zei in het interview aan The Times dat hij zichzelf de beste verdediger van Club Brugge vindt, hoewel hij dat zelfs tegenspreekt, maar die stelling lijkt dus wel degelijk te kloppen. Maar de uitleg “dat het belangrijk is dat je nu niet al te vaak meer wisselt”, lijkt ons meer een zwak excuus van Alfred Schreuder om Hendry niet te laten spelen, eerder dan een begrijpelijke motivatie. Al zal zijn vurige uitspraken in de krant Hendry hem wellicht meer problemen opleveren dan een snelle herkansing.

LEES OOK: 'Club Brugge-bestuur beslist over job Ivan Leko'

Wie moet starten bij Club Brugge?

Meest recent

'Club Brugge-bestuur beslist over job Ivan Leko'

Club Brugge is met een dubbele opdoffer aan de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Ivan Leko zal ...

4
4
‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Anderlecht zet onverwacht een grote stap voor een nieuwe 9. Er ligt een stevige cashdeal klaar, maar ...

209
209
'Noa Lang genadeloos gedumpt: Napoli schakelt meteen door'

Amper een half jaar na zijn komst, loopt het avontuur van Noa Lang bij SSC Napoli voorlopig op zijn ...

17
17
'Tweede wintertransfer Anderlecht rond: financiële details gelekt'

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een behoorlijk kalme wintermercato en rondde nog maar ...

111
111
Club onder immense druk: Leko grijpt in met basiself

Dinsdag komt ook de Champions League uit zijn winterslaap en daarbij staat Club Brugge meteen ...

130
130
Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

204
204
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

211
211
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

105
105
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

409
409
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

548
548
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

399
399
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

205
205
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

190
190
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

104
104
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

614
614
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

354
354
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

367
367
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

415
415
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

233
233
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

180
180
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

383
383
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

831
831
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

289
289
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

237
237
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

124
124

Meer sportnieuws