Schreuder begaat gruwelijke flater

655
Schreuder begaat gruwelijke flater

SOS Jack Hendry. Al twee maanden lang komt de Schotse international zelden of niet in actie bij Club Brugge. Alfred Schreuder geeft ostentatief de voorkeur aan Brandon Mechele in zijn centrale verdediging, maar nochtans heeft Hendry veel meer te bieden dan Mechele. Als speler op zich, maar ook in het specifieke spelsysteem van de Nederlandse coach.


HENDRY OUT

De laatste basisplaats van Jack Hendry bij Club Brugge dateert alweer van 30 januari. Sindsdien startte de Schotse verdediger geen enkele keer meer, en mocht hij in zeven wedstrijden amper één keertje invallen. Hendry is in verval, en dat is hoogst opmerkelijk. De 26-jarige werd nog niet zo lang geleden nog omschreven als de enige geslaagde zomertransfer van Club Brugge. In de Champions League werkte hij ook een schitterende campagne af, Hendry speelde elke minuut in alle zes duels en hij deed dat bovendien met glans.

“De Schot die Messi, Neymar en Mbappé het zwijgen oplegde”, schreef Daily Mail na zijn indrukwekkende prestatie op het Kampioenenbal tegen Paris Saint-Germain. De Britse krant bewierookte Hendry’s balbehandeling, fysieke kwaliteiten, positiespel én spelintelligentie. “Je mag hem snel in de Premier League verwachten.” Ook tegen RB Leipzig maakte Jack Hendry grote indruk. “Hij speelt bijna de perfecte match”, zei Marc Degryse toen in Het Laatste Nieuws.



Maar na een rode kaart op Standard en tien dagen later in de Croky Cup tegen AA Gent, kiest Alfred Schreuder resoluut voor Brandon Mechele in zijn verdediging. Op die manier verdween Jack Hendry helemaal naar het achterplan en moest hij zelfs aantreden met de beloften van Club Brugge om wedstrijdritme op te doen - deels op eigen vraag. Schreuder blijft dus halsstarrig vasthouden aan Mechele maar de drievoudige Rode Duivel kan echter niet overtuigen, vooral door zijn gebrek aan wendbaarheid en voetballend vermogen.

VLAMMEND INTERVIEW

Jack Hendry kwam vorige zomer naar Club Brugge om veel te spelen en om prijzen te winnen, waardoor zijn degradatie tot bankzitter ongetwijfeld hard aankomt.“Het is voetbal, je weet dat het kan gebeuren. Hopelijk duurt het niet te lang” zei hij medio februari al aan De Zondag. “Maar mijn focus is niet veranderd: ik werk elke dag om de coach te laten zien dat hij mijn naam als eerste op het blad moet zetten. Het is niet voor het eerst in mijn carrière dat mij dat overkomt. Ik weet hoe je daarmee moet omgaan.”

Maar deze week gaf Jack Hendry een interview aan The Times en daarin was hij minder gematigd. . "Het gaat niet goed de laatste tijd. De nieuwe trainer is wreed met me geweest. Ik vind dat ik in de ploeg hoor te staan en ik ben zeker niet naar Brugge gekomen om op de bank te zitten. Er zal snel een oplossing moeten komen voor deze situatie”, zei Hendry. “Ik heb twee rode kaarten gepakt, maar de manier waarop ik behandeld ben, was erover. Er wordt binnen de club veel gezegd dat ik weer in de ploeg zou moeten komen, maar als één persoon daar anders over denkt.”



Jack Hendry neemt dus geen genoegen met een rol in de schaduw en hij verwijst openlijk naar Alfred Schreuder als de grote boeman. Dat lijkt ons niet meteen de meest verstandige zet, hoewel we de beweegredenen van de Schot best kunnen begrijpen. “Ik vind dat de beste verdediger in de ploeg moet blijven staan. Daar heeft de trainer tegen gezondigd. Hopelijk verandert hij snel van mening”, aldus Hendry aan The Times. De Schot heeft die laatste uitspraak donderdag wel genuanceerd in een individueel gesprek met Schreuder.

MECHELE VS. HENDRY

Zoals eerder aangehaald beschikt Jack Hendry over grotere leiderschapskwaliteiten dan Brandon Mechele, en dat is een cruciale vereiste om te spelen als centrale persoon in een driemansverdediging. Daarnaast is de Schot fysiek sterker dan Mechele, want dit seizoen won hij al meer duels dan zijn rechtstreekse concurrent. Hendry overtroeft Mechele eveneens op het gebied van defensieve efficiëntie, het aantal en gemiddeld gewonnen luchtduels, en in de zuiverheid van de (voorwaartse) passing. Mechele passt de bal bovendien vaker achteruit in vergelijking met Mechele.

Al deze kwaliteiten zijn onontbeerlijk in het spelsysteem van Alfred Schreuder en dat maakt het des te vreemder dat de Nederlander resoluut blijft kiezen voor Brandon Mechele, ten nadele van Jack Hendry. '”Deze situatie is lastig voor hem. Maar er zijn meerdere spelers die niet vaak spelen of in de basis staan”, zei Alfred Schreuder daar onlangs over. “De kern is groot, er is veel concurrentie. Het is belangrijk dat je nu niet al te vaak meer wisselt.” En dat is dus een vage uitleg waar Hendry lak aan heeft.



Jack Hendry zei in het interview aan The Times dat hij zichzelf de beste verdediger van Club Brugge vindt, hoewel hij dat zelfs tegenspreekt, maar die stelling lijkt dus wel degelijk te kloppen. Maar de uitleg “dat het belangrijk is dat je nu niet al te vaak meer wisselt”, lijkt ons meer een zwak excuus van Alfred Schreuder om Hendry niet te laten spelen, eerder dan een begrijpelijke motivatie. Al zal zijn vurige uitspraken in de krant Hendry hem wellicht meer problemen opleveren dan een snelle herkansing.

LEES OOK: ‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Wie moet starten bij Club Brugge?

Meest recent

Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

41
41
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

59
59
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

35
35
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

96
96
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

51
51
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

128
128
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

163
163
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

57
57
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

21
21
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

105
105
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

132
132
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

360
360
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

359
359
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

268
268
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

219
219
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

60
60
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

34
34
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

27
27
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

49
49
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

99
99
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

40
40
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

170
170
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

103
103
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

109
109
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

199
199

Meer sportnieuws