Schreuder begaat gruwelijke flater

655
Schreuder begaat gruwelijke flater

SOS Jack Hendry. Al twee maanden lang komt de Schotse international zelden of niet in actie bij Club Brugge. Alfred Schreuder geeft ostentatief de voorkeur aan Brandon Mechele in zijn centrale verdediging, maar nochtans heeft Hendry veel meer te bieden dan Mechele. Als speler op zich, maar ook in het specifieke spelsysteem van de Nederlandse coach.


HENDRY OUT

De laatste basisplaats van Jack Hendry bij Club Brugge dateert alweer van 30 januari. Sindsdien startte de Schotse verdediger geen enkele keer meer, en mocht hij in zeven wedstrijden amper één keertje invallen. Hendry is in verval, en dat is hoogst opmerkelijk. De 26-jarige werd nog niet zo lang geleden nog omschreven als de enige geslaagde zomertransfer van Club Brugge. In de Champions League werkte hij ook een schitterende campagne af, Hendry speelde elke minuut in alle zes duels en hij deed dat bovendien met glans.

“De Schot die Messi, Neymar en Mbappé het zwijgen oplegde”, schreef Daily Mail na zijn indrukwekkende prestatie op het Kampioenenbal tegen Paris Saint-Germain. De Britse krant bewierookte Hendry’s balbehandeling, fysieke kwaliteiten, positiespel én spelintelligentie. “Je mag hem snel in de Premier League verwachten.” Ook tegen RB Leipzig maakte Jack Hendry grote indruk. “Hij speelt bijna de perfecte match”, zei Marc Degryse toen in Het Laatste Nieuws.



Maar na een rode kaart op Standard en tien dagen later in de Croky Cup tegen AA Gent, kiest Alfred Schreuder resoluut voor Brandon Mechele in zijn verdediging. Op die manier verdween Jack Hendry helemaal naar het achterplan en moest hij zelfs aantreden met de beloften van Club Brugge om wedstrijdritme op te doen - deels op eigen vraag. Schreuder blijft dus halsstarrig vasthouden aan Mechele maar de drievoudige Rode Duivel kan echter niet overtuigen, vooral door zijn gebrek aan wendbaarheid en voetballend vermogen.

VLAMMEND INTERVIEW

Jack Hendry kwam vorige zomer naar Club Brugge om veel te spelen en om prijzen te winnen, waardoor zijn degradatie tot bankzitter ongetwijfeld hard aankomt.“Het is voetbal, je weet dat het kan gebeuren. Hopelijk duurt het niet te lang” zei hij medio februari al aan De Zondag. “Maar mijn focus is niet veranderd: ik werk elke dag om de coach te laten zien dat hij mijn naam als eerste op het blad moet zetten. Het is niet voor het eerst in mijn carrière dat mij dat overkomt. Ik weet hoe je daarmee moet omgaan.”

Maar deze week gaf Jack Hendry een interview aan The Times en daarin was hij minder gematigd. . "Het gaat niet goed de laatste tijd. De nieuwe trainer is wreed met me geweest. Ik vind dat ik in de ploeg hoor te staan en ik ben zeker niet naar Brugge gekomen om op de bank te zitten. Er zal snel een oplossing moeten komen voor deze situatie”, zei Hendry. “Ik heb twee rode kaarten gepakt, maar de manier waarop ik behandeld ben, was erover. Er wordt binnen de club veel gezegd dat ik weer in de ploeg zou moeten komen, maar als één persoon daar anders over denkt.”



Jack Hendry neemt dus geen genoegen met een rol in de schaduw en hij verwijst openlijk naar Alfred Schreuder als de grote boeman. Dat lijkt ons niet meteen de meest verstandige zet, hoewel we de beweegredenen van de Schot best kunnen begrijpen. “Ik vind dat de beste verdediger in de ploeg moet blijven staan. Daar heeft de trainer tegen gezondigd. Hopelijk verandert hij snel van mening”, aldus Hendry aan The Times. De Schot heeft die laatste uitspraak donderdag wel genuanceerd in een individueel gesprek met Schreuder.

MECHELE VS. HENDRY

Zoals eerder aangehaald beschikt Jack Hendry over grotere leiderschapskwaliteiten dan Brandon Mechele, en dat is een cruciale vereiste om te spelen als centrale persoon in een driemansverdediging. Daarnaast is de Schot fysiek sterker dan Mechele, want dit seizoen won hij al meer duels dan zijn rechtstreekse concurrent. Hendry overtroeft Mechele eveneens op het gebied van defensieve efficiëntie, het aantal en gemiddeld gewonnen luchtduels, en in de zuiverheid van de (voorwaartse) passing. Mechele passt de bal bovendien vaker achteruit in vergelijking met Mechele.

Al deze kwaliteiten zijn onontbeerlijk in het spelsysteem van Alfred Schreuder en dat maakt het des te vreemder dat de Nederlander resoluut blijft kiezen voor Brandon Mechele, ten nadele van Jack Hendry. '”Deze situatie is lastig voor hem. Maar er zijn meerdere spelers die niet vaak spelen of in de basis staan”, zei Alfred Schreuder daar onlangs over. “De kern is groot, er is veel concurrentie. Het is belangrijk dat je nu niet al te vaak meer wisselt.” En dat is dus een vage uitleg waar Hendry lak aan heeft.



Jack Hendry zei in het interview aan The Times dat hij zichzelf de beste verdediger van Club Brugge vindt, hoewel hij dat zelfs tegenspreekt, maar die stelling lijkt dus wel degelijk te kloppen. Maar de uitleg “dat het belangrijk is dat je nu niet al te vaak meer wisselt”, lijkt ons meer een zwak excuus van Alfred Schreuder om Hendry niet te laten spelen, eerder dan een begrijpelijke motivatie. Al zal zijn vurige uitspraken in de krant Hendry hem wellicht meer problemen opleveren dan een snelle herkansing.

LEES OOK: ‘Leko gooit Club Brugge-speler per direct uit zijn elftal’

Wie moet starten bij Club Brugge?

Meest recent

Compper met opvallende reactie: "Dat lijkt misschien vreemd"

Royal Antwerp FC moet dit weekend aan de bak tegen Club Brugge. De Great Old heeft er een paar ...

20
20
Bruno velt oordeel over nipte zege van Anderlecht

RSC Anderlecht wist na het puntenverlies tegen KRC Genk weer aan te knopen met een zege tegen KV ...

205
205
Omobamidele: "Dit maakt op het einde het verschil"

RSC Anderlecht won met 0-1 van KV Mechelen. Het was voetbaltechnisch een bijzonder matige pot ...

90
90
Matig Anderlecht pakt zege na zeer povere pot voetbal

In de Jupiler Pro League openden KV Mechelen en RSC Anderlecht vanavond de zesde speeldag. Beide ...

96
96
Kompany lyrisch over topspeler: "Hij is een artiest"

Vincent Kompany is een adept van aanvallend voetbal. Dat was zo bij RSC Anderlecht, Burnley en zeker ...

39
39
KV Kortrijk onder druk: Jonckheere ziet oorzaken voor zwakke start

KV Kortrijk is het seizoen begonnen met een nul op vijftien. Het belooft een moeilijk seizoen te ...

48
48
Beerschot en Dender zetten titelambities kracht bij

Om 20u stonden er twee matchen op het programma in de Challenger Pro League. Er was de beladen ...

67
67
RSCA op voorsprong, fans willen één speler in de ploeg

KV Mechelen en RSC Anderlecht begonnen om 20u45 aan hun zesde competitiepartij van het seizoen. De ...

159
159
Thorup looft nieuwkomer: "Was alvast veelbelovend"

KRC Genk pakte vorige week een punt op het veld van RSC Anderlecht, wat al bij al toch gevleid was. ...

103
103
Vertrek in de maak bij Anderlecht: "In januari transfer"

Bij RSC Anderlecht zitten ze nog met een aantal overbodige spelers. Antoine Sibierski hoopt hen in ...

199
199
Wat met El Hadj bij Union SG? Hubert speelt open kaart

Anouar Ait El Hadj aasde de afgelopen transferpriode op een vertrek bij Union SG. Hij voelde zich ...

105
105
‘Leko gooit Club Brugge-speler per direct uit zijn elftal’

Ivan Leko heeft na de Europese opener meteen hard ingegrepen bij Club Brugge. Een speler die enkele ...

658
658
Bruno maakt ploeg bekend: één wissel bij Anderlecht

Om 20u45 staat de altijd beladen partij tussen KV Mechelen en RSC Anderlecht op het programma. Beide ...

85
85
Vanhoutte zorgt voor veel reacties met opvallend beeld

Charles Vanhoutte beleeft momenteel een bijzonder hoofdstuk in zijn carrière. De Belgische ...

50
50
STVV pakt uit met héél verrassend initiatief

STVV heeft zopas straf nieuws meegedeeld. De Kanaries pakken uit met een documentaire over het ...

50
50
Transfers voor James Rodriguez, Coutinho én Mata

De transferperiode ligt achter de rug in de meeste landen, maar in sommige competities kan men wel ...

26
26
KRC Genk versus AA Gent: Thorup en De Mil slijpen messen

Komend weekend staan er heel wat interessante affiches op het programma, maar de voornaamste ...

171
171
Compper deelt dubbele opsteker uit ziekenboeg Antwerp

Antwerp begon voortvarend aan het seizoen, maar behalve het abrupte afscheid van Marc Overmars is ...

198
198
De Mil dropt hints: grote comeback(s) bij AA Gent?

Na vijf speeldagen pronkt KAA Gent nog steeds met een foutloos rapport, een lijn die de fiere ...

338
338
Leko houdt adem in: sterkhouder Club Brugge langer out?

Club Brugge wil de nederlaag tegen Aston Villa snel doorspoelen, en dus moet Antwerp er straks aan ...

396
396
Romeo Vermant stuurt zinderende boodschap de wereld in

Er lijkt opnieuw iets veranderd rond Romeo Vermant. De aanvaller beleefde een zomer waarin er ...

525
525
'Bruno grijpt in: nieuwkomer aan aftrap bij Anderlecht'

Na een magere zeven op 15 staat de druk al op de ketel bij RSC Anderlecht, dat vrijdag op bezoek ...

487
487
Golden Boy: Club Brugge, Anderlecht & Genk in top 100

Tijdens de voorbije zomermercato deed de Jupiler Pro League zijn reputatie als kweekvijver van ...

456
456
'Van Gucht en VTM clashen: “Vuilbak gaat open'

Ruben Van Gucht lijkt nog lang niet klaar met de gebeurtenissen die zich achter de schermen hebben ...

420
420
Leko geeft update over Vanaken voor Antwerp én Genk

Hans Vanaken werd in de Champions League-clash tegen Aston Villa naar de kant gehaald. De aanvoerder ...

406
406

Meer sportnieuws