Nieuwe FIFA-regels hebben gevolgen voor JPL-teams

444
Nieuwe FIFA-regels hebben gevolgen voor JPL-teams

Woensdag kondigde de wereldvoetbalbond tijdens een vergadering aan dat de regels rond huurdeals verstrengen. Een hervorming die vanaf volgend seizoen ingaat. Door die nieuwe regelgeving zien de kernen van enkele eersteklassers er plots heel anders uit. 

Vanaf 1 juli wordt de duur van een huurbeurt beperkt tot een jaar en de FIFA beperkt ook het aantal spelers dat een club mag lenen en inhuren. "Hiermee willen we de ontwikkeling van spelers en het sportieve evenwicht bevorderen", zei de FIFA woensdag in een verklaring. Naast de maximale looptijd van een jaar moet een uitleenbeurt nu ook minimaal een half seizoen duren, oftewel de periode tussen twee transferwindows. 

Vanaf komende zomer mag een club nog maar maximaal acht spelers tegelijk in bruikleen nemen. Uitgaande huurdeals vallen ook onder dezelfde regel. Deze regel zal in de loop van de tijd evolueren en vanaf 1 juli 2023 zal het aantal leningen worden beperkt tot zeven en een jaar later zelfs dalen tot zes. 

1 CLUB PER SEIZOEN
Een andere bijzonderheid is dat er maximaal drie spelers van dezelfde club kunnen worden gehuurd en dat een speler die aan een club is uitgeleend gedurende hetzelfde seizoen niet aan een andere club kan worden uitgeleend. Deze nieuwe regels zijn niet van toepassing op spelers onder de 22 jaar of op voetballers die zijn opgeleid door de uitleenclub.

De nieuwe regelgeving van de FIFA brengt enkele eersteklassers aardig in de problemen. Zo zitten er dit seizoen heel wat huurspelers in de kern van Union en Seraing. Zowel Brighton als FC Metz mag het komende seizoen maar drie spelers naar hun sattelietclubs in België sturen. Toch een aderlating voor het web aan voetbalbedrijven, zoals ook de City Football Group haar model zal moeten bijstellen.

GEEN DUIVENTIL MEER
Ook Cercle en OH Leuven krijgen wel eens wat spelers aangereikt van hun moederclubs AS Monaco en Leicester City. En zien deze vaak aan het einde van het seizoen terugkeren naar de heimat. 777 Partners, het concern dat Standard overnam, ziet de nieuwe wet ook niet graag komen. Met contacten bij Genoa en Sevilla had Standard een mooie tussenstap kunnen vormen naar de grotere competities. De grootste 'verliezer' blijf toch Seraing. Dit seizoen stuurde FC Metz zeven spelers naar 'Les Tigres', daar moet tegen volgend seizoen dus iets op worden gevonden.  

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 7 bekend

Is het een goede zaak dat er minder huurspelers zullen zijn?

Meest recent

'Game over: Bruno dumpt RSCA-talent bij grof huisvuil'

Door de toestroom aan nieuwkomers komen de jongeren van eigen bodem, en bij uitbreiding Belgen in ...

77
77
'Club Brugge shopt in België: eerste wintertarget bekend'

Afgelopen seizoen leverde Club Brugge met Nicolo Tresoldi voor het eerst sinds lang nog eens de ...

107
107
De puzzel van Bruno: is dít de sterkste 11 van Anderlecht?

De wegen van Vitor Bruno zijn ondoorgrondelijk. Ook tegen Olympique Lyon sleutelde de coach van RSC ...

152
152
‘Drie Rode Duivels dumpen Van Bommel vóór eerste selectie’

Mark van Bommel moet zijn eerste selectie nog bekendmaken, maar ziet zijn kleedkamer nu al ...

139
139
Jackpot voor Club Brugge: 50 miljoen binnen handbereik

Club Brugge hoorde de kassa afgelopen zomer nog maar eens rinkelen, terwijl ook de vetpotten van de ...

377
377
Ex-topref duidelijk: Anderlecht bestolen in Europa

RSC Anderlecht begon woensdag met een nederlaag aan de Europa League, al had het gerust ook anders ...

221
221
Van Bommel verrast: Vanaken out, JPL-revelaties in?

Heel voetbalminnend België kijkt al reikhalzend uit naar het middaguur, wanneer Mark van Bommel ...

269
269
Union blijft indruk maken: "Vanaf eerste minuten ..."

Union SG verkeert momenteel in bloedvorm. Sinds eind augustus wist het al zijn competitieduels te ...

88
88
'Van Bommel hakt keepersknoop bij Rode Duivels door'

Vrijdagmiddag is het zover, dan maakt Mark van Bommel bekend welke spelers hij opneemt in zijn ...

150
150
UEL: Favorieten halen stevig uit, pijnlijke avond De Cat

Donderdagavond werden de laatste wedstrijden van de openingsspeeldag in de Europa League afgewerkt. ...

89
89
Europa onder indruk! Beresterk Union veegt vloer aan met Plzen

Union SG heeft flink indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag van de Europa League. Ondanks heel ...

171
171
Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Het wachten is weer bijna voorbij. Volgende week komt EA FC '27, de opvolger van de immens populaire ...

183
183
Selectie Van Bommel: grote comeback bij Duivels na 1270 dagen

Mark van Bommel maakt vrijdag om 12u zijn eerste selectie bekend als hoofd van de Rode Duivels. Ten ...

427
427
'Experiment Kompany zet toptransfer Bayern in koelkast'

De nakende interland-periode is voor de clubs een ideaal moment om hun transferplannen te evalueren. ...

93
93
Ivan Leko vloekt luidop: heuse exodus bij Club Brugge

Vanaf aanstaande maandag gaat een interland-periode van bijna drie weken van start. Voor de ...

283
283
'Masterplan Barça: spraakmakende comeback op tafel'

FC Barcelona is denderend aan het nieuwe seizoen begonnen. De club is dan ook dik tevreden over het ...

274
274
Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

62
62
Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

De gemoederen rond één van Vlaanderens meest besproken man blijven oplaaien. Ruben Van ...

48
48
Opstelling bekend: gehavend Union met opvallende kapitein

Union SG trapt donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang. Gezien ...

40
40
‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Mark van Bommel kan vrijdag meteen hard ingrijpen bij de Rode Duivels. Vijf WK-gangers zien hun ...

444
444
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

402
402
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

28
28
Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

855
855
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

319
319
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

792
792

Meer sportnieuws