Nieuwe FIFA-regels hebben gevolgen voor JPL-teams

door
Nieuwe FIFA-regels hebben gevolgen voor JPL-teams

Woensdag kondigde de wereldvoetbalbond tijdens een vergadering aan dat de regels rond huurdeals verstrengen. Een hervorming die vanaf volgend seizoen ingaat. Door die nieuwe regelgeving zien de kernen van enkele eersteklassers er plots heel anders uit. 

Vanaf 1 juli wordt de duur van een huurbeurt beperkt tot een jaar en de FIFA beperkt ook het aantal spelers dat een club mag lenen en inhuren. "Hiermee willen we de ontwikkeling van spelers en het sportieve evenwicht bevorderen", zei de FIFA woensdag in een verklaring. Naast de maximale looptijd van een jaar moet een uitleenbeurt nu ook minimaal een half seizoen duren, oftewel de periode tussen twee transferwindows. 

Vanaf komende zomer mag een club nog maar maximaal acht spelers tegelijk in bruikleen nemen. Uitgaande huurdeals vallen ook onder dezelfde regel. Deze regel zal in de loop van de tijd evolueren en vanaf 1 juli 2023 zal het aantal leningen worden beperkt tot zeven en een jaar later zelfs dalen tot zes. 

1 CLUB PER SEIZOEN
Een andere bijzonderheid is dat er maximaal drie spelers van dezelfde club kunnen worden gehuurd en dat een speler die aan een club is uitgeleend gedurende hetzelfde seizoen niet aan een andere club kan worden uitgeleend. Deze nieuwe regels zijn niet van toepassing op spelers onder de 22 jaar of op voetballers die zijn opgeleid door de uitleenclub.

De nieuwe regelgeving van de FIFA brengt enkele eersteklassers aardig in de problemen. Zo zitten er dit seizoen heel wat huurspelers in de kern van Union en Seraing. Zowel Brighton als FC Metz mag het komende seizoen maar drie spelers naar hun sattelietclubs in België sturen. Toch een aderlating voor het web aan voetbalbedrijven, zoals ook de City Football Group haar model zal moeten bijstellen.

GEEN DUIVENTIL MEER
Ook Cercle en OH Leuven krijgen wel eens wat spelers aangereikt van hun moederclubs AS Monaco en Leicester City. En zien deze vaak aan het einde van het seizoen terugkeren naar de heimat. 777 Partners, het concern dat Standard overnam, ziet de nieuwe wet ook niet graag komen. Met contacten bij Genoa en Sevilla had Standard een mooie tussenstap kunnen vormen naar de grotere competities. De grootste 'verliezer' blijf toch Seraing. Dit seizoen stuurde FC Metz zeven spelers naar 'Les Tigres', daar moet tegen volgend seizoen dus iets op worden gevonden.  

LEES OOK: BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

Is het een goede zaak dat er minder huurspelers zullen zijn?

Meest recent

Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

10
10
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

239
239
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

8
8
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

167
167
Hayen voert druk bij Genk op: "Onze ambitie is duidelijk"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

34
34
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

318
318
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

46
46
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

78
78
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

157
157
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

26
26
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

103
103
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

96
96
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

52
52
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

113
113
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

172
172
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

231
231
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

84
84
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

527
527
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

157
157
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

174
174
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

392
392
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

153
153
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

170
170
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

79
79
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

116
116

Meer sportnieuws