Nieuwe FIFA-regels hebben gevolgen voor JPL-teams

444 stemmen
Nieuwe FIFA-regels hebben gevolgen voor JPL-teams

Woensdag kondigde de wereldvoetbalbond tijdens een vergadering aan dat de regels rond huurdeals verstrengen. Een hervorming die vanaf volgend seizoen ingaat. Door die nieuwe regelgeving zien de kernen van enkele eersteklassers er plots heel anders uit. 

Vanaf 1 juli wordt de duur van een huurbeurt beperkt tot een jaar en de FIFA beperkt ook het aantal spelers dat een club mag lenen en inhuren. "Hiermee willen we de ontwikkeling van spelers en het sportieve evenwicht bevorderen", zei de FIFA woensdag in een verklaring. Naast de maximale looptijd van een jaar moet een uitleenbeurt nu ook minimaal een half seizoen duren, oftewel de periode tussen twee transferwindows. 

Vanaf komende zomer mag een club nog maar maximaal acht spelers tegelijk in bruikleen nemen. Uitgaande huurdeals vallen ook onder dezelfde regel. Deze regel zal in de loop van de tijd evolueren en vanaf 1 juli 2023 zal het aantal leningen worden beperkt tot zeven en een jaar later zelfs dalen tot zes. 

1 CLUB PER SEIZOEN
Een andere bijzonderheid is dat er maximaal drie spelers van dezelfde club kunnen worden gehuurd en dat een speler die aan een club is uitgeleend gedurende hetzelfde seizoen niet aan een andere club kan worden uitgeleend. Deze nieuwe regels zijn niet van toepassing op spelers onder de 22 jaar of op voetballers die zijn opgeleid door de uitleenclub.

De nieuwe regelgeving van de FIFA brengt enkele eersteklassers aardig in de problemen. Zo zitten er dit seizoen heel wat huurspelers in de kern van Union en Seraing. Zowel Brighton als FC Metz mag het komende seizoen maar drie spelers naar hun sattelietclubs in België sturen. Toch een aderlating voor het web aan voetbalbedrijven, zoals ook de City Football Group haar model zal moeten bijstellen.

GEEN DUIVENTIL MEER
Ook Cercle en OH Leuven krijgen wel eens wat spelers aangereikt van hun moederclubs AS Monaco en Leicester City. En zien deze vaak aan het einde van het seizoen terugkeren naar de heimat. 777 Partners, het concern dat Standard overnam, ziet de nieuwe wet ook niet graag komen. Met contacten bij Genoa en Sevilla had Standard een mooie tussenstap kunnen vormen naar de grotere competities. De grootste 'verliezer' blijf toch Seraing. Dit seizoen stuurde FC Metz zeven spelers naar 'Les Tigres', daar moet tegen volgend seizoen dus iets op worden gevonden.  

LEES OOK: Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

Is het een goede zaak dat er minder huurspelers zullen zijn?

Meest recent

Smaakmaker Union helder: "Ik wil nieuwe uitdaging"

Union eindigde zondag zijn seizoen in stijl met een klinkende 5-1 tegen Anderlecht. Het werd zo voor ...

0
0
Garcia ziet al een Rode Duivel afhaken voor WK

Nu het clubseizoen er in de meeste landen opzit, kunnen de ogen alsmaar meer gericht worden op het ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken spreekt, Club beslist over Seys'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

90
90
‘Argentinië in paniek: WK in gevaar voor Lionel Messi?’

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De sterspelers denken al aan het ...

12
12
Anderlecht jubelt: ‘Doet beter dan Lukaku en Tielemans’

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Elke jaar breken nieuwe talenten door bij ...

97
97
‘Ambras bij Club Brugge: Van den Heuvel plots misnoegd'

Doelmannen en Club Brugge, het was dit seizoen een moeilijk huwelijk. Er was de rotatiediscussie met ...

299
299
'Union SG neemt beslissing over vertrek Burgess'

Christian Burgess speelde gisteren alweer in een zetel tegen RSC Anderlecht. Opvallend: de Britse ...

194
194
Mechele en Vanaken genieten: "Ik kan de volgende zijn"

Club Brugge nam op heel mooie wijze afscheid van Simon Mignolet. Veruit een van de beste keepers ...

83
83
Toptransfer OHL: "Er is interesse uit Italië"

Bij OH Leuven wisten ze zich te handhaven in de Jupiler Pro League, maar dat is dan ook het enige ...

48
48
Sterkhouder STVV dropt bommetje: "Mogelijk laatste partij"

STVV kende een prachtig seizoen en sloot af met een 3-0-zege tegen KV Mechelen. Na de match was er ...

79
79
'Anderlecht casht: 35 miljoen euro in de kassa'

RSC Anderlecht heeft een moeilijk seizoen afgerond met een vierde plaats en een Europees ticket. De ...

874
874
Patro Eisden wil méér: "We kijken ook naar de VS"

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

65
65
Union-preses gooit kaarten open: "Verwacht dat hij blijft"

Union SG kan terugblikken op een geslaagd seizoen. De Brusselaars pakten de beker van België en ...

43
43
Voorrondes Europa: zware dobber Anderlecht, exotische trip Genk/Gent

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten erop. KRC Genk en AA Gent betwisten nog een barrageduel ...

804
804
Dramatische aftocht Hazard: kranten spijkerhard na fiasco

Thorgan Hazard heeft zijn Anderlecht-carrière in mineur afgesloten. De voormalige Rode Duivel ...

338
338
'Mourinho zet Barça in hemd: Real-transfer van 70 miljoen'

Nu het seizoen van Real Madrid er officieel opzit, wordt weldra een officiële aankondiging ...

238
238
De Mil trekt drastische Club Brugge-conclusie na pandoering

AA Gent is er op de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs in geslaagd de vijfde plaats vast te ...

644
644
Club Brugge-fans steigeren: ‘15M voor déze speler?’

Club Brugge wil groot uitpakken op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt daarvoor naar Frankrijk, maar ...

686
686
Totale vernedering Anderlecht: supporters ondernemen actie

Het seizoen van RSC Anderlecht zit erop en dat is geen wedstrijd te vroeg. Op de slotspeeldag kreeg ...

588
588
Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

176
176
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

58
58
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

163
163
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

836
836
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

89
89
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

268
268

Meer sportnieuws