Nieuwe FIFA-regels hebben gevolgen voor JPL-teams

444
Nieuwe FIFA-regels hebben gevolgen voor JPL-teams

Woensdag kondigde de wereldvoetbalbond tijdens een vergadering aan dat de regels rond huurdeals verstrengen. Een hervorming die vanaf volgend seizoen ingaat. Door die nieuwe regelgeving zien de kernen van enkele eersteklassers er plots heel anders uit. 

Vanaf 1 juli wordt de duur van een huurbeurt beperkt tot een jaar en de FIFA beperkt ook het aantal spelers dat een club mag lenen en inhuren. "Hiermee willen we de ontwikkeling van spelers en het sportieve evenwicht bevorderen", zei de FIFA woensdag in een verklaring. Naast de maximale looptijd van een jaar moet een uitleenbeurt nu ook minimaal een half seizoen duren, oftewel de periode tussen twee transferwindows. 

Vanaf komende zomer mag een club nog maar maximaal acht spelers tegelijk in bruikleen nemen. Uitgaande huurdeals vallen ook onder dezelfde regel. Deze regel zal in de loop van de tijd evolueren en vanaf 1 juli 2023 zal het aantal leningen worden beperkt tot zeven en een jaar later zelfs dalen tot zes. 

1 CLUB PER SEIZOEN
Een andere bijzonderheid is dat er maximaal drie spelers van dezelfde club kunnen worden gehuurd en dat een speler die aan een club is uitgeleend gedurende hetzelfde seizoen niet aan een andere club kan worden uitgeleend. Deze nieuwe regels zijn niet van toepassing op spelers onder de 22 jaar of op voetballers die zijn opgeleid door de uitleenclub.

De nieuwe regelgeving van de FIFA brengt enkele eersteklassers aardig in de problemen. Zo zitten er dit seizoen heel wat huurspelers in de kern van Union en Seraing. Zowel Brighton als FC Metz mag het komende seizoen maar drie spelers naar hun sattelietclubs in België sturen. Toch een aderlating voor het web aan voetbalbedrijven, zoals ook de City Football Group haar model zal moeten bijstellen.

GEEN DUIVENTIL MEER
Ook Cercle en OH Leuven krijgen wel eens wat spelers aangereikt van hun moederclubs AS Monaco en Leicester City. En zien deze vaak aan het einde van het seizoen terugkeren naar de heimat. 777 Partners, het concern dat Standard overnam, ziet de nieuwe wet ook niet graag komen. Met contacten bij Genoa en Sevilla had Standard een mooie tussenstap kunnen vormen naar de grotere competities. De grootste 'verliezer' blijf toch Seraing. Dit seizoen stuurde FC Metz zeven spelers naar 'Les Tigres', daar moet tegen volgend seizoen dus iets op worden gevonden.  

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 7 bekend

Is het een goede zaak dat er minder huurspelers zullen zijn?

Meest recent

Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

28
28
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

18
18
Nieuwe chouchou bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

87
87
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

34
34
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

101
101
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

51
51
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

82
82
Poppen aan dansen in Antwerp-Union: "Hij verdient 4 keer geel"

In de Jupiler Pro League kruisten de landskampioenen van 2023 en 2025 zondagmiddag de degens met ...

257
257
Razend spannende Ballon d'Or-strijd: dit zijn de topfavorieten

Eind volgende maand wordt de winnaar van de Ballon d'Or bekend gemaakt. Onder meer ter ere van de ...

141
141
Kippenvel op Bosuil: Overmars krijgt pakkend afscheid

Royal Antwerp FC kruist zondagmiddag de degens met vicekampioen Union SG. Die wedstrijd staat in ...

88
88
Valentine Besard slaat Van Gucht met complete verstomming

Het waren spannende dagen voor zowel Ruben Van Gucht als Valentine Besard. De twee zijn ondertussen ...

20
20
Club in de wolken: extra wapens voor clash met Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

398
398
Compper wisselt vier keer, sterkhouders terug bij Union

Union SG wil de interland-periode inzetten als co-leider in de Jupiler Pro League. Maar dan moet het ...

29
29
Hard dilemma Van Bommel: bijrol voor drie grote namen?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

295
295
TRANSFERUURTJE: 'Club wil man van 20 mil; drievoudige jackpot Genk'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

206
206
Grote frustratie Zulte Waregem: Beale slaat op tafel

Zulte Waregem kon tegen RSC Anderlecht geen vuist maken en ging in het Lotto Park met 3-0 onderuit. ...

219
219
Antwerp-pion flirt plots met buitenlandse transfer

Royal Antwerp FC is wisselvallig aan het seizoen begonnen. Onder Mavin Compper was de start goed, ...

198
198
‘KV Mechelen hakt knoop door over ontslag Vanderbiest’

Fred Vanderbiest ligt al een tijdje onder vuur bij KV Mechelen. Na een 3 op 21 is het vijf voor ...

556
556
Onrust bij OHL? Spelers slaan keihard terug

Oud-Heverlee Leuven heeft de eerste driepunter van het seizoen te pakken. Timmy Simons lag zwaar ...

89
89
Zulte Waregem verbaast na Anderlecht: “Intimideren door fans”

Zulte Waregem was sterk aan het seizoen begonnen, maar tegen RSC Anderlecht ging Essevee roemloos ...

611
611
Rampavond Debast bij Sporting: Rode Duivel bijt in het stof

Zeno Debast werd door Mark van Bommel opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de verdediger kende bij ...

65
65
Lommel SK niet ontevreden: "Stap dichter bij ons doel"

Lommel SK mag zeer tevreden zijn over zijn terugkeer naar de Jupiler Pro League. De Limburgers ...

76
76
Anderlecht bekoort: "Heel blij dat ik hier mag spelen"

RSC Anderlecht won vlot en overtuigend met 3-0 van Zulte Waregem. RSCA staat zo vijfde in de Jupiler ...

445
445
Vanderbiest maakt balans op: "Dat hebben we niet gedaan"

KV Mechelen speelde een hoopgevende partij op het veld van Lommel SK. Het werd 0-0 in Noord-Limburg, ...

88
88
Antwerp mikt hoog: "Dat is onze ambitie"

Royal Antwerp FC staat in de buik van het klassement en dan wacht er nog een duel tegen Union SG. ...

307
307

Meer sportnieuws