Nieuwe FIFA-regels hebben gevolgen voor JPL-teams

door
Nieuwe FIFA-regels hebben gevolgen voor JPL-teams

Woensdag kondigde de wereldvoetbalbond tijdens een vergadering aan dat de regels rond huurdeals verstrengen. Een hervorming die vanaf volgend seizoen ingaat. Door die nieuwe regelgeving zien de kernen van enkele eersteklassers er plots heel anders uit. 

Vanaf 1 juli wordt de duur van een huurbeurt beperkt tot een jaar en de FIFA beperkt ook het aantal spelers dat een club mag lenen en inhuren. "Hiermee willen we de ontwikkeling van spelers en het sportieve evenwicht bevorderen", zei de FIFA woensdag in een verklaring. Naast de maximale looptijd van een jaar moet een uitleenbeurt nu ook minimaal een half seizoen duren, oftewel de periode tussen twee transferwindows. 

Vanaf komende zomer mag een club nog maar maximaal acht spelers tegelijk in bruikleen nemen. Uitgaande huurdeals vallen ook onder dezelfde regel. Deze regel zal in de loop van de tijd evolueren en vanaf 1 juli 2023 zal het aantal leningen worden beperkt tot zeven en een jaar later zelfs dalen tot zes. 

1 CLUB PER SEIZOEN
Een andere bijzonderheid is dat er maximaal drie spelers van dezelfde club kunnen worden gehuurd en dat een speler die aan een club is uitgeleend gedurende hetzelfde seizoen niet aan een andere club kan worden uitgeleend. Deze nieuwe regels zijn niet van toepassing op spelers onder de 22 jaar of op voetballers die zijn opgeleid door de uitleenclub.

De nieuwe regelgeving van de FIFA brengt enkele eersteklassers aardig in de problemen. Zo zitten er dit seizoen heel wat huurspelers in de kern van Union en Seraing. Zowel Brighton als FC Metz mag het komende seizoen maar drie spelers naar hun sattelietclubs in België sturen. Toch een aderlating voor het web aan voetbalbedrijven, zoals ook de City Football Group haar model zal moeten bijstellen.

GEEN DUIVENTIL MEER
Ook Cercle en OH Leuven krijgen wel eens wat spelers aangereikt van hun moederclubs AS Monaco en Leicester City. En zien deze vaak aan het einde van het seizoen terugkeren naar de heimat. 777 Partners, het concern dat Standard overnam, ziet de nieuwe wet ook niet graag komen. Met contacten bij Genoa en Sevilla had Standard een mooie tussenstap kunnen vormen naar de grotere competities. De grootste 'verliezer' blijf toch Seraing. Dit seizoen stuurde FC Metz zeven spelers naar 'Les Tigres', daar moet tegen volgend seizoen dus iets op worden gevonden.  

LEES OOK: Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Is het een goede zaak dat er minder huurspelers zullen zijn?

Meest recent

'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

0
0
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

42
42
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

81
81
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

37
37
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

80
80
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

398
398
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

81
81
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

171
171
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

39
39
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

151
151
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

75
75
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

123
123
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

273
273
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

263
263
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

125
125
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

289
289
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

214
214
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

236
236
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

790
790
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

253
253
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

667
667
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

125
125
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

85
85
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

152
152
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

73
73

Meer sportnieuws