Martinez ziet 3 beloften op de deur kloppen

door
Martinez ziet 3 beloften op de deur kloppen

Roberto Martinez verjongde de afgelopen maanden bij de Rode Duivels. Een aantal jongens kregen al de nodige kansen. Na het WK 2022 zullen drie spelers wellicht ook deel gaan uitmaken van de nationale ploeg.


Wim De Coninck laat in Het Nieuwsblad weten dat Eliot Matazo, Aster Vranckx en Amadou Onana indruk maakten. Hij verwacht het trio binnen korte tijd bij de Rode Duivels. Al zullen zij in 2022 mogelijk niet meer echt moeten hopen op speelkansen bij de eerste ploeg. In juni volgen er drie matchen in de Nations League en in september nog eens twee. Vanaf november is er dan het WK in Qatar. Matazo, Vranckx en Onana zijn bovendien drie spelers die centraal op het middenveld uit de voeten kunnen. Daar is er momenteel best nog de nodige weelde voor Martinez.

BIJZONDER VEEL WEELDE

Met Youri Tielemans, Hans Vanaken, Axel Witsel, Leander Dendoncker en Kevin De Bruyne heeft Martinez daar nog de nodige opties. Voorlopig zijn zij niet van plan af te haken en de bondscoach heeft daarnaast ook nog eens Orel Mangala en Sambi Lokonga als opties. Centraal op het middenveld is de toekomst van het Belgische voetbal dus gewaarborgd. Voorlopig lijkt Onana als defensieve middenvelder het meeste kans te maken op een selectie voor België.

Hij heeft een ander profiel dan de andere middenvelders en is een dynamische defensieve middenvelder. Dergelijk type kunnen de Belgen wel eens goed gebruiken. Martinez gaat op dit moment nog niet extra verjongen, nadat Alexis Saelemaekers, Arthur Theate, Jérémy Doku en Charles De Ketelaere al stilaan een vaste waarde werden in de ruime spelerskern.

LEES OOK: Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Wie verdient het snelst zijn kans?

Meest recent

'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

6
6
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

66
66
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

58
58
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

241
241
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

20
20
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

177
177
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

99
99
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

52
52
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

109
109
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

232
232
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

180
180
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

22
22
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

61
61
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

120
120
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

459
459
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

95
95
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

694
694
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

693
693
'Hoefkens krijgt sensationele aanwinst bij NAC'

Enkele weken geleden werd Carl Hoefkens nog nadrukkelijk gelinkt aan KRC Genk, maar de trainer ...

115
115
'Nieuwe tegenvaller Lukaku: Napoli grijpt in'

Het is bij Napoli nog niet het jaar van de Rode Duivels geweest. Kevin De Bruyne viel eind oktober ...

166
166
TRANSFERUURTJE: 'Belgische knaltransfer Kerk; Benteke naar Anderlecht?'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

459
459
Gokschandaal escaleert: storm in voetbalwereld

Het gokschandaal in Turkije houdt de gemoederen bezig. Eerder werd al bekendgemaakt dat een ...

138
138
Grootste ontdekking van Garcia: “Stabiliteit bij Duivels”

De voetbalfans kijken al reikhalzend uit naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

160
160
Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Yves Vanderhaeghe werd een kleine twee maanden geleden verrassend aangesteld als nieuwe T1 van ...

79
79
Verschueren kondigt volgende 'transfer' aan: "Kindermans?"

Bij RSC Anderlecht gebeurde er weer te veel in 2025. Héél veel transfers, een ...

853
853

Meer sportnieuws