Senegal snoept Egypte WK-ticket af na nieuw drama

89
Senegal snoept Egypte WK-ticket af na nieuw drama

Egypte heeft na het verlies in de finale van de Africa Cup dinsdagavond ook naast een ticket voor het WK gegrepen. Net als in februari was ook nu Senegal de boeman, en opnieuw na een penaltydrama. Nadat Egypte de heenwedstrijd met 1-0 gewonnen had, stond er in de terugmatch na verlengingen ook 1-0 op het bord, waardoor strafschoppen beslissing moesten brengen. Onder meer Mohamed Salah miste, waardoor Senegal het uiteindelijk met 3-1 haalde.


Egypte had een nipte voorsprong te verdedigen, maar gooide die al zeer snel te grabbel. Het slikte na amper vier minuten al een tegendoelpunt. Via Fathi verdween de bal in doel. Daarna werd nog 116 minuten lang gevoetbald, maar gescoord werd daarin niet meer. Daardoor volgden strafschoppen en die zorgden voor heel wat drama.

De eerste vier strafschoppen gingen allemaal de mist in. Koulibaly knalde namens Senegal op de lat, waarop Mohamed Salah, gehinderd door lasers in zijn gezicht, zijn elfmeter ruim over de kooi knalde. Daarna misten beide teams nog elk een keer, waarna er eindelijk gescoord werd. Toen Mostafa een derde Egyptische penalty miste, kon Sadio Mané de beslissende elfmeter omzetten.

TWEEDE TRAUMA OP RIJ
Egypte blijft zo dus achter met een tweede trauma op rij, nadat het net geen twee maanden geleden ook de finale van de Africa Cup na penalty's verloor tegen de Senegalezen. Het zal zo het WK in Qatar vanuit de zetel moeten bekijken. Geen vierde deelname voor hen dus, nadat ze in 2018 hun eerste WK in 28 jaar gespeeld hadden.

LEES OOK: Afrika Cup draait kar compleet: grote verandering

Zal Salah ooit nog een WK spelen?

Meest recent

Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

1
1
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

26
26
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

33
33
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

55
55
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

47
47
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

53
53
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

144
144
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

98
98
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

197
197
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

220
220
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

72
72
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

402
402
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

433
433
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

187
187
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

130
130
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

121
121
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

200
200
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

193
193
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1690
1690
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

392
392
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

310
310
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

331
331

Meer sportnieuws