"Mangala zou nooit zijn doorgebroken bij RSCA"

door

Bij RSC Anderlecht hebben ze tientallen talenten weten op te leiden, die nadien doorbraken in grote competities. Niet elke speler passeerde via de eerste ploeg. Dat was onder meer het geval bij Orel Mangala.


Hij blonk uit bij de beloften, maar toenmalig trainer Besnik Hasi gaf hem geen kans. Hoofd jeugdopleiding Jean Kindermans sprak in La Capitale over het verhaal van Mangala, die Anderlecht via de achterdeur uiteindelijk voor 1,8 miljoen euro verliet. "Hij wilde graag in het eerste elftal spelen en ging naar Dortmund. Vandaag dwingt zijn parcours respect af! Maar hij is een van die spelers die bij Anderlecht waarschijnlijk nooit zouden zijn geslaagd. Aanvoerders van hun generatie, gerespecteerd door iedereen in Neerpede en die in een bepaalde comfortzone zaten, hadden allemaal een andere omgeving nodig. Ze hadden nood aan een mentale trigger om hun volledige potentieel te uiten", zegt Kindermans.

RODE DUIVELS

Al dient ook de vraag gesteld te worden waarom die ‘trigger’ niet te vinden was bij Anderlecht. Had Mangala die wel gevonden als hij daadwerkelijk een kans had gekregen in het eerste elftal? Daar had hij dan ook deels uit zijn comfortzone moeten stappen. Mangala doet het al een tijdje zeer goed in Duitsland en de kans is groot dat hij volgend seizoen een stap hogerop zet.

VfB Stuttgart vraagt echter ongeveer 30 miljoen euro. Bondscoach Roberto Martinez is alvast zeer gecharmeerd door de middenvelder en de kans is groot dat hij vanavond zal spelen tegen Burkina Faso.

LEES OOK: De Ketelaere velt oordeel over Club Brugge en Anderlecht

Een blunder van RSCA?

Meest recent

Knaltransfer Stassin: spits schept duidelijkheid

Lucas Stassin werd niet opgeroepen door Rudi Garcia, waar Romeo Vermant de voorkeur kreeg. De ...

7
7
De Ketelaere velt oordeel over Club Brugge en Anderlecht

Charles De Ketelaere kent een matig seizoen bij Atalanta. Iedereen hoopte dat hij de ploeg bij de ...

22
22
CIES: "Dit zou de grootverdiener bij Duivels moeten zijn"

Het CIES Football Observatory pakt intussen al enkele jaren regelmatig uit met opmerkelijke ...

13
13
Vanderhaeghe verrast met nieuwe job bij Belgische profclub

Yves Vanderhaeghe solliciteerde de voorbije maanden druk naar een nieuwe job. De voormalige Rode ...

78
78
'Pro League neemt standpunt in over DAZN en format'

Woensdag stond er een Algemene Vergadering van de Pro League op het programma. Daarbij moest er ...

183
183
Daags voor cruciale match: nieuwe storm rond Brys

Zowat anderhalf jaar is Marc Brys intussen aan de slag als bondscoach van Kameroen, maar in die ...

34
34
Wilmots kent zijn straf na tirade tegen scheidsrechters

Op 17 oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp helemaal uit de hand. De partij moest ...

75
75
Kapiteinskwestie? Onana spreekt over aanvoerdersambities

De Rode Duivels moeten in de komende week tegen Kazachstan en Liechtenstein hun ticket voor het WK ...

36
36
Antwerp komt met groot nieuws over nieuwe Tribune 2

Antwerp beleeft een zeer moeilijk seizoen, want bijna halfweg de reguliere competitie staat het pas ...

93
93
De Ketelaere geeft voorkeur voor positie bij Duivels

Zaterdag kunnen de Rode Duivels hun ticket voor het WK definitief binnenhalen. Daarvoor is de ...

45
45
'Pro League duidt opmerkelijke vervanger Vandenhaute aan'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Woensdag staat er een belangrijke Algemene Vergadering op ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Barça wil Duivel, Anderlecht moet stevig dokken'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

262
262
Albert stellig: "De Cat verlaat Anderlecht volgende zomer'

Dankzij de gewonnen topper tegen Club Brugge duikt RSC Anderlecht met een goed gevoel de ...

193
193
Frank Raes incasseert heel zware klap

Na meer dan veertig jaar bij de openbare omroep geniet Frank Raes (71) van een welverdiend pensioen. ...

109
109
Anderlecht-Club Brugge: DAZN deelt unieke inkijk bij VAR

Afgelopen zondag stond de topper tussen RSC Anderlecht en Club Brugge (1-0) op het programma. Voor ...

140
140
'Transferalarm: stuntdeals voor Mancini en Lewandowski'

Fabrizio Romano en Sasha Tavolieri maken zich klaar voor de wintermercato. De geruchtenmolen komt ...

45
45
Messi doet boekje open over PSG: dit liep er mis

Lionel Messi speelde enkele jaren voor PSG, maar dat is een passage die snel vergeten zal worden. De ...

95
95
'Knaltransfer FC Barcelona: ex-Genkie topprioriteit'

Bij KRC Genk bleken ze de voorbije jaren zeer bedreven in het vinden van offensief sterke ...

222
222
Thorgan Hazard geeft criticasters stevig lik op stuk

De waan van de dag regeert al te vaak in de media en zeker in het voetbal. Onder meer Thorgan Hazard ...

98
98
Hallo, Rudi Garcia? "Ik sprak niet met de bondscoach"

De Rode Duivels zullen wellicht dit weekend zekerheid verschaffen over hun WK-deelname. Bondscoach ...

108
108
Tom Waes zorgt voor grote shock: "Er zijn geen excuses"

Ongeveer één jaar geleden ging Tom Waes zowel fysiek als mentaal door een zware storm. ...

31
31
Weldra deal Bayern en RSCA? "Als Kompany kijkt..."

RSC Anderlecht kende een woelige zomermercato, die we niet meteen als een succes kunnen beschouwen. ...

397
397
Frank Raes breekt stilte: zo ziet zijn leven er nu uit

Frank Raes was als commentator en presentator jarenlang één van dé stemmen in ...

81
81
Belgisch voetbal terug op tv? Nieuwe onthulling in DAZN-hetze

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is exact ...

1183
1183
Frappante uitspraak Albert: Anderlecht naast Union en Club?

RSC Anderlecht heeft de huidige interland-periode op een positieve manier kunnen inzetten. Het ...

314
314

Meer sportnieuws