Belgische U17 winnen van Bosnië en mogen naar EK

door
Belgische U17 winnen van Bosnië en mogen naar EK

Het zijn spannende tijden voor verschillende nationale jeugdcategorieën van ons voetbal. Dinsdagavond kunnen de U21 hun ticket voor het EK veiligstellen. De U17 zijn ondertussen al zeker van hun deelname, na een monsterzege tegen Bosnië-Herzegovina.


De U17 liepen onlangs nog tegen een vervelende nederlaag aan tegen Spanje, maar tegen Bosnië pakten ze zwaar uit. Het werd een overduidelijke 0-6 in het voordeel van onze jonge landgenoten. Daardoor zijn ze zeker al een van de beste tweede in de EK-voorronde. Er was een hoofdrol weggelegd voor Anderlecht-speler Enock Agyei. Hij nam maar liefst drie goals voor zijn rekening. 

De score werd daarna nog groter door een Bosnische owngoal. Tussendoor had Malick Fofana van AA Gent al voor de 4-0 gezorgd. Roméo Monticelli (Sporting Charleroi) zette de kers op de Belgische taart. De Belgen eindigen zo tweede in hun groep en laten Bosnië-Herzegovina en Estland achter zich. Spanje prijkt op kop. Het Zuid-Europese land dat traditioneel goede jeugdploegen heeft, pakte niet heel verrassend een negen op negen.

VANZEIR EN CO

Het is afwachten of de U17 zich kunnen laten zien op het EK. De laatste keer dat een Belgische jeugdploeg de wereld verbaasde was in 2015. Op het WK in Chili legden de U17 toen beslag op de derde plaats. Die ploeg telde toen heel wat "grote namen". De bekendste is misschien wel die van Dante Vanzeier, spits van Union SG. Ook Gaëtan Coucke, Wout Faes en Orel Mangala maakten deel uit van die succesvolle lichting. Spreken we binnen enkele jaren over de generatie van Agyei, Fofana en Monticelli?

 



Kunnen ze het toernooi winnen?

Meest recent

'Standard baalt: miljoenen zomaar vergooid'

Standard was de voorbije jaren vrijwel altijd op zoek naar extra centen, want de financiële ...

17
17
'Anderlecht denkt ook aan Fransman als nieuwe TD'

Het zijn voor Anderlecht zeer drukke tijden. Er staan grote veranderingen op til bij Paars-Wit, dat ...

63
63
Noa Lang bezorgt Galatasaray topavond tegen Juventus

De openingswedstrijd in de play-offs van de Champions League heeft meteen spektakel opgeleverd. ...

36
36
'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

256
256
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

465
465
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

473
473
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

318
318
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

320
320
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

226
226
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

561
561
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

228
228
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

83
83
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

269
269
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

80
80
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

439
439
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

195
195
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

70
70
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

46
46
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

72
72
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

193
193
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

117
117
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

63
63
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

262
262
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

128
128
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

81
81

Meer sportnieuws