Belgische U17 winnen van Bosnië en mogen naar EK

126 stemmen
Belgische U17 winnen van Bosnië en mogen naar EK

Het zijn spannende tijden voor verschillende nationale jeugdcategorieën van ons voetbal. Dinsdagavond kunnen de U21 hun ticket voor het EK veiligstellen. De U17 zijn ondertussen al zeker van hun deelname, na een monsterzege tegen Bosnië-Herzegovina.


De U17 liepen onlangs nog tegen een vervelende nederlaag aan tegen Spanje, maar tegen Bosnië pakten ze zwaar uit. Het werd een overduidelijke 0-6 in het voordeel van onze jonge landgenoten. Daardoor zijn ze zeker al een van de beste tweede in de EK-voorronde. Er was een hoofdrol weggelegd voor Anderlecht-speler Enock Agyei. Hij nam maar liefst drie goals voor zijn rekening. 

De score werd daarna nog groter door een Bosnische owngoal. Tussendoor had Malick Fofana van AA Gent al voor de 4-0 gezorgd. Roméo Monticelli (Sporting Charleroi) zette de kers op de Belgische taart. De Belgen eindigen zo tweede in hun groep en laten Bosnië-Herzegovina en Estland achter zich. Spanje prijkt op kop. Het Zuid-Europese land dat traditioneel goede jeugdploegen heeft, pakte niet heel verrassend een negen op negen.

VANZEIR EN CO

Het is afwachten of de U17 zich kunnen laten zien op het EK. De laatste keer dat een Belgische jeugdploeg de wereld verbaasde was in 2015. Op het WK in Chili legden de U17 toen beslag op de derde plaats. Die ploeg telde toen heel wat "grote namen". De bekendste is misschien wel die van Dante Vanzeier, spits van Union SG. Ook Gaëtan Coucke, Wout Faes en Orel Mangala maakten deel uit van die succesvolle lichting. Spreken we binnen enkele jaren over de generatie van Agyei, Fofana en Monticelli?

 



LEES OOK: Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

Kunnen ze het toernooi winnen?

Meest recent

'Club Brugge wil stunten met 37-jarige 'wereldster''

Club Brugge zoekt naar een nieuwe keeper. De Bruggelingen zagen Simon Mignolet stoppen en Dani van ...

12
12
Van Ibrahimovic tot Ferdinand: Ronaldo plots de held

Op dit WK zijn er veel meningen, maar weinig echt gefundeerde. Veel roepen, zodat het wordt opgepikt ...

2
2
KV Kortrijk heeft sterkhouder van Beerschot helemaal beet

KV Kotrijk-trainer Michiel Jonckheere riep om versterking bij KV Kortrijk en die is er ook gekomen. ...

46
46
KRC Genk geeft maar liefst negen talenten kans bij A-kern

KRC Genk heeft zijn volledige oefenprogramma meegedeeld. De Limburgers deelden alle matchen mee ...

74
74
Anderlecht maakt vertrek floptransfer Renard bekend

Bij RSC Anderlecht zetten ze er vaart achter. De Brusselaars haalden Jean Kindermans terug, stelden ...

200
200
Doku hartelijk onthaald in Seattle; tweetal afwezig op training

Jérémy Doku is opnieuw bij de spelersgroep van de Rode Duivels. Na de geboorte van ...

45
45
Thibaut Courtois vol emotie na opvallende uitspraken

Op het veld staat hij onder enorme druk, maar achter de schermen lijkt Thibaut Courtois zich in een ...

28
28
Verrassende nieuwe coach Anderlecht: Vertonghen reageert

Daags na de start van de voorbereiding, heeft RSC Anderlecht dan toch een nieuwe trainer gevonden. ...

515
515
'Tzolis krijgt voorwaarde te horen voor droomtransfer'

Christos Tzolis vertoeft momenteel in Griekenland, maar hij met een aantal collega-internationals ...

195
195
Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

333
333
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

617
617
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

225
225
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

374
374
"België nog niks laten zien" - nieuwe bondscoach op komst?

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

375
375
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

48
48
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

38
38
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

46
46
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

112
112
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

136
136
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

116
116
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

153
153
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

555
555
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

396
396
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

93
93
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

52
52

Meer sportnieuws