Belgische U17 winnen van Bosnië en mogen naar EK

126
Belgische U17 winnen van Bosnië en mogen naar EK

Het zijn spannende tijden voor verschillende nationale jeugdcategorieën van ons voetbal. Dinsdagavond kunnen de U21 hun ticket voor het EK veiligstellen. De U17 zijn ondertussen al zeker van hun deelname, na een monsterzege tegen Bosnië-Herzegovina.


De U17 liepen onlangs nog tegen een vervelende nederlaag aan tegen Spanje, maar tegen Bosnië pakten ze zwaar uit. Het werd een overduidelijke 0-6 in het voordeel van onze jonge landgenoten. Daardoor zijn ze zeker al een van de beste tweede in de EK-voorronde. Er was een hoofdrol weggelegd voor Anderlecht-speler Enock Agyei. Hij nam maar liefst drie goals voor zijn rekening. 

De score werd daarna nog groter door een Bosnische owngoal. Tussendoor had Malick Fofana van AA Gent al voor de 4-0 gezorgd. Roméo Monticelli (Sporting Charleroi) zette de kers op de Belgische taart. De Belgen eindigen zo tweede in hun groep en laten Bosnië-Herzegovina en Estland achter zich. Spanje prijkt op kop. Het Zuid-Europese land dat traditioneel goede jeugdploegen heeft, pakte niet heel verrassend een negen op negen.

VANZEIR EN CO

Het is afwachten of de U17 zich kunnen laten zien op het EK. De laatste keer dat een Belgische jeugdploeg de wereld verbaasde was in 2015. Op het WK in Chili legden de U17 toen beslag op de derde plaats. Die ploeg telde toen heel wat "grote namen". De bekendste is misschien wel die van Dante Vanzeier, spits van Union SG. Ook Gaëtan Coucke, Wout Faes en Orel Mangala maakten deel uit van die succesvolle lichting. Spreken we binnen enkele jaren over de generatie van Agyei, Fofana en Monticelli?

 



LEES OOK: Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Kunnen ze het toernooi winnen?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

19
19
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

25
25
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

31
31
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

24
24
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

11
11
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

63
63
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

118
118
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

117
117
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

255
255
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

254
254
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

115
115
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

123
123
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

209
209
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

173
173
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

247
247
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

308
308
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

207
207
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

111
111
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

94
94
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

251
251
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

52
52
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

139
139
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

239
239
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

963
963

Meer sportnieuws