Belgische U17 winnen van Bosnië en mogen naar EK

126 stemmen
Belgische U17 winnen van Bosnië en mogen naar EK

Het zijn spannende tijden voor verschillende nationale jeugdcategorieën van ons voetbal. Dinsdagavond kunnen de U21 hun ticket voor het EK veiligstellen. De U17 zijn ondertussen al zeker van hun deelname, na een monsterzege tegen Bosnië-Herzegovina.


De U17 liepen onlangs nog tegen een vervelende nederlaag aan tegen Spanje, maar tegen Bosnië pakten ze zwaar uit. Het werd een overduidelijke 0-6 in het voordeel van onze jonge landgenoten. Daardoor zijn ze zeker al een van de beste tweede in de EK-voorronde. Er was een hoofdrol weggelegd voor Anderlecht-speler Enock Agyei. Hij nam maar liefst drie goals voor zijn rekening. 

De score werd daarna nog groter door een Bosnische owngoal. Tussendoor had Malick Fofana van AA Gent al voor de 4-0 gezorgd. Roméo Monticelli (Sporting Charleroi) zette de kers op de Belgische taart. De Belgen eindigen zo tweede in hun groep en laten Bosnië-Herzegovina en Estland achter zich. Spanje prijkt op kop. Het Zuid-Europese land dat traditioneel goede jeugdploegen heeft, pakte niet heel verrassend een negen op negen.

VANZEIR EN CO

Het is afwachten of de U17 zich kunnen laten zien op het EK. De laatste keer dat een Belgische jeugdploeg de wereld verbaasde was in 2015. Op het WK in Chili legden de U17 toen beslag op de derde plaats. Die ploeg telde toen heel wat "grote namen". De bekendste is misschien wel die van Dante Vanzeier, spits van Union SG. Ook Gaëtan Coucke, Wout Faes en Orel Mangala maakten deel uit van die succesvolle lichting. Spreken we binnen enkele jaren over de generatie van Agyei, Fofana en Monticelli?

 



LEES OOK: Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

Kunnen ze het toernooi winnen?

Meest recent

'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

23
23
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

17
17
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

60
60
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

15
15
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

94
94
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

216
216
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

80
80
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

308
308
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

419
419
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

122
122
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

194
194
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

251
251
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

157
157
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

266
266
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

515
515
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

153
153
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

156
156
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

156
156
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

164
164
‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Cercle Brugge is naarstig op zoek naar zomerse opportuniteiten om de kern voor volgend seizoen te ...

145
145
Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

303
303
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

377
377
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

635
635
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

483
483
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

582
582

Meer sportnieuws