Belgische U17 winnen van Bosnië en mogen naar EK

door
Belgische U17 winnen van Bosnië en mogen naar EK

Het zijn spannende tijden voor verschillende nationale jeugdcategorieën van ons voetbal. Dinsdagavond kunnen de U21 hun ticket voor het EK veiligstellen. De U17 zijn ondertussen al zeker van hun deelname, na een monsterzege tegen Bosnië-Herzegovina.


De U17 liepen onlangs nog tegen een vervelende nederlaag aan tegen Spanje, maar tegen Bosnië pakten ze zwaar uit. Het werd een overduidelijke 0-6 in het voordeel van onze jonge landgenoten. Daardoor zijn ze zeker al een van de beste tweede in de EK-voorronde. Er was een hoofdrol weggelegd voor Anderlecht-speler Enock Agyei. Hij nam maar liefst drie goals voor zijn rekening. 

De score werd daarna nog groter door een Bosnische owngoal. Tussendoor had Malick Fofana van AA Gent al voor de 4-0 gezorgd. Roméo Monticelli (Sporting Charleroi) zette de kers op de Belgische taart. De Belgen eindigen zo tweede in hun groep en laten Bosnië-Herzegovina en Estland achter zich. Spanje prijkt op kop. Het Zuid-Europese land dat traditioneel goede jeugdploegen heeft, pakte niet heel verrassend een negen op negen.

VANZEIR EN CO

Het is afwachten of de U17 zich kunnen laten zien op het EK. De laatste keer dat een Belgische jeugdploeg de wereld verbaasde was in 2015. Op het WK in Chili legden de U17 toen beslag op de derde plaats. Die ploeg telde toen heel wat "grote namen". De bekendste is misschien wel die van Dante Vanzeier, spits van Union SG. Ook Gaëtan Coucke, Wout Faes en Orel Mangala maakten deel uit van die succesvolle lichting. Spreken we binnen enkele jaren over de generatie van Agyei, Fofana en Monticelli?

 



LEES OOK: Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Kunnen ze het toernooi winnen?

Meest recent

'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

98
98
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

16
16
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

98
98
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

120
120
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

24
24
Hayen komt met héél ander verhaal over Mignolet en Jackers

Hoe Club Brugge Nicky Hayen op straat zette en nadien ook nog communiceerde, dat was een topclub ...

362
362
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

39
39
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

38
38
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

263
263
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

208
208
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

104
104
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

240
240
Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Bayern München blijft door zijn seizoen razen. Het plaatste zich dinsdagavond al zo goed als ...

81
81
'Zulte Waregem slaat fraaie slag met revelatie'

Zulte Waregem moet in de komende weken nog knokken om de Relegation Play-Off te onlopen. Nochtans ...

83
83
'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

124
124
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

101
101
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

55
55
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

65
65
Pro League lost laatste details voor bekerfinale

Voor de titel in de Jupiler Pro League lijken er met Union, Club Brugge en STVV nog drie kanshebbers ...

182
182
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, De Cat verbaast RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

226
226
Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Noa Lang voelt zich in zijn sas bij Galatasaray. De voormalige buitenspeler van Club Brugge kreeg ...

46
46
Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Sommige bekentenissen verwacht je niet van een topvoetballer. Op het veld oogt alles vaak perfect. ...

64
64
‘Entourage Ilic slaat op tafel: Anderlecht stuit op probleem’

Mihajlo Ilic is onder Jeremy Taravel uitgegroeid tot een absolute basispion. De verdediger wordt ...

256
256
Eden Hazard heeft één enorme spijt in carrière

Eden Hazard kende een grootse carrière bij Lille, Chelsea en Real Madrid. Ook bij de Rode ...

213
213
Anderlecht staat op in toppers: dit zorgt voor ommekeer

RSC Anderlecht kreeg de afgelopen jaren telkens kletsen van de rechtstreekse concurrenten. In ...

152
152

Meer sportnieuws