TU: 'Club verpulvert transferrecord, Real strikt supertalent'

427 stemmen
TU: 'Club verpulvert transferrecord, Real strikt supertalent'

In verschillende andere continenten blijft de transferperiode geopend, waardoor ook de Europese ploegen nog namen kunnen zien vertrekken. Bovendien kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities tijdelijk van club veranderen. Daarnaast wordt er achter de schermen ook al volop gewerkt aan transfers voor volgend seizoen. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste nieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge zou Noah Mbamba wel eens naar een andere club kunnen verkassen. Belangstelling lijkt er alvast genoeg te zijn voor de jongeling. De voorbije weken werd Mbamba al gelinkt aan Leicester City en Leeds United, terwijl volgens BILD zijn naam nu ook op het verlanglijstje van Borussia Mönchengladbach verschenen is.

Noa Lang heeft naar verluidt zijn zinnen gezet op een transfer naar AC Milan. En de interesse leek wederzijds. Volgens La Gazzetta dello Sport had de sportieve leiding van Milan al verschillende informele contacten om de transfer te bespreken. Calciomercato komt nu met slecht nieuws voor de Nederlander. Het Italiaanse medium bevestigt weliswaar dat Lang in beeld is op San Siro, hij zou evenwel geen prioriteit zijn. Zo zou zijn ploegmaat Charles De Ketelaere veel hoger op de verlanglijst staan.

CDK wordt ook vanuit Engeland het hof gemaakt. Zo heeft Leicester City hem al een tijdje op het oog. Leicester Mercury weet dat Blauw-Zwart bij een transfer aan een recordsom denkt. Het Britse medium spreekt immers over 33 miljoen pond, of omgerekend zo’n 39 miljoen euro. Dat zou de hoogste som ooit zijn voor een speler uit de JPL.

De aanval van KV Kortrijk lijkt een kwaliteitsinjectie te kunnen gebruiken. Volgens Kicker denkt KVK daarom opnieuw aan een oud doelwit, want ze zouden opnieuw hun oog laten vallen hebben op Jessic Ngankam. De 21-jarige spits was ook vorige zomer al in beeld in het Guldensporenstadion en zijn naam viel toen ook bij Anderlecht en Zulte Waregem. Hij werd uiteindelijk door Hertha BSC dit seizoen verhuurd aan Greuther Fürth, maar dat werd geen succes.

BUITENLAND

FC Barcelona vond nog steeds geen akkoord om het aflopende contract van Sergi Roberto te verlengen. De 30-jarige middenvelder ging akkoord om net als andere sterkhouders in te leveren, maar Barça zou willen dat hij nog meer inlevert dan spelers als Piqué al deden. Daardoor zijn de onderhandelingen in een impasse beland, maar volgens Mundo Deportivo zet Xavi druk om alsnog tot een akkoord te komen. De trainer verklaarde zowel intern als publiekelijk al dat hij hoopt dat Sergi Roberto alsnog aan boord zal blijven.

Barça lijkt ook al zeker te zijn van twee aanwinsten voor komend seizoen. AC Milan-middenvelder Franck Kessié zou bijvoorbeeld goed en wel op komst zijn. De Ivoriaan zou inmiddels zelfs al zijn medische proeven hebben afgelegd. Ook met Chelsea-verdediger Andreas Christensen lopen naar verluidt al een tijdje gesprekken. De Deen loopt eind dit seizoen eveneens uit zijn contract en zou al in grote lijnen rond zijn met Barça. In een gesprek met RAC1 bevestigde preses Joan Laporta dat de club inmiddels al rond is met haar eerste twee zomeraanwinsten. Naar alle waarschijnlijk gaat het om de genoemde namen.

David Beckham wil met zijn club Inter Miami zwaar uitpakken. Volgens de Spaanse krant MARCA wil de Engelsman Lionel Messi samen met Luis Suárez naar de MLS halen. Om het tweetal te overtuigen, zou de ex-voetballer van Real Madrid ook Sergio Busquets en Jordi Alba binnen willen halen. Zo zou hij bijna een halve ploeg van een succesvol FC Barcelona uit het verleden vastleggen.

Real Madrid wil maar wat graag Kylian Mbappé binnenhalen, maar ook Jude Bellingham staat volgens BILD hoog op het verlanglijstje. De Engelse middenvelder van nog altijd maar 18 moet de nieuwe leider worden op het middenveld. Naar verluidt zou hij meer dan 100 miljoen euro moeten kosten. Bellingham heeft nog een contract tot medio 2025 bij Borussia Dortmund, zijn huidige club.

Manchester United is nog steeds op zoek naar een coach voor volgend seizoen. De namen die al het meest genoemd werden, zijn die van Mauricio Pochettino (PSG) en Erik Ten Hag (Ajax). Daarnaast viel ook al de naam van Luis Enrique. De bondscoach van Spanje heeft echter geen enkele intentie om zijn land in de steek te laten. Dat liet hij duidelijk verstaan op de persconferentie voor het oefenduel tegen IJsland. United mag zijn naam dus al schrappen. 

Arsenal wil in Nederland shoppen. Volgens Voetbal International ligt de club in polepositie om Cody Gakpo (PSV) in te lijven. De 22-jarige aanvaller verlengde onlangs nog maar zijn contract tot midden 2026. Ook Bayern München, Liverpool en Manchester City werden in het verleden al in verband gebracht met de buitenspeler.

Romelu Lukaku is wat naar het achterplan verdwenen bij Chelsea, maar toch is er nog steeds interesse van andere clubs. Zo meldt Football.London via Fichajes dat Lukaku op de verlanglijst staat bij drie absolute grootmachten: Real Madrid, Bayern München en FC Barcelona. Maar men voegt er wel meteen aan toe dat de spits bij geen enkele club de eerste keuze is.

Bayern München denkt eraan om zich te versterken, vooral dan voorin. Robert Lewandowski en Serge Gnabry zouden wel eens andere oorden kunnen opzoeken. De vervanger van Gnabry zou Bayern in de Bundesliga vinden. Het vizier zou namelijk gericht zijn op Christopher Nkunku. De kersverse international van Frankrijk geldt momenteel als één van de smaakmakers bij RB Leipzig. Nkunku ligt wel nog vast tot medio 2024 en moet volgens Sport1 zo'n 70 miljoen euro kosten.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht gaat los, Genk en Club bikkelen’

Wordt CDK de duurste JPL-transfer ooit?

Meest recent

Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

24
24
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

376
376
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

476
476
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

97
97
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

214
214
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

384
384
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

197
197
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

369
369
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

143
143
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

78
78
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

483
483
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

274
274
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1466
1466
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

80
80
Club Brugge - KV Kortrijk: Leko voert twee wissels door

Club Brugge en KV Kortrijk openen vanavond de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na de nederlaag in ...

124
124
Standard stalt verdediger bij andere Belgische club

Bij Standard kenden ze al een zeer drukke zomermercato. Sportief directeur Marc Wilmots wist al de ...

58
58
Biancone geeft smaakmaker RSCA raad: "Nog jaar blijven"

Bij RSC Anderlecht verloren ze met Thorgan Hazard en Nathan De Cat twee sterkhouders, Keisuke Goto ...

489
489
Sommer geeft toe: “Die club was ook een optie”

Club Brugge pakte stevig uit door Yann Sommer transfervrij aan te trekken. Hij was vorig jaar nog ...

431
431
'Anderlecht hakt volgende week knoop door over transfer'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Sportief directeur Antoine Sibierski gaat ...

331
331
Club Brugge moet opletten: "Kijk naar Union en Anderlecht"

KV Kortrijk opent zijn seizoen vanavond met een duel in en tegen Club Brugge. Dat lijkt een ...

371
371
Jan Vertonghen deelt aangrijpend persoonlijk nieuws

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

67
67
KRC Genk pakt plots uit met komst nieuwe aanvaller

KRC Genk gaat zich deze mercato nog roeren, dat staat vast. De Limburgers hebben ook een nieuwe ...

255
255
STVV heeft beet en stelt nieuwe goalgetter voor

STVV zag met Keisuke Goto een topspits de club verlaten. Via RSC Anderlecht trok hij naar het Duitse ...

124
124
Antwerp haalt twee oude bekenden terug naar de Bosuil

Royal Antwerp FC heeft vandaag officieel nieuws meegedeeld. De Great Old maakt verder werk van de ...

532
532
Straffe ambities KV Kortrijk bekend: “Op onze bek gaan?”

KV Kortrijk staatm meteen voor een moeilijk opdracht op de eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

177
177

Meer sportnieuws