TU: 'Club verpulvert transferrecord, Real strikt supertalent'

door
TU: 'Club verpulvert transferrecord, Real strikt supertalent'

In verschillende andere continenten blijft de transferperiode geopend, waardoor ook de Europese ploegen nog namen kunnen zien vertrekken. Bovendien kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities tijdelijk van club veranderen. Daarnaast wordt er achter de schermen ook al volop gewerkt aan transfers voor volgend seizoen. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste nieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge zou Noah Mbamba wel eens naar een andere club kunnen verkassen. Belangstelling lijkt er alvast genoeg te zijn voor de jongeling. De voorbije weken werd Mbamba al gelinkt aan Leicester City en Leeds United, terwijl volgens BILD zijn naam nu ook op het verlanglijstje van Borussia Mönchengladbach verschenen is.

Noa Lang heeft naar verluidt zijn zinnen gezet op een transfer naar AC Milan. En de interesse leek wederzijds. Volgens La Gazzetta dello Sport had de sportieve leiding van Milan al verschillende informele contacten om de transfer te bespreken. Calciomercato komt nu met slecht nieuws voor de Nederlander. Het Italiaanse medium bevestigt weliswaar dat Lang in beeld is op San Siro, hij zou evenwel geen prioriteit zijn. Zo zou zijn ploegmaat Charles De Ketelaere veel hoger op de verlanglijst staan.

CDK wordt ook vanuit Engeland het hof gemaakt. Zo heeft Leicester City hem al een tijdje op het oog. Leicester Mercury weet dat Blauw-Zwart bij een transfer aan een recordsom denkt. Het Britse medium spreekt immers over 33 miljoen pond, of omgerekend zo’n 39 miljoen euro. Dat zou de hoogste som ooit zijn voor een speler uit de JPL.

De aanval van KV Kortrijk lijkt een kwaliteitsinjectie te kunnen gebruiken. Volgens Kicker denkt KVK daarom opnieuw aan een oud doelwit, want ze zouden opnieuw hun oog laten vallen hebben op Jessic Ngankam. De 21-jarige spits was ook vorige zomer al in beeld in het Guldensporenstadion en zijn naam viel toen ook bij Anderlecht en Zulte Waregem. Hij werd uiteindelijk door Hertha BSC dit seizoen verhuurd aan Greuther Fürth, maar dat werd geen succes.

BUITENLAND

FC Barcelona vond nog steeds geen akkoord om het aflopende contract van Sergi Roberto te verlengen. De 30-jarige middenvelder ging akkoord om net als andere sterkhouders in te leveren, maar Barça zou willen dat hij nog meer inlevert dan spelers als Piqué al deden. Daardoor zijn de onderhandelingen in een impasse beland, maar volgens Mundo Deportivo zet Xavi druk om alsnog tot een akkoord te komen. De trainer verklaarde zowel intern als publiekelijk al dat hij hoopt dat Sergi Roberto alsnog aan boord zal blijven.

Barça lijkt ook al zeker te zijn van twee aanwinsten voor komend seizoen. AC Milan-middenvelder Franck Kessié zou bijvoorbeeld goed en wel op komst zijn. De Ivoriaan zou inmiddels zelfs al zijn medische proeven hebben afgelegd. Ook met Chelsea-verdediger Andreas Christensen lopen naar verluidt al een tijdje gesprekken. De Deen loopt eind dit seizoen eveneens uit zijn contract en zou al in grote lijnen rond zijn met Barça. In een gesprek met RAC1 bevestigde preses Joan Laporta dat de club inmiddels al rond is met haar eerste twee zomeraanwinsten. Naar alle waarschijnlijk gaat het om de genoemde namen.

David Beckham wil met zijn club Inter Miami zwaar uitpakken. Volgens de Spaanse krant MARCA wil de Engelsman Lionel Messi samen met Luis Suárez naar de MLS halen. Om het tweetal te overtuigen, zou de ex-voetballer van Real Madrid ook Sergio Busquets en Jordi Alba binnen willen halen. Zo zou hij bijna een halve ploeg van een succesvol FC Barcelona uit het verleden vastleggen.

Real Madrid wil maar wat graag Kylian Mbappé binnenhalen, maar ook Jude Bellingham staat volgens BILD hoog op het verlanglijstje. De Engelse middenvelder van nog altijd maar 18 moet de nieuwe leider worden op het middenveld. Naar verluidt zou hij meer dan 100 miljoen euro moeten kosten. Bellingham heeft nog een contract tot medio 2025 bij Borussia Dortmund, zijn huidige club.

Manchester United is nog steeds op zoek naar een coach voor volgend seizoen. De namen die al het meest genoemd werden, zijn die van Mauricio Pochettino (PSG) en Erik Ten Hag (Ajax). Daarnaast viel ook al de naam van Luis Enrique. De bondscoach van Spanje heeft echter geen enkele intentie om zijn land in de steek te laten. Dat liet hij duidelijk verstaan op de persconferentie voor het oefenduel tegen IJsland. United mag zijn naam dus al schrappen. 

Arsenal wil in Nederland shoppen. Volgens Voetbal International ligt de club in polepositie om Cody Gakpo (PSV) in te lijven. De 22-jarige aanvaller verlengde onlangs nog maar zijn contract tot midden 2026. Ook Bayern München, Liverpool en Manchester City werden in het verleden al in verband gebracht met de buitenspeler.

Romelu Lukaku is wat naar het achterplan verdwenen bij Chelsea, maar toch is er nog steeds interesse van andere clubs. Zo meldt Football.London via Fichajes dat Lukaku op de verlanglijst staat bij drie absolute grootmachten: Real Madrid, Bayern München en FC Barcelona. Maar men voegt er wel meteen aan toe dat de spits bij geen enkele club de eerste keuze is.

Bayern München denkt eraan om zich te versterken, vooral dan voorin. Robert Lewandowski en Serge Gnabry zouden wel eens andere oorden kunnen opzoeken. De vervanger van Gnabry zou Bayern in de Bundesliga vinden. Het vizier zou namelijk gericht zijn op Christopher Nkunku. De kersverse international van Frankrijk geldt momenteel als één van de smaakmakers bij RB Leipzig. Nkunku ligt wel nog vast tot medio 2024 en moet volgens Sport1 zo'n 70 miljoen euro kosten.

LEES OOK: Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

Wordt CDK de duurste JPL-transfer ooit?

Meest recent

Engeland wild van Duivel: "Beste transfer van het seizoen"

De Premier League en Rode Duivels, dat bleek de voorbije jaren regelmatig een geslaagd huwelijk. Ook ...

10
10
'Belgische clubs attent: FIFA stelt ingrijpende regel voor'

Er is de voorbije jaren al heel wat veranderd in de mondiale voetbalwereld. De FIFA voert immers de ...

33
33
Nieuwe generatie NXT: Club slaat dubbelslag

Club Brugge zette de laatste jaren grote stappen met zijn jeugdopleiding. Alsmaar meer spelers halen ...

46
46
Penders doet monden openvallen en is Europese primus

Met Thibaut Courtois beschikken de Rode Duivels momenteel over misschien wel de beste doelman ter ...

31
31
Belgische voetbalbond zorgt voor grote rel met WK-lied

De keuze van de Belgische voetbalbond om Roméo Elvis mee het officiële WK lied te laten ...

26
26
Antwerp ontdekt eindelijk nieuwe parel: reden onthuld

Bij Antwerp maken ze van de Europe Play-Off gebruik om ook enkele jonge talenten hun kans te geven. ...

61
61
'Man Utd heeft wenslijst klaar: minstens één Rode Duivel'

Voor de titel meestrijden lukte dit seizoen nog niet, maar na enkele magere seizoenen slaagde ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat slag bij Antwerp, kassa voor Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

157
157
Club-man in vorm Vetlesen gooit grote droom op tafel

Hugo Vetlesen zit in bloedvorm bij Club Brugge. De Noor is normaal gezien een reservespeler bij ...

122
122
Kompany briest na spektakelstuk: arbitrage weer afgemaakt

Vincent Kompany en de arbitrage in Europa, het is dit seizoen geen goed huwelijk. De oefenmeester ...

128
128
KBVB krijgt ferme miljoenenopsteker vlak voor WK

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ...

40
40
'Anderlecht geeft flop alsnog een nieuwe kans'

Bij RSC Anderlecht gaan er komende zomer de nodige transfers afgerond worden. Bepaalde media ...

256
256
Vandenbempt: "Eén van de waanzinnigste matchen ooit"

PSG-Bayern München was een geweldige pot voetbal. De Parijzenaars wonnen met 5-4 en het was de ...

94
94
Sonck komt met bijzonder straf verhaal: "Weigerde Kompany"

Wesley Sonck leek jaren geleden misschien wel op weg richting een trainerscarrière. De ...

105
105
'Anderlecht krijgt nieuws: La Louvière beslist over Ashimeru'

Bij RSC Anderlecht willen ze in de zomer een resem spelers van de hand doen. De Brusselaars hopen ...

160
160
Saintfiet hakt knoop door: weldra in JPL?

De Belgische coach Tom Saintfiet heeft via Instagram een belangrijke boodschap over zijn toekomst ...

75
75
'Anderlecht hakt nu al knoop door over toekomst Taravel'

Bij RSC Anderlecht is er geen technisch directeur, die begint volgende maand, maar dat is geen groot ...

383
383
Voetbalfans met kwijl in de mond: Kompany doet belofte

Voetballiefhebbers wereldwijd hebben dinsdagavond al watertandend naar het Champions ...

171
171
'Transferspektakel Anderlecht: víér topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags om de aanstelling van Antoine Sibierski als nieuwe sportief ...

476
476
Groot zorgenkind bij Duivels: WK-basisplaats in gevaar

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

121
121
Exit Ruben Van Gucht zindert na: "Moeilijk door te slikken"

“Moeilijk door te slikken.” Het klinkt als een oordeel over een gerecht, maar voor Ruben ...

107
107
Club Brugge of Union kampioen? "Zij staan er beter voor"

De Champions' Play-Offs zijn momenteel halfweg. Nog steeds voert Union SG het klassement aan, maar ...

309
309
Anderlecht perplex: Mbemba legt bom onder comeback-stunt

Anderlecht droomt van een terugkeer van Chancel Mbemba, maar de realiteit botst hard met de ...

407
407
Marseille dumpt Vermeeren: terugkeer naar JPL?

Arthur Vermeeren moet komende zomer alweer op zoek naar een nieuwe club. Volgens onder meer 'Het ...

420
420
'Gevolgen van succes: nieuwe ploeg én coach bij STVV'

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

255
255

Meer sportnieuws