TU: 'Club verpulvert transferrecord, Real strikt supertalent'

door
TU: 'Club verpulvert transferrecord, Real strikt supertalent'

In verschillende andere continenten blijft de transferperiode geopend, waardoor ook de Europese ploegen nog namen kunnen zien vertrekken. Bovendien kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities tijdelijk van club veranderen. Daarnaast wordt er achter de schermen ook al volop gewerkt aan transfers voor volgend seizoen. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste nieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge zou Noah Mbamba wel eens naar een andere club kunnen verkassen. Belangstelling lijkt er alvast genoeg te zijn voor de jongeling. De voorbije weken werd Mbamba al gelinkt aan Leicester City en Leeds United, terwijl volgens BILD zijn naam nu ook op het verlanglijstje van Borussia Mönchengladbach verschenen is.

Noa Lang heeft naar verluidt zijn zinnen gezet op een transfer naar AC Milan. En de interesse leek wederzijds. Volgens La Gazzetta dello Sport had de sportieve leiding van Milan al verschillende informele contacten om de transfer te bespreken. Calciomercato komt nu met slecht nieuws voor de Nederlander. Het Italiaanse medium bevestigt weliswaar dat Lang in beeld is op San Siro, hij zou evenwel geen prioriteit zijn. Zo zou zijn ploegmaat Charles De Ketelaere veel hoger op de verlanglijst staan.

CDK wordt ook vanuit Engeland het hof gemaakt. Zo heeft Leicester City hem al een tijdje op het oog. Leicester Mercury weet dat Blauw-Zwart bij een transfer aan een recordsom denkt. Het Britse medium spreekt immers over 33 miljoen pond, of omgerekend zo’n 39 miljoen euro. Dat zou de hoogste som ooit zijn voor een speler uit de JPL.

De aanval van KV Kortrijk lijkt een kwaliteitsinjectie te kunnen gebruiken. Volgens Kicker denkt KVK daarom opnieuw aan een oud doelwit, want ze zouden opnieuw hun oog laten vallen hebben op Jessic Ngankam. De 21-jarige spits was ook vorige zomer al in beeld in het Guldensporenstadion en zijn naam viel toen ook bij Anderlecht en Zulte Waregem. Hij werd uiteindelijk door Hertha BSC dit seizoen verhuurd aan Greuther Fürth, maar dat werd geen succes.

BUITENLAND

FC Barcelona vond nog steeds geen akkoord om het aflopende contract van Sergi Roberto te verlengen. De 30-jarige middenvelder ging akkoord om net als andere sterkhouders in te leveren, maar Barça zou willen dat hij nog meer inlevert dan spelers als Piqué al deden. Daardoor zijn de onderhandelingen in een impasse beland, maar volgens Mundo Deportivo zet Xavi druk om alsnog tot een akkoord te komen. De trainer verklaarde zowel intern als publiekelijk al dat hij hoopt dat Sergi Roberto alsnog aan boord zal blijven.

Barça lijkt ook al zeker te zijn van twee aanwinsten voor komend seizoen. AC Milan-middenvelder Franck Kessié zou bijvoorbeeld goed en wel op komst zijn. De Ivoriaan zou inmiddels zelfs al zijn medische proeven hebben afgelegd. Ook met Chelsea-verdediger Andreas Christensen lopen naar verluidt al een tijdje gesprekken. De Deen loopt eind dit seizoen eveneens uit zijn contract en zou al in grote lijnen rond zijn met Barça. In een gesprek met RAC1 bevestigde preses Joan Laporta dat de club inmiddels al rond is met haar eerste twee zomeraanwinsten. Naar alle waarschijnlijk gaat het om de genoemde namen.

David Beckham wil met zijn club Inter Miami zwaar uitpakken. Volgens de Spaanse krant MARCA wil de Engelsman Lionel Messi samen met Luis Suárez naar de MLS halen. Om het tweetal te overtuigen, zou de ex-voetballer van Real Madrid ook Sergio Busquets en Jordi Alba binnen willen halen. Zo zou hij bijna een halve ploeg van een succesvol FC Barcelona uit het verleden vastleggen.

Real Madrid wil maar wat graag Kylian Mbappé binnenhalen, maar ook Jude Bellingham staat volgens BILD hoog op het verlanglijstje. De Engelse middenvelder van nog altijd maar 18 moet de nieuwe leider worden op het middenveld. Naar verluidt zou hij meer dan 100 miljoen euro moeten kosten. Bellingham heeft nog een contract tot medio 2025 bij Borussia Dortmund, zijn huidige club.

Manchester United is nog steeds op zoek naar een coach voor volgend seizoen. De namen die al het meest genoemd werden, zijn die van Mauricio Pochettino (PSG) en Erik Ten Hag (Ajax). Daarnaast viel ook al de naam van Luis Enrique. De bondscoach van Spanje heeft echter geen enkele intentie om zijn land in de steek te laten. Dat liet hij duidelijk verstaan op de persconferentie voor het oefenduel tegen IJsland. United mag zijn naam dus al schrappen. 

Arsenal wil in Nederland shoppen. Volgens Voetbal International ligt de club in polepositie om Cody Gakpo (PSV) in te lijven. De 22-jarige aanvaller verlengde onlangs nog maar zijn contract tot midden 2026. Ook Bayern München, Liverpool en Manchester City werden in het verleden al in verband gebracht met de buitenspeler.

Romelu Lukaku is wat naar het achterplan verdwenen bij Chelsea, maar toch is er nog steeds interesse van andere clubs. Zo meldt Football.London via Fichajes dat Lukaku op de verlanglijst staat bij drie absolute grootmachten: Real Madrid, Bayern München en FC Barcelona. Maar men voegt er wel meteen aan toe dat de spits bij geen enkele club de eerste keuze is.

Bayern München denkt eraan om zich te versterken, vooral dan voorin. Robert Lewandowski en Serge Gnabry zouden wel eens andere oorden kunnen opzoeken. De vervanger van Gnabry zou Bayern in de Bundesliga vinden. Het vizier zou namelijk gericht zijn op Christopher Nkunku. De kersverse international van Frankrijk geldt momenteel als één van de smaakmakers bij RB Leipzig. Nkunku ligt wel nog vast tot medio 2024 en moet volgens Sport1 zo'n 70 miljoen euro kosten.

LEES OOK: ‘WK-surprise Garcia: opvallende optie voor stage in VS’

Wordt CDK de duurste JPL-transfer ooit?

Meest recent

Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

7
7
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

21
21
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

48
48
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

10
10
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

22
22
Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

183
183
Eden Hazard bekent kleur: twee topfavorieten voor WK '26

Het aftellen tot het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico is nu ook echt begonnen. Zo zijn ...

142
142
Hete transferzomer KRC Genk: zestal op weg naar uitgang?

KRC Genk is bezig aan een behoorlijk wisselvallig seizoen. Desondanks hebben de Limburgers ...

250
250
Anderlecht leeft weer: Proto verklapt 'geheim' van Taravel

Bij RSC Anderlecht heerst nog steeds heel wat onduidelijkheid omtrent het trainersdossier. De kans ...

302
302
VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

225
225
Schoktransfer Lukaku? 'Napoli-toekomst in handen één man'

Romelu Lukaku scoorde afgelopen weekend eindelijk zijn eerste doelpunt van het seizoen namens SSC ...

115
115
'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club Brugge slaagde er uiteindelijk niet in om Atlético Madrid uit de Champions League te ...

337
337
Zorgen Garcia: drie Club-spelers in basis op cruciale stage?

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

275
275
Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

657
657
Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

351
351
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

58
58
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

87
87
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

86
86
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

56
56
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

179
179
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

67
67
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

94
94
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

99
99
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

91
91
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

193
193

Meer sportnieuws