TU: 'Club verpulvert transferrecord, Real strikt supertalent'

door
TU: 'Club verpulvert transferrecord, Real strikt supertalent'

In verschillende andere continenten blijft de transferperiode geopend, waardoor ook de Europese ploegen nog namen kunnen zien vertrekken. Bovendien kunnen spelers uit Oekraïense en Russische competities tijdelijk van club veranderen. Daarnaast wordt er achter de schermen ook al volop gewerkt aan transfers voor volgend seizoen. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste nieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge zou Noah Mbamba wel eens naar een andere club kunnen verkassen. Belangstelling lijkt er alvast genoeg te zijn voor de jongeling. De voorbije weken werd Mbamba al gelinkt aan Leicester City en Leeds United, terwijl volgens BILD zijn naam nu ook op het verlanglijstje van Borussia Mönchengladbach verschenen is.

Noa Lang heeft naar verluidt zijn zinnen gezet op een transfer naar AC Milan. En de interesse leek wederzijds. Volgens La Gazzetta dello Sport had de sportieve leiding van Milan al verschillende informele contacten om de transfer te bespreken. Calciomercato komt nu met slecht nieuws voor de Nederlander. Het Italiaanse medium bevestigt weliswaar dat Lang in beeld is op San Siro, hij zou evenwel geen prioriteit zijn. Zo zou zijn ploegmaat Charles De Ketelaere veel hoger op de verlanglijst staan.

CDK wordt ook vanuit Engeland het hof gemaakt. Zo heeft Leicester City hem al een tijdje op het oog. Leicester Mercury weet dat Blauw-Zwart bij een transfer aan een recordsom denkt. Het Britse medium spreekt immers over 33 miljoen pond, of omgerekend zo’n 39 miljoen euro. Dat zou de hoogste som ooit zijn voor een speler uit de JPL.

De aanval van KV Kortrijk lijkt een kwaliteitsinjectie te kunnen gebruiken. Volgens Kicker denkt KVK daarom opnieuw aan een oud doelwit, want ze zouden opnieuw hun oog laten vallen hebben op Jessic Ngankam. De 21-jarige spits was ook vorige zomer al in beeld in het Guldensporenstadion en zijn naam viel toen ook bij Anderlecht en Zulte Waregem. Hij werd uiteindelijk door Hertha BSC dit seizoen verhuurd aan Greuther Fürth, maar dat werd geen succes.

BUITENLAND

FC Barcelona vond nog steeds geen akkoord om het aflopende contract van Sergi Roberto te verlengen. De 30-jarige middenvelder ging akkoord om net als andere sterkhouders in te leveren, maar Barça zou willen dat hij nog meer inlevert dan spelers als Piqué al deden. Daardoor zijn de onderhandelingen in een impasse beland, maar volgens Mundo Deportivo zet Xavi druk om alsnog tot een akkoord te komen. De trainer verklaarde zowel intern als publiekelijk al dat hij hoopt dat Sergi Roberto alsnog aan boord zal blijven.

Barça lijkt ook al zeker te zijn van twee aanwinsten voor komend seizoen. AC Milan-middenvelder Franck Kessié zou bijvoorbeeld goed en wel op komst zijn. De Ivoriaan zou inmiddels zelfs al zijn medische proeven hebben afgelegd. Ook met Chelsea-verdediger Andreas Christensen lopen naar verluidt al een tijdje gesprekken. De Deen loopt eind dit seizoen eveneens uit zijn contract en zou al in grote lijnen rond zijn met Barça. In een gesprek met RAC1 bevestigde preses Joan Laporta dat de club inmiddels al rond is met haar eerste twee zomeraanwinsten. Naar alle waarschijnlijk gaat het om de genoemde namen.

David Beckham wil met zijn club Inter Miami zwaar uitpakken. Volgens de Spaanse krant MARCA wil de Engelsman Lionel Messi samen met Luis Suárez naar de MLS halen. Om het tweetal te overtuigen, zou de ex-voetballer van Real Madrid ook Sergio Busquets en Jordi Alba binnen willen halen. Zo zou hij bijna een halve ploeg van een succesvol FC Barcelona uit het verleden vastleggen.

Real Madrid wil maar wat graag Kylian Mbappé binnenhalen, maar ook Jude Bellingham staat volgens BILD hoog op het verlanglijstje. De Engelse middenvelder van nog altijd maar 18 moet de nieuwe leider worden op het middenveld. Naar verluidt zou hij meer dan 100 miljoen euro moeten kosten. Bellingham heeft nog een contract tot medio 2025 bij Borussia Dortmund, zijn huidige club.

Manchester United is nog steeds op zoek naar een coach voor volgend seizoen. De namen die al het meest genoemd werden, zijn die van Mauricio Pochettino (PSG) en Erik Ten Hag (Ajax). Daarnaast viel ook al de naam van Luis Enrique. De bondscoach van Spanje heeft echter geen enkele intentie om zijn land in de steek te laten. Dat liet hij duidelijk verstaan op de persconferentie voor het oefenduel tegen IJsland. United mag zijn naam dus al schrappen. 

Arsenal wil in Nederland shoppen. Volgens Voetbal International ligt de club in polepositie om Cody Gakpo (PSV) in te lijven. De 22-jarige aanvaller verlengde onlangs nog maar zijn contract tot midden 2026. Ook Bayern München, Liverpool en Manchester City werden in het verleden al in verband gebracht met de buitenspeler.

Romelu Lukaku is wat naar het achterplan verdwenen bij Chelsea, maar toch is er nog steeds interesse van andere clubs. Zo meldt Football.London via Fichajes dat Lukaku op de verlanglijst staat bij drie absolute grootmachten: Real Madrid, Bayern München en FC Barcelona. Maar men voegt er wel meteen aan toe dat de spits bij geen enkele club de eerste keuze is.

Bayern München denkt eraan om zich te versterken, vooral dan voorin. Robert Lewandowski en Serge Gnabry zouden wel eens andere oorden kunnen opzoeken. De vervanger van Gnabry zou Bayern in de Bundesliga vinden. Het vizier zou namelijk gericht zijn op Christopher Nkunku. De kersverse international van Frankrijk geldt momenteel als één van de smaakmakers bij RB Leipzig. Nkunku ligt wel nog vast tot medio 2024 en moet volgens Sport1 zo'n 70 miljoen euro kosten.

LEES OOK: Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Wordt CDK de duurste JPL-transfer ooit?

Meest recent

Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

17
17
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

108
108
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

27
27
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

59
59
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

158
158
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

154
154
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

615
615
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

87
87
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

221
221
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

412
412
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

453
453
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

584
584
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

238
238
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

582
582
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

401
401
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

61
61
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

133
133
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

232
232
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

48
48
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

142
142
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

217
217
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

236
236
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

199
199
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

104
104
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

196
196

Meer sportnieuws