Mathijssen vreest Denen: "Niet tegen Janneke en Mieke"

53 stemmen
Mathijssen vreest Denen:

Morgen staan de nationale U21 voor een belangrijke afspraak. In Denemarken hebben ze genoeg aan een punt om zich te verzekeren van deelname aan het EK. In de heenwedstrijd hielden de Belgen alvast al een goede generale repetitie.


In het stadion van OH Leuven werd het toen 1-0 voor onze jonge landgenoten. Loïs Openda was de matchwinnaar. Na een knap een-tweetje met Arthur Theate zette hij de enige treffer van de wedstrijd op het bord. Meteen goed voor de drie punten en (toen) een 12 op 12. De jonge Duivels stoomden daarna door naar een 18 op 18. Daardoor zitten ze nu in een luxepositie, die ze in principe niet meer uit handen zouden mogen geven.

Coach Jacky Mathijssen is echter op zijn hoede. Dat liet hij maandag verstaan op zijn persbabbel. "We staan voor een ongelofelijke challenge, hoor. Het zullen in Denemarken moeilijke omstandigheden zijn. We spelen niet tegen Janneke en Mieke. Mijn spelers moeten tonen dat ze kunnen winnen zonder dat ze hun principes overboord gooien. We willen een resultaat spelen zonder onze aanvallende voetbalstijl te verloochenen", aldus Mathijssen.

HISTORISCH

Als de beloften zich plaatsen voor het EK, dan zou dat een historische prestatie zijn. Dat lukte ons land nog maar drie keer. Bovendien kunnen ze zich nog altijd plaatsen zonder puntenverlies in de voorrondes. Ook dat zou een unicum zijn voor ons land. Michel-Ange Balikwisha wil alvast alles doen om zes op zes te pakken in de resterende twee duels, te beginnen dinsdag in en tegen Denemarken.     

LEES OOK: Garcia maakt keuze: ‘onzichtbare’ kracht terug in de basis

Plaatsen ze zich morgen voor het EK?

Meest recent

Vandenbempt kan ogen niet geloven: “Geen refs uit JPL…”

De clash tussen Frankrijk en Paraguay blijft nazinderen. De topfavoriet won uiteindelijk met het ...

7
7
Supercomputer verbaast met update WK-kansen Rode Duivels

De 1/8e finales zijn van start gegaan op het WK en daarom kwam databureau OPTA met een nieuwe ...

19
19
WK-vloek achtervolgt Rode Duivels: ook tegen VS?

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen gastland Verenigde Staten. België werd ...

75
75
Frankrijk in rep en roer: Mbappé houdt zich niet in

Frankrijk heeft de kwartfinale van het WK bereikt. In de 1/8e finales werd Paraguay verslagen, maar ...

113
113
Opvallende onthulling Doku: oproep aan Belgische fans

Jérémy Doku heeft zich nog niet echt kunnen laten zien dit WK. Er werd veer verwacht ...

77
77
Absurd drama: ex-Rode Duivel vecht voor zijn leven

Wat een gezellige zaterdagmiddag met familie had moeten worden, eindigde in een nachtmerrie die een ...

344
344
Waarom Oranje plots droomt van bondscoach Pep Guardiola

Nederland is nu al in de ban van de zoektocht naar de opvolger van Ronald Koeman. Plots dromen ze ...

48
48
Henry & co verschroeiend hard voor 'schande van het WK'

Frankrijk won met 0-1 van Paraguay. Die treffer viel na een strafschopdoelpunt. Paraguay speelde op ...

103
103
'Feyenoord ziet zeer interessante piste bij... OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens uitgaande transfers kunnen afronden. ...

28
28
Garcia maakt keuze: ‘onzichtbare’ kracht terug in de basis

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend tegen de Verenigde Staten. Bondscoach Rudi Garcia gaat sowieso ...

390
390
Union SG met héél interessante deal: pitbull met goede voeten

Union SG was al héél actief op de transfermarkt. De Brusselaars hebben ook de nodige ...

102
102
Meunier-stunt bij Club Brugge krijgt opvallende wending

De geruchten tussen Thomas Meunier en Club Brugge komen elk jaar terug. Vroeger was een comeback te ...

1285
1285
'Te vroeg verkocht door Renard? Ex-RSCA'er plots grof wild'

Bij RSC Anderlecht maakten ze de afgelopen jaren héél veel verkeerde keuzes. Daardoor ...

249
249
Anderlecht in tijdsnood: Sibierski moet doorschakelen

Anderlecht speelde 0-0 tegen Boulogne. Een oefenmatch wil weinig zeggen, maar het is wél ...

569
569
Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

282
282
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

253
253
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

345
345
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

94
94
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

90
90
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

641
641
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

387
387
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

166
166
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

167
167
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

143
143
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

17
17

Meer sportnieuws