De Bilde luidt alarmbel voor Rode Duivels

door
De Bilde luidt alarmbel voor Rode Duivels

De Rode Duivels moeten dinsdagavond opnieuw vriendschappelijk aan de bak. Ze nemen het dan op tegen Burkina Faso. Na de tegenvallende prestatie en uitslag (2-2) tegen Ierland willen onze landgenoten opnieuw aanknopen met de zege, en het liefst met goed voetbal.


Dat zal dan wel moeten gebeuren zonder Simon Mignolet in doel. De doelman van Club Brugge zal vervangen worden door Matz Sels. Dat maakte bondscoach Roberto Martinez maandag bekend op zijn persbabbel. Voor het overige moeten er niet veel veranderingen verwacht worden, liet de Spanjaard zich ook ontvallen. Afwachten hoe de Duivels voor de dag zullen komen tegen Burkina Faso, dat momenteel op de 56ste plaats kampeert op de FIFA-ranking.

Analist en voormalige Rode Duivel Gilles De Bilde ziet bij VTM dat de tijd dringt voor wie zich nog wil bewijzen voor het WK in Qatar. "Vanaf juni is er de Nations League, dan gaat het erom, weer wedstrijden met inzet. En dan komt er nog eens die generatie die er nu niet bij is bij. Dus het is voor veel jongens de laatste kans om zich echt te tonen in die wedstrijd, om echt nog aanspraak te maken op een eventuele plaats in die 23 voor Qatar", is De Bilde duidelijk.

WK QATAR

Op het WK in Qatar zal het om de knikkers gaan, en dus zal Martinez een beroep op de vertrouwde krachten bij de Rode Duivels. Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku en Eden Hazard moeten de nationale ploeg op sleeptouw nemen en proberen om nog beter te doen dan in 2018 in Rusland. Toen strandden onze landgenoten in de halve finales, tegen de latere winnaar Frankrijk. In de strijd om de derde plaats klopten we daarna Engeland.

 



  

LEES OOK: Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Doen we beter in Qatar dan in Rusland?

Meest recent

'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

2
2
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

63
63
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

156
156
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

212
212
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

286
286
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

81
81
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

178
178
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

206
206
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

273
273
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

192
192
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

121
121
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

431
431
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

307
307
'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

100
100
’Verrassende Belgische transfer bij Anderlecht’

De eerste week van de mercato in de Jupiler Pro League ligt bijna achter de rug. Bij RSC Anderlecht ...

489
489
Analisten vellen verdict: Jashari verdiende Gouden Schoen?

De Gouden Schoen 2025 heeft een grote verrassing opgeleverd. Christos Tzolis maakte zijn ...

245
245
Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

De eregast op het Gala van de Gouden Schoen was niemand minder dan Kevin De Bruyne. De spelmaker van ...

122
122
Prijs met donker randje: hommeles Coosemans en Anderlecht

Colin Coosemans beleefde zondagavond één van de mooiste momenten uit zijn ...

373
373
Gouden Schoen zindert na: Vandenbempt schetst nasleep Club

Club Brugge heeft opnieuw de Gouden Schoen gewonnen. Tenminste toch een ex-speler van Blauw-Zwart. ...

346
346
Barça wint wéér finale van Real: Spanjaarden fileren Courtois

FC Barcelona heeft zichzelf opgevolgd als winnaar van de Supercopa de España. In de finale ...

320
320
Club Brugge op z’n kop: Jashari-stunt met keiharde gevolgen

Niemand bij Club Brugge zag dit aankomen. Wat een avond van bevestiging moest worden, draaide uit op ...

829
829
Vloek verbroken: Gouden Schoen sluit Anderlecht weer in armen

De hoofdprijs ging uiteindelijk naar een speler van Club Brugge, of AC Milan zo u verkiest, maar ook ...

224
224
Schok op Gouden Schoen: Tzolis stuift weg, consternatie bij Club

De 72ste Gouden Schoen heeft een verrassing van formaat opgeleverd. Het was Ardon Jashari die met de ...

962
962
"Wat een aanfluiting!" - Gouden Schoen doet bom ontploffen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

762
762

Meer sportnieuws