Club Brugge-jonkies helpen Belgische U18 aan zege

139 stemmen
Club Brugge-jonkies helpen Belgische U18 aan zege

Het zijn spannende tijden voor verschillende nationale jeugdcategorieën. Zo kunnen de U21, de U19 en de U17 zich allemaal plaatsen voor het EK. De U18 zijn dan weer vriendschappelijk aan het werk op een toernooi in Spanje.


In L'Alfàs del Pi, in de provincie Alicante, namen ze het op tegen hun leeftijdsgenoten uit Noorwegen. De Belgen haalden het met 2-1, lezen we in Het Nieuwsblad. De doelpunten kwamen op naam van twee jonkies van Club Brugge. Het was Romeo Vermant (zoon van Sven) die de Belgen op rozen zetten. Mathis Servais diepte de score na de pauze uit tot 2-0. De Noorse tegentreffer kwam te laat en was er puur een voor de statistieken. Eerder verloren de Belgen van Tsjechië (2-3) en wonnen ze van Noord-Ierland (2-0).

Voor de U18 bestaat er geen EK, maar zoals eerder aangegeven kunnen de andere leeftijdscategorieën zich wel plaatsen voor het EK. Dinsdag komen de U21 in actie in Denemarken. De troepen van Jacky Mathijssen kunnen zich met een punt plaatsen voor de eindronde. Dat zou pas voor de vierde keer in de geschiedenis van ons land zijn.

SCHOON VOLK

Matthijsen kan bij de U21 een beroep doen op schoon volk, ondanks het feit dat er al heel wat talent doorgeschoven is naar de Rode Duivels. Loïs Openda scoort vlot bij Vitesse en laat ook bij de U21 de netten regelmatig trillen. Daarnaast denken we ook aan Michel-Ange Balikwisha, de recordtransfer van Antwerp, en Aster Vranckx (VfL Wolfsburg, ex-KVM). Tonen zij zich op het EK U21 aan heel Europa?


LEES OOK: "Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Plaatsen de U21 zich dinsdag al voor het EK?

Meest recent

'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

11
11
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

16
16
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

26
26
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

197
197
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

76
76
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

176
176
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

87
87
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

201
201
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

117
117
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

286
286
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

165
165
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

134
134
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

393
393
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

123
123
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

300
300
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

126
126
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

284
284
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

233
233
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

316
316
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

127
127
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

247
247
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

1280
1280
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

559
559
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

277
277
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

282
282

Meer sportnieuws