Club Brugge-jonkies helpen Belgische U18 aan zege

139 stemmen
Club Brugge-jonkies helpen Belgische U18 aan zege

Het zijn spannende tijden voor verschillende nationale jeugdcategorieën. Zo kunnen de U21, de U19 en de U17 zich allemaal plaatsen voor het EK. De U18 zijn dan weer vriendschappelijk aan het werk op een toernooi in Spanje.


In L'Alfàs del Pi, in de provincie Alicante, namen ze het op tegen hun leeftijdsgenoten uit Noorwegen. De Belgen haalden het met 2-1, lezen we in Het Nieuwsblad. De doelpunten kwamen op naam van twee jonkies van Club Brugge. Het was Romeo Vermant (zoon van Sven) die de Belgen op rozen zetten. Mathis Servais diepte de score na de pauze uit tot 2-0. De Noorse tegentreffer kwam te laat en was er puur een voor de statistieken. Eerder verloren de Belgen van Tsjechië (2-3) en wonnen ze van Noord-Ierland (2-0).

Voor de U18 bestaat er geen EK, maar zoals eerder aangegeven kunnen de andere leeftijdscategorieën zich wel plaatsen voor het EK. Dinsdag komen de U21 in actie in Denemarken. De troepen van Jacky Mathijssen kunnen zich met een punt plaatsen voor de eindronde. Dat zou pas voor de vierde keer in de geschiedenis van ons land zijn.

SCHOON VOLK

Matthijsen kan bij de U21 een beroep doen op schoon volk, ondanks het feit dat er al heel wat talent doorgeschoven is naar de Rode Duivels. Loïs Openda scoort vlot bij Vitesse en laat ook bij de U21 de netten regelmatig trillen. Daarnaast denken we ook aan Michel-Ange Balikwisha, de recordtransfer van Antwerp, en Aster Vranckx (VfL Wolfsburg, ex-KVM). Tonen zij zich op het EK U21 aan heel Europa?


LEES OOK: Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

Plaatsen de U21 zich dinsdag al voor het EK?

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

42
42
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

73
73
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

41
41
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

189
189
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

106
106
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

196
196
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

106
106
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

137
137
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

108
108
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

801
801
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1088
1088
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

75
75
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

543
543
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

174
174
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

290
290
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

640
640
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

165
165
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

158
158
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

366
366
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

215
215
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

224
224
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

258
258
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

807
807
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

522
522

Meer sportnieuws