Kiest Pro League oude bekende van Club Brugge als CEO?

door
Kiest Pro League oude bekende van Club Brugge als CEO?

De Algemene Vergadering van de Pro League zit maandag nog eens bijeen, waarop een aantal belangrijke toekomstpunten besproken worden. Eén van de zaken die aan bod zullen komen, is de benoeming van een nieuwe CEO. In januari trok Pierre François immers de deur van de Pro League definitief achter zich dicht en een opvolger werd nog niet gevonden.


De Pro League gaf een mandaat aan Anderlecht-voorzitter Wouter Vandenhaute en Club Brugge-CEO Vincent Mannaert om voorlopig de leiding over de Pro League te nemen en onder meer de belangrijke onderhandelingen met de politiek over de hervorming van de sociale lasten en belastingen voor spelers en clubs. Hun mandaat loopt tot eind juni en tegen dan moet een nieuwe CEO gevonden worden.

Nu is ook de eerste kandidaat bekend, want De Tijd, Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad melden allemaal dat Lorin Parys een grote kandidaat is om de nieuwe CEO te worden. Zijn kandidatuur wordt op de vergadering maandag besproken en de kans lijkt reëel dat hij het zal halen. De 45-jarige was de voorbije jaren in de politiek actief als ondervoorzitter van N-VA, maar zou die partij verlaten.

CLUB BRUGGE
Voor Parys is de voetbalwereld niet onbekend, want hij was in het verleden nog aan de slag bij Club Brugge. Hij werkte immers jarenlang voor het Uplace van Bart Verhaeghe en belandde op die manier ook in het Jan Breydelstadion. Hij was van 2011 tot 2012 aan de slag als COO bij Blauw-Zwart. Na zijn passage bij Uplace ging hij in de politiek.

LEES OOK: ‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Zou hij een goede kandidaat zijn?

Meest recent

Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

15
15
Vanhaezebrouck tikt Leko op de vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

45
45
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

53
53
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

169
169
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

186
186
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

49
49
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

269
269
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

103
103
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

237
237
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

346
346
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

259
259
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

489
489
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

219
219
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

166
166
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

118
118
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

166
166
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

89
89
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

269
269
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

32
32
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

643
643
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

73
73
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

140
140
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

199
199
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

363
363
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

98
98

Meer sportnieuws