Kiest Pro League oude bekende van Club Brugge als CEO?

door
Kiest Pro League oude bekende van Club Brugge als CEO?

De Algemene Vergadering van de Pro League zit maandag nog eens bijeen, waarop een aantal belangrijke toekomstpunten besproken worden. Eén van de zaken die aan bod zullen komen, is de benoeming van een nieuwe CEO. In januari trok Pierre François immers de deur van de Pro League definitief achter zich dicht en een opvolger werd nog niet gevonden.


De Pro League gaf een mandaat aan Anderlecht-voorzitter Wouter Vandenhaute en Club Brugge-CEO Vincent Mannaert om voorlopig de leiding over de Pro League te nemen en onder meer de belangrijke onderhandelingen met de politiek over de hervorming van de sociale lasten en belastingen voor spelers en clubs. Hun mandaat loopt tot eind juni en tegen dan moet een nieuwe CEO gevonden worden.

Nu is ook de eerste kandidaat bekend, want De Tijd, Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad melden allemaal dat Lorin Parys een grote kandidaat is om de nieuwe CEO te worden. Zijn kandidatuur wordt op de vergadering maandag besproken en de kans lijkt reëel dat hij het zal halen. De 45-jarige was de voorbije jaren in de politiek actief als ondervoorzitter van N-VA, maar zou die partij verlaten.

CLUB BRUGGE
Voor Parys is de voetbalwereld niet onbekend, want hij was in het verleden nog aan de slag bij Club Brugge. Hij werkte immers jarenlang voor het Uplace van Bart Verhaeghe en belandde op die manier ook in het Jan Breydelstadion. Hij was van 2011 tot 2012 aan de slag als COO bij Blauw-Zwart. Na zijn passage bij Uplace ging hij in de politiek.

LEES OOK: Club Brugge krijgt fameuze opsteker in stadiondossier

Zou hij een goede kandidaat zijn?

Meest recent

Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

2
2
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

27
27
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

50
50
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

78
78
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

118
118
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

79
79
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

205
205
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

66
66
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

132
132
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

108
108
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

69
69
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

195
195
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

206
206
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

167
167
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

546
546
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

158
158
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

220
220
'Mannaert verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

582
582
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

58
58
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

231
231
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

142
142
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

173
173
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

77
77
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

377
377
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

329
329

Meer sportnieuws