Strenge Dendoncker: "Daar mogen we dit resultaat niet aan wijten"

door
Strenge Dendoncker:

Het veredelde B-elftal van de Rode Duivels heeft tegen Ierland niet echt kunnen overtuigen. De afwezigheid van de vele sterkhouders kon niet verdoezeld werden en na een laat tegendoelpunt raakten de Belgen niet verder dan een 2-2. Het kwaliteitsverlies kon niet meteen weggemoffeld worden.


Maar Leander Dendoncker wou dat niet als excuus inroepen. "We mogen dit resultaat niet wijten aan de afwezigheid van bepaalde spelers", was de middenvelder streng bij VTM. "Er is genoeg kwaliteit in de ploeg om dat op te vangen. Natuurlijk zou het makkelijker zijn als ze erbij zijn, maar we moeten kijken naar de toekomst en we weten dat bepaalde spelers niet heel lang meer zullen meegaan. Het is aan ons op dat op te vangen en er proberen het beste van te maken."

Dendoncker kreeg nog eens zijn kans op het middenveld bij afwezigheid van Axel Witsel. De middenvelder kreeg de voorkeur op Orel Mangala en Albert Sambi Lokonga en ook op Leandro Trossard, die in de basis verwacht werd in de pocket met Hans Vanaken in dat geval op het middenveld. Roberto Martinez koos echter voor meer zekerheid.

NIET MAKKELIJK
Voor Dendoncker was de basisplaats een welkome opsteker, want op clubniveau beleeft hij niet zijn makkelijkste seizoen. Bij Wolverhampton stond de 26-jarige dit seizoen tot dusver slechts de helft van de Premier League-wedstrijden in de basis. Op 30 speeldagen was hij vijftien keer titularis en negen keer invaller. Zes keer bleef hij aan de bank gekluisterd. Hij scoorde daarbij één keer en gaf twee assists.

LEES OOK: "Tegen België op het WK? Zou ik héél vervelend vinden"

Zijn de vele afwezigen een excuus?

Meest recent

'Duranville neemt drastische toekomstbeslissing'

De voorbije interlandbreak bracht een opsteker voor de Jonge Duivels, want zij konden nog eens ...

5
5
Schot in roos voor Club: oude bekende doet trio ontploffen

Club Brugge kreeg in de zomer te maken met heel wat belangrijke vertrekkers, maar die werden tot ...

40
40
'Strijd om Mokio is los: grootmacht in polepositie'

Ajax neemt het zaterdagavond in de Eredivisie op tegen Excelsior, maar voor Jorthy Mokio zullen ...

17
17
Renard legt doelstellingen van Anderlecht op tafel

Met een prestigieuze zege tegen Club Brugge leek Anderlecht vlak voor de interlandbreak een grote ...

71
71
Ondanks nieuwe onthullingen: "Ajax moet Overmars kans geven"

Het is de laatste weken weer crisis bij Ajax en dat betekent ook dat er weer druk gespeculeerd wordt ...

17
17
Genk slijpt nieuwe diamant: jonkie apart genomen op training

KRC Genk wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten uit de eigen jeugdopleiding te lanceren. En ...

115
115
Overmars lacht tanden bloot: groot transfernieuws Antwerp

Antwerp FC is bezig aan een behoorlijk tegenvallend seizoen tot dusver. Dat heeft deels te maken met ...

474
474
Lammens slaat heel United met verstomming: Amorim reageert

In de Premier League wil Manchester United maandagavond tegen Everton FC zijn reeks zonder ...

482
482
'Club houdt zich vast: winters miljoenenbod op steunpilaar'

Club Brugge heeft niet de gewoonte om sterkhouders te laten gaan in januari, maar maakte daar in het ...

156
156
"Tegen België op het WK? Zou ik héél vervelend vinden"

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

101
101
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt topaanwinst, transferbom Kane'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

284
284
'Leko krijgt cruciale update uit ziekenboeg AA Gent'

AA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Westerlo. In de stille Kempen wordt het wellicht weer puzzelen ...

95
95
Renard & Hasi spreken klare taal over toekomst bij RSCA

Dankzij een deugddoende zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge dook RSC Anderlecht met een goed ...

111
111
'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

"Club Brugge is uit op eerherstel", aldus Nicky Hayen vrijdag op zijn persbabbel. Hoewel in de ...

292
292
Renard doorbreekt stilte: "Dan verlaat ik Anderlecht'

Voor de interlandbreak boekte RSC Anderlecht een fraaie zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge. ...

338
338
'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

107
107
Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

PSV steekt er ook dit seizoen weer bovenuit in de Nederlandse eerste klasse. De club uit Eindhoven ...

106
106
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

131
131
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

249
249
Renard slaat hard terug: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

182
182
Noodlot slaat toe bij Antwerp: "En nu dit ... echt zonde"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

169
169
'Kompany totaal verrast: grootmacht rukt op voor Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

164
164
Kortsluiting bij Club Brugge: Hayen ontploft van één speler

Club Brugge kocht geen status maar ruwe power: voor €9 miljoen moest Mamadou Diakhon dé ...

439
439
"Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026 en de monsterzege tegen Liechtenstein, werd de voorbije ...

434
434
Nieuwe coach Club Brugge bekend? De Mil krijgt voorwaarde te horen

Daags voor het belangrijke Champions League-duel tegen Sporting CP, staat Club Brugge in eigen land ...

567
567

Meer sportnieuws