Strenge Dendoncker: "Daar mogen we dit resultaat niet aan wijten"

76 stemmen
Strenge Dendoncker:

Het veredelde B-elftal van de Rode Duivels heeft tegen Ierland niet echt kunnen overtuigen. De afwezigheid van de vele sterkhouders kon niet verdoezeld werden en na een laat tegendoelpunt raakten de Belgen niet verder dan een 2-2. Het kwaliteitsverlies kon niet meteen weggemoffeld worden.


Maar Leander Dendoncker wou dat niet als excuus inroepen. "We mogen dit resultaat niet wijten aan de afwezigheid van bepaalde spelers", was de middenvelder streng bij VTM. "Er is genoeg kwaliteit in de ploeg om dat op te vangen. Natuurlijk zou het makkelijker zijn als ze erbij zijn, maar we moeten kijken naar de toekomst en we weten dat bepaalde spelers niet heel lang meer zullen meegaan. Het is aan ons op dat op te vangen en er proberen het beste van te maken."

Dendoncker kreeg nog eens zijn kans op het middenveld bij afwezigheid van Axel Witsel. De middenvelder kreeg de voorkeur op Orel Mangala en Albert Sambi Lokonga en ook op Leandro Trossard, die in de basis verwacht werd in de pocket met Hans Vanaken in dat geval op het middenveld. Roberto Martinez koos echter voor meer zekerheid.

NIET MAKKELIJK
Voor Dendoncker was de basisplaats een welkome opsteker, want op clubniveau beleeft hij niet zijn makkelijkste seizoen. Bij Wolverhampton stond de 26-jarige dit seizoen tot dusver slechts de helft van de Premier League-wedstrijden in de basis. Op 30 speeldagen was hij vijftien keer titularis en negen keer invaller. Zes keer bleef hij aan de bank gekluisterd. Hij scoorde daarbij één keer en gaf twee assists.

LEES OOK: Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

Zijn de vele afwezigen een excuus?

Meest recent

Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

410
410
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

18
18
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

74
74
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

144
144
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

14
14
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

34
34
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

218
218
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

114
114
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

288
288
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

227
227
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

396
396
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

401
401
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

243
243
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

74
74
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

101
101
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

176
176
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

59
59
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

65
65
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

525
525
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

126
126
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

183
183
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

189
189
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

947
947
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

107
107
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

256
256

Meer sportnieuws