Martinez komt met verrassende lof voor Duivel

door
Martinez komt met verrassende lof voor Duivel

De Rode Duivels moesten zaterdagavond vrede nemen met een gelijkspel in Ierland. Zonder een waslijst sterkhouders en met een vertimmerd elftal raakten ze door een late tegentreffer uiteindelijk niet verder dan 2-2. Er was bij de buitenwereld weinig lof voor de prestatie van de Duivels, maar Roberto Martinez bleef desondanks na de match toch weer zijn positieve zelve.


Het was in Dublin pijnlijk duidelijk dat de vele afwezige sterkhouders zwaar gemist werden en dat de Duivels zonder Courtois, De Bruyne, Lukaku en andere Hazard's toch een pak minder kwaliteit op de mat kunnen leggen. Maar zo weigerde Martinez het te bekijken en hij kwam zelfs met verrassende lof voor één van zijn invallers.

"Dit is een bonuswedstrijd omdat we veel geleerd hebben", verklaarde hij aan Het Nieuwsblad. "Ik had voor onze beste spelers kunnen kiezen maar wie had daar wat aan gehad? Ik heb nu al de ganse week 25 spelers gezien die voor plaatsen in de WK-selectie vechten. Dat is veel leerrijker. Ik zag een goeie Mangala. Niet alleen vandaag in de wedstrijd ook tijdens de hele stage trainde hij goed. Hij hoeft zich niet schuldig te voelen voor die tweede goal. Zijn houding was oké. Hij speelt elke minuut bij Stuttgart."

DEBUUT
Mangala was zaterdagavond de enige debutant bij de Rode Duivels. Hij mocht in het slotkwartier Theate komen vervangen, maar werd bij de 2-2 in de lucht afgetroefd door Browne. De middenvelder van Stuttgart lijkt desondanks punten gescoord te hebben bij Martinez. Die besloot geen kansen te geven aan zijn andere onervaren spelers in de kern. Van der Heyden bleef immers de hele match op de bank terwijl Faes zelfs vrede moest nemen met een plaats in de tribune.

LEES OOK: Rode Duivels: de dríé grootste winnaars na Amerikaanse trip

Moet Mangala tegen Burkina Faso van bij de aftrap een kans krijgen?

Meest recent

Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

32
32
Rode Duivels: de dríé grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

97
97
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

86
86
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

221
221
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

91
91
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

188
188
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

144
144
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

94
94
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

77
77
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

92
92
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

100
100
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

58
58
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

226
226
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

82
82
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

138
138
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

138
138
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

448
448
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

347
347
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

483
483
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

425
425
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

352
352
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

388
388
'Real lacht in vuistje: miljoenenkorting op deal'

Real Madrid voerde de voorbije jaren al een stevige verjonging van zijn elftal door en de ...

106
106
'Bikkelharde strijd: 7 Duivels voor één WK-ticket'

De Rode Duivels speelden woensdag in de vroege ochtend 1-1 gelijk tegen Mexico en rondden daarmee ...

235
235
Straffe wending rond Lukaku? "Marc Coucke, bel nu!"

De komende dagen lijken bepalend te gaan worden voor de toekomst van Romelu Lukaku, zowel op korte ...

336
336

Meer sportnieuws