Martinez komt met verrassende lof voor Duivel

door
Martinez komt met verrassende lof voor Duivel

De Rode Duivels moesten zaterdagavond vrede nemen met een gelijkspel in Ierland. Zonder een waslijst sterkhouders en met een vertimmerd elftal raakten ze door een late tegentreffer uiteindelijk niet verder dan 2-2. Er was bij de buitenwereld weinig lof voor de prestatie van de Duivels, maar Roberto Martinez bleef desondanks na de match toch weer zijn positieve zelve.


Het was in Dublin pijnlijk duidelijk dat de vele afwezige sterkhouders zwaar gemist werden en dat de Duivels zonder Courtois, De Bruyne, Lukaku en andere Hazard's toch een pak minder kwaliteit op de mat kunnen leggen. Maar zo weigerde Martinez het te bekijken en hij kwam zelfs met verrassende lof voor één van zijn invallers.

"Dit is een bonuswedstrijd omdat we veel geleerd hebben", verklaarde hij aan Het Nieuwsblad. "Ik had voor onze beste spelers kunnen kiezen maar wie had daar wat aan gehad? Ik heb nu al de ganse week 25 spelers gezien die voor plaatsen in de WK-selectie vechten. Dat is veel leerrijker. Ik zag een goeie Mangala. Niet alleen vandaag in de wedstrijd ook tijdens de hele stage trainde hij goed. Hij hoeft zich niet schuldig te voelen voor die tweede goal. Zijn houding was oké. Hij speelt elke minuut bij Stuttgart."

DEBUUT
Mangala was zaterdagavond de enige debutant bij de Rode Duivels. Hij mocht in het slotkwartier Theate komen vervangen, maar werd bij de 2-2 in de lucht afgetroefd door Browne. De middenvelder van Stuttgart lijkt desondanks punten gescoord te hebben bij Martinez. Die besloot geen kansen te geven aan zijn andere onervaren spelers in de kern. Van der Heyden bleef immers de hele match op de bank terwijl Faes zelfs vrede moest nemen met een plaats in de tribune.

LEES OOK: Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Moet Mangala tegen Burkina Faso van bij de aftrap een kans krijgen?

Meest recent

Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

0
0
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

89
89
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

261
261
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

243
243
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

21
21
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

226
226
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

95
95
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

42
42
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

89
89
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

73
73
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

309
309
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

206
206
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

208
208
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

195
195
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

118
118
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

290
290
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

323
323
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

886
886
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

59
59
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

373
373
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

78
78
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

1352
1352
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

431
431
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

147
147

Meer sportnieuws