Inspiratieloze Duivels raken niet voorbij kranig Ierland

door
Inspiratieloze Duivels raken niet voorbij kranig Ierland

De Rode Duivels speelden zaterdagavond een oefenduel in en tegen Ierland. Bondscoach Roberto Martínez koos voor een onuitgegeven elftal, met onervaren krachten met minder dan 50 caps op de teller. Beide ploegen hielden het op 2-2, na een knappe late kopbal van Allan Browne.


Voor de aftrap waren er enkele vraagtekens over het basiselftal. Martínez koos uiteindelijk voor Youri Tielemans als aanvoerder. Leander Dendoncker mocht zijn voormalige Anderelcht-maatje vergezellen op het middenveld. Verder zagen we ook Hans Vanaken en Charles De Ketelaere aan de aftrap verschijnen bij de Belgen. Bij de Ieren zagen we met Josh Cullen een bekend gezicht uit de JPL.

De Ieren begonnen vinnig aan de partij. De Duivels moesten even terugplooien tot Michy Bathsuayi zijn klasse toonde. De aanvaller van Besiktas sneed naar binnen en trapte de bal knap in doel. Goed voor al zijn 23ste treffer in het shirt van de nationale ploeg. Daarmee scherpt hij zijn fenomenale cijfers nog wat aan. De Belgen namen daarna de regie over, de Ieren moesten terugplooien. Batshuayi dreigde, maar vond het zijnet. Plots waren daar dan toch de Ieren. Op een hoekschop na een schot van McClean trof Ogbene enig mooi raak met een omhaal: 1-1. Dat was meteen ook de ruststand.

VANAKEN SCOORT MAAR IEREN VECHTEN TERUG

Bij de rust werd Saelemaekers naar de kans gehaald voor Foket. De Ieren staken het neus aan het venster via McClean, maar het waren de Belgen die het net vonden. Vanaken trof net voor het uur raak met een afgeweken kopbal. Ierland bleef echter niet bij de pakken zitten. Robinson dreigde en vond de vuisten van Mignolet. De wedstrijd kabbelde daarna voort en de Belgen leken niet meer in de problemen te komen. Tot Browne vijf minuten voor tijd staalhard binnenkopte: 2-2. Gescoord werd er daarna niet meer.

Scoreverloop:

0-1 (12') Batshuayi
1-1 (35') Ogbene 
1-2 (58') Vanaken
2-2 (85') Browne

LEES OOK: Vanaken sakkert: "Waren tien keer beter dan Antwerp"

Wie verdiende meer?

Meest recent

Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

De Belgische clubs zijn al volop de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. Het ...

14
14
Hayen de weg kwijt bij Club: “Wie begrijpt dit nog?”

Club Brugge kreeg na de pandoering tegen Sporting CP een nieuwe mokerslag in de Jupiler Pro League. ...

64
64
Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

RSC Anderlecht staat weer onder de mensen. De Brusselaars wonnen van Union SG na een zeer matig ...

173
173
Vandenbempt doet boekje open: nam Club Brugge énorm risico?

Club Brugge is voorlopig bezig aan een heel grijs seizoen. De Bruggelingen spelen in de Jupiler Pro ...

202
202
Anderlecht titelkandidaat? Hasi zet puntjes op de i

Voor de neutrale voetbalfan was RSC Anderlecht - Union SG niet bepaald een leuke match. Geen goed ...

55
55
Anderlecht krijgt verdict over blessure van Marco Kana

RSC Anderlecht gaf achteraan amper iets weg tegen Union SG. Defensief speelde RSCA een ijzersterke ...

265
265
Crisis loert om de hoek bij AA Gent: "Als je dat bekijkt..."

Ivan Leko krijgt AA Gent niet op de rails. De ploeg toont amper beterschap ten opzichte van vorig ...

129
129
Llansana over ploegmaat: "Zoiets heb ik nog nooit gezien"

RSC Anderlecht won met 1-0 van Union SG. De Brusselaars doen zo weer mee voor de titel, al zal het ...

235
235
Gent zakt wéér door ondergrens: "Onderling gesprek nodig"

De zogenaamde 'Super Sunday' in de Jupiler Pro League heeft enkele frappante resultaten opgeleverd. ...

62
62
Verbijsterend transferplan Club: Van der Elst gelooft oren niet

Club Brugge zit momenteel in een moeilijke periode. Ook in aanvallend opzicht sputtert de motor, met ...

470
470
"Op WK-niveau" - kranten zien grote uitblinker bij Anderlecht

Het Lotto Park kon zondagavond nog eens uitgebreid vieren. Enkele weken na de knappe zege tegen Club ...

304
304
Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

301
301
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

519
519
Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

275
275
'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

155
155
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

RSC Anderlecht is één van de grote winnaars van het voorbije Jupiler Pro ...

509
509
Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Club Brugge heeft allesbehalve een geslaagde novembermaand achter de rug. De stunt tegen FC ...

683
683
STVV vol voor top zes: "Die ambitie mogen we uitspreken"

STVV sloot de heenronde van de reguliere competitie af op een knappe vierde plaats en blijft maar ...

88
88
Titelkandidaat? Dit denken ze erover bij Anderlecht

Het kan snel verkeren in de voetbalwereld, zo mag ook Anderlecht nog eens ondervinden. Een maand ...

279
279
Leko keihard na weer ontgoocheling: "AA Gent onwaardig"

AA Gent leek eerder dit seizoen even bovenin mee te gaan draaien, maar de laatste weken zijn de ...

251
251
Napoli wint topper, Real struikelt tegen Witsel

Zondagavond kwamen in de grote competities nog enkele kleppers in actie. In de Serie A deed Napoli ...

169
169
Llansana reageert verrassend op invallersrol

Anderlecht heeft zondag weer een statement neergezet door Union te kloppen. Nochtans moest Paars-Wit ...

226
226
De Cuyper zorgt voor verrassing: "Zoals in de jeugd"

Maxim De Cuyper kon zich zondag nog eens in de kijker spelen bij Brighton. De Rode Duivel opende op ...

101
101
Hasi stuurt belangrijke waarschuwing na prestigezege

Anderlecht heeft zich zondag weer een beetje meer ontpopt tot titelkandidaat. Nadat het enkele weken ...

580
580
Union likt zijn wonden: "Het was een offday"

De Brusselse derby is zondag een kolfje naar de hand van Anderlecht geworden. Paars-Wit kroonde zich ...

132
132

Meer sportnieuws