U17 kunnen niet stunten, maar blijven hopen op EK

84 stemmen
U17 kunnen niet stunten, maar blijven hopen op EK

Er kunnen de komende dagen nog heel wat EK-tickets uitgedeeld worden aan Belgische teams. De U21 kunnen zich dinsdag in Denemarken definitief verzekeren van kwalificatie voor het EK 2023, terwijl de U19 zaterdagnamiddag nog een goede zaak deden in hun eliterond op weg naar het EK. Ook de U17 zijn bezig aan hun eliteronde.


Zij begonnen woensdag al uitstekend aan dat toernooi door Estland een 8-1 aan te smeren. Zaterdag was de tegenstand echter van een ander kaliber, want Spanje is altijd één van de topfavorieten op jeugdtoernooien. Een overwinning zou dus een flinke stunt zijn, maar uiteindelijk zijn de piepjonge Duivels er niet in geslaagd daarvoor te zorgen.

Ze gingen nipt onderuit met 1-0. Het enige doelpunt van de wedstrijd viel zes minuten voor rust via Miguel Carvalho Vianna, een 17-jarige offensieve middenvelder die in de jeugd van Espanyol speelt. Na rust probeerden de Belgen die achterstand nog op te halen, maar dat lukte niet meer.

GEEN RAMP
De nederlaag is geen ramp voor de U17, want zij liggen nog steeds op koers om zich te plaatsen. De groepswinnaars en zeven beste tweedes mogen naar het eindtoernooi en daar hoort België momenteel nog steeds bij, al moeten ze de koppositie wel aan Spanje laten. In de slotwedstrijd nemen ze het nog op tegen Bosnië, waarbij een punt voldoende is om de tweede plaats over de streep te trekken.

LEES OOK: Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Zullen de U17 het EK halen?

Meest recent

Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

1
1
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

36
36
Nilis twijfelt over Rode Duivel: "Groot vraagteken voor mij"

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

22
22
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

160
160
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

110
110
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

37
37
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

44
44
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

319
319
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

45
45
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

127
127
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

175
175
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

53
53
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

131
131
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

225
225
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

39
39
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

55
55
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

66
66
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

118
118
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

99
99
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

36
36
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

206
206
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

215
215
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

490
490
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

240
240
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

368
368

Meer sportnieuws