U17 kunnen niet stunten, maar blijven hopen op EK

door
U17 kunnen niet stunten, maar blijven hopen op EK

Er kunnen de komende dagen nog heel wat EK-tickets uitgedeeld worden aan Belgische teams. De U21 kunnen zich dinsdag in Denemarken definitief verzekeren van kwalificatie voor het EK 2023, terwijl de U19 zaterdagnamiddag nog een goede zaak deden in hun eliterond op weg naar het EK. Ook de U17 zijn bezig aan hun eliteronde.


Zij begonnen woensdag al uitstekend aan dat toernooi door Estland een 8-1 aan te smeren. Zaterdag was de tegenstand echter van een ander kaliber, want Spanje is altijd één van de topfavorieten op jeugdtoernooien. Een overwinning zou dus een flinke stunt zijn, maar uiteindelijk zijn de piepjonge Duivels er niet in geslaagd daarvoor te zorgen.

Ze gingen nipt onderuit met 1-0. Het enige doelpunt van de wedstrijd viel zes minuten voor rust via Miguel Carvalho Vianna, een 17-jarige offensieve middenvelder die in de jeugd van Espanyol speelt. Na rust probeerden de Belgen die achterstand nog op te halen, maar dat lukte niet meer.

GEEN RAMP
De nederlaag is geen ramp voor de U17, want zij liggen nog steeds op koers om zich te plaatsen. De groepswinnaars en zeven beste tweedes mogen naar het eindtoernooi en daar hoort België momenteel nog steeds bij, al moeten ze de koppositie wel aan Spanje laten. In de slotwedstrijd nemen ze het nog op tegen Bosnië, waarbij een punt voldoende is om de tweede plaats over de streep te trekken.

LEES OOK: Blessure De Bruyne: grijpt fenomeen kans bij Rode Duivels?

Zullen de U17 het EK halen?

Meest recent

Mokerslag voor Nainggolan: 'Jarenlange celstraf boven hoofd'

Hij dook nog op in De Slimste Mens ter Wereld als de goedlachse ex-Rode Duivel met lef en ...

0
0
Antwerp krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Antwerp weet weer wat winnen is. Na de schamele twee op 21 in de competitie tankte het stamnummer ...

6
6
'Hasi voelt bui al hangen: 5 voor 12 in Anderlecht'

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8 finale van de Croky Cup loert de crisis nog altijd om de hoek ...

98
98
'Exit wenkt: duo valt door de mand bij Club Brugge'

Zoals verwacht kwalificeerde Club Brugge zich zonder veel moeite voor de 1/8 finale van de Croky ...

182
182
Marc Degryse slaat iedereen met verstomming: "Nieuw leven"

Marc Degryse behoort tot het kruim van het Belgische voetbal. Zijn naam roept nog steeds nostalgie ...

178
178
Eindelijk nog eens goed nieuws over Duranville

Er wordt hem al jaren een grote toekomst voorspeld, maar op de echt grote doorbraak van Julien ...

31
31
Standard slikt enorme domper voor Waalse clash

Standard plaatste zich dinsdag al voor de volgende ronde in de Croky Cup met een nipte zege in ...

35
35
La Louvière jubelt na 'magisch' wederoptreden in beker

Voorlopig blijven de eersteklassers nog foutloos in de Croky Cup. Ook promovendus La Louvière ...

18
18
AA Gent dacht naast Leko aan nog opvallende trainer

AA Gent kan tot dusver tevreden zijn over zijn seizoen. Het prijkt na twaalf speeldagen op de derde ...

77
77
'Transferstrijd neemt toe: Club en Anderlecht in pole'

De wintermercato nadert met rasse schreden en heel wat clubs zullen stilaan hun verlanglijstje aan ...

152
152
'Nieuwe WK-domper voor U17: ook Gent ligt dwars'

Het wordt in de komende weken uitkijken naar mogelijk een nieuwe generatie Belgische toptalenten. In ...

86
86
Opsteker Anderlecht: Futures pakken uit met knap resultaat

Het zijn alweer woelige tijden bij Anderlecht. Er was de voorbije weken de controverse rond het ...

135
135
'Club bibbert: kans op vertrek Hayen stijgt'

Club Brugge wist zich zondag zonder al te veel moeite te plaatsen voor de volgende ronde in de Croky ...

262
262
TRANSFERUURTJE: 'Pikante transfer bij Club, ster verlaat Real'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

313
313
“Loopt spuigaten uit” - STVV kampt met ‘nieuwe Lamkel Zé’

Sint-Truiden VV kampt met een 'nieuwe Didier Lamkel Zé'. Het Nieuwsblad kwam met enkele ...

200
200
Vossen spreekt klare taal bij Zulte: "Ik wil spelen"

Zulte Waregem won in de beker probleemloos van Belisia Bilzen. Essevee won met 1-4 en gaat aldus ...

102
102
Hayen zéér streng na monsterzege Club Brugge

Club Brugge won in de beker overtuigend van Eendracht Aals-Lede. Blauw-Zwart is ook dit seizoen weer ...

390
390
'Belgische revolutie van 200 miljoen in Champions League'

Er is de voorbije jaren alweer heel wat veranderd in de Champions League, met de invoering van de ...

111
111
Godts reageert op controverse na afhaken bij Jonge Duivels

Tijdens de laatste interlandbreak maakten de Jonge Duivels grote indruk. Ze gingen met maar liefst ...

112
112
Hubert ziet 2 enorme pluspunten na bekerzege Union

Ook woensdagavond liet er weer geen enkele eersteklasser zich in de luren leggen in de Croky Cup. ...

27
27
'STVV troefde Ajax en Juventus af voor goudhaantje'

STVV is bezig aan een sterk seizoen en lijkt dit seizoen een kandidaat voor de top zes. De Kanaries ...

92
92
Mechele onthult pikante reden voor basisplaats

Club Brugge rekende woensdagavond vlotjes af met Eendracht Aalst Lede in de beker. De ...

197
197
Eindelijk weer gescoord: Janssen oordeelt over 'vloek'

Antwerp is er woensdagavond eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. Dat was ...

67
67
'MLS gaat volop voor sterspeler van Real Madrid'

In de Major League Soccer is het niveau de afgelopen jaren enorm vooruit gegaan. De Amerikaanse ...

55
55
Duivelse vervanger Debast: twee 'vergeten spelers' in beeld

Bondscoach Rudi Garcia zag de afgelopen week drie Rode Duivels uitvallen. Zij zullen niet van de ...

404
404

Meer sportnieuws