U17 kunnen niet stunten, maar blijven hopen op EK

door
U17 kunnen niet stunten, maar blijven hopen op EK

Er kunnen de komende dagen nog heel wat EK-tickets uitgedeeld worden aan Belgische teams. De U21 kunnen zich dinsdag in Denemarken definitief verzekeren van kwalificatie voor het EK 2023, terwijl de U19 zaterdagnamiddag nog een goede zaak deden in hun eliterond op weg naar het EK. Ook de U17 zijn bezig aan hun eliteronde.


Zij begonnen woensdag al uitstekend aan dat toernooi door Estland een 8-1 aan te smeren. Zaterdag was de tegenstand echter van een ander kaliber, want Spanje is altijd één van de topfavorieten op jeugdtoernooien. Een overwinning zou dus een flinke stunt zijn, maar uiteindelijk zijn de piepjonge Duivels er niet in geslaagd daarvoor te zorgen.

Ze gingen nipt onderuit met 1-0. Het enige doelpunt van de wedstrijd viel zes minuten voor rust via Miguel Carvalho Vianna, een 17-jarige offensieve middenvelder die in de jeugd van Espanyol speelt. Na rust probeerden de Belgen die achterstand nog op te halen, maar dat lukte niet meer.

GEEN RAMP
De nederlaag is geen ramp voor de U17, want zij liggen nog steeds op koers om zich te plaatsen. De groepswinnaars en zeven beste tweedes mogen naar het eindtoernooi en daar hoort België momenteel nog steeds bij, al moeten ze de koppositie wel aan Spanje laten. In de slotwedstrijd nemen ze het nog op tegen Bosnië, waarbij een punt voldoende is om de tweede plaats over de streep te trekken.

LEES OOK: Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Zullen de U17 het EK halen?

Meest recent

'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

4
4
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

23
23
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

21
21
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

31
31
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

38
38
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

75
75
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

65
65
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

118
118
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

221
221
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

212
212
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

560
560
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

227
227
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

101
101
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

92
92
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

84
84
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

240
240
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

123
123
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

174
174
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

95
95
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

281
281
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

249
249
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

307
307
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

415
415
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

342
342

Meer sportnieuws