Borkelmans over twee 'vergeten' Duivels: "Verdienen echte kans"

565
Borkelmans over twee 'vergeten' Duivels:

Bondscoach Roberto Martinez gaat de komende dagen enkele spelers bijzonder goed observeren. Voor Adnan Januzaj en Divock Origi zijn de interlands tegen Ierland en Burkina Faso zeer belangrijk. Gaan zij zich kunnen doorzetten om hun carrière bij de nationale ploeg echt te laten starten? We spraken met Vital Borkelmans over het duo.


Borkelmans was assistent-bondscoach toen Origi in 2014 tot ieders verbazing werd opgeroepen voor het WK in Brazilië. De toenmalige speler van Lille OSC was de verrassing van de chef en Marc Wilmots en Borkelmans hadden dat zeer goed gezien. Origi charmeerde op het WK en viel drie keer in in de groepsfase. Hij scoorde één keer tegen Rusland. Hij startte in de 1/8ste finales tegen de VS en in de kwartfinale tegen Argentinië. België leek er een nieuwe parel bij te hebben, maar nadien ging het bergafwaarts met de internationale carrière van Origi. Op het EK 2016 speelde hij amper 18 minuten en na de komst van Martinez kwam hij nog amper aan de bak en werd hij gepasseerd voor het WK 2018 en het EK 2020. Origi wil deelnemen aan het WK 2022 en Borkelmans is alvast enthousiast.



AC MILAN

"Ik weet dat iedereen verbaasd was toen we Origi meenamen naar het WK in Brazilië. Hij speelde toen vanaf de linkerkant bij Lille en we waren meteen onder de indruk van zijn kwaliteiten. Hij trainde bovendien ook zeer goed en hij maakte ook regelmatig het verschil op het veld. Het is een jongen waar ik enkel positief over kan zijn. Hij zorgde nooit voor problemen, een echte modelprof. Ik denk dat ze bij Liverpool daarom ook zo tevreden over hem zijn. Al ben ik van mening dat hij er te weinig kansen kreeg. Telkens hij mocht spelen, was hij daar bepalend. Dat zegt veel over zijn kwaliteiten. Of AC Milan een goede club is voor hem? Dat denk ik wel, ja. Hij moet eens 10-15 matchen de kans krijgen en dan zal hij zich wel tonen, daar ben ik zeker van”, aldus Borkelmans.

Door de terugval van Michy Batshuayi en Christian Benteke ligt de strijd om de positie van tweede spits achter Romelu Lukaku helemaal open. Charles De Ketelaere wordt door de bondscoach als een aanvallende middenvelder aanzien, en Dante Vanzeir wordt niet aanzien als een speler die als enige diepe centrumspits kan spelen. "Origi kan je op veel posities uitspelen. Op links, achter de diepe spits, als centrumspits… Hij is technisch bijzonder sterk, heeft snelheid, is sterk… Divock is een allround spits. Hij verdient het om volop zijn kans te krijgen deze interlandperiode."



JANUZAJ HEEFT ALLES

Een ander talent dat werd gelanceerd door het duo Wilmots/Borkelmans, is Adnan Januzaj. In zijn jonge jaren kon hij tussen een aantal landen kiezen, maar hij koos voor België. Januzaj is een stilist pur sang Hij ging mee naar het WK 2014, waar hij een uur speelde, en nadien was hij er ook bij op het WK 2018. Daar speelde hij enkel tegen Engeland, waar hij een prachtig doelpunt scoorde. Nadien kwam hij nog amper aan de bak bij de nationale ploeg. Op 27-jarige leeftijd is het ook voor hem tijd om zich helemaal door te zetten. Een beetje nu of nooit.

"Adnan heeft o zo veel talent. Hij heeft het allemaal: technisch vermogen, diepgang, creativiteit, een goede passing… Sinds zijn overstap naar Real Sociedad heeft hij heel veel progressie gemaakt. Hij kan een echte meerwaarde zijn voor de Rode Duivels. Het is iemand die het verschil kan maken, bovendien is hij polyvalent en kan hij links, centraal en rechts uit de voeten. Jongens zoals Divock en Adnan kunnen de komende jaren de nationale ploeg mee bij de hand nemen. Het is aan spelers als hen, en ook aan mannen als Thorgan (Hazard, nvdr.), Youri (Tielemans, nvdr.) om mee de kar te gaan trekken", aldus Borkelmans.

Claudio Reulens

LEES OOK: Weelde voor Van Bommel: plots extra opties bij Rode Duivels

Zullen Januzaj en Origi terug een vaste waarde worden in de selectie?

Meest recent

Karl Vannieuwkerke deelt privénieuws dat iedereen raakt

Karl Vannieuwkerke lijkt een nieuwe, mooie fase in zijn leven te zijn ingegaan. De bekende ...

5
5
Pijnlijke avond Club Brugge: Alderweireld pakt zondebok aan

Club Brugge is in zijn eerste Champions League-wedstrijd meteen onderuit gegaan. Tegen Aston Villa ...

32
32
Mourinho en co lyrisch: "Courtois is beste ter wereld"

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

25
25
Engelse pers spaart 'zwak' Club Brugge niet na Villa-slipper

Club Brugge heeft in de Champions League niet de start genomen waar het op hoopte. In de eerste ...

218
218
Verhaeghe laat bom barsten bij Club Brugge: “Echt op”’

Bart Verhaeghe trekt hard aan de alarmbel over Jan Breydel. Club Brugge moet nog drie seizoenen ...

196
196
Leider Gent vloekt: transfervrije topdeal valt in water

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

190
190
Genadeloze 3 op 10: kranten messcherp voor 'puinhoop' bij Club

Club Brugge is met een valse noot aan zijn Champions League-campagne begonnen. Tegen Aston Villa ...

281
281
Courtois dropt bommetje: géén Nations League met Duivels

Thibaut Courtois speelde dinsdag opnieuw een puike wedstrijd in de Champions League met Real Madrid. ...

163
163
Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge droomde er de voorbije dagen van zijn campagne in de Champions League meteen te beginnen ...

276
276
'Standard met handen in haar na uitvallen sterkhouder'

Standard is tot dusver één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De ...

123
123
Vanaken komt met uitleg voor verrassende wissel

Club Brugge is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Champions League te beginnen met ...

144
144
Real krijgt zege cadeau van Inter, Haaland verlost City

Er stonden dinsdagavond nog vier wedstrijden op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

47
47
CL-debuut voor Bisiwu? Flick spreekt duidelijke taal

Dinsdag en woensdag wordt de Champions League afgetrapt en daarbij kunnen ook heel wat Belgen in ...

74
74
Grote zorgen om Karetsas: CL-debuut eindigt snel in mineur

Na de nederlaag van Club Brugge tegen Aston Villa staan er dinsdagavond nog de nodige wedstrijden op ...

94
94
Sommer slaat mea culpa na enorme blunder

Club Brugge kreeg in de Champions League een zeer pittige loting voorgeschoteld en dus was het erop ...

209
209
Charleroi en Cercle bezorgen fans alsnog goed nieuws

Eerder op de dag kregen Charleroi en Cercle slecht nieuws te horen, want hun onderlinge confrontatie ...

24
24
Club Brugge-spelers zien duidelijke oorzaak voor nederlaag

Club Brugge is er dinsdagavond niet in geslaagd om een droomstart te nemen in de Champions League. ...

371
371
Club Brugge betaalt zwakke helft cash tegen Aston Villa

Club Brugge opende vanavond zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. De ...

132
132
Verhuurde spelers: spits maakt indruk in Nederland

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

70
70
Voorzitter Beerschot maakt toekomstplannen bekend

Beerschot wil zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League, maar voorzitter Yusuke Ohno ...

347
347
Club Brugge in de problemen: twee pionnen krijgen volle laag

Club Brugge is om 18u45 begonnen aan zijn eerste match in de League Phase van de Champions League. ...

327
327
‘James Rodriguez verrast compleet met nieuwe club'

James Rodríguez staat voor een van de meest verrassende transfers uit zijn carrière. ...

38
38
Erenbjerg spreekt héél straffe ambities uit

Jeppe Erenbjerg kijkt met vertrouwen naar de toekomst. De middenvelder ziet nog heel wat groeimarge ...

160
160
'PSV en Lommel vingen bot bij Anderlecht'

Cedric Hatenboer had deze zomer geen gebrek aan belangstelling. De Nederlander zat op een zijspoor ...

250
250
Cercle Brugge haalt slag thuis: "We zijn trots"

Cercle Brugge kende een drukke mercato. Ze hebben na het sluiten van de transfermarkt een van de ...

177
177

Meer sportnieuws