Borkelmans over twee 'vergeten' Duivels: "Verdienen echte kans"

door
Borkelmans over twee 'vergeten' Duivels:

Bondscoach Roberto Martinez gaat de komende dagen enkele spelers bijzonder goed observeren. Voor Adnan Januzaj en Divock Origi zijn de interlands tegen Ierland en Burkina Faso zeer belangrijk. Gaan zij zich kunnen doorzetten om hun carrière bij de nationale ploeg echt te laten starten? We spraken met Vital Borkelmans over het duo.


Borkelmans was assistent-bondscoach toen Origi in 2014 tot ieders verbazing werd opgeroepen voor het WK in Brazilië. De toenmalige speler van Lille OSC was de verrassing van de chef en Marc Wilmots en Borkelmans hadden dat zeer goed gezien. Origi charmeerde op het WK en viel drie keer in in de groepsfase. Hij scoorde één keer tegen Rusland. Hij startte in de 1/8ste finales tegen de VS en in de kwartfinale tegen Argentinië. België leek er een nieuwe parel bij te hebben, maar nadien ging het bergafwaarts met de internationale carrière van Origi. Op het EK 2016 speelde hij amper 18 minuten en na de komst van Martinez kwam hij nog amper aan de bak en werd hij gepasseerd voor het WK 2018 en het EK 2020. Origi wil deelnemen aan het WK 2022 en Borkelmans is alvast enthousiast.



AC MILAN

"Ik weet dat iedereen verbaasd was toen we Origi meenamen naar het WK in Brazilië. Hij speelde toen vanaf de linkerkant bij Lille en we waren meteen onder de indruk van zijn kwaliteiten. Hij trainde bovendien ook zeer goed en hij maakte ook regelmatig het verschil op het veld. Het is een jongen waar ik enkel positief over kan zijn. Hij zorgde nooit voor problemen, een echte modelprof. Ik denk dat ze bij Liverpool daarom ook zo tevreden over hem zijn. Al ben ik van mening dat hij er te weinig kansen kreeg. Telkens hij mocht spelen, was hij daar bepalend. Dat zegt veel over zijn kwaliteiten. Of AC Milan een goede club is voor hem? Dat denk ik wel, ja. Hij moet eens 10-15 matchen de kans krijgen en dan zal hij zich wel tonen, daar ben ik zeker van”, aldus Borkelmans.

Door de terugval van Michy Batshuayi en Christian Benteke ligt de strijd om de positie van tweede spits achter Romelu Lukaku helemaal open. Charles De Ketelaere wordt door de bondscoach als een aanvallende middenvelder aanzien, en Dante Vanzeir wordt niet aanzien als een speler die als enige diepe centrumspits kan spelen. "Origi kan je op veel posities uitspelen. Op links, achter de diepe spits, als centrumspits… Hij is technisch bijzonder sterk, heeft snelheid, is sterk… Divock is een allround spits. Hij verdient het om volop zijn kans te krijgen deze interlandperiode."



JANUZAJ HEEFT ALLES

Een ander talent dat werd gelanceerd door het duo Wilmots/Borkelmans, is Adnan Januzaj. In zijn jonge jaren kon hij tussen een aantal landen kiezen, maar hij koos voor België. Januzaj is een stilist pur sang Hij ging mee naar het WK 2014, waar hij een uur speelde, en nadien was hij er ook bij op het WK 2018. Daar speelde hij enkel tegen Engeland, waar hij een prachtig doelpunt scoorde. Nadien kwam hij nog amper aan de bak bij de nationale ploeg. Op 27-jarige leeftijd is het ook voor hem tijd om zich helemaal door te zetten. Een beetje nu of nooit.

"Adnan heeft o zo veel talent. Hij heeft het allemaal: technisch vermogen, diepgang, creativiteit, een goede passing… Sinds zijn overstap naar Real Sociedad heeft hij heel veel progressie gemaakt. Hij kan een echte meerwaarde zijn voor de Rode Duivels. Het is iemand die het verschil kan maken, bovendien is hij polyvalent en kan hij links, centraal en rechts uit de voeten. Jongens zoals Divock en Adnan kunnen de komende jaren de nationale ploeg mee bij de hand nemen. Het is aan spelers als hen, en ook aan mannen als Thorgan (Hazard, nvdr.), Youri (Tielemans, nvdr.) om mee de kar te gaan trekken", aldus Borkelmans.

Claudio Reulens

Zullen Januzaj en Origi terug een vaste waarde worden in de selectie?

Meest recent

‘Nieuwe topcoach bij Real: ambitieuze transferplannen’

Real Madrid is na het ontslag van Xabi Alonso op zoek naar een absolute topcoach. Momenteel neemt ...

20
20
De Cat neusje van de zalm in Europa: Anderlecht ziet goud

RSC Anderlecht zit dan wel in de hoek waar de klappen vallen, dit seizoen is er één ...

38
38
‘Nagelbijten voor Kompany: drie prangende dossiers’

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. Der Rekordmeister staat ...

20
20
‘Invasie op Beerschot: opvallende transferplannen bekend’

Beerschot wil zo snel mogelijk weer naar de Jupiler Pro League promoveren, maar na afgelopen ...

165
165
‘Enorm drama treft Salah: volgende speeldag in gevaar’

Mohamed Salah zit dit seizoen in een ferme dip bij Liverpool. De Egyptenaar krijgt nu ook naast het ...

29
29
Pikant: KAA Gent plukt toptalent bij Anderlecht weg

De Belgische clubs durven wel eens toptalenten in eigen land wegplukken. Ook KAA Gent heeft nu op ...

198
198
Anderlecht pakt opnieuw uit: supertalent (15) tekent

RSC Anderlecht staat bekend om de sterke jeugdopleiding. Paars-Wit legt dan ook nog steeds de focus ...

116
116
Mag Anderlecht dubbel klagen? Joos opent nieuw debat

Tijdens de podcast 90 Minutes werd afgelopen speeldag uitvoerig besproken. Ook de topper tussen KRC ...

276
276
‘Mourinho deelt Roberto Martinez enorme uppercut uit’

Roberto Martinez was jarenlang de bondscoach van de Rode Duivels tijdens de befaamde ‘Gouden ...

56
56
KRC Genk slaat weer toe: “Grootste keeperstalent in België”

KRC Genk staat bekend om hun befaamde keepersopleiding. Met ronkende namen zoals Thibaut Courtois, ...

301
301
TRANSFERUURTJE: ‘Verrassing Anderlecht, jackpot Genk en Antwerp’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

340
340
‘De Cuyper woest bij Brighton: fans vellen hard oordeel’

Maxim De Cuyper ging van Club Brugge naar Brighton. Bij de Engelse club is het vaak vechten om ...

348
348
‘Pocognoli wordt dure grap: bizarre kosten Monaco onthuld'

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor een uitdaging bij AS Monaco, maar in ...

145
145
‘Mogi Bayat draait Anderlecht weer een ferme loer’

RSC Anderlecht zit in zak en as. De club zit in een desastreuze vorm en ook achter de schermen loopt ...

403
403
‘Rampscenario Lukaku lonkt: wat denkt Rudi Garcia?’

Romelu Lukaku staat bijna een halfjaar aan de kant bij Napoli. De aanvaller maakte inmiddels zijn ...

154
154
‘Anderlecht blijft pushen: sleutel ligt bij Kindermans’

Het rommelt ferm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit nam de afgelopen weken afscheid van Besnik Hasi, ...

375
375
Schokkend: 'VRT bezorgt Ruben Van Gucht enorme mokerslag'

Ruben Van Gucht is intussen uitgegroeid tot een BV die de showbizzwereld doet daveren. De man met ...

345
345
Hoop voor Lavia: Chelsea-coach dropt groot nieuws

Het seizoen van Roméo Lavia wordt andermaal getekend door aanhoudend blessureleed. Maar de ...

72
72
Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

RSC Anderlecht nam maandag weinig verrassend afscheid van Olivier Renard. De recordkampioen moet dus ...

549
549
Alles op promotie: Beerschot kondigt extra aanwinst aan

De reguliere competitie van de Challenger Pro League nadert stilaan zijn ontknoping. Bij Beerschot ...

118
118
'Allianz Arena davert: vertrek Vincent Kompany plots reëel'

Vincent Kompany is bezig aan een geweldig tweede seizoen als hoofdtrainer van Bayern München. ...

969
969
Nieuwe trainer Anderlecht: twee frappante namen genoemd

Afgaande op de woorden van CEO Kenneth Bornauw, wil RSC Anderlecht eind deze week zijn nieuwe ...

586
586
'Miljoenen voor Genk: Milan klopt aan voor toptransfer'

Konstaninos Karetsas werd maandagavond nog eens in de bloemetjes gezet. Het goudhaantje van KRC Genk ...

651
651
Opvolger Renard: Vincent Mannaert écht naar Anderlecht?

De top van RSC Anderlecht heeft opnieuw plaats moeten nemen aan de tekentafel. Paars-Wit was al op ...

774
774
Bliksemvertrek bij Club: Stankovic senior doet boekje open

Club Brugge werd vorige zomer gedwongen om al na één seizoen afscheid te nemen ...

547
547

Meer sportnieuws