Borkelmans over twee 'vergeten' Duivels: "Verdienen echte kans"

door
Borkelmans over twee 'vergeten' Duivels:

Bondscoach Roberto Martinez gaat de komende dagen enkele spelers bijzonder goed observeren. Voor Adnan Januzaj en Divock Origi zijn de interlands tegen Ierland en Burkina Faso zeer belangrijk. Gaan zij zich kunnen doorzetten om hun carrière bij de nationale ploeg echt te laten starten? We spraken met Vital Borkelmans over het duo.


Borkelmans was assistent-bondscoach toen Origi in 2014 tot ieders verbazing werd opgeroepen voor het WK in Brazilië. De toenmalige speler van Lille OSC was de verrassing van de chef en Marc Wilmots en Borkelmans hadden dat zeer goed gezien. Origi charmeerde op het WK en viel drie keer in in de groepsfase. Hij scoorde één keer tegen Rusland. Hij startte in de 1/8ste finales tegen de VS en in de kwartfinale tegen Argentinië. België leek er een nieuwe parel bij te hebben, maar nadien ging het bergafwaarts met de internationale carrière van Origi. Op het EK 2016 speelde hij amper 18 minuten en na de komst van Martinez kwam hij nog amper aan de bak en werd hij gepasseerd voor het WK 2018 en het EK 2020. Origi wil deelnemen aan het WK 2022 en Borkelmans is alvast enthousiast.



AC MILAN

"Ik weet dat iedereen verbaasd was toen we Origi meenamen naar het WK in Brazilië. Hij speelde toen vanaf de linkerkant bij Lille en we waren meteen onder de indruk van zijn kwaliteiten. Hij trainde bovendien ook zeer goed en hij maakte ook regelmatig het verschil op het veld. Het is een jongen waar ik enkel positief over kan zijn. Hij zorgde nooit voor problemen, een echte modelprof. Ik denk dat ze bij Liverpool daarom ook zo tevreden over hem zijn. Al ben ik van mening dat hij er te weinig kansen kreeg. Telkens hij mocht spelen, was hij daar bepalend. Dat zegt veel over zijn kwaliteiten. Of AC Milan een goede club is voor hem? Dat denk ik wel, ja. Hij moet eens 10-15 matchen de kans krijgen en dan zal hij zich wel tonen, daar ben ik zeker van”, aldus Borkelmans.

Door de terugval van Michy Batshuayi en Christian Benteke ligt de strijd om de positie van tweede spits achter Romelu Lukaku helemaal open. Charles De Ketelaere wordt door de bondscoach als een aanvallende middenvelder aanzien, en Dante Vanzeir wordt niet aanzien als een speler die als enige diepe centrumspits kan spelen. "Origi kan je op veel posities uitspelen. Op links, achter de diepe spits, als centrumspits… Hij is technisch bijzonder sterk, heeft snelheid, is sterk… Divock is een allround spits. Hij verdient het om volop zijn kans te krijgen deze interlandperiode."



JANUZAJ HEEFT ALLES

Een ander talent dat werd gelanceerd door het duo Wilmots/Borkelmans, is Adnan Januzaj. In zijn jonge jaren kon hij tussen een aantal landen kiezen, maar hij koos voor België. Januzaj is een stilist pur sang Hij ging mee naar het WK 2014, waar hij een uur speelde, en nadien was hij er ook bij op het WK 2018. Daar speelde hij enkel tegen Engeland, waar hij een prachtig doelpunt scoorde. Nadien kwam hij nog amper aan de bak bij de nationale ploeg. Op 27-jarige leeftijd is het ook voor hem tijd om zich helemaal door te zetten. Een beetje nu of nooit.

"Adnan heeft o zo veel talent. Hij heeft het allemaal: technisch vermogen, diepgang, creativiteit, een goede passing… Sinds zijn overstap naar Real Sociedad heeft hij heel veel progressie gemaakt. Hij kan een echte meerwaarde zijn voor de Rode Duivels. Het is iemand die het verschil kan maken, bovendien is hij polyvalent en kan hij links, centraal en rechts uit de voeten. Jongens zoals Divock en Adnan kunnen de komende jaren de nationale ploeg mee bij de hand nemen. Het is aan spelers als hen, en ook aan mannen als Thorgan (Hazard, nvdr.), Youri (Tielemans, nvdr.) om mee de kar te gaan trekken", aldus Borkelmans.

Claudio Reulens

LEES OOK: Albert hekelt bepaalde media: "Verliezen alle objectiviteit"

Zullen Januzaj en Origi terug een vaste waarde worden in de selectie?

Meest recent

Duivel solliciteert meteen naar WK: "Verdien mijn plaats"

De Rode Duivels mogen naar het WK, zoveel is nu ook definitief duidelijk. De kwalificatie kon hen ...

57
57
Kranten unaniem: één Rode Duivel alweer dé uitblinker

De Rode Duivels hebben dinsdagavond uiteindelijk toch hun WK-ticket in stijl weten binnen te halen. ...

85
85
Deze landen mogen al naar WK, zo zien barrages eruit

Dinsdagavond werden de laatste kwalificatiewedstrijden voor het WK afgewerkt. Enkel in Noord-Amerika ...

104
104
Spanje, Zwitserland, Oostenrijk, Schotland naar WK na thrillers

Naast de Rode Duivels wisten nog een aantal Europese landen zich dinsdag van het WK te verzilveren. ...

65
65
Rode Duivels mogen met monsterscore toch nog naar WK

De Rode Duivels hebben dinsdagavond gewoon hun ticket voor het WK binnengehaald. Tegen Liechtenstein ...

75
75
Van Gaal ziet pijnlijke oorzaak voor crisis bij Ajax

Voor Ajax is het alweer een zwaar tegenvallend seizoen aan het worden. In de Eredivisie heeft het nu ...

48
48
Toch nog een opsteker: jonge Duivels mogen nog dromen van EK

Het is voor de Belgische nationale jeugdelftallen geen al te best interlandluik geworden. De Jonge ...

94
94
Rode Duivels op voorsprong, maar fans uiten grote twijfel

De Rode Duivels lijken goed op weg om hun ticket voor het WK gewoon binnen te halen. Tegen ...

118
118
'Geen Anderlecht, FC Barcelona slaat wel hard toe'

RSC Anderlecht wordt jaarlijks met tientallen spelers in verband gebracht. Het ene dossier is al ...

171
171
Benzema sluit deze sensationale transfer niét uit

Rondom Karim Benzema is het al een tijdje stil. Hij speelt niet meer in Europa en bolt rustig uit in ...

60
60
JPL-smaakmaker 'vergeten': "Zou meedraaien bij Rode Duivels"

Elke interlandperiode worden een aantal namen genoemd die toch bij de selectie horen. Ook deze keer. ...

140
140
Bizarre keuze Garcia roept vragen op: "Waarom?"

Rudi Garcia heeft zijn basisploeg voor de partij tegen Liechtenstein meegedeeld. Daar vielen toch ...

408
408
Garcia verrast stevig met 11 namen tegen Liechtenstein

De Rode Duivels zullen vanavond het WK veiligstellen tegen Liechtenstein. Iedereen verwacht een zeer ...

390
390
KRC Genk pakt uit met gigantisch mooi project

KRC Genk is een club die niet alleen is met het voetbalaspect. De club denkt ook heel erg aan zijn ...

73
73
Albert hekelt bepaalde media: "Verliezen alle objectiviteit"

De Rode Duivels zullen zich vanavond wellicht plaatsen voor het WK van komende zomer in Canada, ...

90
90
Kritiek op Garcia terecht? Twee ex-Rode Duivels oordelen

Rudi Garcia krijgt de volle laag van bepaalde media. De Fransman gaat vanavond wellicht zijn tweede ...

104
104
'Club Brugge sprakeloos: Tresoldi forceert nu shockdeal’

Na die zinderende Barça-avond kijkt heel Europa anders naar Nicolò Tresoldi. Niet ...

848
848
'Ajax pakt uit en wil gigantisch grote naam strikken'

Het is nog maar eens crisis in Amsterdam. Ajax ontsloeg John Heitinga en technisch directeur Alex ...

120
120
Beelden uit amateur ontploffen online: "Gij hebt niks..."

Opmerkelijke taferelen dit weekend in ons amateurvoetbal. Daar moest de ongeslagen leider Londerzeel ...

112
112
Buffel ziet opvolger Lukaku: "Hij is de grootste killer"

De Rode Duivels hebben een aanvallend probleem. Romelu Lukaku wordt enorm gemist. Maar wie staat ...

415
415
Terechte kritiek? Deze cijfers zeggen alles over Duivels

Rudi Garcia krijgt bijzonder veel kritiek. Peter Vandenbempt spreekt zelfs van de slechtste ...

84
84
Club Brugge krijgt fameuze opsteker in stadiondossier

Al sinds mensenheugenis hoopt Club Brugge te verhuizen naar een nieuwe thuishaven, maar telkens dook ...

1231
1231
Wils in de wolken: sterkhouder Antwerp viert comeback

Dankzij de deugddoende zege tegen La Louvière kon Stef Wils met een gerust gemoed de ...

391
391
'Garcia verrast vriend & vijand met opstelling Rode Duivels'

Behoudens een blamage verzekeren de Rode Duivels zich straks tegen Liechtenstein van een WK-ticket. ...

394
394
Kompany greep naast deze zeer opmerkelijke aanwinst

Vincent Kompany maakt dit seizoen zeer grote indruk met Bayern München. De eerste zestien ...

51
51

Meer sportnieuws