Borkelmans over twee 'vergeten' Duivels: "Verdienen echte kans"

door
Borkelmans over twee 'vergeten' Duivels:

Bondscoach Roberto Martinez gaat de komende dagen enkele spelers bijzonder goed observeren. Voor Adnan Januzaj en Divock Origi zijn de interlands tegen Ierland en Burkina Faso zeer belangrijk. Gaan zij zich kunnen doorzetten om hun carrière bij de nationale ploeg echt te laten starten? We spraken met Vital Borkelmans over het duo.


Borkelmans was assistent-bondscoach toen Origi in 2014 tot ieders verbazing werd opgeroepen voor het WK in Brazilië. De toenmalige speler van Lille OSC was de verrassing van de chef en Marc Wilmots en Borkelmans hadden dat zeer goed gezien. Origi charmeerde op het WK en viel drie keer in in de groepsfase. Hij scoorde één keer tegen Rusland. Hij startte in de 1/8ste finales tegen de VS en in de kwartfinale tegen Argentinië. België leek er een nieuwe parel bij te hebben, maar nadien ging het bergafwaarts met de internationale carrière van Origi. Op het EK 2016 speelde hij amper 18 minuten en na de komst van Martinez kwam hij nog amper aan de bak en werd hij gepasseerd voor het WK 2018 en het EK 2020. Origi wil deelnemen aan het WK 2022 en Borkelmans is alvast enthousiast.



AC MILAN

"Ik weet dat iedereen verbaasd was toen we Origi meenamen naar het WK in Brazilië. Hij speelde toen vanaf de linkerkant bij Lille en we waren meteen onder de indruk van zijn kwaliteiten. Hij trainde bovendien ook zeer goed en hij maakte ook regelmatig het verschil op het veld. Het is een jongen waar ik enkel positief over kan zijn. Hij zorgde nooit voor problemen, een echte modelprof. Ik denk dat ze bij Liverpool daarom ook zo tevreden over hem zijn. Al ben ik van mening dat hij er te weinig kansen kreeg. Telkens hij mocht spelen, was hij daar bepalend. Dat zegt veel over zijn kwaliteiten. Of AC Milan een goede club is voor hem? Dat denk ik wel, ja. Hij moet eens 10-15 matchen de kans krijgen en dan zal hij zich wel tonen, daar ben ik zeker van”, aldus Borkelmans.

Door de terugval van Michy Batshuayi en Christian Benteke ligt de strijd om de positie van tweede spits achter Romelu Lukaku helemaal open. Charles De Ketelaere wordt door de bondscoach als een aanvallende middenvelder aanzien, en Dante Vanzeir wordt niet aanzien als een speler die als enige diepe centrumspits kan spelen. "Origi kan je op veel posities uitspelen. Op links, achter de diepe spits, als centrumspits… Hij is technisch bijzonder sterk, heeft snelheid, is sterk… Divock is een allround spits. Hij verdient het om volop zijn kans te krijgen deze interlandperiode."



JANUZAJ HEEFT ALLES

Een ander talent dat werd gelanceerd door het duo Wilmots/Borkelmans, is Adnan Januzaj. In zijn jonge jaren kon hij tussen een aantal landen kiezen, maar hij koos voor België. Januzaj is een stilist pur sang Hij ging mee naar het WK 2014, waar hij een uur speelde, en nadien was hij er ook bij op het WK 2018. Daar speelde hij enkel tegen Engeland, waar hij een prachtig doelpunt scoorde. Nadien kwam hij nog amper aan de bak bij de nationale ploeg. Op 27-jarige leeftijd is het ook voor hem tijd om zich helemaal door te zetten. Een beetje nu of nooit.

"Adnan heeft o zo veel talent. Hij heeft het allemaal: technisch vermogen, diepgang, creativiteit, een goede passing… Sinds zijn overstap naar Real Sociedad heeft hij heel veel progressie gemaakt. Hij kan een echte meerwaarde zijn voor de Rode Duivels. Het is iemand die het verschil kan maken, bovendien is hij polyvalent en kan hij links, centraal en rechts uit de voeten. Jongens zoals Divock en Adnan kunnen de komende jaren de nationale ploeg mee bij de hand nemen. Het is aan spelers als hen, en ook aan mannen als Thorgan (Hazard, nvdr.), Youri (Tielemans, nvdr.) om mee de kar te gaan trekken", aldus Borkelmans.

Claudio Reulens

LEES OOK: 'Duivels vrezen: meteen mokerslag in WK-groepsfase'

Zullen Januzaj en Origi terug een vaste waarde worden in de selectie?

Meest recent

'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

32
32
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

16
16
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

53
53
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

36
36
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

104
104
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

534
534
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

143
143
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

414
414
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

286
286
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

110
110
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

225
225
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

150
150
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

467
467
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

390
390
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

175
175
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

334
334
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

853
853
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

277
277
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

491
491
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

351
351
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

391
391
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

247
247
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

100
100
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

941
941
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

195
195

Meer sportnieuws