Borkelmans over twee 'vergeten' Duivels: "Verdienen echte kans"

565
Borkelmans over twee 'vergeten' Duivels:

Bondscoach Roberto Martinez gaat de komende dagen enkele spelers bijzonder goed observeren. Voor Adnan Januzaj en Divock Origi zijn de interlands tegen Ierland en Burkina Faso zeer belangrijk. Gaan zij zich kunnen doorzetten om hun carrière bij de nationale ploeg echt te laten starten? We spraken met Vital Borkelmans over het duo.


Borkelmans was assistent-bondscoach toen Origi in 2014 tot ieders verbazing werd opgeroepen voor het WK in Brazilië. De toenmalige speler van Lille OSC was de verrassing van de chef en Marc Wilmots en Borkelmans hadden dat zeer goed gezien. Origi charmeerde op het WK en viel drie keer in in de groepsfase. Hij scoorde één keer tegen Rusland. Hij startte in de 1/8ste finales tegen de VS en in de kwartfinale tegen Argentinië. België leek er een nieuwe parel bij te hebben, maar nadien ging het bergafwaarts met de internationale carrière van Origi. Op het EK 2016 speelde hij amper 18 minuten en na de komst van Martinez kwam hij nog amper aan de bak en werd hij gepasseerd voor het WK 2018 en het EK 2020. Origi wil deelnemen aan het WK 2022 en Borkelmans is alvast enthousiast.



AC MILAN

"Ik weet dat iedereen verbaasd was toen we Origi meenamen naar het WK in Brazilië. Hij speelde toen vanaf de linkerkant bij Lille en we waren meteen onder de indruk van zijn kwaliteiten. Hij trainde bovendien ook zeer goed en hij maakte ook regelmatig het verschil op het veld. Het is een jongen waar ik enkel positief over kan zijn. Hij zorgde nooit voor problemen, een echte modelprof. Ik denk dat ze bij Liverpool daarom ook zo tevreden over hem zijn. Al ben ik van mening dat hij er te weinig kansen kreeg. Telkens hij mocht spelen, was hij daar bepalend. Dat zegt veel over zijn kwaliteiten. Of AC Milan een goede club is voor hem? Dat denk ik wel, ja. Hij moet eens 10-15 matchen de kans krijgen en dan zal hij zich wel tonen, daar ben ik zeker van”, aldus Borkelmans.

Door de terugval van Michy Batshuayi en Christian Benteke ligt de strijd om de positie van tweede spits achter Romelu Lukaku helemaal open. Charles De Ketelaere wordt door de bondscoach als een aanvallende middenvelder aanzien, en Dante Vanzeir wordt niet aanzien als een speler die als enige diepe centrumspits kan spelen. "Origi kan je op veel posities uitspelen. Op links, achter de diepe spits, als centrumspits… Hij is technisch bijzonder sterk, heeft snelheid, is sterk… Divock is een allround spits. Hij verdient het om volop zijn kans te krijgen deze interlandperiode."



JANUZAJ HEEFT ALLES

Een ander talent dat werd gelanceerd door het duo Wilmots/Borkelmans, is Adnan Januzaj. In zijn jonge jaren kon hij tussen een aantal landen kiezen, maar hij koos voor België. Januzaj is een stilist pur sang Hij ging mee naar het WK 2014, waar hij een uur speelde, en nadien was hij er ook bij op het WK 2018. Daar speelde hij enkel tegen Engeland, waar hij een prachtig doelpunt scoorde. Nadien kwam hij nog amper aan de bak bij de nationale ploeg. Op 27-jarige leeftijd is het ook voor hem tijd om zich helemaal door te zetten. Een beetje nu of nooit.

"Adnan heeft o zo veel talent. Hij heeft het allemaal: technisch vermogen, diepgang, creativiteit, een goede passing… Sinds zijn overstap naar Real Sociedad heeft hij heel veel progressie gemaakt. Hij kan een echte meerwaarde zijn voor de Rode Duivels. Het is iemand die het verschil kan maken, bovendien is hij polyvalent en kan hij links, centraal en rechts uit de voeten. Jongens zoals Divock en Adnan kunnen de komende jaren de nationale ploeg mee bij de hand nemen. Het is aan spelers als hen, en ook aan mannen als Thorgan (Hazard, nvdr.), Youri (Tielemans, nvdr.) om mee de kar te gaan trekken", aldus Borkelmans.

Claudio Reulens

LEES OOK: KVO-storm barst hevig los rond hoofd van Marc Coucke

Zullen Januzaj en Origi terug een vaste waarde worden in de selectie?

Meest recent

Twee keer in vier dagen: zorgen om Musiala na nieuw incident

Wat is er aan de hand met Jamal Musiala? De Duitse international van Bayern München is in amper ...

94
94
Kompany ontroert Duitsland met héél bijzonder bezoek

Vincent Kompany heeft in München opnieuw laten zien dat hij meer is dan alleen de trainer van ...

77
77
‘Anderlecht gooit alle remmen los: powerhouse van 10M’

Anderlecht wil deze zomer een stevig signaal geven op de transfermarkt. In het Lotto Park ligt ...

598
598
PSV is absolute topspeler kwijt aan Borussia Dortmund

PSV heeft alweer een topspeler verloren. De Nederlanders zien  na Ismael Saibari nog een ...

27
27
KRC Genk slaat wéér toe met miljoenentransfer

KRC Genk zit zeker niet stil op de transfermarkt. De Limburgers hebben zopas een volgende nieuwe ...

144
144
Zulte Waregem heeft weer beet met nieuwe speler

Het zijn bijzonder drukke dagen bij Zulte Waregem. De Belgische eersteklasser stelde opnieuw een ...

51
51
Trossard en Lukaku 'hot in Turkije': "Kan de beste worden"

Romelu Lukaku kan vanavond zijn debuut maken bij Fenerbahçe, Leandro Trossard deed dit al bij ...

39
39
FC Barcelona maakt financiële details Rodri bekend

FC Barcelona heeft zijn gedroomde versterking voor het middenveld beet. De Catalaanse topclub heeft ...

90
90
'Club Brugge kruist vingers: oplossing voor Nilsson?'

Met uitzondering van Joel Ordonez wil Club Brugge deze zomer geen sterkhouders meer laten gaan, maar ...

385
385
Bruno plots onder vuur: blunder breekt Anderlecht zuur op

Een goede eerste indruk maken is altijd belangrijk, maar Vitor Bruno heeft zijn wittebroodsweken ...

419
419
KVO-storm barst hevig los rond hoofd van Marc Coucke

Marc Coucke krijgt opnieuw met een dossier te maken dat de nodige vragen oproept. De ondernemer ...

151
151
Garcia rekent af met Mannaert: "Niet op dezelfde lijn"

Ongeveer een maand na zijn afscheid als bondscoach van de Rode Duivels gaat Rudi Garcia geen ...

86
86
'Kink in de kabel: Dams toch niet naar Club Brugge?'

Of er al dan niet nog een winger bijkomt valt voorlopig af te wachten, maar dat Club Brugge nog ...

491
491
'Essevee strikt Barça-target, kassa rinkelt bij Malinwa'

Een tweetal weken voor de transfermarkt haar deuren sluit draait de geruchtenmolen op volle toeren ...

294
294
'Club Brugge likt wonden: volgende miscast gratis weg'

Het was tot dusver alweer een lucratieve zomer voor Club Brugge, dat straks wellicht nogmaals langs ...

548
548
Openda weer Rode Duivel? Strijd met Lukaku belangrijk

Loïs Openda kende een snertseizoen bij Juventus en de aanvaller is dan ook vertrokken bij de ...

76
76
‘Ajax baalt: grote verrassing meldt zich voor Noa Lang’

Noa Lang is een jeugdproduct van Ajax, maar de buitenspeler brak volledig door bij Club Brugge. ...

259
259
Straffe onthulling Guardiola: “De Bruyne barstte in tranen uit”

Kevin De Bruyne is een legende bij Manchester City. De middenvelder speelde er tien jaar en won er ...

139
139
KRC Genk pakt uit met nieuwe Zuid-Amerikaanse diamant

KRC Genk en Zuid-Amerikaanse spelers, het is al een geslaagd huwelijk gebleken. Op de officiële ...

207
207
Ex-Anderlecht-coach Fred Rutten in diep dal na WK-drama

Fred Rutten heeft een verleden bij RSC Anderlecht als hoofdtrainer, maar de Nederlander maakte een ...

63
63
‘Belgische terugkeer? Transferstrijd Balikwisha barst los’

Michel-Ange Balikwisha heeft een verleden bij RSC Anderlecht, Standard Luik en Royal Antwerp FC. De ...

398
398
Anderlecht heeft plan voor helse Europese verplaatsing

RSC Anderlecht neemt het in de laatste voorronde van de Europa League op tegen Kairat Almaty. De ...

446
446
‘KV Kortrijk gaat all-in voor miljoenentransfer’

Niet alleen de Belgische topclubs gaan hard op de zomermercato. Ook KV Kortrijk wil nog toeslaan. De ...

168
168
‘Transferwending Fofana: Rode Duivel draait kar volledig’

Waar ligt de toekomst van Malick Fofana? De buitenspeler kende een sterk seizoen bij Olympique Lyon, ...

235
235
Anderlecht neemt Winkler mee: tweetal op weg naar exit

RSC Anderlecht maakt de verre verplaatsing naar Kairat Almaty. Paars-Wit moet zo’n negen uur ...

845
845

Meer sportnieuws