Italiaanse pers snoeihard, Mancini spreekt zich uit over ontslag

door
Italiaanse pers snoeihard, Mancini spreekt zich uit over ontslag

De eerste grote verrassing van het WK in Qatar is nu al een feit, want donderdagavond werd Europees kampioen Italië uit de race naar het toernooi geknikkerd. De Squadra Azzurra had een rechtstreeks ticket al laten liggen door in zijn poule na Zwitserland te eindigen en in de barrages liep het nu helemaal fout. In de halve finale gingen ze met 0-1 onderuit tegen Noord-Macedonië.


Het was uitgerekend oude bekende Aleksandar Trajkovski die in blessuretijd het verdict velde voor de Italianen. De aanvaller heeft een verleden in België bij KV Mechelen en vooral Zulte Waregem, maar was ook vier jaar lang actief in Palermo, de stad waar de wedstrijd gespeeld werd. Italië zinkt zo in een diepe crisis, waar de pers een vette kluif aan heeft.

De kranten zijn alvast snoeihard. La Gazzetta dello Sport, Corriere dello Sport, Corriere della Sera en Tuttosport nemen alvast allemaal hetzelfde woord in de mond: disastro. Een ramp, dus. Dat laatste medium spreekt ook van een nachtmerrie voor Italië, terwijl ze bij Corriere dello Sport hun ogen niet geloven. "Ongelooflijk", titelen ze daar.

MANCINI
De uitschakeling plaatst ook grote vraagtekens bij de toekomst van bondscoach Roberto Mancini, afgelopen zomer nog de held van Italië. "We zullen zien. Ik denk dat op dit moment iedereen te teleurgesteld is om over de toekomst te praten", hield hij vlak na de wedstrijd de boot nog af. Al kreeg de bondscoach wel meteen het vertrouwen van bondsvoorzitter Gabriele Gravina, die aan RAI Sport verklaarde dat hij hoopt dat Mancini aan het roer zal blijven.

Moet Mancini ontslag nemen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

43
43
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

191
191
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

1
1
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

2
2
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

96
96
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

80
80
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

75
75
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

35
35
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

143
143
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

30
30
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

116
116
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

496
496
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

276
276
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

273
273
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

245
245
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

47
47
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

244
244
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

74
74
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

443
443
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

273
273
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

106
106
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

97
97
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

136
136
'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

424
424
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

166
166

Meer sportnieuws