Italiaanse pers snoeihard, Mancini spreekt zich uit over ontslag

door
Italiaanse pers snoeihard, Mancini spreekt zich uit over ontslag

De eerste grote verrassing van het WK in Qatar is nu al een feit, want donderdagavond werd Europees kampioen Italië uit de race naar het toernooi geknikkerd. De Squadra Azzurra had een rechtstreeks ticket al laten liggen door in zijn poule na Zwitserland te eindigen en in de barrages liep het nu helemaal fout. In de halve finale gingen ze met 0-1 onderuit tegen Noord-Macedonië.


Het was uitgerekend oude bekende Aleksandar Trajkovski die in blessuretijd het verdict velde voor de Italianen. De aanvaller heeft een verleden in België bij KV Mechelen en vooral Zulte Waregem, maar was ook vier jaar lang actief in Palermo, de stad waar de wedstrijd gespeeld werd. Italië zinkt zo in een diepe crisis, waar de pers een vette kluif aan heeft.

De kranten zijn alvast snoeihard. La Gazzetta dello Sport, Corriere dello Sport, Corriere della Sera en Tuttosport nemen alvast allemaal hetzelfde woord in de mond: disastro. Een ramp, dus. Dat laatste medium spreekt ook van een nachtmerrie voor Italië, terwijl ze bij Corriere dello Sport hun ogen niet geloven. "Ongelooflijk", titelen ze daar.

MANCINI
De uitschakeling plaatst ook grote vraagtekens bij de toekomst van bondscoach Roberto Mancini, afgelopen zomer nog de held van Italië. "We zullen zien. Ik denk dat op dit moment iedereen te teleurgesteld is om over de toekomst te praten", hield hij vlak na de wedstrijd de boot nog af. Al kreeg de bondscoach wel meteen het vertrouwen van bondsvoorzitter Gabriele Gravina, die aan RAI Sport verklaarde dat hij hoopt dat Mancini aan het roer zal blijven.

LEES OOK: 'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Moet Mancini ontslag nemen?

Meest recent

Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

22
22
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

69
69
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

261
261
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

47
47
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

123
123
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

231
231
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

140
140
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

120
120
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

131
131
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

206
206
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

552
552
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

347
347
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

383
383
Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

302
302
‘Duitsland verstomt: Anderlecht plant brutale winterdeal’

Bij Anderlecht durven ze opnieuw groot dromen, en dat merk je in de winterdossiers. De Brusselaars ...

244
244
Zorgen bij Standard: "Zo wordt het nog moeilijker"

Standard verloor vanavond met 1-2 van STVV. De Rouches blijven zeer wisselvallig voor de dag komen. ...

121
121
Chelsea in de markt voor STVV-ster? "Ik ga niet!"

Chelsea is een ploeg die van spelershandel een hobby heeft gemaakt. Sportief zit er geen groot plan ...

141
141
Hommeles bij Union: marktante beelden duiken plots op

Voor Union SG komt de winterstop geen moment te vroeg. De leider/titelverdediger liet vrijdag ook ...

306
306
'Kerstfiasco brengt Anderlecht-exit in stroomversnelling'

Bij RSC Anderlecht is de laatste wedstrijd van 2025 uitgedraaid op een heuse sisser. Paars-Wit viel ...

406
406
‘Man Utd shockeert Club: transferbom boven Jan Breydel’

Bij Club Brugge houdt niemand van Engelse shortlists— zeker niet als het over een vaste ...

785
785
"De ploeg verraden" - wat er écht gebeurde in Standard-STVV

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

351
351
Zware kater Anderlecht: zondebok krijgt 3.5 op 10

RSC Anderlecht heeft de winterstop moeten inzetten met een heuse kater. De Brusselaars verloren ...

473
473
Kerstcadeau voor Club Brugge? Ex-ref fileert penaltyfase

Club Brugge is één van de grote winnaars van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro ...

1118
1118
Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

416
416
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

444
444

Meer sportnieuws