Italiaanse pers snoeihard, Mancini spreekt zich uit over ontslag

door
Italiaanse pers snoeihard, Mancini spreekt zich uit over ontslag

De eerste grote verrassing van het WK in Qatar is nu al een feit, want donderdagavond werd Europees kampioen Italië uit de race naar het toernooi geknikkerd. De Squadra Azzurra had een rechtstreeks ticket al laten liggen door in zijn poule na Zwitserland te eindigen en in de barrages liep het nu helemaal fout. In de halve finale gingen ze met 0-1 onderuit tegen Noord-Macedonië.


Het was uitgerekend oude bekende Aleksandar Trajkovski die in blessuretijd het verdict velde voor de Italianen. De aanvaller heeft een verleden in België bij KV Mechelen en vooral Zulte Waregem, maar was ook vier jaar lang actief in Palermo, de stad waar de wedstrijd gespeeld werd. Italië zinkt zo in een diepe crisis, waar de pers een vette kluif aan heeft.

De kranten zijn alvast snoeihard. La Gazzetta dello Sport, Corriere dello Sport, Corriere della Sera en Tuttosport nemen alvast allemaal hetzelfde woord in de mond: disastro. Een ramp, dus. Dat laatste medium spreekt ook van een nachtmerrie voor Italië, terwijl ze bij Corriere dello Sport hun ogen niet geloven. "Ongelooflijk", titelen ze daar.

MANCINI
De uitschakeling plaatst ook grote vraagtekens bij de toekomst van bondscoach Roberto Mancini, afgelopen zomer nog de held van Italië. "We zullen zien. Ik denk dat op dit moment iedereen te teleurgesteld is om over de toekomst te praten", hield hij vlak na de wedstrijd de boot nog af. Al kreeg de bondscoach wel meteen het vertrouwen van bondsvoorzitter Gabriele Gravina, die aan RAI Sport verklaarde dat hij hoopt dat Mancini aan het roer zal blijven.

Moet Mancini ontslag nemen?

Meest recent

Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

11
11
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

21
21
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

26
26
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

150
150
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

83
83
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

70
70
Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

31
31
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

226
226
Herman Brusselmans ontsnapt opnieuw aan veroordeling

In de rechtbank van Gent keek Herman Brusselmans vandaag opnieuw de justitie in de ogen, in een zaak ...

40
40
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

79
79
Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Diego Moreira speelde afgelopen speeldag in de Ligue 1 een geweldige wedstrijd. De Rode Duivel was ...

41
41
Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Club Brugge neemt het dinsdagavond op tegen Atlético Madrid in de terugwedstrijd van de ...

71
71
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

368
368
'Club Brugge-bestuur op missie: topmeetings in Madrid'

In de play-offs van de Champions League gaat Club Brugge straks op bezoek bij Atlético ...

526
526
Strijd om top zes barst los: databureau weegt kansen

In de voorlopig laatste editie van de play-offs belooft de race om de top zes spannender te worden ...

356
356
'Anderlecht slaat alarm: duo sterkhouders richting exit'

Nu de ene na de andere kandidaat afhaakt overweegt RSC Anderlecht om tussenpaus Jérémy ...

448
448
Degryse tikt Verhaeghe op de vingers: "Kleine club"

Club Brugge gaat straks tegen Atlético Madrid opnieuw op zoek naar Europees succes. De ...

171
171
Storm rond Van Gucht: 'Nieuwe onthullingen slaan in als bom'

Vorige week raakte bekend dat Ruben Van Gucht een kind verwacht met Charlotte Van Looy, korte tijd ...

251
251
Straffe woorden: Van der Sar spreekt Lammens aan live op tv

Senne Lammens heeft maandagavond opnieuw indruk gemaakt bij Manchester United. De doelman hield de ...

187
187
'Dreun Anderlecht: alternatief Schreuder-scenario smelt weg'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

190
190
'Club zonder Onyedika: Leko broedt op riskant plannetje'

Om de 1/8ste finales van de Champions League te halen, zal Club Brugge dinsdagavond moeten afrekenen ...

154
154
Europees voetbal op TV: kijkers Atlético-Club opgelet

Deze week wordend de resterende tickets voor de 1/8ste finales in de Europerse competities ...

376
376
Peeters zorgt voor héérlijk beeld op viering Beveren

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

99
99
Anderlecht herboren? "Dan is Play-Off I gegarandeerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

350
350
Lammens heerst bij United: Engelsen door het dolle heen

Senne Lammens is bezig aan een sterk eerste seizoen als doelman van Manchester United. En de Rode ...

271
271

Meer sportnieuws