Albert geeft Anderlecht verse hoop

467 stemmen
Albert geeft Anderlecht verse hoop

Philippe Albert is gecharmeerd door het huidige RSC Anderlecht. Paars-Wit speelt bijwijlen zeer mooi voetbal, maar een match afmaken is o zo moeilijk. De ex-topverdediger denkt dat Anderlecht toch de top vier gaat halen.


In de tweede helft had Anderlecht kansen genoeg om AA Gent af te maken en zich bijna te verzekeren van een plaats in de top vier. RSCA miste zijn kansen, Tarik Tissoudali deed met een klasseflits de boeken dicht. Anderlecht staat plots vijfde. AA Gent heeft evenveel punten, maar meer gewonnen matchen, en Antwerp telt 1 punt meer. Albert ziet het alsnog goed komen met de Belgische recordkampioen.

"Eerlijk gezegd, zelfs als ze hun lot niet langer volledig in eigen handen hebben, kan ik me niet voorstellen dat de Mauves half april uit de top vier worden gegooid. Regelmaat is een garantie voor succes in het voetbal, ik blijf denken dat Sporting inderdaad een van de ploegen in play-off 1 zal zijn", zegt hij aan La Capitale.

REFAELOV & CO

Albert ziet wel dat het Anderlecht aan realisme ontbreekt. Gisteren gaven spelers zoals Joshua Zirkzee, Christian Kouamé en Lior Refaelov niet thuis inzake efficiëntie. Tegen het taaie Sporting Charleroi en het schijnbaar uitgebluste KV Kortrijk moet er twee keer worden gewonnen. Anders moet RSCA via play-off 2 of de bekerfinale een Europees ticket zien af te dwingen. Het beloven dus nog heel spannende weken te worden in Brussel, dat het geld van Europees voetbal heel erg goed kan gebruiken tijdens de volgende zomermercato.

LEES OOK: 'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

Haalt RSCA de top vier?

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

34
34
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

31
31
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

58
58
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

43
43
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

17
17
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

47
47
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

67
67
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

56
56
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

134
134
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

261
261
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

923
923
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

209
209
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

100
100
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

202
202
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

107
107
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

296
296
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

111
111
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

580
580
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

586
586
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

435
435
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1024
1024
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

245
245
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

306
306
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

485
485
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

61
61

Meer sportnieuws