Imke Courtois twijfelt niet tussen Zirkee en Kouamé

door
Imke Courtois twijfelt niet tussen Zirkee en Kouamé

Anderlecht trekt zondag naar de Ghelamco Arena van AA Gent om de kwalificatie voor de Champions’ Play-offs veilig te stellen. Vincent Kompany zal in de aanvalslinie wellicht opnieuw kiezen voor het duo Joshua Zirkzee en Christian Kouamé.


In De Zondag kreeg Imke Courtois de vraag voorgeschoteld indien één van beide huurlingen zou blijven, voor wie de analiste dan zou kiezen? “Voor Zirkzee”, zei ze resoluut. “Ik vind hem nog net iets meer een complete voetballer. Ik weet wel dat hij wordt verweten te veel terug te vallen, maar dat zie je bij andere ploegen ook. Valse negens genoeg. Ik zag deze week nog Lacazette bij Arsenal: die gaat heus ook niet altijd diep, maar maakt zo wel ruimte voor Martinelli en Saka.”

DIEPGANG

Vorige week merkte Gert Verheyen nog (terecht) op dat Joshua Zirkzee te weinig diepgang heeft voor het moderne voetbal. Ook al leest de Nederlandse spits geen Belgische kranten, maakte hij vorig weekend korte metten met die opmerking. Tegen Antwerp FC scoorde hij namelijk een doelpunt met de cruciale diepgang, waarmee hij het verschil maakte.

De publieke opinie houdt duidelijk meer van Zirkzee dan van Kouamé. Ook Filip Joos stelde vorige week dat hij niet wild is van Kouamé. Christian Kouamé scoorde dit seizoen 11 doelpunten (met 5 assists) in 26 wedstrijden voor Anderlecht. Joshua Zirkzee scoorde dan weer 15 doelpunten (met 9 assists) in 37 wedstrijden voor Anderlecht. Beide spitsen worden gehuurd van respectievelijk Fiorentina en Bayern München, maar het is nog hoogst onduidelijk waar ze volgend seizoen zullen spelen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

Wie kies jij in de spits?

Meest recent

Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

50
50
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

133
133
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

33
33
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

84
84
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

222
222
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

137
137
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

283
283
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

251
251
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

82
82
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

82
82
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

383
383
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

221
221
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

282
282
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

599
599
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

240
240
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

444
444
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

589
589
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

626
626
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

654
654
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

222
222
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

361
361
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

291
291
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

398
398
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

402
402
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

615
615

Meer sportnieuws