Imke Courtois twijfelt niet tussen Zirkee en Kouamé

door
Imke Courtois twijfelt niet tussen Zirkee en Kouamé

Anderlecht trekt zondag naar de Ghelamco Arena van AA Gent om de kwalificatie voor de Champions’ Play-offs veilig te stellen. Vincent Kompany zal in de aanvalslinie wellicht opnieuw kiezen voor het duo Joshua Zirkzee en Christian Kouamé.


In De Zondag kreeg Imke Courtois de vraag voorgeschoteld indien één van beide huurlingen zou blijven, voor wie de analiste dan zou kiezen? “Voor Zirkzee”, zei ze resoluut. “Ik vind hem nog net iets meer een complete voetballer. Ik weet wel dat hij wordt verweten te veel terug te vallen, maar dat zie je bij andere ploegen ook. Valse negens genoeg. Ik zag deze week nog Lacazette bij Arsenal: die gaat heus ook niet altijd diep, maar maakt zo wel ruimte voor Martinelli en Saka.”

DIEPGANG

Vorige week merkte Gert Verheyen nog (terecht) op dat Joshua Zirkzee te weinig diepgang heeft voor het moderne voetbal. Ook al leest de Nederlandse spits geen Belgische kranten, maakte hij vorig weekend korte metten met die opmerking. Tegen Antwerp FC scoorde hij namelijk een doelpunt met de cruciale diepgang, waarmee hij het verschil maakte.

De publieke opinie houdt duidelijk meer van Zirkzee dan van Kouamé. Ook Filip Joos stelde vorige week dat hij niet wild is van Kouamé. Christian Kouamé scoorde dit seizoen 11 doelpunten (met 5 assists) in 26 wedstrijden voor Anderlecht. Joshua Zirkzee scoorde dan weer 15 doelpunten (met 9 assists) in 37 wedstrijden voor Anderlecht. Beide spitsen worden gehuurd van respectievelijk Fiorentina en Bayern München, maar het is nog hoogst onduidelijk waar ze volgend seizoen zullen spelen.

LEES OOK: TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

Wie kies jij in de spits?

Meest recent

Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Zondagmiddag staat de Limburgse derby op het programma in de Jupiler Pro League. En de belangen bij ...

4
4
TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

100
100
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

121
121
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

89
89
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

242
242
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

61
61
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

58
58
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

485
485
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

564
564
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

79
79
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

78
78
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

115
115
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1537
1537
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

157
157
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

221
221
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

50
50
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

1293
1293
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

504
504
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

75
75
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

44
44
‘Nieuwe wending na terugkeer De Bruyne’

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

146
146
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

100
100
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

22
22
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

55
55
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

107
107

Meer sportnieuws