Imke Courtois twijfelt niet tussen Zirkee en Kouamé

304 stemmen
Imke Courtois twijfelt niet tussen Zirkee en Kouamé

Anderlecht trekt zondag naar de Ghelamco Arena van AA Gent om de kwalificatie voor de Champions’ Play-offs veilig te stellen. Vincent Kompany zal in de aanvalslinie wellicht opnieuw kiezen voor het duo Joshua Zirkzee en Christian Kouamé.


In De Zondag kreeg Imke Courtois de vraag voorgeschoteld indien één van beide huurlingen zou blijven, voor wie de analiste dan zou kiezen? “Voor Zirkzee”, zei ze resoluut. “Ik vind hem nog net iets meer een complete voetballer. Ik weet wel dat hij wordt verweten te veel terug te vallen, maar dat zie je bij andere ploegen ook. Valse negens genoeg. Ik zag deze week nog Lacazette bij Arsenal: die gaat heus ook niet altijd diep, maar maakt zo wel ruimte voor Martinelli en Saka.”

DIEPGANG

Vorige week merkte Gert Verheyen nog (terecht) op dat Joshua Zirkzee te weinig diepgang heeft voor het moderne voetbal. Ook al leest de Nederlandse spits geen Belgische kranten, maakte hij vorig weekend korte metten met die opmerking. Tegen Antwerp FC scoorde hij namelijk een doelpunt met de cruciale diepgang, waarmee hij het verschil maakte.

De publieke opinie houdt duidelijk meer van Zirkzee dan van Kouamé. Ook Filip Joos stelde vorige week dat hij niet wild is van Kouamé. Christian Kouamé scoorde dit seizoen 11 doelpunten (met 5 assists) in 26 wedstrijden voor Anderlecht. Joshua Zirkzee scoorde dan weer 15 doelpunten (met 9 assists) in 37 wedstrijden voor Anderlecht. Beide spitsen worden gehuurd van respectievelijk Fiorentina en Bayern München, maar het is nog hoogst onduidelijk waar ze volgend seizoen zullen spelen.

LEES OOK: Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

Wie kies jij in de spits?

Meest recent

Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

4
4
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

22
22
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

87
87
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

72
72
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

18
18
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

129
129
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

108
108
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

90
90
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

68
68
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

315
315
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

242
242
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

115
115
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

103
103
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

77
77
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

26
26
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

140
140
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

177
177
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

37
37
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

118
118
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

341
341
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

379
379
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

245
245
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

74
74
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

78
78
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

158
158

Meer sportnieuws