AA Gent spendeerde 13 miljoen ondanks negatief advies

door
AA Gent spendeerde 13 miljoen ondanks negatief advies

AA Gent hanteert inzake spelersrekrutering nog een ouderwetse manier. Mede daardoor vertrokken Peter Verbeke en Tim Matthys naar RSC Anderlecht. Matthys had straf nieuws te melden.


De scouting van AA Gent was volgens La Dernière Heure niet positief over het aantrekken van Nurio Fortuna en Tim Kleindienst. Vooral omdat hun kwaliteiten niet in verhouding stonden met de transfersom. Nurio kostte 6 miljoen euro en Kleindienst 3,5 miljoen euro. Nurio is voorlopig invaller en Kleindienst werd, zonder verlies, al terug verkocht.

Niklas Dorsch werd wél goedgekeurd, maar paste niet in het voetbal dat Hein Vanhaezebrouck hanteerde. Die kwam pas na de komst van de Duitser en Gent maakte nog winst op hem. De scouting wist wél de komst van Andreas Hanche-Olsen, voor de neus van Standard weggehaald, en Joseph Okumu (3,5 miljoen euro) door te drukken. Afgelopen zomer kreeg Thomas Henry groen licht, maar Vanhaezebrouck zag dat niet zitten. Nochtans toont hij bij Venezia dat hij dit Gent toch meer had kunnen bijbrengen dan Darko Lemajic, Gianni Bruno en Ilombé Mboyo (wat in totaal ruim 3 miljoen euro kostte). Zij kwamen vooral op voorspraak van makelaars, die hen voorstelden in de Ghelamco Arena.

Dat deed de deur dicht voor Matthys, die besliste om naar een andere club op zoek te gaan en voor Anderlecht koos. Daar pakken ze het anders aan inzake spelersrekrutering en teren ze minder op de voorgestelde spelers van makelaars. In het verleden was Herman Van Holsbeeck zo vooral aangewezen op makelaars als Mogi Bayat.

Moet Gent zijn aankoopbeleid veranderen?

Meest recent

'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

34
34
Eddy Snelders getuigt in rechtbank: woorden zinderen na

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

4
4
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

64
64
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

259
259
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

507
507
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

277
277
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

42
42
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

181
181
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

59
59
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

36
36
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

177
177
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

182
182
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

116
116
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

497
497
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

251
251
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

382
382
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

109
109
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

508
508
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

352
352
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

88
88
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

184
184
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

92
92
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

247
247
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

478
478

Meer sportnieuws