AA Gent spendeerde 13 miljoen ondanks negatief advies

445 stemmen
AA Gent spendeerde 13 miljoen ondanks negatief advies

AA Gent hanteert inzake spelersrekrutering nog een ouderwetse manier. Mede daardoor vertrokken Peter Verbeke en Tim Matthys naar RSC Anderlecht. Matthys had straf nieuws te melden.


De scouting van AA Gent was volgens La Dernière Heure niet positief over het aantrekken van Nurio Fortuna en Tim Kleindienst. Vooral omdat hun kwaliteiten niet in verhouding stonden met de transfersom. Nurio kostte 6 miljoen euro en Kleindienst 3,5 miljoen euro. Nurio is voorlopig invaller en Kleindienst werd, zonder verlies, al terug verkocht.

Niklas Dorsch werd wél goedgekeurd, maar paste niet in het voetbal dat Hein Vanhaezebrouck hanteerde. Die kwam pas na de komst van de Duitser en Gent maakte nog winst op hem. De scouting wist wél de komst van Andreas Hanche-Olsen, voor de neus van Standard weggehaald, en Joseph Okumu (3,5 miljoen euro) door te drukken. Afgelopen zomer kreeg Thomas Henry groen licht, maar Vanhaezebrouck zag dat niet zitten. Nochtans toont hij bij Venezia dat hij dit Gent toch meer had kunnen bijbrengen dan Darko Lemajic, Gianni Bruno en Ilombé Mboyo (wat in totaal ruim 3 miljoen euro kostte). Zij kwamen vooral op voorspraak van makelaars, die hen voorstelden in de Ghelamco Arena.

Dat deed de deur dicht voor Matthys, die besliste om naar een andere club op zoek te gaan en voor Anderlecht koos. Daar pakken ze het anders aan inzake spelersrekrutering en teren ze minder op de voorgestelde spelers van makelaars. In het verleden was Herman Van Holsbeeck zo vooral aangewezen op makelaars als Mogi Bayat.

Moet Gent zijn aankoopbeleid veranderen?

Meest recent

Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

68
68
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

20
20
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

92
92
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

250
250
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

155
155
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

71
71
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

231
231
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

82
82
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

285
285
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

103
103
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

66
66
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

17
17
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

46
46
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

100
100
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

505
505
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

105
105
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

85
85
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

231
231
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

96
96
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

86
86
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

145
145
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

46
46
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

421
421

Meer sportnieuws