Schreuder na niet-selectie basispion: "België heeft veel opties"

door
Schreuder na niet-selectie basispion:

Bij Club Brugge zien ze Simon Mignolet, Hans Vanaken en Charles De Ketelaere eind deze maand aantreden in de interlands tegen Ierland en Burkina Faso. Eén speler kon Roberto Martinez niet overtuigen. Hij kreeg geen seintje.


Naast Brandon Mechele werd ook Mats Rits niet geselecteerd. Die laatste kent een sterk seizoen, maar hij werd niet opgeroepen. "Dat is niet aan mij, maar aan de bondscoaches. Zij nemen weloverwegen beslissingen. Mats doet het zeer goed en ik ben zeer tevreden over zijn ontwikkeling, maar België heeft veel goede spelers op het middenveld. Daar kan ik verder niks aan toevoegen. Waarom hij zo belangrijk is? Ik probeer te kijken wat de beste koppels zijn en met Skov Olsen en Mata vormt hij een heel complementair trio. Vanaken is dan weer heel balvast en intelligent en Mats compenseert daar met het lopen veel bij. Hij doet heel precies wat er gevraagd wordt. Het is een heel slimme voetballer. Soms heeft hij zelfs zonder bal impact door ruimtes te creëren voor zijn ploegmaats”, zei Schreuder over de niet-selectie van Rits.

LOKONGA & CO

Toch valt er wat te zeggen voor de niet-selectie. Rits wordt in juli 29 jaar en centraal op het middenveld is er zéér veel concurrentie. Met Kevin De Bruyne, Axel Witsel, Hans Vanaken en Youri Tielemans lopen daar al de nodige vaste waarden rond. Tegen Ierland en Burkina Faso krijgt de toekomst een kans, met Orel Mangala en Sambi Lokonga. Daarnaast klopt ook Amadou Onana heel hard op de deur, maar hij moet eerst zijn cyclus afwerken bij de beloften.

LEES OOK: Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

Verdiende Rits een selectie?

Meest recent

'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

73
73
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

25
25
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

63
63
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

67
67
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

93
93
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

54
54
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

179
179
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

23
23
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

409
409
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

53
53
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

86
86
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

175
175
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

288
288
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

91
91
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

93
93
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

273
273
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

503
503
Mentaal probleem Anderlecht: Kana suggereert oplossing

Anderlecht heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. ...

156
156
Bizarre keuze Oosting: "Ik begrijp hem echt niet"

Voor Antwerp dreigen de play-offs een grote ontgoocheling te worden. De Great Old ging vrijdag ...

113
113
Union-Club: Albert doet stevige voorspelling

Ook na twee speeldagen in de Champions' Play-Off blijft het status quo in de titelstrijd behouden. ...

549
549
'Openda heeft transfer helemaal beet'

Het is intussen al meer dan een maand geleden dat Loïs Openda nog eens op het veld verschenen ...

143
143
TRANSFERUURTJE: 'Duivel voor Inter, topaankoop Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

153
153
Groot risico Leko loont: “Hij scoort punten bij spelers”

Club Brugge verwezenlijkte afgelopen speeldag een straffe comeback tegen Sint-Truiden VV. ...

162
162
Rik De Mil zet klagende KAA Gent-fans op hun plaats

KAA Gent ging tegen RSC Anderlecht pijnlijk onderuit. De Buffalo’s kwamen op voorsprong, maar ...

261
261
Onana gaat viraal: geweldige reactie op scheldende fan

Amadou Onana begint meer en meer harten te veroveren in Engeland. De middenvelder is een sterkhouder ...

78
78

Meer sportnieuws