Schreuder na niet-selectie basispion: "België heeft veel opties"

496 stemmen
Schreuder na niet-selectie basispion:

Bij Club Brugge zien ze Simon Mignolet, Hans Vanaken en Charles De Ketelaere eind deze maand aantreden in de interlands tegen Ierland en Burkina Faso. Eén speler kon Roberto Martinez niet overtuigen. Hij kreeg geen seintje.


Naast Brandon Mechele werd ook Mats Rits niet geselecteerd. Die laatste kent een sterk seizoen, maar hij werd niet opgeroepen. "Dat is niet aan mij, maar aan de bondscoaches. Zij nemen weloverwegen beslissingen. Mats doet het zeer goed en ik ben zeer tevreden over zijn ontwikkeling, maar België heeft veel goede spelers op het middenveld. Daar kan ik verder niks aan toevoegen. Waarom hij zo belangrijk is? Ik probeer te kijken wat de beste koppels zijn en met Skov Olsen en Mata vormt hij een heel complementair trio. Vanaken is dan weer heel balvast en intelligent en Mats compenseert daar met het lopen veel bij. Hij doet heel precies wat er gevraagd wordt. Het is een heel slimme voetballer. Soms heeft hij zelfs zonder bal impact door ruimtes te creëren voor zijn ploegmaats”, zei Schreuder over de niet-selectie van Rits.

LOKONGA & CO

Toch valt er wat te zeggen voor de niet-selectie. Rits wordt in juli 29 jaar en centraal op het middenveld is er zéér veel concurrentie. Met Kevin De Bruyne, Axel Witsel, Hans Vanaken en Youri Tielemans lopen daar al de nodige vaste waarden rond. Tegen Ierland en Burkina Faso krijgt de toekomst een kans, met Orel Mangala en Sambi Lokonga. Daarnaast klopt ook Amadou Onana heel hard op de deur, maar hij moet eerst zijn cyclus afwerken bij de beloften.

LEES OOK: Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Verdiende Rits een selectie?

Meest recent

Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

1
1
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

86
86
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

26
26
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

493
493
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

112
112
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

150
150
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

287
287
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

70
70
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

394
394
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

89
89
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

197
197
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

110
110
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

67
67
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

240
240
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

26
26
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

82
82
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

65
65
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

206
206
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

176
176
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

40
40
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

63
63
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

70
70
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

453
453
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

224
224
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

66
66

Meer sportnieuws