Verrassende leider in de maak bij Rode Duivels

door
Verrassende leider in de maak bij Rode Duivels

Vrijdagmiddag maakt Roberto Martinez zijn volgende selectie bij de Rode Duivels bekend. Het zal een experimentele groep worden, want de bondscoach kondigde al aan dat hij voor de stage in Tubeke geen beroep zal doen op spelers met meer dan 50 caps op de teller. Daardoor zullen heel wat ervaren sterkhouders ontbreken en dat zorgt ervoor dat er nieuwe leiders zullen moeten opstaan.


Spelers als Eden Hazard, Kevin De Bruyne, Jan Vertonghen, Axel Witsel, Toby Alderweireld en Romelu Lukaku mochten de voorbije jaren de aanvoerdersband al dragen, maar zullen allemaal op het appel ontbreken. Eén van de uitdagingen voor Martinez wordt dus om nieuwe leidersfiguren te smeden. Daarbij wordt in de eerste plaats gekeken naar de meer ervaren spelers die nog overblijven, zoals Youri Tielemans of Thorgan Hazard.

Maar journalist Vincent Langendries schuift ook nog een meer verrassende naam naar voor. "Een naam die me te binnen schiet, is die van Arthur Theate. Hij deinst nergens voor terug en heeft het hart op de tong", oppert hij bij RTBF.

ERVARING
De 21-jarige verdediger lijkt met amper één cap achter zijn naam voorlopig nog de ervaring te missen om al een voortrekkersrol te spelen bij de nationale ploeg, maar in de toekomst kan hij misschien wel uitgroeien tot één van de leiders van de defensie. Met zijn grinta lijkt hij daar zeker voor geschikt, al zal het eerst zaak zijn om een vaste plaats in de kern af te dwingen.

LEES OOK: Gaat Garcia in maart voor stunt in selectie Rode Duivels?

Kan Theate in de toekomst een leider bij de Rode Duivels worden?

Meest recent

Union SG heeft prijs en stelt eerste aanwinst officieel voor

Union SG heeft zopas zijn eerste winteraanwinst aangetrokken. Dat deelde de club via de clubkanalen ...

10
10
'AA Gent zet verrassende naam op verlanglijstje'

AA Gent wil deze mercato een aantal nieuwe spelers halen. Ze worden ondertussen steeds vaker aan ...

25
25
'Union SG legt spits vast: kostprijs een half miljoen euro'

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens Sky Sports Deutschland staat de ...

32
32
Tielemans bepalend, Celtic onderuit in Old Firm

In Engeland en Schotland stonden er om 13u30 twee matchen op het programma. Aston Villa ontving ...

33
33
Gaat Garcia in maart voor stunt in selectie Rode Duivels?

Bondscoach Rudi Garcia maakt zich klaar voor het WK. In maart trekken de Belgen naar Chicago om er ...

60
60
'Club Brugge heeft vervanger Ordoñez al in het vizier'

Joel Ordoñez gaat Club Brugge deze maand of ten laatste in de zomer verlaten. Dat staat vast. ...

189
189
Nieuwe topclub in JPL? 'Kompany waarschuwt'

In België zijn er zeer veel buitenlandse eigenaren en dat is tot op heden niet bepaald vaak een ...

207
207
Topspeler Union na één jaar weg? "In de zomer kijken"

Bij Union SG gaan er in de zomer weer de nodige spelers vertrekken. De Brusselaars zien mogelijk ...

38
38
'Recordtransfer Club back on track: enorme som onthuld'

Club Brugge KV hoopt zijn basiself zo goed mogelijk intact te houden tijdens de wintermercato, maar ...

282
282
'Chelsea schakelt razendsnel: nieuwe trainer staat al klaar'

Het nieuwe jaar was amper begonnen, of Chelsea FC besloot een trainerswissel door te voeren. Zo werd ...

46
46
Leko draait duimschroeven aan: drietal moet tandje bijsteken

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

280
280
Versterking Hayen: Genk realiseert derde comeback bij AA Gent

Na een tegenvallende eerste helft van het seizoen, wil KRC Genk na de jaarwissel een frisse start ...

326
326
Mannaert verbaast: "Gaf je hém punten voor Gouden Schoen?"

Christos Tzolis, Adem Zorgane, Hans Vanaken ... . De topfavorieten voor de komende Gouden Schoen ...

342
342
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Anderlecht, schok-exit Noa Lang'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

313
313
'Overmars gokt: Antwerp all-in op gigantisch risico'

Royal Antwerp FC is de wintermercato naarstig aan het afspeuren om de selectie te versterken. The ...

281
281
‘Anderlecht en KV Mechelen incasseren transferklap’

De wintermercato zorgt er weer voor dat de geruchtenmolen op volle toeren draait. RSC Anderlecht en ...

160
160
Ruben Van Gucht pakt uit met wel heel pikante onthulling

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gesprekstof gezorgd. De sportjournalist van de VRT, bekend om ...

146
146
‘Vier Club-smaakmakers gewild: niet te weigeren bedragen’

Club Brugge vreest vertrekkers deze wintermercato. Verschillende sterkhouders worden in verband ...

532
532
De Camargo hangt vuile was buiten: Bouchez afgemaakt

Igor De Camargo gaat aan de slag als trainer van de beloften van KRC Genk, maar nog niet zo lang ...

291
291
‘Gheysens breekt woord: transferplan Antwerp bekend’

De wintermercato is volop aan de gang en ook Royal Antwerp FC zoekt naar versterkingen. Eerder werd ...

687
687
Ramp in Crans-Montana zorgt voor drama's in voetbalwereld

Het Zwitserse skioord Crans-Montana is opgeschrikt door een zware tragedie. Bij een verwoestende ...

85
85
Knaltransfer Trossard? Grote hint over toekomst

Leandro Trossard is dit seizoen één van de smaakmakers bij Arsenal. De Rode Duivel ...

124
124
'Will Still mag dromen: 'droomjob' loert om de hoek'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

72
72
Mannaert verrast met uitspraak over toekomst Lukaku

Romelu Lukaku is al heel het seizoen buiten strijd met een zeer zware spierblessure. Zijn ...

193
193
'Antwerp haakt af: géén transfer bij Anderlecht'

Royal Antwerp FC heeft ondanks een geweldige maand december zeker versterking nodig. Er moet ...

330
330

Meer sportnieuws