Ajax-spelers nemen zondebok in bescherming

119 stemmen
Ajax-spelers nemen zondebok in bescherming

Ajax had grote indruk gemaakt in de groepsfase van de Champions League door met een perfect rapport af te sluiten. Na die achttien op achttien zagen velen al een herhaling naderen van het seizoen 2018/19, toen de jonge Amsterdammers Europa verbaasden en maar net naast een finaleplaats grepen. Deze keer komt het echter niet zo ver, want Benfica bleek in de achtste finales toch iets sterker.


Na een 2-2 in de heenwedstrijd werd het immers 0-1 in de ArenA. De schlemiel bij Ajax luisterde naar de naam André Onana. De doelman ging immers kapitaal in de fout bij het tegendoelpunt. Hij kwam onoordeelkundig uit op een vrijschop en zag Darwin Nuñez voor zijn neus het enige doelpunt van de wedstrijd tegen de touwen koppen.

De Kameroener was het voorbije jaar al niet onomstreden in Amsterdam, nadat hij door een dopingschorsing lange tijd aan de kant stond en vervolgens zijn aflopende contract weigerde te verlengen. Daardoor was Onana uitgerangeerd, maar door blessures bij Stekelenburg, Pasveer én Gorter werd hij nu toch weer opgevist. Met zijn blunder zal hij zich echter alweer weinig populair gemaakt hebben.

TEAM
Zijn ploegmaats nemen Onana echter nog in bescherming. "Nee, je kunt niemand de schuld geven. We zijn een team. We moeten bij elkaar blijven, of je nu wint of verliest", maakte aanvoerder Dusan Tadic immers duidelijk aan RTL7. Ook Daley Blind weigerde Onana de zondebok toe te schuiven. "Ik kan nog niet benoemen wat er misgaat. Hij kopt 'm erin", stelde de ervaren verdediger.

LEES OOK: Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Was de tegengoal zijn schuld?

Meest recent

'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

218
218
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

11
11
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

96
96
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

111
111
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

164
164
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

97
97
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

93
93
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

157
157
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

107
107
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

47
47
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

468
468
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

79
79
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

40
40
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

231
231
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

98
98
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

182
182
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

433
433
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

360
360
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

96
96
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

64
64
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

198
198
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

181
181
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

66
66
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

457
457
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

349
349

Meer sportnieuws