'Kompany kraakt Anderlecht-code voor top vier'

door
'Kompany kraakt Anderlecht-code voor top vier'

RSC Anderlecht zette afgelopen weekend een grote stap richting de top vier. Paars-Wit stuurde Antwerp terug naar de Bosuil met een 2-1 op zak. Volgende week volgt uit op Gent opnieuw een cruciaal duel.


Dat zal een wedstrijd worden tussen twee ploegen in een uitstekende vorm. RSCA sprokkelde in de laatste zes wedstrijden 16 punten. Gent doet met 18 op 18 zelfs nog ietsje beter. Beide clubs lijken dan ook volop aanspraak te kunnen maken op de Champions' Play-offs. Meer dan Antwerp, dat de laatste weken van zijn pluimen liet en Gent in de nek voelt hijgen.

Vincent Kompany lijkt de code dus gekraakt te hebben bij Anderlecht. Het Laatste Nieuws ziet daarbij een belangrijke rol weggelegd voor Majeed Ashimeru (24). De Ghanese middenvelder nam begin vorige maand de plaats in van de Zweed Kristoffer Olsson, die destijds met een blessure te kampen had. En dat bleek een gouden zet in de strijd om de top vier. De krant weet onder meer dat de recordkampioen met Ashimeru (2) in de basis meer punten pakt dan met Olsson (1,8). Ook is hij met een goal of een assist om de 203 minuten vaker beslissend dan zijn concurrent (400 minuten).

SALZBURG

Anderlecht kocht Ashimeru in de zomer van vorig jaar weg bij het Oostenrijkse RB Salzburg. Sindsdien zit hij aan 49 wedstrijden voor de Brusselaars. Daarin scoorde hij 5 keer en gaf hij 2 assists. In de thuiswedstrijd tegen KRC Genk op 20 februari was hij goed voor de openingstreffer. Ashimeru heeft nog een contract tot midden 2025 in het Lotto Park.          

 

LEES OOK: Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Wie verkies jij?

Meest recent

‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

14
14
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

38
38
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

45
45
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

38
38
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

222
222
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

156
156
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

226
226
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

63
63
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

221
221
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

526
526
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

42
42
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

362
362
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

461
461
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

394
394
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

64
64
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

65
65
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

95
95
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

131
131
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

58
58
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

231
231
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

544
544
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

136
136
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

170
170
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

97
97
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

16
16

Meer sportnieuws