'Kompany kraakt Anderlecht-code voor top vier'

door
'Kompany kraakt Anderlecht-code voor top vier'

RSC Anderlecht zette afgelopen weekend een grote stap richting de top vier. Paars-Wit stuurde Antwerp terug naar de Bosuil met een 2-1 op zak. Volgende week volgt uit op Gent opnieuw een cruciaal duel.


Dat zal een wedstrijd worden tussen twee ploegen in een uitstekende vorm. RSCA sprokkelde in de laatste zes wedstrijden 16 punten. Gent doet met 18 op 18 zelfs nog ietsje beter. Beide clubs lijken dan ook volop aanspraak te kunnen maken op de Champions' Play-offs. Meer dan Antwerp, dat de laatste weken van zijn pluimen liet en Gent in de nek voelt hijgen.

Vincent Kompany lijkt de code dus gekraakt te hebben bij Anderlecht. Het Laatste Nieuws ziet daarbij een belangrijke rol weggelegd voor Majeed Ashimeru (24). De Ghanese middenvelder nam begin vorige maand de plaats in van de Zweed Kristoffer Olsson, die destijds met een blessure te kampen had. En dat bleek een gouden zet in de strijd om de top vier. De krant weet onder meer dat de recordkampioen met Ashimeru (2) in de basis meer punten pakt dan met Olsson (1,8). Ook is hij met een goal of een assist om de 203 minuten vaker beslissend dan zijn concurrent (400 minuten).

SALZBURG

Anderlecht kocht Ashimeru in de zomer van vorig jaar weg bij het Oostenrijkse RB Salzburg. Sindsdien zit hij aan 49 wedstrijden voor de Brusselaars. Daarin scoorde hij 5 keer en gaf hij 2 assists. In de thuiswedstrijd tegen KRC Genk op 20 februari was hij goed voor de openingstreffer. Ashimeru heeft nog een contract tot midden 2025 in het Lotto Park.          

 

LEES OOK: 'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

Wie verkies jij?

Meest recent

Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

56
56
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

54
54
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

62
62
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

127
127
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

56
56
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

108
108
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

213
213
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

342
342
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

179
179
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

122
122
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

83
83
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

333
333
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

264
264
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

252
252
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

368
368
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

91
91
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

191
191
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1148
1148
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

94
94
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

133
133
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

430
430
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

171
171
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

554
554
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

215
215
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

183
183

Meer sportnieuws