'Kompany kraakt Anderlecht-code voor top vier'

484 stemmen
'Kompany kraakt Anderlecht-code voor top vier'

RSC Anderlecht zette afgelopen weekend een grote stap richting de top vier. Paars-Wit stuurde Antwerp terug naar de Bosuil met een 2-1 op zak. Volgende week volgt uit op Gent opnieuw een cruciaal duel.


Dat zal een wedstrijd worden tussen twee ploegen in een uitstekende vorm. RSCA sprokkelde in de laatste zes wedstrijden 16 punten. Gent doet met 18 op 18 zelfs nog ietsje beter. Beide clubs lijken dan ook volop aanspraak te kunnen maken op de Champions' Play-offs. Meer dan Antwerp, dat de laatste weken van zijn pluimen liet en Gent in de nek voelt hijgen.

Vincent Kompany lijkt de code dus gekraakt te hebben bij Anderlecht. Het Laatste Nieuws ziet daarbij een belangrijke rol weggelegd voor Majeed Ashimeru (24). De Ghanese middenvelder nam begin vorige maand de plaats in van de Zweed Kristoffer Olsson, die destijds met een blessure te kampen had. En dat bleek een gouden zet in de strijd om de top vier. De krant weet onder meer dat de recordkampioen met Ashimeru (2) in de basis meer punten pakt dan met Olsson (1,8). Ook is hij met een goal of een assist om de 203 minuten vaker beslissend dan zijn concurrent (400 minuten).

SALZBURG

Anderlecht kocht Ashimeru in de zomer van vorig jaar weg bij het Oostenrijkse RB Salzburg. Sindsdien zit hij aan 49 wedstrijden voor de Brusselaars. Daarin scoorde hij 5 keer en gaf hij 2 assists. In de thuiswedstrijd tegen KRC Genk op 20 februari was hij goed voor de openingstreffer. Ashimeru heeft nog een contract tot midden 2025 in het Lotto Park.          

 

LEES OOK: Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Wie verkies jij?

Meest recent

STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

2
2
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

24
24
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

31
31
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

83
83
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

55
55
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

47
47
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

32
32
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

122
122
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

154
154
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

64
64
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

39
39
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

63
63
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

364
364
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

383
383
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

228
228
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

205
205
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

255
255
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

505
505
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

133
133
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

75
75
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

124
124
'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

582
582
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

110
110
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

394
394
Senegal is op zijn hoede voor drie Rode Duivels

België neemt het vanavond om 22u op tegen Senegal. De Rode Duivels krijgen een zeer taaie ...

209
209

Meer sportnieuws