KBVB heeft groot nieuws over scheidsrechterskorps

door
KBVB heeft groot nieuws over scheidsrechterskorps

De KBVB lanceerde midden september vorig jaar een grote rekruteringscampagne voor scheidsrechters. Die blijkt nu een groot succes te zijn geweest. Maar liefst 644 kandidaten begonnen tot nog toe aan een opleiding tot ref of zijn al actief. Dat maakte de KBVB vandaag bekend op haar website.


De campagne werd samen met Voetbal Vlaanderen en de Waalse tegenhanger ACFF gelanceerd. Met uitstekende cijfers als resultaat dus. Het vooropgestelde doel was 700 nieuwe refs rekruteren. Stephanie Forde, Operations Director bij het Professional Refereeing Department, is opgetogen over de campagne. "Het streefcijfer van 700 nieuwe referees lijken we te halen, wat een enorm goede zaak is voor het voetbal. Het merendeel van de nieuwe scheidsrechters zijn jongeren tussen 15 en 25 jaar. De komende jaren gaan we hen goed begeleiden en ondersteunen zodat een deel van hen doorgroeit naar het nationale en zelfs internationale niveau", vertelt ze.

Met de nieuwe refs erbij zijn indoor en outdoor nu maar liefst 5000 officials actief. Dat is echter geen eindpunt, zegt Kris Bellon, Head of Refereeing bij Voetbal Vlaanderen. "Deze campagne is een succes, maar we blijven ambitieus. Voor we deze campagne startten, was meer dan de helft van ons korps ouder dan 40 jaar. Dankzij de nieuwe rekruten zal de gemiddelde leeftijd nu wel wat dalen, maar we moeten elk jaar opnieuw mensen toevoegen aan ons scheidsrechterskorps om de uitstroom op te vangen en om nieuw talent - zowel indoor als outdoor en zowel als hoofdreferee als in een assistentenrol - te ontdekken", klinkt het.

LICHTPUNT

Het goede nieuws van de KBVB is een lichtpunt in moeilijke tijden voor het scheidsrechterskorps. Dit seizoen kwam er al veel kritiek op de refs in de JPL, waarbij de VAR vaak de oorzaak was. De negatieve sfeer rondom de spelleiding lijkt kandidaat-refs en nieuwkomers nu blijkbaar niet af te schrikken om het fluitje op te pakken en zelf wedstrijden in goede banen te leiden. Uitstekend nieuws dus voor het Belgische voetbal.

LEES OOK: 'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Zal dit het niveau van de refs op termijn verhogen?

Meest recent

Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

139
139
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

28
28
Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Bij KRC Genk loopt heel wat talent rond. De Limburgers hopen dat een aantal spelers van hen mogen ...

42
42
Union SG ruikt nieuwe stunt: "Wereldklasse!"

Union SG heeft alweer heel erg verrast in de Champions League. Ze wonnen op het veld van PSV en ...

45
45
Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Bij Club Brugge zijn ze best tevreden over de ontwikkeling van aanwinst Nicolo Tresoldi. Het is soms ...

83
83
Waarom zeperd plots een 'zegen' kan zijn voor Hasi

RSC Anderlecht likt zijn wonden na de afgang tegen KVC Westerlo. De voetjes staan weer ...

114
114
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

De Rode Duivels zullen zich de komende maanden klaarstomen voor het WK. Rudi Garcia zal daarbij ...

46
46
Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

238
238
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

35
35
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

127
127
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

240
240
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

123
123
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

140
140
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

238
238
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

89
89
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

382
382
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

317
317
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

592
592
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

121
121
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

327
327
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

201
201
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

354
354
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

450
450
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

86
86

Meer sportnieuws