KBVB heeft groot nieuws over scheidsrechterskorps

door
KBVB heeft groot nieuws over scheidsrechterskorps

De KBVB lanceerde midden september vorig jaar een grote rekruteringscampagne voor scheidsrechters. Die blijkt nu een groot succes te zijn geweest. Maar liefst 644 kandidaten begonnen tot nog toe aan een opleiding tot ref of zijn al actief. Dat maakte de KBVB vandaag bekend op haar website.


De campagne werd samen met Voetbal Vlaanderen en de Waalse tegenhanger ACFF gelanceerd. Met uitstekende cijfers als resultaat dus. Het vooropgestelde doel was 700 nieuwe refs rekruteren. Stephanie Forde, Operations Director bij het Professional Refereeing Department, is opgetogen over de campagne. "Het streefcijfer van 700 nieuwe referees lijken we te halen, wat een enorm goede zaak is voor het voetbal. Het merendeel van de nieuwe scheidsrechters zijn jongeren tussen 15 en 25 jaar. De komende jaren gaan we hen goed begeleiden en ondersteunen zodat een deel van hen doorgroeit naar het nationale en zelfs internationale niveau", vertelt ze.

Met de nieuwe refs erbij zijn indoor en outdoor nu maar liefst 5000 officials actief. Dat is echter geen eindpunt, zegt Kris Bellon, Head of Refereeing bij Voetbal Vlaanderen. "Deze campagne is een succes, maar we blijven ambitieus. Voor we deze campagne startten, was meer dan de helft van ons korps ouder dan 40 jaar. Dankzij de nieuwe rekruten zal de gemiddelde leeftijd nu wel wat dalen, maar we moeten elk jaar opnieuw mensen toevoegen aan ons scheidsrechterskorps om de uitstroom op te vangen en om nieuw talent - zowel indoor als outdoor en zowel als hoofdreferee als in een assistentenrol - te ontdekken", klinkt het.

LICHTPUNT

Het goede nieuws van de KBVB is een lichtpunt in moeilijke tijden voor het scheidsrechterskorps. Dit seizoen kwam er al veel kritiek op de refs in de JPL, waarbij de VAR vaak de oorzaak was. De negatieve sfeer rondom de spelleiding lijkt kandidaat-refs en nieuwkomers nu blijkbaar niet af te schrikken om het fluitje op te pakken en zelf wedstrijden in goede banen te leiden. Uitstekend nieuws dus voor het Belgische voetbal.

LEES OOK: Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Zal dit het niveau van de refs op termijn verhogen?

Meest recent

'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

19
19
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

41
41
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

26
26
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

Als zesde in de stand verzekerde RSC Anderlecht zich op het nippertje van een plaats in de ...

134
134
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

108
108
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

191
191
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

409
409
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

158
158
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

523
523
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

72
72
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

59
59
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

121
121
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

56
56
'Liverpool verrast met vergeten Duivel als opvolger Salah'

Er viel dinsdag een stevige transferbom bij Liverpool, want de club kondigde aan dat ze op het einde ...

84
84
'Club Brugge aast op sensatie uit 1B'

Bij Club Brugge zullen ze al volop bezig zijn met de zomermercato, want maart en april zijn ...

383
383
'Anderlecht wil fraaie slag slaan bij Dortmund'

Bij Anderlecht hebben ze nog altijd geen nieuwe sportief directeur gevonden om de in februari ...

234
234
'Knoop rond Vertonghen bij Duivels doorgehakt'

De Rode Duivels stappen woensdagnamiddag op het vliegtuig naar Atlanta, waar ze op stage gaan en op ...

80
80
Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Komend weekend wordt er in België niet gevoetbald omdat er interlandvoetbal gepland staat, maar ...

235
235
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt lieveling terug, Meunier naar rivaal Club?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

278
278
Doku doet Guardiola na: ploegmakker spot met Duivel

De Rode Duivels arriveerden dinsdag in Tubize en dan werd er ook weer naar de kledij van de spelers ...

36
36
Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

De Belgische clubs worden vaker overgenomen door buitenlandse investeerders. Het Nieuwsblad ...

113
113
‘El Khannouss heeft knaltransfer helemaal te pakken’

Bilal El Khannouss maakte in het verleden het mooie weer vooraleer hij de transfer naar Leicester ...

230
230
Rampscenario Lukaku: alarmbellen bij Rode Duivels voor WK

Romelu Lukaku kent een ongezien pechseizoen. De aanvaller viel tijdens de voorbereiding bij Napoli ...

182
182
Bounida stuurt brief naar KBVB: Swerts schakelt door

Rayane Bounida kiest voor Marokko, dat nieuws kwam al een tijdje geleden naar buiten. Het talent ...

410
410
Duranville haalt zwaar uit: transfer op komst?

Julien Duranville ging op jonge leeftijd van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, maar in ...

256
256

Meer sportnieuws