KBVB heeft groot nieuws over scheidsrechterskorps

door
KBVB heeft groot nieuws over scheidsrechterskorps

De KBVB lanceerde midden september vorig jaar een grote rekruteringscampagne voor scheidsrechters. Die blijkt nu een groot succes te zijn geweest. Maar liefst 644 kandidaten begonnen tot nog toe aan een opleiding tot ref of zijn al actief. Dat maakte de KBVB vandaag bekend op haar website.


De campagne werd samen met Voetbal Vlaanderen en de Waalse tegenhanger ACFF gelanceerd. Met uitstekende cijfers als resultaat dus. Het vooropgestelde doel was 700 nieuwe refs rekruteren. Stephanie Forde, Operations Director bij het Professional Refereeing Department, is opgetogen over de campagne. "Het streefcijfer van 700 nieuwe referees lijken we te halen, wat een enorm goede zaak is voor het voetbal. Het merendeel van de nieuwe scheidsrechters zijn jongeren tussen 15 en 25 jaar. De komende jaren gaan we hen goed begeleiden en ondersteunen zodat een deel van hen doorgroeit naar het nationale en zelfs internationale niveau", vertelt ze.

Met de nieuwe refs erbij zijn indoor en outdoor nu maar liefst 5000 officials actief. Dat is echter geen eindpunt, zegt Kris Bellon, Head of Refereeing bij Voetbal Vlaanderen. "Deze campagne is een succes, maar we blijven ambitieus. Voor we deze campagne startten, was meer dan de helft van ons korps ouder dan 40 jaar. Dankzij de nieuwe rekruten zal de gemiddelde leeftijd nu wel wat dalen, maar we moeten elk jaar opnieuw mensen toevoegen aan ons scheidsrechterskorps om de uitstroom op te vangen en om nieuw talent - zowel indoor als outdoor en zowel als hoofdreferee als in een assistentenrol - te ontdekken", klinkt het.

LICHTPUNT

Het goede nieuws van de KBVB is een lichtpunt in moeilijke tijden voor het scheidsrechterskorps. Dit seizoen kwam er al veel kritiek op de refs in de JPL, waarbij de VAR vaak de oorzaak was. De negatieve sfeer rondom de spelleiding lijkt kandidaat-refs en nieuwkomers nu blijkbaar niet af te schrikken om het fluitje op te pakken en zelf wedstrijden in goede banen te leiden. Uitstekend nieuws dus voor het Belgische voetbal.

LEES OOK: HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Zal dit het niveau van de refs op termijn verhogen?

Meest recent

Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

17
17
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

52
52
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

77
77
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

52
52
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

85
85
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

97
97
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

138
138
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

140
140
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

150
150
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

290
290
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

203
203
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

332
332
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

149
149
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

161
161
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

96
96
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

218
218
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

834
834
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

217
217
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

558
558
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

380
380
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

222
222
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

274
274
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

169
169
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

548
548
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

403
403

Meer sportnieuws